Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    6
    #1

    Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Привет на всички това е първия ми пост и за съжаление не е с добри чувства към тая марка.
    Проблема е следния:
    Купих въпросния модел нов монтиран е на 14август тази година като до септември го бях пускал само един път на охлаждане.
    Стана по хладно и започнах уж да се отоплявам.
    От началото още ми направи впечатление че като го наглася да грее на 30 градуса духа топло до към 26-7 и после започва да духа студено така и не успя да достигне желаните 30 градуса от мен.
    Звънях в сервиза няква ми каза че съм луд да го глася на тая температура,както и да е пратиха екип замериха налягането му и казаха че е ОК оправданието им беше че тавана бил много висок и там е проблема (4м) Викам си добре няма да споря понеже имах намерение да го направя на 2,60височина.
    По принцип като го пусна да грее тръгва след известн време,но последните няколко пъти тръгва веднага да работи,или достига зададената температура но не връща въздух към външното тяло.
    Примерно от 15* в помещението му зададох 22* той работи до 18 и спря тотално да духа след около мин започна да издава някакъв шум и вътрешното тяло започна да става студено

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    мразя Хайера, като за начало, запознайте се с принципа на работа на климатичните системи...

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    като цяло имам допир до доста климатици в работата и такова нещо не съм виждал затова търся мнение от компетенти да разбера къде може да е проблема или къде аз греша

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    В цялата тази драма, единственото правилно нещо е никнейма!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    В цялата тази драма, единственото правилно нещо е никнейма!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    един колега ме ...а с тази марка каза че ползва такъв и няма проблем как да се процедира в такъв случай и има ли някакъв вариант де се смени този кош

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #6

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Първо кажи в колко м2 е монтирана машината и на каква височина от пода е вътрешното тяло? Настрой го на 24 гр. и след няколко часа виж дали ги поддържа, че настроен на 30 гр. и да очакваш да направи 30 гр. е меко казано несериозно.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Първо кажи в колко м2 е монтирана машината и на каква височина от пода е вътрешното тяло? Настрой го на 24 гр. и след няколко часа виж дали ги поддържа, че настроен на 30 гр. и да очакваш да направи 30 гр. е меко казано несериозно.
    Помещението ми е 34кв.
    Тялото е монтирано на 2,60 височина като над него има още около метър пространство.
    За греене уж грее,ама сега почна да спира изведнъж.
    Задавам му 24° той тръгва от 15-16° и на 18-19 спря да върти.Остана само индикацията на дисплея и вътрешното тяло взе да става ледено

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #8

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Най вероятно влиза в дефрост и за това вътрешното тяло става ледено.За това колегата aleksandars ви каза да се запознаете с принципа на работа на климатика.
    Този пост е редактиран от bobovo; 25-11-17 в 17:14.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Най вероятно влиза в дефрост и за това вътрешното тяло става ледено.За това колегата aleksadars ви каза да се запознаете с принципа на работа на климатика.
    Отидох одеве в сервиза и пак същото тръгна и спря,викам си ба и щайгата преди да го тресна с чука ще видя какво става като седи така!
    Взе да става студена вътрешната пита но този път не го загасих.Постоя си така известно време и пак задуха топло!
    Това нормално ли е???
    В другата ми работа не съм обръщал чак такова внимание но така ли бачкат всички?
    Благодаря за мненията ви!

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Вчера в 20.59 са ти написали да се запознаеш как работят климатиците. След това пак и дори са ти написали какви настройки от ДУ да му направиш. Толкова ли не можа до сега да питаш Гугъл и да научиш нещо? Задай му някаква "по-човешка" температура, а не максималната, режим отопление, вентилатор на Ауто, скрий дистанционното и не го пипай повече.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Вчера в 20.59 са ти написали да се запознаеш как работят климатиците. След това пак и дори са ти написали какви настройки от ДУ да му направиш. Толкова ли не можа до сега да питаш Гугъл и да научиш нещо? Задай му някаква "по-човешка" температура, а не максималната, режим отопление, вентилатор на Ауто, скрий дистанционното и не го пипай повече.
    http://10bg.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%...A%D0%B0-092384

    това прочетох и какво според теб е нормална температура 15* все пак мерси

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #12

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Първо кажи в колко м2 е монтирана машината и на каква височина от пода е вътрешното тяло? Настрой го на 24 гр. и след няколко часа виж дали ги поддържа, че настроен на 30 гр. и да очакваш да направи 30 гр. е меко казано несериозно.
    Тук пише.

  16. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #13

    Отговор: Проблемен Haier AS24GF3HRA/1U24GE6ERA

    Този проблем е в моделите Haier Geos и Tide. Когато външното тяло спря да работи, докато сте в режим на отопление, софтуерът е променен, тъй като той е подал студен въздух. В новия софтуер това беше вашият проблем.
    За да разрешите този проблем, променете позицията на въздушния сензор на вътрешното тяло. вътрешният вентилатор се влияе от топлината на изпарителя, преди вентилаторът да работи. Измъкнете го от изпадащия за него.

    Bu sorun Haier Geos ve Tide modellerde vardı. Isıtma modunda çalışırken dış ünite durunca ,soğuk hava verdiği için yazılım değiştirildi. Yeni yazılımda ise bu sizin sorun oldu.
    Bu sorunu çözmek için , iç ünite hava sensörünün yerini değiştirin. iç ünite fanı çalışmadan önce evaparatör ısısından etkileniyor sensör. Onun için evaparatörden uzağa alın sensörü.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблемен монтаж?
    От mariush във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 18-05-17, 20:54
  2. Пералня AEG проблемен ремък
    От dubak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-15, 22:42
  3. Проблемен пиксел!? :help
    От Styx_1972 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-10, 07:33
  4. Проблемен монтаж на 12-ка
    От fanatizm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-07, 13:52
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе