Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 114

Дилема-конвектор или маслен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #31

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Топлил съм се с подобно нещо, и не бях особенно доволен.Повече свети отолкото топли .
    А и беше в една доста по-топла държава където под 0С не падаше "зимата" даже нощем.
    Не е като радиатор.Лично мнение.
    Но ако си решил тук е по-евтин с 30лв :
    https://www.emag.bg/radiator-singer-.../pd/D0YF8YBBM/

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #32

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Най-евтино ще е с акумулираща печка, заради почти двойната разлика на цената на тока.
    Всички останали ще харчат толкова колкото топлят.
    Разпределението на температурата във височина е най-лоша при уредите без вентилатор.
    Относно безопасност давам два гласа минус за маслен радиатор. - заради 2 пожара- единият вкъщи, другият на работа.
    На две духалки са запалвали щепселите пред мен, едната беше на положение 1kW, даже.
    Откъм безопасност пак предчитам ТАП-а на твърда връзка. Има модели, който са 3kW + 1kW отделен външен нагревател.

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #33

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ще си позволя да ти дам съвет, понеже имам опит с гледането на стари хора. Още след първата зимна сметка за ток /при отопление с ел.печка, радиатор и подобни/, бабето ще започне да ги спира и да стои на студено. Вземи един евтин климатик /дори конвенционален или К2У/ на изплащане. Дай тези 200 лв. за първоначална вноска, а от разликата в сметките за ток, ще изплащаш климатика. Пускаш го да духа и скриваш дистанционното. Така и ти ще си спокоен и бабата ще е на топло. Още след първата зима климатика ще се е изплатил и втората вече ще "щракаш пръсти".
    Щом не искате да се занимавате с акумулираща печка, ето второ предложение:
    https://www.olx.bg/ad/midea-msv-12hr...tml#aa5a212fac
    Гарантирано от мен Vertu-то конвенционалка изкарва 60 градуса струя на най-ниската степен на вентилатора. Няма как бабата да настине ...

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #34

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Ту пауърфул ще додойде тази мидея, да не прегрее бабата?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #35

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Вместо Singer, електроника + дистанционно:Подови лъчисти конвектори
    Но прочети написаното още в началото - за добре изолирани помещения!
    Недостатък са стойките на колелца, които са в комплекта.
    Това https://techmart.bg/Конвектор%20ARIELLI%20CHW-2000 , но 2500W купих с лични пари, за да се топлим зимата в бившата ми служба.
    Постоянно се спъвах в колелцата, защото просто стойките са много широки. Иначе за парите си е ОК, но е с механичен термостат.
    За съжаление не мога да кажа колко харчи, заради съвсем различните условия в помещенията.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #36

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Добре де,никой не казва дали правилно смятам-един 2 кв маслен ако работи 5 мин. и почива още толкова/както чета из нета/ ,конвектор който вкл/изкл на по 1 минута,разхода ще е същия.Каква е тогава разликата -в качество на отопление ли,какво,защо някой купува едното или другото ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #37

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Имаш литър ракия и трябва да го изпиеш за един час. Дали на 5 глътки, или на 10, или на 20 да го изпиеш - все едно.
    Ти сега ме питаш, каква да е ракията и дали има значение? - градуса е важен!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #38

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    На тези въпроси никой не може да ти отговори!
    Важното е да е правилно оразмерен отоплителният уред според обема и топлозагубите на помещението.
    Последните зависят силно от външната температура, поддържаната стайна, колко често се отварят вратите на помещението, изолацията и ред още фактори.
    Второто по важност за разхода на ток и комфорта е терморегулаторът да е с малък хистерезис. Демек да изключва уреда малко над зададената температура и да включва малко под нея. Това става само при скъпите и точни електронни (цифрови все тая) терморегулатори.
    При механичните толерансът е 1 до 3 градуса, че и нагоре. За това време при големи топлозагуби помещението бързо изстива. Ако пък настроиш на по-висока температура, то разходът на ток нараства с над 10%.
    Прочети брошурите на Airelec и Atlantic - там има и графики, като е обяснено подробно какво и как.
    Между другото има промоции и на двете марки в момента.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #39

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Добре де,никой не казва дали правилно смятам-един 2 кв маслен ако работи 5 мин. и почива още толкова/както чета из нета/ ,конвектор който вкл/изкл на по 1 минута,разхода ще е същия.Каква е тогава разликата -в качество на отопление ли,какво,защо някой купува едното или другото ?
    Имам ги и двете.
    Разликата е ,че масления като изключи продължава да топли,понеже маслото е загрято силно,и излъчва топлина още дълго време,а конвектора като изключи става студен като свинкс.
    Вярно е че като се включи по бързо загрява,но това е важно само в началото,ако се пуснат и двата уреди студени.Масления като загрее веднаж топли постоянно.
    Тая зима ще експериметирам с с керамичен нагревател,доста тежък ,като загрее харчи по 560w на 4 степен,и топлината се усеща при 17 от ребрата по цялата им височина равномерно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #40

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Сметка за ток как е?
    В кой град си?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #41

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Това чудо тежи много, постоянно му се чупят колелцата. Загрява се до прекалено висока температура и изсушава въздуха.
    Терморегулаторът му е с голям хистерезис (не съм го измервал), пука зверски при включване и изключване.
    При големи топлозагуби, както и всички останали уреди топли в радиус около 1,5м около себе си.
    Има остатъчна топлина, която се чувства между 2 и 5 минути според характеристиките на помещението.
    Според мен бавно загрява.
    Като разход на еленергия не знам как е, защото беше в служебно помещение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #42

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    tanatos ако имаш някакъв отоплителен уред без термостат и му добавиш това например :

    Терморегулатор 02 електронен - Tpetrov

    Може и друг някакъв по-добър.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #43

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Там е работата че нямам подобен уред,тепърва ще се купува.Май клоня към съвременен маслен радиатор с вентилатор,не знам има ли такива с електронен регулатор ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #44

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    https://www.emag.bg/radiator-aeg-200.../pd/DDV152BBM/
    Производителят не е AEG?Electrolux, а най-вероятно ползват лицензно само марката.
    9 ребра не са достатъчни. Най-малко 11!

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #45

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Там е работата че нямам подобен уред,тепърва ще се купува.Май клоня към съвременен маслен радиатор с вентилатор,не знам има ли такива с електронен регулатор ?
    Това е много мъдро решение откъм комфорт. Не променят качеството на въздуха в помещението, защото не загряват повече от 110 градуса. Майната му на акумулиращия ефект, не е много голям. Прилично тихи са им биметалните изключватели, така че и да не намериш с електронен, не е болка.
    Успех с марката и гледай ребрата да са повече за единица мощност!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 22:09
  2. Теч на масло от маслен радиатор Смядово.
    От ponyasd във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-17, 13:23
  3. маслен радиатор tesy lb 2007 e04
    От paco7171 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-16, 22:04
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 01:05
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе