Страница 28 от 111 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #406

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Да..Разкрихте конспирацията
    Но не търсете съвпадения навсякъде, че става забавно
    Накрая ще стане-то не било компоти ами компютри )
    Този пост е редактиран от stainway; 14-12-17 в 00:44.
    musster и bibobore харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #407

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Здравейте, чета форума от месец и реших първият ми пост да бъде в тази тема защото търсенето на инфо за тази марка и по специално модела Нордик Ево 2 ме доведе в този форум. Отоплявам се с климатици К2У (както им казват тука) от 5-6 години , верно икономични са ,имат екстри , имат нисък минимум , но поради този нисък минимум струята им е хладка на моменти което е некомфортно за мен. В същото време в службата сме с ефтино CHIGO дето струва 650лв. и работата му е страшно комфортна , топла и лека струя която не става хладна дори при мн. ниски обороти на вътр. тяло и най вече няма он/офф. До тук всичко добре , но се насочих към КХ защото Чигото няма нагревател , по леко е , орязано откъм екстри и консумацията му на минимум не пада под 420вата(измерени) (освен това не знам при -15 дали ще му остане живец). Въпреки че негатива с висок минимум при моето желание за винаги топла струя няма как да го избегна. А имам пдозрение че всичките хиляда китайски марки на пазара в момента се бълват от едни и същи заводи които "свирят" каквото им се поръча. Но трябва да им се признае че знаят и 2 и 200.

    Та да се върна на темата , интересува ме конкретно модела Nordic Evo II. Включването в тази тема на потребител(надявам се да станат повече) с такъв климатик стана повод да се регистрирам тази вечер и да пиша.

    Конкретно към колегата djoro а и други които са наясно с Нордика :

    1. Пробвал ли сте как работи безстепенното регулиране на оборотите (вентилатор вътр.тяло) и дали се запазва това усещане(топла мъгла) при мн. Ниски обороти? Имам надежда че след заиграване с тези настройки ще може да се избегне режим он/офф при по топло време или преоразмеряване !

    2. Измервали ли сте колко е минимумът му на консумация ? Честно казано не се надявам да е под 400вата при тези темп. вече навън. А и прочетох от руснаците че предния вариянт само Нордик не пада под 400 вата. Но този уж е ъпдейтнат ...

    3. Потдържа ли точно зададената Темп. в помещението ? Успиване ?

    4. Как е йонизатора , усещане за свеж въздух или е алабала.

    5. Има ли PAM контрол този модел или е само инверторно управление.

    6. Има ли управление на хоризонталните жалюзи от ДУ.

    И последен въпрос към всички , тея климатици (визирам от всички марки) като имат WIFI не могат ли да си ъпдейтват (оптимизират) софта за различни климатични пояси , зони и т.н. Или това е опция за вбъдеще - един що годе читав хардуер и няколко версии на софтуера и си избираш кой ти допада ... май се размечтах.
    Поздрави.
    2. Не съм му мерил минимума, тъй като е на твърда връзка. И аз искам да знам, но няма как. След месец Енерго Про ще каже.
    3. За сега не се успива.
    4. Не е като пролетен ден след дъжд, но става.
    5. Не знам дали е с РАМ.
    6. Има управление на хоризонталните жалузи - ръчно.
    stainway и Mig82 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #408

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    djoro сложи в подписа с какъв климатик си де

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #409

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ами не знам как.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #410

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Мерси за отговрите djoro. А да попитам защо се връзват с твърда връзка тия климатици. Не е ли по добре при буря с гръмотевици да могат да се изключат от контакта. Не е много по темата но ...

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #411

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    По желание на клиента свързвам контакт за външен монтаж от разпределителната кутията:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #412

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Когато слагах първия климатик изкарах кабел от разклонителната кутия,тъй като много ме беше яд да видя да виси кабел от тавана. Все едно съм си монтирал печка на стената. Та така. Не съм мислил за гръмотевици, а и блока има гръмоотвод. Ако пък има гръмотевици и не съм у дома, тогава какво значение има. Няма да седя вкъщи да го вардя.
    stainway одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #413
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Мерси за отговрите djoro. А да попитам защо се връзват с твърда връзка тия климатици. Не е ли по добре при буря с гръмотевици да могат да се изключат от контакта. Не е много по темата но ...
    Е като искаш има предпазител в таблото,щрак и спира.
    stainway одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #414

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    При мене се получи така защото имах изведен кабел в близост за единия климатик. Освен това захранването става от страната на външното тяло. Разбира се може да се направи и от вътре, но пък нямам заземени контакти в близост, така че си го направих по инструкция. Освен това си сигурен ,че фаза, нула си е на мястото....При единия имах и инсталиран прекъсвач, така че мога да го спра когато поискам, но може и от групата на ел.таблото разбира се. За другия вадих кабел навън, защото горе в спалнята също нямам заземени контакти.И не на последно място мразя кабели да висят

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #415

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    stainway, гледам в подписа си сложил и 07. може ли малко инфо как се държи малката машина? Имам две малки кутийки за стаи (едната е спалня 12,5 кв.м.) и се чудя дали да взимам догодина климатици. C&H само от тази серия VERITAS ли имат 7-ца? Гледам че от този нордик-ево модела почват от 9-ка

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #416

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    stainway, гледам в подписа си сложил и 07. може ли малко инфо как се държи малката машина? Имам две малки кутийки за стаи (едната е спалня 12,5 кв.м.) и се чудя дали да взимам догодина климатици. C&H само от тази серия VERITAS ли имат 7-ца? Гледам че от този нордик-ево модела почват от 9-ка
    Ами доволен съм. Трябваше ми компактно тяло ,защото единственото място беше много тясна стена между прозорците. Колебах се между Daikin FTXB 20C, и CH-S07FTXQ. В крайна сметка имах малко опит с C&H и гаранцията не беше обвързана с инсталиране от оторизиран сервиз. По-принцип го ползвам само вечер и понякога не цяла нощ-обичам да спя на отворен прозорец, но е много тих, затопля бързо, а през лятото ще му се радвам още повече -поради сенна храма се спи на затворен прозорец от май до септември .Алфа имат също 7-ца тука,но вече имах Веритас в дневната, така че изборът беше направен.7-цата е с компресор на Хитачи и няма Wi-Fi. При мен работи на около 16кв.м и засега съм нямал никакви оплаквания до -4 ,сняг и 100% влажност. Предполагам, че при -15 ще види зор, но не съм го купувал за такива условия. Но да - не съм виждал други седмици освен Веритас и Алфа. Както съм казвал ако има нещо ще се оплача бързо-нали форума е затова


    П.П. Ето как прокарвах захранващ кабел до външното тяло:


    И накрая се получи това:


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 17-12-17 в 01:06.
    kokovox и Sergey харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #417

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Колко беше дължината на вътрешното?

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #418

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    а къде ще отива конденза зимата ?!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #419

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    При него няма много зима с лют студ.
    stainway одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #420

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Колко беше дължината на вътрешното?
    713 mm

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а къде ще отива конденза зимата ?!
    На земята ?! Ако падне половин метър сняг, ще трябва така или иначе да си почистя предния двор. А ако ме мързи ще си завъртя термостата на парното и ще се топля с газ
    jonny33 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 111 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе