Страница 6 от 90 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #76

    Отговор: Избор газов котел

    Да, точно този Kon 24 C , но се опитват да ме убедят да е двуконтурен, а аз искам да е едноконтурен с бойлер с две серпентини и в последствие соларна топла вода.

    - - - - - - - - - -

    На моето желание за Бош 2500 24 кВ собственика на фирмата ми каза, че сега почнали да правят проблеми и техниците му тичали по ремонти затова той от две години започнал да работи с Unical.

  2.  
     
  3. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #77

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от rhadjinikolov Виж публикацията
    Да, точно този Kon 24 C , но се опитват да ме убедят да е двуконтурен, а аз искам да е едноконтурен с бойлер с две серпентини и в последствие соларна топла вода.

    - - - - - - - - - -

    На моето желание за Бош 2500 24 кВ собственика на фирмата ми каза, че сега почнали да правят проблеми и техниците му тичали по ремонти затова той от две години започнал да работи с Unical.
    То е ясно защо собственика на фирмата е казал така - за да си продаде стоката. Нека Lazar да искаже мнение. Щото всичко е възможно. Все пак той предлага и работи с тия котли. А аз съм се насочил към промоционалния едноконтурен модел. Единственото, което ме притеснява е малката 6 kW серпентина на Bosch Tronic срещу тази на TESY BILIGHT 18,5 kW

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #78

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    То е ясно защо собственика на фирмата е казал така - за да си продаде стоката. Нека Lazar да искаже мнение. Щото всичко е възможно. Все пак той предлага и работи с тия котли. А аз съм се насочил към промоционалния едноконтурен модел. Единственото, което ме притеснява е малката 6 kW серпентина на Bosch Tronic срещу тази на TESY BILIGHT 18,5 kW

    И аз съм с малкия 14квт Бош. По-точно си чакам реда за инсталация,бойлера Бош ако го вземеш с промоцията може да го продадеш.
    Аз си взех новия модел на Tesy Modeco 100 литра с 35мм изолация пак е с 18,5квт серпентина, която според мен е по добрия избор от Бош-а.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #79

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от rhadjinikolov Виж публикацията
    На моето желание за Бош 2500 24 кВ собственика на фирмата ми каза, че сега почнали да правят проблеми и техниците му тичали по ремонти затова той от две години започнал да работи с Unical.
    Ами щом от 2 години започнал да работи с Уникал, значи не е помирисвал Condens 2500, който дойде преди 2 години

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #80

    Отговор: Избор газов котел

    Е, може да го е казал (за двете години работа с Unical) за да затвърди качествата му, но фирмата е от бая години на пазара (повече от 15). То е ясно, че котела ще работи, идеята за въпроса ми беше дали някой от изброените уреди има ясно изразени по-добри възможности, но както виждам няма да получа отговор! Все пак благодаря.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    24
    #81

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, от няколко дни има проблем със стайния пограматор на котела ми BAXI - LUNA3 COMFORT 24.
    Може ли да се ремонтира или е за смяна.
    Копчетата на самия програматор зацепват и не изпълнява никакви команди, дали проблема е в програматора или някаква платка в самия котел ( изписва грешка 35.0 HW SP)
    Стайния програматор струва 400 лв. заслужава ли си подмяната? Котела е на 9 години или вече котела е за смяна.
    Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #82

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, Свършили се стайните бежични програматори от HONEYWELL интересува ме модела CM 737 брандираният VIESSMANN. Къде може да се намери в БГ?

    - - - - - - - - - -

    Или дайте нещо друго по OPEN TERM да работи на добра цена. Навсякъде има в момента от скъпите кръглите.

  10. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #83

    Отговор: Избор газов котел

    Би ли споделил някой с котел Condens 2500W WBC 14-1(2-14кВ) DE 23 едноконтурен, за нивото на шум. Как се чува, шумен ли е, защото е с най-високото ниво на шум по каталог?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #84

    Отговор: Избор газов котел

    Аз съм с такъв Бош. Шума е близък до този на аспиратор на първа степен и не е дразнещ. Ако при теб е в дневна, можеш да го ,,облечеш,, в шкафче и изобщо няма да се чува.

  12. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #85

    Отговор: Избор газов котел

    Аспиратора трябва да ти е много висок клас, 800лв нагоре, за да не се чува много.
    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Аз съм с такъв Бош. Шума е близък до този на аспиратор на първа степен и не е дразнещ. Ако при теб е в дневна, можеш да го ,,облечеш,, в шкафче и изобщо няма да се чува.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #86

    Отговор: Избор газов котел

    Тези управления на SALUS дали има подходящи за VIESSMANN газов котел.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #87

    Отговор: Избор газов котел

    Като нов потребите на газ, наблюдавам разхода ежедневно ; За последните 24 часа имам разход 10м/куб ,което ми се струва много за сезона.Отделения конденз е 5 литра, подържана температура 20 градуса нощна 18гр. ,зададена температура на котела 62 градуса температура на връщаща 44градуса/измервам с термометър на мултицет/ , термостата е в кухня 10 кв.м където радиатора е 22/600/1200,
    добра изолация и пвц дограма двоен стъклопакет.
    Моля за мнения и съвети за намаляване на разхода.

    Котела е Виктрикс 3-20 кв. с бойлер за бгв.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #88

    Отговор: Избор газов котел

    Лоша работа - 10м3/ден. От кога е пуснат котела да работи?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #89

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Като нов потребите на газ, наблюдавам разхода ежедневно ; За последните 24 часа имам разход 10м/куб ,което ми се струва много за сезона.
    Хич не звучи добре освен ако не е нещо като 400м2 или не си държиш прозорците в кухнята отворени.
    При мен за добре изолиран етаж от къща 130м2 и вода 600л на ден заминават 10м3 газ при средна външна Т от НУЛА градуса а в момента сме далеч от подобни температури.
    Това че е връщащите градуси са ниски и нивата на конденз говорят че радиаторите добре усвояват енергията която котела набива. Освен днес да ти е първия ден в който пускаш и къщата да има нужда от темпериране на стени подови и тавански плочи. Топлото заминава някъде и трябва да разбереш къде или котела нещо не е настроен и газовата му смес не гори ефективно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #90

    Отговор: Избор газов котел

    Котела е пуснат днес след пауза от 12 дни , надявям се ,че след като се темперира къщата ще се оправят нещата.
    През деня отварям прозорците по 10мин 3-4 пъти/пушач съм/ през нощта от 22 до 8 е на 18 гр.,котела не се включва.
    Конденза не е ли малко за времето през кото котела работи ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 90 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе