Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 86
Like Tree13Одобрявам

Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #31

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Ползвай колектор и нямаш проблем.
    Успех!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    32
    #32

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Благодаря на всички за отделеното време. Ще пиша пак като започна с монтажа, за да не стои незавършена темата, а и за още помощ разбира се Хубав ден на всички..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    32
    #33

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Няколко въпроса ме тормозят и май е по добре пак да питам първо преди да съм оплескал всичко.

    1. Понеже продължавам да чета из темите на хората, започнах да се питам дали дължината на тръбите ми не е прекалено голяма. От котела до колектора са около 25-26м в едната посока и от там по още между 7 и 10м до радиаторите. Има и около 6м изкачване на главната тръба и 2.5м качване на връщащите тръби от радиаторите. Правилно ли ми е притеснението и ако да какво да направя? Смяна на мястото на котела е най-най-краен вариант.

    2. В едно от мненията на Лазар прочетох, че при заради ниската температура на водата трябва да се премине на по голям размер тръба за едно и също количество енергия. Е в крайна сметка с тръба 16мм Pex/Al/Pex ще мога ли да захраня два панелни радиатора 140х60 при топлозагубата на помещението 2800 вата? Съответно и главната тръба,която отива до колектора на втория етаж може би и тя няма да е достатъчна 25мм PPR.

    Май за сега тези двата са достатъчна тема за размисъл. Поне аз стигнах до задънена улица умувайки по тях...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #34

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Здравейте днес получих оферта от фирма за изграждане на газови инсталации но ми предлагат няколко котела но незнам кой да избера

    Извинявам се че пиша в тази тема но писах в друга и не ми отговориха

    Хол 23м2 h600 25gl
    Дневна 20м2 h600 23gl
    Спалня 13м2 h600 17gl
    Коридор 10м2 h600 12gl
    Детска 11м2 h600 15gl
    Баня 4м2 lira 500/1200
    Спалнята и детската са северни и доста стидени с сваншна изолация и пвц целият апартамент е със гипсокартон но само на таваните е със вата защтото апартамента е вътрешен на стените е лепен апартамента е 1 етаж на гаражи котлите които предлагат са
    IMMERGAZ TERA ERP 28KW
    IMMERGAZ VICTRIX TT ERP 24KW
    WIESSMANN VITODENS 100 W 26KW
    VAILLANT ECOTEC PLUS 246/5_5
    BOSH CONDENS 2500 WBC28_1DCEC23

    Като предпочитам котелите на иммергаз защото фирмата предлага сервиз за тях
    Ще ви бада благодарен и ако споделите мнение и съвети относно радиаторната мощност и дали ще е по добре ако към изчисленията на фирмата сложа по още два глидера от мен целта всичко да бъде максимално ефективно и не искам да пестя от нищо ще се радвам да споделите мнение защото от прочетеното от форума разбирам че на някои хора тук може да се има доверие благодаря предварително
    Този пост е редактиран от Nadin87; 27-12-17 в 22:43.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #35

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Без да съм специалист, мисля, че всичките ще ти свършат работа. Колко ще издържат е по-скоро божа работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #36

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Дайте съвет май по празниците на никой не му се занимава ами ще чакам дано някой компетентен коментира проекта лазаре включи се и ти ако може твоето мнение е едно от компетентните може да му се вярва сигурно ще кажете че темата е коментирана но все пак всеки проект е индивидуален

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #37

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Здравейте днес получих оферта от фирма за изграждане на газови инсталации но ми предлагат няколко котела но незнам кой да избера

    Извинявам се че пиша в тази тема но писах в друга и не ми отговориха

    Хол 23м2 h600 25gl
    Дневна 20м2 h600 23gl
    Спалня 13м2 h600 17gl
    Коридор 10м2 h600 12gl
    Детска 11м2 h600 15gl
    Баня 4м2 lira 500/1200
    Спалнята и детската са северни и доста стидени с сваншна изолация и пвц целият апартамент е със гипсокартон но само на таваните е със вата защтото апартамента е вътрешен на стените е лепен апартамента е 1 етаж на гаражи котлите които предлагат са
    IMMERGAZ TERA ERP 28KW
    IMMERGAZ VICTRIX TT ERP 24KW
    WIESSMANN VITODENS 100 W 26KW
    VAILLANT ECOTEC PLUS 246/5_5
    BOSH CONDENS 2500 WBC28_1DCEC23

    Като предпочитам котелите на иммергаз защото фирмата предлага сервиз за тях
    Ще ви бада благодарен и ако споделите мнение и съвети относно радиаторната мощност и дали ще е по добре ако към изчисленията на фирмата сложа по още два глидера от мен целта всичко да бъде максимално ефективно и не искам да пестя от нищо ще се радвам да споделите мнение защото от прочетеното от форума разбирам че на някои хора тук може да се има доверие благодаря предварително
    Добре са ти глидерите,може може да добавиш още 3 в хола и да ги разделиш на 2 радиатора по 14 ребра че с тия 25 ще са,няма да са съразмерни.Лирата в банята е малка,сложи най голямата която можеш да побереш ,нещо от сорта 60 -160 ако няма място 50 - 160.Тия котли всички са двуконтурни,нямаш ли място за бойлер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #38

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Аз за банята се отказах от лирата и реших да сложа радиатор 4гл h1000 а за бойлера имам бойлер но е със 1 серпентина и със солар затова искам двуконтурен за топла вода само за зимата тъй като зимата солара не загрява много заради дълъг тръбен път 15м за котела клоня към виктрикс тт дали ще е достатъчен а хола между другото съм се объркал като съм написъл 23м2 21м2 е хола

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #39

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Аз за банята се отказах от лирата и реших да сложа радиатор 4гл h1000 а за бойлера имам бойлер но е със 1 серпентина и със солар затова искам двуконтурен за топла вода само за зимата тъй като зимата солара не загрява много заради дълъг тръбен път 15м за котела клоня към виктрикс тт дали ще е достатъчен а хола между другото съм се объркал като съм написъл 23м2 21м2 е хола
    Ами вземи си с две серпентини,и вържи газовият котел на горната..Хората се молят да имат твоята система,ти искаш да я съсипеш с двуконтурен котел.И как ще ползваш солара като сложиш двуконтурен.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    1
    #40

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Здравейте на всички съфорумници, нов съм във форума и в газовото отопление. Котела ми е с мин 10,2 кв,ч макс.до 24 кв,ч, Имам 1бр. панелен радиатор 200/60, 1бр. 120 /60, 1бр.160/60,1 бр. 140/60, 2бр. в коридора 80/60 и лира в банята, които се управляват със стаен термостат имергас тибокс. Доста често котела е в режим на цък, цък работи 3 или 4 минути и около 10 ,12мин. почива, Там откъдето излиза топлата вода се загрява много и въпроса ми е дали не е проблем направения изход на топлата вода с тръба ф 32? Карам го на 50, 55, или 65 градуса. Качвам тази снимка. Благодарности ако някой отговори!

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #41

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    За котел няма да пиша.За тях са други специалисти.Но тези поцинковани муфи ги изхвърли ! Има месинг,за галвинична корозия-Прочети.Двата крана са хромиран месинг,това е ОК.
    Когато видя отоплителни инсталации с поцинковани фитинги ..без думи.
    Този пост е редактиран от Viking72; 21-01-18 в 09:18.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #42

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Според вас кой вариант е по-удачен за отопление на баня от 3 кв.м. - с радиатор от 4 алуминиеви ребра Н800 (например) или с лира със съответната мощност? Засега съм с 4 ребра Н600 и ми вършат работа, но ми се ще да е още малко по-топло. От друга страна, гледам, че масово се използват лири за отопление на бани. Затова и питам. Защо в крайна сметка се предпочитат лирите при еднаква мощност? Сушенето на кърпи не ме интересува.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #43

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Според вас кой вариант е по-удачен за отопление на баня от 3 кв.м. - с радиатор от 4 алуминиеви ребра Н800 (например) или с лира със съответната мощност? Засега съм с 4 ребра Н600 и ми вършат работа, но ми се ще да е още малко по-топло. От друга страна, гледам, че масово се използват лири за отопление на бани. Затова и питам. Защо в крайна сметка се предпочитат лирите при еднаква мощност? Сушенето на кърпи не ме интересува.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #44

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Не виждам причини, когато са с еднаква мощност, лирата да топли повече. Единственият плюс на лирата е, че може да туриш нещо да се изсуши, въпреки че за това си има сушилници.
    ccankov73 и pepitoff харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #45

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Единственият плюс на лирата е, че може да туриш нещо да се изсуши, въпреки че за това си има сушилници.
    Точно , но ако избереш радиатор има варианти , щото лирата като я натрупаш с хавлии спира да топли :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 27-03-17, 06:50
  2. Помощ при изграждане на парно и газов котел
    От abrakadabra във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-16, 18:38
  3. Помощ за избор на газов котел за отопление
    От v_iliev във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 10-12-15, 16:55
  4. Отговори: 176
    Последно: 11-06-12, 17:13
  5. Отговори: 4
    Последно: 09-11-11, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе