Страница 57 от 78 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #841

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Моя съм го настроил на режим 2 и определено е по-комфортно от това да върти постоянно турбината.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #842

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Моя съм го настроил на режим 2 и определено е по-комфортно от това да върти постоянно турбината.
    Определено е по комфортно в режим 2.Аз и двете RPC-та съм ги нагласил така.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #843

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Тука що Хитачи влезе в режим на .дефрост при външна температура около 1°. Не успях да определя точното време за дефрост, външното тяло започна да бучи и след минутка доста вода изтече през отвора.Вдига си леко клапата и индикатора започва да мига докато дефрост, сега ще му задам задание 27° да видя дали ще направи дефрост пак докато гледам мача на националите на биричка и картофки
    antyox одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #844

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Pazo799 Виж публикацията
    Тука що Хитачи влезе в режим на .дефрост при външна температура около 1°. Не успях да определя точното време за дефрост, външното тяло започна да бучи и след минутка доста вода изтече през отвора.Вдига си леко клапата и индикатора започва да мига докато дефрост, сега ще му задам задание 27° да видя дали ще направи дефрост пак докато гледам мача на националите на биричка и картофки
    На какво задание беше когато дефростна?При вас е по влажно и студено ,мойте все още са он/офф.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #845

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Щом е изтекла доста водица, всичко е точно, според мен. Имал е нужда.
    Genadi80 и Pazo799 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #846

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Беше на задание 26° на трета степен на вътрешния вентилатор. Вкъщи са доста зиморничави и под 25 градуса не признават, вероятно ще се наложи да позапаля камината утре за няколко часа да понагрее стените . Днес вече може да се каже че е доста студено в сравнение с предните дни и това се отрази на работата на климатика, вече не влиза в on/off. Тъй като сега отоплявам двете стаи, в едната стая в която е климатика си държи температура 24,7° при задание 25/26°, а в съседната стая - постоянно отворена врата е 22 - 23°. В съседната стая няма външна изолация , дограмата е стара, дървена иначе би могло да е по -топло, ако живот и здраве догодина успея да понаправя малко подобрения за изолация.
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #847

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    На задание 26 какъв он/офф , по скоро фрост/дефрост. Сигурно работи около номинал , ако не и отгоре.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #848

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На задание 26 какъв он/офф , по скоро фрост/дефрост. Сигурно работи около номинал , ако не и отгоре.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    При темперирано помещение ме съмнява да работи около номинал та и отгоре. Виж едни 450-550w сигурно консумира но 1.1kw много ме съмнява.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #849

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На задание 26 какъв он/офф , по скоро фрост/дефрост. Сигурно работи около номинал , ако не и отгоре.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Преди 2 дни за да не работи он-офф трябаше да му задам 27°, иначе и при 25 или 26° си работеше и си спираше . Нямам уред за измерване на консумацията, защото съм му закачил еднa SONO защита. доверявам се на отчитанията от дистанционното - пример изминалата нощ от 22 часа до 8 часа сутринта при задание 26° на втора степен ми е изхарчи малко над 3KW.
    Genadi80 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #850

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    При темперирано помещение ме съмнява да работи около номинал та и отгоре. Виж едни 450-550w сигурно консумира но 1.1kw много ме съмнява.
    Моя грешка , предположих че е около 600 w. С падане на температурите не мисля че е добра идея да се държи на 26° , но човека има и камина
    Pazo799 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #851

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Моя грешка , предположих че е около 600 w. С падане на температурите не мисля че е добра идея да се държи на 26° , но човека има и камина
    Няма проблеми,аз мойте съм ги пробвал миналата зима на 26-27 градуса и като темперират държат на около 450-500 вата.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    Pazo799 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #852
    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Моя съм го настроил на режим 2 и определено е по-комфортно от това да върти постоянно турбината.
    Patern 2 , това ли е режим две, ама там пише че върти 30 сек. И спира за 210 сек. Реално как е ? За мен е най-добре да не духа въобще турбината след като си е стигнал температурата.
    За да вляза в това меню натискам едновременно он/оф копчето + събота-понеделник и ресет бутона така ли. А после?

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #853

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Patern 2 , това ли е режим две, ама там пише че върти 30 сек. И спира за 210 сек. Реално как е ? За мен е най-добре да не духа въобще турбината след като си е стигнал температурата.
    За да вляза в това меню натискам едновременно он/оф копчето + събота-понеделник и ресет бутона така ли. А после?
    Да това е режим две.Това 30 сек. завъртане е за да обдуха датчика на вътрешното.Няма опция да се спре напълно турбината.
    Прочети инструкцията внимателно,лесно става.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    При темперирано помещение ме съмнява да работи около номинал та и отгоре. Виж едни 450-550w сигурно консумира но 1.1kw много ме съмнява.
    При задание 26 градуса едната машина тази сутрин като се прибрах от работа се беше кротнала на 419 вата.Бачкала е на тези градуси цяла нощ и е темперирала спалнята и коридора.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 17-11-18 в 07:06.
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #854
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Да това е режим две.Това 30 сек. завъртане е за да обдуха датчика на вътрешното.Няма опция да се спре напълно турбината.
    Прочети инструкцията внимателно,лесно става.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

    - - - - - - - - - -


    При задание 26 градуса едната машина тази сутрин като се прибрах от работа се беше кротнала на 419 вата.Бачкала е на тези градуси цяла нощ и е темперирала спалнята и коридора.
    Справих се, на режим две съм и съм в пъти по-доволен от към комфорт. Ние не сме зиморничави и сме го пуснали на 21, в хол ,на първи етаж живеем външна 10 см изолация както и вътрешна , в хол 20 квадратни метра, в края на хола имам метростанция която е на 3 метра от климатика показва 19,8 градуса. Вечер го спираме, аз ги пускам без да спират ,чак когато и дневните температури паднат под нулата и се задържат поне 2-3 дни. Апартамента ми е южно изложение. В края на месеца ще Ви кажа колко ми е изразходил по показанието от дистанционно ,колкото е вярно.
    Благодаря за помоща колеги

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #855

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    при мен определено се огъна 35rpc , зададени първо 24 после 25-26, едва докарваше 22 да поддържа на 3та степен. от инфо на дистанционното горе е 21 тъпо. що не върти не знам.
    не ще и не ще да се завърти тази машинка, или поне аз не мога да я накарам.
    98 киловата изгорени според вградената мерилка от началото на месеца, 8 от вчера до сега.
    драснах клечката на парното и ще стискам палци за зима като миналата година.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 78 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе