Страница 67 от 78 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #991

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Пратих ЛС

    Здрасти, можеш ли да ми пратиш и на мен как се прави модването.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #992

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    А не може ли тука в темата да се обясни. Какво толкова се криете?
    dodo_pv, pulsedriverbg и SPSt харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #993

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И аз това се чудя в интернет има обяснени къде по-опасни неща. От тоя мод нищо не може да и стане на машината.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #994

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    И аз това се чудя в интернет има обяснени къде по-опасни неща. От тоя мод нищо не може да и стане на машината.
    На машината могат да и станат доста неща, ако този който го прави, не е наясно какво прави. Второ, мода при едни условия може да е добър, но за други да е неподходящ, както съм писал по-горе. Това не е като да слагаш трета шпилка на 12lcme, бара се по електрониката, и по едно невнимание, заминала платката.Да пишат на лично ще им отговоря.
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #995

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    А търговците ако четат във форума после ще кажат: гаранция - йок, щом пипате по климатиците...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #996

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Щом не правиш разлика между шпилка и тампон , наистина е опасно да "пипаш по платката" за да излючиш куплунга на датчика и да запоиш един резистор. Мен не ме интересува този мод , що ли се занимавам.
    Айде жив и здрав.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    А търговците ако четат във форума после ще кажат: гаранция - йок, щом пипате по климатиците...
    А клиентите като прочетат за циклене на дефрости по време ще се затичат с пълни джеби към търговците точно за тези машини.
    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #997

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Щом не правиш разлика между шпилка и тампон , наистина е опасно да "пипаш по платката" за да излючиш куплунга на датчика и да запоиш един резистор. Мен не ме интересува този мод , що ли се занимавам.
    Айде жив и здрав.

    - - - - - - - - - -



    А клиентите като прочетат за циклене на дефрости по време ще се затичат с пълни джеби към търговците точно за тези машини.
    И аз това ти се чудя, но нали си на всяка манджа мерудия. За мен не се безпокой, аз мода си го направих. Гледай си lmce-то и си свиркай. Къде ще тръгнат клиентите си е тяхна работа. То и дайкина бичи дефростите на 30мин но пак го купуват.
    Жив и здрав и ти да си.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #998

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Дойдоха най-сетне майсторите/монтажниците/продавачите, махнаха пак пластмасите, откачиха и онова черното отпред, зад движещата се преграда, дето виси на 2 кабелчета, и така пак пукаше. Обясниха ми че общо взето то така си пука, "има поне 20 пластмаси и то така си пука, ти кво искаш, няма безшумен климатик, сички пукат от пластмасата, нормално, тя така се разширява и свива" и така. Сега измислиха нещо иновационно, сложиха го на неавтоматичен режим на духалото, на 2 чертички, и засега не пука. Ама като не е открит точно какъв е проблема, шанса това да е решението за мене е 0. Сега е топло навънка, въпреки че снежи (0 гр.), затова не трещи както на -7. Ама не мога да си избирам кога каква да е температурата навънка че да си реша проблемите с климатика. Излиза че просто трябва да търся климатик с качествена пластмасова сглобка - да не пука при никви обстоятелства. Ако някой знае такъв - марка, модел, вариант - моля да ми го каже, да го купувам, тоя да го мятам на боклука ако тряа и да спа спокойно.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #999

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от funfunfan Виж публикацията
    Дойдоха най-сетне майсторите/монтажниците/продавачите, махнаха пак пластмасите, откачиха и онова черното отпред, зад движещата се преграда, дето виси на 2 кабелчета, и така пак пукаше. Обясниха ми че общо взето то така си пука, "има поне 20 пластмаси и то така си пука, ти кво искаш, няма безшумен климатик, сички пукат от пластмасата, нормално, тя така се разширява и свива" и така. Сега измислиха нещо иновационно, сложиха го на неавтоматичен режим на духалото, на 2 чертички, и засега не пука. Ама като не е открит точно какъв е проблема, шанса това да е решението за мене е 0. Сега е топло навънка, въпреки че снежи (0 гр.), затова не трещи както на -7. Ама не мога да си избирам кога каква да е температурата навънка че да си реша проблемите с климатика. Излиза че просто трябва да търся климатик с качествена пластмасова сглобка - да не пука при никви обстоятелства. Ако някой знае такъв - марка, модел, вариант - моля да ми го каже, да го купувам, тоя да го мятам на боклука ако тряа и да спа спокойно.
    Доста сме хората който имаме модела и никой до сега не споменавал за подобни проблеми като теб.
    Аз моите съм ги пробвал дали ще пукат дори и при 32 градуса задание,ами не не пукат и не издават странни шумове.
    Ако си паралия си купи нова машина и си реши проблема,ако не и едни тапи за уши и така няма да чуваш нищо през ноща.

    П.С. Едното хитачи е точно над детето и досега не ми се оплаквало от каквито и да е шумове и пукания.
    Rafailiev одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1000

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от funfunfan Виж публикацията
    Дойдоха най-сетне майсторите/монтажниците/продавачите, махнаха пак пластмасите, откачиха и онова черното отпред, зад движещата се преграда, дето виси на 2 кабелчета, и така пак пукаше. Обясниха ми че общо взето то така си пука, "има поне 20 пластмаси и то така си пука, ти кво искаш, няма безшумен климатик, сички пукат от пластмасата, нормално, тя така се разширява и свива" и така. Сега измислиха нещо иновационно, сложиха го на неавтоматичен режим на духалото, на 2 чертички, и засега не пука. Ама като не е открит точно какъв е проблема, шанса това да е решението за мене е 0. Сега е топло навънка, въпреки че снежи (0 гр.), затова не трещи както на -7. Ама не мога да си избирам кога каква да е температурата навънка че да си реша проблемите с климатика. Излиза че просто трябва да търся климатик с качествена пластмасова сглобка - да не пука при никви обстоятелства. Ако някой знае такъв - марка, модел, вариант - моля да ми го каже, да го купувам, тоя да го мятам на боклука ако тряа и да спа спокойно.
    Май се за един радиатор .
    Jack Krauser, rosswen и Genadi80 харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #1001

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И моя пука дрънчи и не духа топло ама като се набутаха ще го търпя и тия дефроси дето ги прави по часовник ме дразнят но това е

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1002

    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    При дефрост е почти невъзможно, да не припукват пластмаси, каквито и да са те. Кои по-силно, кои слабо, кои по-често, кои по-рядко, но е като цяло неизбежно явление при климатиците. То телевизорите ми пукат от време на време, остава климатика, при такива температурни амплитуди да не му се чуе гласеца.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1003

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Bocooo Виж публикацията
    И моя пука дрънчи и не духа топло ама като се набутаха ще го търпя и тия дефроси дето ги прави по часовник ме дразнят но това е
    Незнам как ви дрънчат и не топлят машините,да не ги държите на 20 градуса,аз вече втора зима съм с тези машини и нямам проблеми.
    Явно не знаете какъв е принципа на работа климатиците и не знаете как да ги използвате.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #1004

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При дефрост е почти невъзможно, да не припукват пластмаси, каквито и да са те. Кои по-силно, кои слабо, кои по-често, кои по-рядко, но е като цяло неизбежно явление при климатиците. То телевизорите ми пукат от време на време, остава климатика, при такива температурни амплитуди да не му се чуе гласеца.
    Не съм споменавал и дума за размразяване. То е друго и е поносим, нормален шум. При мене пука влудяващо пластмасата. Както се унесеш и изчатква, след малко пак, и пак и пак... А размразяването и духането са си нормални процеси и те не ме дразнят.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Bocooo Виж публикацията
    И моя пука дрънчи и не духа топло ама като се набутаха ще го търпя и тия дефроси дето ги прави по часовник ме дразнят но това е
    Браво, начи не е само при мене така. За топло топли, няма проблем. Ама трещенето/чаткането е силно нежелана екстра.

    - - - - - - - - - -

    Имам радиатор, пускам го нощем като спирам климатика, че не може да се спи иначе. Само че не съм съгласен това да е разумна отоплителна схема.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1005

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При дефрост е почти невъзможно, да не припукват пластмаси, каквито и да са те. Кои по-силно, кои слабо, кои по-често, кои по-рядко, но е като цяло неизбежно явление при климатиците. То телевизорите ми пукат от време на време, остава климатика, при такива температурни амплитуди да не му се чуе гласеца.
    Няма да спамя темата, а само еднократно ще изразя несъгласието си с написаното от теб. Имам 3 климатика и 2 от тях не пукат по никакъв повод, вкл. дефрост. Третият го преместих в кухнята именно заради пукотевицата, така че знам за какво иде реч. Мисля, че е въпрос на качество и дебелина на пластмасата и до сглобка.
    VanDan, avast3 и chany харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 78 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе