Страница 18 от 90 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    13
    #256

    Отговор: Избор газов котел

    Искам да попитам дали някой си е купувал котел от Турция и евентуално какви документи трябва да има той?

    Изпратено от моят Lenovo A7010a48 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #257

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от dandiii Виж публикацията
    Искам да попитам дали някой си е купувал котел от Турция и евентуално какви документи трябва да има той?

    Изпратено от моят Lenovo A7010a48 с помощта на Tapatalk
    По-добре не се занимавай с глупости, а спести от нещо друго. Много по-важно е да си подбрал правилния котел, да имаш читава инсталация и гаранционна поддръжка в твоя край. Котела не е устройство дето включваш в контакта и не пипаш повече.
    В тази тема има много спам, но ако имаш търпение ще разбереш защо котелна не е препоръчително да се купува от чужбина.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #258

    Отговор: Избор газов котел

    [QUOTE=dandiii;911368]Искам да попитам дали някой си е купувал котел от Турция и евентуално какви документи трябва да има той?



    Избираш си точният котел ,който ти трябва и ако имаш познат в Турция го вземаш,пишеш на фактурата до 300евро май беше и си го вземаш.С 1000 и нагоре лв. са по евтини в сравнение с България.

  5. ikz
    ikz е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #259

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Имам нужда от съвет тъй като обмислям вариант за подмяна на текущия си газов двуконтурен котел модел Baxi Main 24 Fi (мисля че е конвенционален тъй като е стар модел). Изчетох доста теми по различни форуми, но за първи път се сблъсквам с такава система за отопление и не съм сигурен кое е най-доброто решение.
    Накратко от скоро съм собственик на 3-стаен апартаменти (заварено положение) и ми струва, че сметките ми са доста високи (около 8-10 м3 на ден). Виках техници за ремонт на дребни течове и те споделиха, че минималната мощност на котела е прекалено висока за моята инсталация (около 9 квтч. мин 24 квтч. макс) и дори всички отоплитени уреди да работят пак не я стигат и няма друг избор освен да закупя по-нов модел с модулация и по ниска номинална мощност.

    Апартамент е западно изложение със следната квадратура на отопляемите площи:

    Хол с кухня - 25 кв. - отоплява се с воден конвектор Клима2000 - модел 045
    Спалня - 11 кв.10 алуминиеви глидера H500
    Детска - 11 кв. 10 алуминиеви глидера H500
    Баня - 3 кв. Лира 600 вата

    Котелът е настроен на 70 градуса за отопление и 50 градуса на БГВ.

    В хола имам инсталиран он/ офф термостат със седмичен програматор. Подържам 21-22 градуса през деня и 19 вечерта.

    Въпросите ми са няколко:

    1) Какво става ако с тази инсталация закупя нов кондензен котел с ниска минимална мощност (да речем 3 квтч мин. - 24 квтч. макс) - ще работи ли по икономично или няма да ми достига топлинната мощност заради по-ниската температура на водата. Кондензните котли могат ли да работят в конвенционален режим в случай, че не ми достига топлинната мощност или ще е по-добре да сложа повече глидери (аз така или иначе смятах да сложа още 5 в детската че ми се струва че не е много топло - вероятно имам по-големи загуби или конвектора в хола стопля много бързо и изключва от термостата).
    2) По-добра идея ли ще е да извикам сервиз за да прегледат текущия котел, тъй като се съмнявам някой да е правил каквато и да е техническа подръжка последните 4-5 години и е възможно машината да не работи много ефективно?
    3) Заслужава ли си да намаля градусите на водата в по-топлите дни дни или при мен няма значение тъй като котела се контролира от стайния термостат?
    4) Можете ли да препоръчате двуконтурен модел котел съгласно топлинните нужди - парите като цяло не са проблем стига инвестицията да си заслужава и да е по-икономично - в банята няма много място за бойлер, така че задължително трябва да е двуконтурен. Чувал съм че Бош, Висман и Вайлант са добри като марки, както и Имергаз.
    5) По-добра инвестиция ли ще е да заменя газовия котел с термопомпа - в такъв случай каква отоплителна мощност ще ми е нужна?

    Апартаментът се намира във Варна, където по-принцип не падат сериозни студове зимата, но сме със малко дете и трябва да е топъл апартамента почти 24/7.

    Благодаря предварително за отделеното време и помощта.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #260

    Отговор: Избор газов котел

    Почвам по ред:
    1. Кондензният котел може да работи във високотемпературна инсталация и ще работи малко по-икономично, но е добре да се добавят глидери. Ако се удвоят ще е перфектно.
    2. Ако смяташ да караш още с тоя котел, задължително извикай фирма за профилактика,
    3. Ако намалиш градусите ще изключва още по-често
    4. ...
    5. Не мисля, особено с тази инсталация
    VanDan и ikz харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #261

    Отговор: Избор газов котел

    8м3 на ден в студено време е съвсем приличен разход с този котел. С нов модерен кондензен котел най-вероятно ще падне, но не очаквай в пъти. Ако можеш да си го позволиш, няма какво да се чудиш. Както Лазар е написал, далеко си от условията за термопомпа.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-02-19 в 04:21.
    bobivg и ikz харесват това.

  8.  
     
  9. ikz
    ikz е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #262

    Отговор: Избор газов котел

    Разбирам.. в такъв случай може би ще е по-добре да повикам специалист да му направи една профилактика и да видим дали има още животец в него (до колкото знам се е полвал близо 10 години) и евентуално тогава да решим дали да се подменя. Благодаря Ви за отделеното време.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #263

    Отговор: Избор газов котел

    Здравей, той специалиста ти е комшия и ти е писал преди два поста. Пиши му на лични и се уговорете.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #264

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,


    Страхотен форум!
    Прочетох някой от темите и имам нужда от съвет за газов котел за тристаен апартамент ново строителство с площ 93 м2 и светла площ около 80 м2. Апартаментът има 2 бани и отделен килер, където смятам да сложа котлето за да не пречи при работа. Bosch Condens 2500W 3,0-24.1 kW добър вариант ли е предвид обема на жилището и минимизиране на сметките през зимата? Също прочетох препоръки за едноконтурен газов котел. В такъв случай как решавате въпроса с топлата вода? Примерно Bosch Тronic 1500T CB със серпентина може ли да се захранва с газ?
    Този пост е редактиран от minergie; 06-02-19 в 10:33.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #265

    Отговор: Избор газов котел

    Може да, с подобен бойлер се решава проблема, котелът го подгрява. От килера как ще излиза комина на котела?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #266

    Отговор: Избор газов котел

    По принцип газ е предвидено да има в кухнята, където трябва да е и комина. Това си е на 5-6 метра от килера, през коридор. Понеже жилището е в процес на строителство идеята ми беше да направя корекции преди довършителните работи.
    Иначе този модел на Bosch Condens оптимален ли е като цена за подобна площ? Четох доста мнения, където хората се опалват от високите сметки. Знам, че това зависи от много фактори, като изолация, дограма, таван, но за ново жилище да кажем, че това ще е на добро ниво.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #267

    Отговор: Избор газов котел

    Димоотвода на газовия котел не се вкарва в комина на сградата. Най-добре си извикай фирма-изпълнител, за да направите предварителни разчети

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #268

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, може ли *АО* на газовият котел да бъде постоянно отворен.Забравих да спомена котела е BOSH Condens 2500 24 киловата двуконтурен. А и още нещо на кои цифри арабските или римските трябва да е помпата.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #269

    Отговор: Избор газов котел

    Може да е постоянно отворен разбира се, затова е автоматичен. За помпата - зависи какво се търси. Принципно не ти е работа да отваряш котела

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #270

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, г-н Ганев котелът разбира се няма да го отварям,но постоянно отнякъде засмуква въздух.И почва едно клокочене по радиаторите.
    Поправете ме ако греша във обезвъздушаването. 1.Студена система,радиатори навързани един след друг. 2.Помпата от инсталатора е оставена на 3-та скорост. 3.Ръчни обезвъздушители,потича плътна струя вода,затварям и след това допълвам.4.Къде греша Преди това бях със отворена система такова чудо не е било
    Този пост е редактиран от Георги76; 11-02-19 в 19:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 90 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе