Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Питане относно FTXM35M

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #1

    Питане относно FTXM35M

    Въпросът ми е защо при зададена температура (в случая на охлаждане), климатика не си намаля оборотите при достигане на желаната температура? Вентилатора на вътрешното тяло е на автоматичен режим.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Сигурно защото му е висок минимума.

    Sent from my D6603 using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Не вярвам да е от това. И моя Дайсейкай на охлаждане не намаля вентилатора толкова колкото на отопление, а минимума му е 300W отдадена мощност.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #4

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    22гр. на охлаждане съм го пуснал. Старият ми Дайкин си намаляваше силата на въздушната струя при тези градуси. Този не иска. Нямам идея защо...

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #5

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    22 градуса си е доста студено и е приключение за климата да ги достигне. В каква площ работи машината?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #6

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Старият климатик как си намаляваше без проблем въздушната струя на същите градуси... квадратурата е 18кв.м.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #7

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Трябва да ги намаля до такава степен,че да не го чуваш даже.ако вдигнеш градусите тогава намаля ли?Зимата имаха проблем с няколко бройки в Пловдив ама ги префлашнаха,дано и твойта да не от тях.Иначе Дайкинско управление на турбината е много по-добро от на други марки,тук се следят разлики от 0,5гр.в стаята.сега не ми се търсят в сервизните как е точно,но по спомен е:ако си задал 25 а в стаята е 27 работи на 5-та,след като стане 26,5 сваля на 4-та скорост и така....Ако си от Пловдив пиши на лично мога пробвам да помогна.

  10. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #8

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    На охлаждане може ли да свали до тих режим? Като се замисля, при мен на FTXS35K започва от трета скорост на Авто и сваля най-много до първа. Гледам температурата в приложението: външна 33, вътрешна 30, задавам 25 и почва от трета скорост. Плавно бута до втора и като достигне 26 градуса вътрешна, бута на първа скорост.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Трябва да ги намаля до такава степен,че да не го чуваш даже.ако вдигнеш градусите тогава намаля ли?Зимата имаха проблем с няколко бройки в Пловдив ама ги префлашнаха,дано и твойта да не от тях.Иначе Дайкинско управление на турбината е много по-добро от на други марки,тук се следят разлики от 0,5гр.в стаята.сега не ми се търсят в сервизните как е точно,но по спомен е:ако си задал 25 а в стаята е 27 работи на 5-та,след като стане 26,5 сваля на 4-та скорост и така....Ако си от Пловдив пиши на лично мога пробвам да помогна.
    Като го пусна на 22гр. в режим охлаждане духа силно. След това намаля, т.е утихва леко но си се чува въздушната струя. Кое трябва да се префлашне? Благодаря иначе за отзивчивостта.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #10

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Ето от сервизното ,управлението на вентилатора при Аво-режим.Префлашва се целия софтуер иначе.



    Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #11

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    При мен, когато достигне зададената температура 24-25 0С, климатикът не се чува, при 220С, не съм сигурен в жегата дали ще ги направи...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #12

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Оказа се че всичко е наред. Просто е трябвало по-дълго време да изчакам. След няколко часа работа става супер тих. Единствено като застана непосредствено до самото вътрешно тяло едвам доловимо за човешкото ухо се чува съвсем леко като свистене. Ама съвсем леко. Трябва да изключа телевизора и да стане гробна тишина за да се чуе свистенето.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #13

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Имам и друг въпрос. В режим на охлаждане в даден момент, явно когато компресора развърта, външното тяло за около 5 секунди издава шум. Леко притраква за няколко секунди. Някакъв съвет?

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Питане относно FTXM35M

    Усили телевизора.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #15

    Отговор: Питане относно FTXM35M


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане относно профилактика.
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-17, 11:17
  2. Питане относно Рanasonic CS E DKEW
    От rumen67 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 27-04-13, 22:47
  3. Питане относно керамична печка
    От kraimirr във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-12, 23:27
  4. Питане относно ТВ-PANASONIC TH-42PY85P
    От m1shl3 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-08, 00:54
  5. Питане относно Doom 3
    От artos във форум ИГРИ
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-04, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе