Страница 106 от 111 ПърваПърва ... 5696104105106107108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1576

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Абе то кат замръзне и коп и сичко е в батала...
    pap1918 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #1577

    COOPER AND HUNTER

    Неслучайно подчертах, че това са мои виждания върху нещата. Джак, като разделиш едно и също топлоотдаване, на различна консумация, един и същи COP ли се получава?? Имам познати, с машини, подобни на моите (със същия хардуер и външно), вече близо на 10г. и без тампони, елате и ги разберете дали работят. Изкарали са зимата с най-големите студове, когато задържа до -25гр. При това са точно с тава, като моята "проблемна". Как мислите, ще пада ли замръзване? Бърка ме не това, че ще дам 10 лв. повече на месец, а както неслучайно споменах, този нагревател ще изхарчи наполовината на самата машина, ако работи непрекъснато. Това са 50% отгоре, за нагревател. Моля ви, не е толкова сложна сметката. Ако някой го е яд, че се е набутал с машина, с постоянноработещ нагревател, от който реално 90% от времето няма нужда, нека не си го изкарва на мен. В България климатът е умерен, при това в северната част. В южна, даже отива към средиземноморски. Тук не е Финландия, която има-няма изтъквате като фактор. Ако вие не можете да спите спокойно с климите си, то аз с моите нямам такъв проблем, каквото и да е времето навън.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-03-19 в 07:51.
    SPSt, karambam, tony34al и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1578

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Нямам нищо против чуждите виждания. И това за 20-е лв. на сезон е мое виждане. Те не са и 20 де, а по-скоро 10-15 лв. Реално първоначалната инвестиция е такава, че разлика в разхода на година от 50-60 лв. е пренебрежима, а за 10-15 да не говорим. Важното е човек да е в мир със себе си. Дали ще е с нагревател или без е без значение поне за мен.
    bobivg, rosswen и stainway харесват това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #1579

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Темата е за COOPER & HUNTER. Хайде разсъжденията за жици, нагреватели, икономия и т.н да се обсъждат в съответната тема. Има такава...
    Genadi80 и stainway харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    38
    #1580
    Пишете повече колеги. Все по-малко време остава до покупката ми на климатици. Чуденето какви все по голямо.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1581

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз се загледах в това - C&H CH-S09FTXLA-NG Arctic WiFi R32

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #1582

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Колкото и трудно да беше,проследих 10-на страници ( 60 та -70та ) . Търся инфо за подово-стенните модели на Cooper@Hunter, както и за мулти=сплит системите им ,където мога евентуално да комбинирам различни видове вътрешни тела. Целта е да климатизирам по-добре 4-стаен апартамент . Последната година след полагане на допълнителна излоцаия в 2 стаи сметките за ток през зимата паднаха до 330-340 лева ,като отоплението се извършваше с климатик Панасоник-12 ка и малко помощ с радиатори 2 спални . Пропуснах да вметна ,че имам и банята ел подово вече 1.5 година . Лятото заради 150 лтр бойлер ,който постоянно е в разход сметката държи около 150 лева ,но за там имам решение -бойлера е със серпентина около 1м2 (неизползвана все още) .
    1.Имам огромни резерви за подобрения - полагане на изолация на тавана на едната спалня -отгоре 60 % е тераса и стената на входното антре -там явно външната изолация е лошо поставена -ужас от отвътре.
    2. Намиране на отоплител за БГВ и бойлера.
    3. Вече по темата за Cooper &Hunter или друга марка.

    Форумци,ако нещо съм пропуснал в последните десетки страници ,моля да ме извините ......Някой има ли опит с тази марка и по-конкретно с подово-стенните варианти? .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    72
    #1583

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Добро утро,подова 12 COOPER AND HUNTER или GREE разликата в цената е 300 лева.


  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1584

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Добро утро, едни и същи са.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    8
    #1585

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Здравейте,

    Има ли съществени разлики между Sigma, Alpha и Veritas? По спецификация и цена моделите са много близки и се чудя кой да избера.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1586

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Velchev Виж публикацията
    Здравейте,

    Има ли съществени разлики между Sigma, Alpha и Veritas? По спецификация и цена моделите са много близки и се чудя кой да избера.
    Sigma е с по-добър COP на хартия.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #1587

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Здравейте, някой с мнение от първа ръка за подовите Cooper and Hunter CH-S09FVX и CH-S12FVX. Ще се ползва в детска стая за отопление предимно

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    1
    #1588

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Здравейте,

    От около месец съм собственик на C&H Arctic 12ка, взех климатика основно за охлаждане на 25м2 помещение.

    Всичко много хубаво, но правя го да духа на 28/29 градуса, за да поддържа 25.5-26 градуса в стаята (напрявя ли го на 26..става под 24 , въпреки по-високо зададената температура не спира да духа ледено студен въздух...малко неприятно взе да става вече...даже след 3-4 часа работа продължава бълва лед..

    Ще съм ви благодарен да ми разясните дали е такъв принципа на климатиците в решим охлаждане или да се търси причината в датчика, как да го тествам по-прецизно, за да видя има ли проблем.

    Предложете някаква комбинация за поддържане на 25-6 градуса. било то в режим вентилатор, овлажняване или каквото и да е..

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,762
    #1589

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Би било полезно да дадеш информация за настройката на вентилатора. Дали работи постоянно компресора или климатика работи он/офф. Схемичка с разположението на климатика в стаята. Не го познавам модела, но това са все важни доуточняващи въпроси отговора на които може да хвърли светлина по въпроса. Ако основната идея е само охлаждане 12-ка ми се вижда голяма за помещението.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,166
    #1590

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Пробвай на режим Изсушаване - Dry .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 16:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 04:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе