Страница 11 от 37 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 548

Покупка на SSD + HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    8
    #151

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Принципно си прав. Интересно ми е какво ви е мнението за новите дискове с qnand, каквито са бх сериата на круциал, по-евтини са от мх която е тлси, след като записва до 4 символа а не 3 както при тлси, това няма ли да доведе до още по-бързо износване?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #152

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    То коректно си е посочено например при един и същ размер например bx500 480 GB износването е 120 TBW , докато при mx500 500 GB е 180 TBW.
    И при intel е същото например при 660p 512GB е 100 TBW, докато за 760p 512GB е 288 TBW.
    Crucial официално никъде не са написали ,че BX500 е с QLC, то не е и за хвалене.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    По-добре дай 30лв. повече и си вземи Crucial MX500 - 500GB. Сега проверих цените на това дето ти искаш да си взимаш и това което е по-добро и аз ти предлагам. Но ти си решаваш.
    Четох ти коментарите малко по нагоре гледам че търсиш възможно най-евтиното, ти си решаваш ти ще си го ползваш после.
    Даже WD Blue 3D е още по-евтино и има повече TBW.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #153

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    QLC ще е стъпка назад, като единствено цената ще му е плюса ако настъпи по-масово. То и TLC спрямо MLC беше така, но TLC поне поддържа около 300МБ/с запис (след като свърши SLC кеша) и се ядва.
    QLC вече по ревютата отново почват да го сравняват с механичните HDD, скорост на запис 100МБ/с, което е 2х по-бавно от един съвременен диск, особено като е празен и се ползват по-външните му цилиндри.
    TBW разбира се ще е значително по-малко, и вече и този параметър може да пресече някаква психологическа граница на доста хора по надеждност.
    Не знам за вас, но за мен 100МБ/с запис вече е прекалено бавно, въпреки че може да увеличат SLC кеша. Бих си купил такова само ако цената за ГБ е поне макс 2х цената на HDD за гигабайт, единствено за storage нужда. Но аз и сега като местя нещо на тошибата, която е наполовина пълна, записвам с 170-180МБ/с... а местя основно огромни файлове или филми и... дори за сторидж няма да става, ДОРИ да ми го шитнат на същата цена като HDD....
    Не знам докъде ще продължат... сигурно до ЕЛЦ с 20МБ/с запис, 50TБ ТБВ и 6 месеца гаранция :Р .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #154

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Kingston пусна HyperX FURY RGB SSD. Характеристиките му са ала бала,но за това че святка вече се води геймърски.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 24-09-18 в 19:12.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #155

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Някои важни понятия за SSD-тата, обяснени от стандартизационната организация JEDEC Solid State Technology Association
    JEDEC SSD Specifications Explained

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #156

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Интересно е, какво е Thermal Throttling и какво следва при него.Един пример на стр 14 на WD Blue™ 3D NAND SATA SSD и става въпрос за SanDisk ® X600 3D NAND SATA SSD .
    Например 250GB до 74гр. има 550 MB/s четене и 525 MB/s запис. От 75гр. до 82гр. става 250 MB/s четене и 60 MB/s запис. От 83гр. до 86гр. става 150 MB/s четене и 20 MB/s запис.
    И над 87 гр. SSD-то изключва.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #157

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Аз толкова горещо SATA SSD не съм виждал, а имам 3. На Micron-а 250 ГБ ми дава максимална температура, която някога е засичана 48 градуса целзий, а за целия му живот - 55 градуса целзий. Това го ползвам в лаптоп, където е по-горещо. На десктопа Samsung 850 Evo 500 GB тези стойности са съответно 44 и 57 градуса. Преди го ползвах на лаптопа. Третото е стара AData 120 ГБ и не мога да го видя в момента, но най-много да са подобни или по-ниски температурите. Иначе при NVME дисковете се наблюдава доста често тротълинг, особено ако са без радиатори за охлаждане и са в лаптопи. Но и там скоростите са много по-високи, въпреки че трудно се поддържат поради тротълинга продължително време.

  10. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #158

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Еее то за NVMe SSD тези температури са нормални всички са така. Мойто NVMe Samsung 970 чете с 3500Mb/s и загрева до 70 градуса, можеби и малко повече и тогава почва тротълинг.
    Иначе за нормалните SSD дискове си държат температури 30-40-до50 градуса и нямат никакви проблеми. Ама то това май всички го знаят.
    Моят Crucial MX300 1TB държи температури 30до 40 градуса, много рядко над 40.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #159

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Според мен WD Blue™ 3D NAND SATA SSD, SanDisk Ultra® 3D SSD и SanDisk® X600 3D NAND SATA SSD са едно и също SSD.
    При двата натоварващи сценарии за консумация дадени в ръководството M2 вариантите почти сигурно ще има thermal throttling. За сравнение M2 платките имат 2,5 по-малко площ спрямо DDR4 RAM платките. Сигурно и при 2.5" варианти ще има ,особено за 1 и 2 TB варианти.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #160

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Здравейте, радвам се че темата е все още активна! Аз не съм влизал отдавна, но пък при мен има развитие! Съвсем наскоро смених цялата остаряла конфигуразия със...
    AsRock H81M DGS rev.2.0
    Pentium G3220 3.00Ghz
    RAM DDR3 2x4 GB
    VGA GeForce 520
    HDD Hitachi 2x500 GB

    Та след смяната от старата машина ми остана една плочка РАМ, видеото и двата хардиска. Прави впечатление че въпреки ъпгреида се случна системата да "зависва" при работа което аз го отдавам на старите хадр дискове. И се възползвах от промоцията в Emag и днес ми пристигна Seagate Batacuda 1 TB 7200 rpm 64 MB cachе.
    За SSD което ще бъде системно аз се отказах от евтините вариянти предлагани от ADATA или KINGSTON, и съм решил да се насоча към SAMSUNG или INTEL.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #161

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Зависването може да е от захранването,дънната платка,RAM. По-добре Samsung 860EVO пред интелските.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #162

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Здравейте, радвам се че темата е все още активна! Аз не съм влизал отдавна, но пък при мен има развитие! Съвсем наскоро смених цялата остаряла конфигуразия със...
    AsRock H81M DGS rev.2.0
    Pentium G3220 3.00Ghz
    RAM DDR3 2x4 GB
    VGA GeForce 520
    HDD Hitachi 2x500 GB

    Та след смяната от старата машина ми остана една плочка РАМ, видеото и двата хардиска. Прави впечатление че въпреки ъпгреида се случна системата да "зависва" при работа което аз го отдавам на старите хадр дискове. И се възползвах от промоцията в Emag и днес ми пристигна Seagate Batacuda 1 TB 7200 rpm 64 MB cachе.
    За SSD което ще бъде системно аз се отказах от евтините вариянти предлагани от ADATA или KINGSTON, и съм решил да се насоча към SAMSUNG или INTEL.
    Какво значи "зависва"? Какво е състоянието на ОС, кога е инсталирана и каква е? Проверявани ли са дисковете за грешки? Какво е натоварването на диска и процесора, по време на зависването на системата? Конфигурацията, която си взел като "нова", също е доста стара - процесора е от 2013 година, и е само с 2 ядра, така че не очаквай да работи кой знае колко бързо, а дори и браузване ще го тормози доста:
    https://ark.intel.com/products/77773...ache-3-00-GHz-
    Каква е била "старата" конфигурация?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #163

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Какво значи "зависва"? Какво е състоянието на ОС, кога е инсталирана и каква е? Проверявани ли са дисковете за грешки? Какво е натоварването на диска и процесора, по време на зависването на системата? Конфигурацията, която си взел като "нова", също е доста стара - процесора е от 2013 година, и е само с 2 ядра, така че не очаквай да работи кой знае колко бързо, а дори и браузване ще го тормози доста:
    https://ark.intel.com/products/77773...ache-3-00-GHz-
    Каква е била "старата" конфигурация?
    Никъде не съм споменавал че е НОВА наясно съм че конфигурацията не е последна ДУМА НА ТЕХНИКАТА, но е несериозно е да кажеш че тя би се затруднявала дори и с браузване! Иначе ето и параметрите на старата машина.....

    CPU Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz
    RAM 4,00ГБ Single-Channel DDR3 ( ще се добави още една плочка от 4,00 ГБ)
    Motherboard ASUSTeK Computer INC. P5G41T-M LX3 (LGA775)
    Storage 465GB Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device (SATA)

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #164

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Напълно сериозно ти го казвам! Процесор с орязани инструкции, малко кеш и на не много висока честота. Както казах, няма HT и е с 2 ядра, които са без допълнително нишки. Тествах с моя Xeon, като му забраних 2 от 4 ядра и му забраних HT. Така стана подобен на твоя, въпреки че кеш паметта ми е почти 3 пъти повече и процесора не е орязан от към инструкции като твоя. При отваряне на каква да е страница, процесора се товари на 80+%, докато зареди всичко. Също и видеокартата ти е много слаба, а и не поддържа добро хардуерно ускорение, с което да подпомага браузването, а и ако имаш антивирусна и не ползваш добавка за премахване на рекламите по сайтовете, положението става още по-трагично (аз съм спрял антивирусна и windows defender пермаментно и ползвам WaterFox (FireFox еквивалент с uBlock origin). Въпреки това пак при самото отваряне/зареждане на страници процесора пак се товари, а и имам GTX 970, която подпомага доста работата на процесора. Казах ти как да провериш, отвори си task manager и гледай натоварване на процесор при браузване и ще разбереш за какво ти говоря. Не очаквай само SSD да подобри нещата. По-добре си вземи някой I3 4 поколение втора употреба - намират се за по 100-150 лева или I5 - около 200 лева, тогава мисли за SSD.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #165

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Вчера Micron представи CRUCIAL® P1 NVMe™ M.2 SSD, като цените за 500GB е €118.07, а 1TB е €236.15. Corsair представи Force Series™ MP510 M.2 SSD--->960GB , 1920GB ,
    480GB , 240GB .

    AMD също като Samsung и Micron имат фокус за кеширане на данните на SSD и HDD . Даже може да се обединяват SSD и HDD в едно логическо у-во.Това е валидно само за компютри с Socket AM4. В зависимост от чипсета.
    AMD StoreMI Technology
    Enmotus FuzeDrive™ for AMD Ryzen™

    Един факт който много малко хора отчитат е че при Ryzen™ системи някои от NVMe и SATA портовете са свързани директно към процесора,без да използват чипсета като посредник. Естествено има и NVMe и SATA свързани към чипсета. Свързването директно към процесора намалява латентноста на данните до някаква степен.При Intel трябва SSD-то да е на PCIe карта ,за да се прескочи чипсета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 37 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при покупка на 42'LCD TV
    От DejaVu във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-15, 03:17
  2. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 22:41
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 13:11
  4. NOTEBOOK покупка
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-06, 11:49
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 01:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе