Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 89
Like Tree29Одобрявам

Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #61

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    morfeus, благодаря ти за отговора!

    Качих още няколко снимки на същия линк:
    https://imgur.com/a/UoK5z

    Размерите на групата петна е около 3х1,5 см. Спрямо размера на телевизора (и примерно логото на някоя телевизия) е наистина малко и е възможно да не се набива на очи от около 2 метра разстояние, но със сигурност не е много приятно да се гледа така.


    Съдейки по чуждите форуми, има и други проблеми с екраните в KS 7 и 8 серия:
    https://us.community.samsung.com/t5/...id/8610/page/2
    Official Samsung KS8000/KS8500 Owners Thread - Page 623 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    https://www.avforums.com/threads/sam...ssues.2105064/

    Това е на първо четене. Вероятно има и още.



    Някой има ли насоки как мога да върна уреда и как ще процедират от Технополис, ако в същия клон или в града нямат друг запечатан такъв телевизор?
    Трябва ли аз да го нося в сервиз?

    Какво ще стане със заплатеното удължаване на гаранцията? Ще има ли възможност да възстановят средствата за него?
    Дали ще мога да сменя телевизора за аналогичен модел или ще има възможност да възстановят средствата за покупката?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #62

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Човек взимай го и веднага в магазина-имаш възможност до 3 дни от покупката да го върнеш.Няма такъв момент като малко ненабиващо се петно.Щом го има значи е дефект.Ако откажат да го приемат в магазина-завеждаш гаранционна претенция директно към Самсунг-те ще ти я уважат и ще подменят панела.Казвам го от опит с подобни проблеми-сервизното обслужване на Самсунг за Бг е на много високо ниво или поне за София.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #63

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Наличието на само едно тиксо по кашона, не е гаранция, че телевизорът е нов. При доста марки, кашоните на по-големите диагонали, се състоят от две части, които се заключват една за друга, посредством 4 пластмасови капачки - по две от всяка страна.
    Позиция
    6. Panel Display Time 202210 min - това е наработеното от телевизора време в минути, което е 3,370 часа или 140 дни работа

    Тоест - телевизорът или е бил близо 4 месеца мостра или е върнат от купувач.

    Може да го върнеш и замениш за друг по-скъп с доплащане. За гаранцията не знам - може би ще я пренапишат за новият модел.


    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-11-17 в 18:13.
    bobkatagaz одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #64

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    hristoslav2, много ти благодаря за отговора!
    Снощи бях доста уморен и явно поради това съм пропуснал параметъра тук - търсех го при SVC менюто.

    Явно е мострен или връщан уред.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #65

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Трябва много да се внимава при покупката на миналогодишен модел.
    Продавач консултантите явно са те излъгали. Те имат интерес от продажбата му, понеже получават пари за всяка продадена бройка. В някои търговски вериги има практика, всеки консултант да има номер който той изписва на бележката - или името си, която давате на касата и така се отчита за продажбите.

    Опаковай го както си го получил, и утре с него в магазина - искай да говориш с управителя. Връщаш и избираш един от двата варианта - връщане на парите или избор на друг телевизор.

    От кой Технополис си го взел?

    ПС.

    Направил съм пропуск в изчисленията

    В магазините ги пускат в 10,00 и ги спират вечерта в 19,30 - това са средно 9 часа на ден..по 365 дни = 3285 часа годишно.

    202210 минути правят 3370 часа - делим на 9 и получаваме 374 дни работа в магазина

    Телевизорът е едногодишна мостра!!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-11-17 в 18:32.
    sony 1 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #66

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Привет,

    Благодаря отново за полезната информация!
    Предполагам, че ако ми предложат замяна, е най-удачен вариант от гледна точка на картина и за подобна цена е Panasonic TX-50EX780E?

    Този модел е по-скъп от Самсунга - в Технополис струва 2149 лв.
    В eDigital е доста по-евтин, а вчера беше даже за около 1700 лв. Не знам там обаче от гледна точка на последващо обслужване какви са отзивите.



    Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #67

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Я си вземи парите обратно и чакай следващите "намаления"!
    Дано пуснат нещо с 15-20% надолу за Коледа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #68

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Привет,

    Много благодаря на всички, които изразиха мнение и дадоха съвети по темата!

    Вчера отидох то Технополис в Люлин, откъдето бях закупил телевизора.
    Същите продавач-консултанти установиха дефекта и ми помогнаха бързо да заменим телевизора с друг. Избрах PANASONIC TX-50EX780E, като се оказа, че от вчера е намален от 2149 лв. на 1999 лв., а допълнително в момента Panasonic предлагат удължаване до 5-годишна гаранция: https://panasonic5y.com/. Това намаление на цената ще е валидно до 26.12 в Технополис.

    Засега всичко с телевизора изглежда наред. Не успях да вляза в сервизното меню, за да проверя общия брой минути работа на матрицата.
    Но следвайки това Panasonic 2013 FAQ - How to Check Total Hours on Panasonic Plasma TV - Calibration Forums в обикновеното меню проверих, че Статус 4 започва с A00, тоест би трябвало да е чисто нов. Така изглежда и самият телевизор.

    Иначе бях разглеждал бегло и Sony XE9005 като основен конкурент на Панасоника и на KS8000. Когато трябваше да реша, не бях наясно с намалените цени (Sony-то е било тъкмо на промоция от около 2600 лв., намален на около 2400 лв. за 49-инчовия вариант).
    Разликата в цените между Сони и Панасоник ми се стори доста и прецених, че Панасоник е по-удачният избор за мен.

    Според това полезно видео ревю със сравнение между двата модела (на немски език), това Сони е с доста по-добра картина от Панасоника:
    https://www.youtube.com/watch?v=3ULrP-IzLEc

    Понеже нямам опит със собствен телевизор смятам, че към момента Панасоникът си е достатъчно добър избор, имайки предвид и 20% по-ниската цена от Сонито :-)

    Поздрави!
    hristoslav2 и bobkatagaz харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #69

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Внимавай с KS7-ма серия защото има доста оплаквания като разлепяш се заден панел и дефект по матрицата заради стойката се появят бели точки заради натиска на двете крачета на тв-то!Гледай 8-ма серия там проблеми няма ама цената...Аз съм с 8-ма серия и съм много доволен перфектна картина и звук съчетани с красив и елегантен вид!Все пак SUHD са PREMIUM тв за 2016 на SAMSUNG, а за 2017 QLED, което е подобно на SUHD...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dando Виж публикацията
    morfeus, благодаря ти за отговора!

    Качих още няколко снимки на същия линк:
    https://imgur.com/a/UoK5z

    Размерите на групата петна е около 3х1,5 см. Спрямо размера на телевизора (и примерно логото на някоя телевизия) е наистина малко и е възможно да не се набива на очи от около 2 метра разстояние, но със сигурност не е много приятно да се гледа така.


    Съдейки по чуждите форуми, има и други проблеми с екраните в KS 7 и 8 серия:
    https://us.community.samsung.com/t5/...id/8610/page/2
    Official Samsung KS8000/KS8500 Owners Thread - Page 623 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    https://www.avforums.com/threads/sam...ssues.2105064/

    Това е на първо четене. Вероятно има и още.



    Някой има ли насоки как мога да върна уреда и как ще процедират от Технополис, ако в същия клон или в града нямат друг запечатан такъв телевизор?
    Трябва ли аз да го нося в сервиз?

    Какво ще стане със заплатеното удължаване на гаранцията? Ще има ли възможност да възстановят средствата за него?
    Дали ще мога да сменя телевизора за аналогичен модел или ще има възможност да възстановят средствата за покупката?

    Благодаря!
    KS8000 в Сащ е KS7000 за Европа!
    KS9000 Сащ е KS8000 в Европа!
    И тия петна са заради стойката на 7мата серия понеже крачетата натискали екрана.

    - - - - - - - - - -

    Сервизно меню на моя KS8002 закупен от Техмарт на 18/11/17

    https://imgur.com/gallery/B3jMY. 12300часа = 8 дена

    Твоя или е бил мостра или е бил върнат но часовете са му доста!И имаше ли найлонките по рамката и отзад на лъскавата част?Ако имаш въпроси питай, но задължително го върни!
    Този пост е редактиран от Asen; 13-12-17 в 23:14.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #70

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Привет,

    Асене, благодаря ти за изчерпателната информация!
    В крайна сметка телевизорът е върнат и успешно заменен за по-нов Panasonic, както описах по-горе.

    Дали е успешен избор спрямо Sony или по-новите Samsung - за мен към момента е, тъй като съм доволен и нямам съществени забележки.

    Поздрави и се радвайте на своя избор! :-)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #71

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    dando, добре си направил Самсунга за мен е по-добър, но по-добре нов Панасоник, който също е много добър отколкото Самсунг с износен екран!

    Успех с новата покупка и да си го ползваш със здраве!

    Поздрави!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #72

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Благодаря ти! Всички да сме живи и здрави и повече положителни събития, отколкото отрицателни.
    Frost одобрява това.

  16. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #73

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Привет на всички и Весела КОЛЕДА!
    Аз имах желание да погледна в това SVC меню, но не разбрах как да вляза в него, когато имам само малкото дистанционно с има няма 3-4 бутона

  17. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #74

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Реших си проблема! Взех дистанционното на един приятел и с него влязох в сервизното меню. Часовете работа на панела бяха около 40. Още не го ползвам и съм го включвал да работи около 10 дни по 4-5 часа за тест докато съм там. Така, че всичко е ОК - не е бил мостра, както всъщност ми обещаха. Искам sамо да вметна, че този модел KS8002 когато го купих (Ноември 2017) беше изчерпан и във всички вериги имаше само мостри. По думите на мои познати търговци в складовете на вносителя е имало само 2 бр. запечатани и на мен ми доставиха единият. Значи само още един късметлия е взел нов и неработил такъв модел. Всичко останало е мостра в залата с натрупани часове работа! Едно мое правило при купуване на ТВ е: Никога повече НОВ-току що излязъл модел (заради цената), по добре миналогодишен модел, но по-висока серия и задължително ЗАПЕЧАТАН фабрично!
    bobkatagaz и Asen харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #75

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    Реших си проблема! Взех дистанционното на един приятел и с него влязох в сервизното меню. Часовете работа на панела бяха около 40. Още не го ползвам и съм го включвал да работи около 10 дни по 4-5 часа за тест докато съм там. Така, че всичко е ОК - не е бил мостра, както всъщност ми обещаха. Искам sамо да вметна, че този модел KS8002 когато го купих (Ноември 2017) беше изчерпан и във всички вериги имаше само мостри. По думите на мои познати търговци в складовете на вносителя е имало само 2 бр. запечатани и на мен ми доставиха единият. Значи само още един късметлия е взел нов и неработил такъв модел. Всичко останало е мостра в залата с натрупани часове работа! Едно мое правило при купуване на ТВ е: Никога повече НОВ-току що излязъл модел (заради цената), по добре миналогодишен модел, но по-висока серия и задължително ЗАПЕЧАТАН фабрично!
    Аз го взех по същото време от Техмарт.


    Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. СПЕШНО: Избор на климатик, мнение за LG E09EK
    От soll във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-15, 12:01
  2. Помощ при избор на LED 40` и мнение за SAMSUNG UE-40F5300
    От gelle във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 10:24
  3. Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение
    От cheeseus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 83
    Последно: 21-11-13, 13:52
  4. Мнение за избор на газова готварска печка?
    От g_velev във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-10-06, 10:32
  5. Кой браузър е по-бърз?
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-05, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе