Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Новата печка не се измирисва при работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1

    Новата печка не се измирисва при работа

    Здравейте,

    Нова фурна за вграждане Hansa (полска), купена Януари 2016 и монтирана това лято година отделя неприятна, химическа миризма при загряване над 120 градуса, която не изчезва дори след многократно загряване за по 2-3 часа с включен грил на 250 градуса. Миризмата отсъства вътре в камерата на фурната при отваряне на вратата, а се усеща във въздуха от вентилатора в процепа над камерата, който явно служи за охлаждане и извежда този въздух към помещението, т.е. най-вероятно става въпрос за лепилото в изолацията, което при нагряване отделя тази миризма (и Господ знае още какво с нея). Подобен проблем съм имал и с нова фурна Whirpool, който обаче изчезна след няколко месеца ползване. Миризмата при първите няколко пускания беше абсолютно нетърпима, чак до степен на главоболие малко след вдишването ѝ. По книжка се искат само 45 мин. и хубаво чистене на вътрешността на фурната със сапунена вода, но това го направих основно 4 пъти и нямаше ефект - както казах вътре нищо не мирише, всякакви производствени масла там със сигурност отдавна са изгорели (синкав дим в помещението имаше само при най-първото пускане, което съм наблюдавал и при други нови печки и го смятам за нормално при изгарянето на тези масла)
    Досега фурната е работила на грил с тавичка с вода над 30 часа на 250 градуса (което при някой домакинства може и за 1 година да не се случи) с надеждата лепилото и другите химикали в изолацията да се "опекат" и да спрат да миришат, но резултатът беше само намаляне на миризмата, но не и изчезването ѝ. Фурната се ползва вече 3 месеца доста активно и няма промяна, уви. Тъй като е в малко помещение дори с адекватна вентилация е много неприятно, тъй като тази миризма е тласкана от споменатия вентилатор напред към помещението, а аспираторът е отгоре над котлоните (които пък са над фурната). Тъй като фурната е комплект с котлони замяната не е толкова проста - от магазина ме препратиха към сервиза, откъдето казват, че ако всичко работи нормално няма какво да направят по въпроса.

    Дали да продължавам да се тровя с тези химикали и да се надявам с още ползване миризмата да изчезне или има вариант да сменя изолацията (ако тя е причинителят?) с някоя по-читава и нетоксична?

    За протокола ще спомена, че миризмата я има и когато фурната работи на трупчета на пода, извадена от отвора си - т.е. не е от нещо околно, което се загрява (първоначално подозирах захранващия кабел). Основните заподозрени са лепилото в изолацията (вероятно вата) или някакви кабели/пластмаси от контролния панел (стъклото на фурната е студено, но панелът за управление и дръжката се загряват много).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Аз си мислех че на Раховеца много мирише. 2-3 загрявания и край. Там е от ватата.
    Аз бих разглобил печката, ще огледам какво е в близост. Примерно почвам от ватата - нагрявам със запалка и ако мирише така ще я изхвърля и ще търся друга вата. Ако не е тя - ще гледам кое е близо и може да се нагрява толкова и пак със запалката. Може и с пистолет за горещ въздух да речем. Поне да стигнеш до причината за миризмата, пък после и решението.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Не ми се вярва да е от ватата.По-скоро е някаква химия ,с която е обработена ламарината преди емайлирането.Емайла е само отвътре.Възможно е и от поцинкованите детайли.Каквото и да е трябва да обгори.
    Сложи литър оцет и половинка вода в тава и включи фурната на 250°С.
    Щом си я извадил обърни внимание на външните ламарини,дали са мазни.
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-10-17 в 07:35.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #4

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Вчерта тествах с оцета - нямаше мазно по външните ламарини, но за всеки случай ги минах с обезмаслител. След като почаках да се измирише оцета днес пак пуснах печката и уви, същата работа. Не ми се иска да я разглабям, понеже е в гаранция, но май ще се наложи...

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #5

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Не знам какво да кажа.
    Досега с такъв проблем не съм се сблъсквал,не съм и чувал.
    Не мога да помогна ,съжалявам!
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-10-17 в 06:11.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    21
    #6

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Аз имам същия проблем, някой да каже как го е оправил моля?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    обикновено проблема отсъства като се купи качествена техника

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    21
    #8

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    обикновено проблема отсъства като се купи качествена техника
    хубаво де, нещо по-конкретно полезно ще кажеш ли? значи според теб вече и немската техника не е качествена, а аз я харесвам тази марка започва с Е. Какво да си вземаме? Италианско ли?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    145
    #9

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    А пускахте ли кръглия нагревател около вентилаторът (ако има такъв де)?
    Има отделна програма за печене с него и може би по него има смазка.

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #10

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Цитат Първоначално публикувано от Milen585 Виж публикацията
    Аз имам същия проблем, някой да каже как го е оправил моля?
    Абсолютно си прав и споделям напълно мнението ти!
    Мирише,защото е евтинджос!
    Защо АЕГ-то ми от 3 бона не мирише?....
    Очевидно нивото във форума от преди 5-7 години,адски много е паднало.
    Народа яко обеднява,купува си боклуци и после само се оплаква!
    Като погледнете във всички теми е едно и също....телевизори TLC ,Hisense,климатици,Star Light и други но нейм пръчкотояги,били големи производители....ако някой вземе та се обърка и си купи нещо качествено и марково,направо ще го анатемосат!.....
    Когато се взимат такива евтини уреди от нисък клас,човек не трябва да има много големи очаквания...камо ли да се оплаква на половин България за това!
    Този пост е редактиран от iveto; 17-05-22 в 22:06.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #11

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Имам бюджетна Електролукс и нямам спомен да е миришела на друго, освен на манджа.
    Неффът ми е по-пресен и той никога не миришел, дори след първото пускане.
    Вероятно става дума за някакъв дефект.
    Има сервизи за тази работа или поне да се отвори и да се пусне, за да се види какво се случва.
    Предполага се, че по корпуса на фурната няма никакви лепенки, стикери и прочие.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #12

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    До сега да е изкара една 72 часова проба на максимална температура, на село под навеса.

    Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    21
    #13

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Стандартни, възможно е но толкова да не се измирисва с месеци и година и повече.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Имам бюджетна Електролукс и нямам спомен да е миришела на друго, освен на манджа.
    Неффът ми е по-пресен и той никога не миришел, дори след първото пускане.
    Вероятно става дума за някакъв дефект.
    Има сервизи за тази работа или поне да се отвори и да се пусне, за да се види какво се случва.
    Предполага се, че по корпуса на фурната няма никакви лепенки, стикери и прочие.
    е то че нещо не е наред с печката е ясно, въпроса е че от сервиза постъпват аналогично на писалия първи в тази тема. не могат да направят нищо, измъкват се. в гаранция е. и от тук аз едва ли не трябва да намеря проблема за да ги оборвам че има такъв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Абсолютно си прав и споделям напълно мнението ти!
    Мирише,защото е евтинджос!
    Защо АЕГ-то ми от 3 бона не мирише?....
    Очевидно нивото във форума от преди 5-7 години,адски много е паднало.
    Народа яко обеднява,купува си боклуци и после само се оплаква!
    Като погледнете във всички теми е едно и също....телевизори TLC ,Hisense,климатици,Star Light и други но нейм пръчкотояги,били големи производители....ако някой вземе та се обърка и си купи нещо качествено и марково,направо ще го анатемосат!.....
    Когато се взимат такива евтини уреди от нисък клас,човек не трябва да има много големи очаквания...камо ли да се оплаква на половин България за това!
    слабо мнение, правите забележка на хората да не се оплакват във форума и да не търсят помощ? първо, прочетохте ли писах за марката, не от евтините. не ми трябва вашата помощ.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #14

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Колега,
    Тази печка марка и модел няма ли си или трябва да гадаем?
    Така няма как да ти се помогне.
    Относно сервиза - не искам да коментирам подробно, но още през 2004 се разправях с един от "аватарите" му Г сервиз, преди 3 - с основния - България Сервиз Груп.
    Глаголът разправям се е достатъчно красноречив за моето мнение относно тези вериги, групи или както там си ги именуват.

    Hansa и Amica са на един и същ производител. Amica Group - manufacturer and marketer of home appliances (amica-group.com)
    Тук преди няколко години имаше снимки как се беше надула боята на корпуса на една свободно стояща печка.

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #15

    Отговор: Новата печка не се измирисва при работа

    Цитат Първоначално публикувано от Milen585 Виж публикацията
    Стандартни, възможно е но толкова да не се измирисва с месеци и година и повече.

    - - - - - - - - - -


    е то че нещо не е наред с печката е ясно, въпроса е че от сервиза постъпват аналогично на писалия първи в тази тема. не могат да направят нищо, измъкват се. в гаранция е. и от тук аз едва ли не трябва да намеря проблема за да ги оборвам че има такъв.

    - - - - - - - - - -


    слабо мнение, правите забележка на хората да не се оплакват във форума и да не търсят помощ? първо, прочетохте ли писах за марката, не от евтините. не ми трябва вашата помощ.
    Я кажи точния модел да и видим цената....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя е новата мис Свят 2013
    От logic във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 29-09-13, 14:11
  2. Как да си свържа с тока новата печка?
    От valerko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 33
    Последно: 14-07-13, 11:54
  3. Новата Нокриа
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 14-02-12, 19:20
  4. Новата придобивка :)
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 18-12-06, 14:12
  5. НОВАТА ТЪРСАЧКА - Peek YoU
    От Embata във форум Анкети
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-06, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе