Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #1

    Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Здравейте, изчетох доста мнения защо да не купувам телевизор от LG - 2017 SuperUHD.
    IPS панела бил зле: недостатъчно плътно черно, ако се гледа в напълно затъмнена стая, недостатъчна яркост и контраст и т.н. Толкова ли е зле положението наистина?
    Но от опит знам, че всички референтни монитори за вярно цветопредаване са с IPS матрици .
    При ходенето ми в големите вериги магазини /знам, че там е светло/, не виждам нито един недостатък в качеството на изобразяваната картина - да знам, че са рекламни клипове, но точно такива са и при всяка друга марка и аз не виждам разлика... С изключение на OLED-ите, които стоят малко неестествено и плоско като картина и недостижима цена.
    Въпросът ми е: при бюджет от ~ 1500 лв., може ли да се вземе нещо прилично в размер 55" или човек трябва да добави още 1000 лв?
    Апропо, видях SJ55950V и беше безупречен... Истински 10 bit дисплей, без FRC, чудесен ъгъл на виждане, безупречен дизайн. Да знам, че е 2500 + лв.
    Предварително благодаря за отговорите!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Ако гледаш/ползваш IPS дисплей през деня или в осветено помещение - всичко е перфектно.
    Вечерта, при изгасено осветление, се вижда как "черното" сивее + "облаците" от неравномерната подсветка.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    [QUOTE=formula1;847207 С изключение на OLED-ите, които стоят малко неестествено и плоско като картина
    [/QUOTE]

    Ей туй най-ми "хареса" - плоска е картината на ЛГ-та , щото няма черно . Към горното писано от Христослав добавям и малоумната подсветка с "локално затъмнение, която съчетана с IPS панел води до подобни чудеса


    Но ако ще гледаш главно в осветено помещение и на нивото на погледа са си прилични модели с добра ОС в последните им ревизии.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #4

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Благодаря за отговорите! Ами, аз се занимавам с предпечат и обработка на фотография - от 12 години използвам EIZO CG серия монитори, всички са били с IPS матрица и хардуеърно калибриране, а последният от преди 3 години е и с вграден калибратор. Цветопредаването им е беупречно! Вярно е, че работя в стая с постоянно контролирано като сила и цветна температура осветление - то така и трябва да бъде! Нито един референтен монитор за работа с цвят не използва VA матрица. Причината е че не покриват стандартите за вярно цветопредаване. Това означава, че всички монитори, които се използват при правенето и постпродукцията на филмите, които гледама са с пост
    продукция правена на IPS матрица. При телевизорите, локалния диминг може и да се изключи - нали?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    При някои май все нещо остава включено, но резултата от изключено локално и голям IPS тв ме съмнява да ти хареса - пробвай съответният модел в някой магазин и виж резултата . Мониторите са друга бира , не случайно са по-скъпи от доста по-голям размер тв ... , а и вече референтните монитори в кино продукциите са ОЛЕД ... със зашеметяващи цени

  7. Junior Member Аватара на emci74
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Понеже съм решил да купувам 60SJ850 и доста ги зяпах в магазина,такива 'ефекти' не успях да видя. Интересното е,че почти никъде не се намира този модел (в бг),явно не ги купуват много тези модели
    Този пост е редактиран от emci74; 25-11-17 в 16:35.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #7

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Благодаря на svetlio1 за 2-та отговора! Светльо знам за референтните OLED монитори за видео постпроцес с цени около 30000-50000 евро - от година и половина се появиха по-масово. Преди това всичко беше IPS. Прекарах 2 часа в Техномаркет. Гледах Сонита, ЛГ и Самсунг. Пускаха ми ефирна телевизия през антена и мога да кажа, че на светло разликите са незначителни и нито един модел не надделява. XE900 серията на Сони е разкошна, ако можеш да отделиш 2700-3000 лв. за телевизор - аз не мога. Макар че, всичко в този ценови диапазон стои страхотно Мисля, че за 1300 - 1500 лв за 49" и 55", всичко е с компромиси, което прави избора труден. Видях поне 2 OLED-а със сенки от предишни кадри - стоят изключително тъпо, направо страшно...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    Благодаря за отговорите! Ами, аз се занимавам с предпечат и обработка на фотография - от 12 години използвам EIZO CG серия монитори, всички са били с IPS матрица и хардуеърно калибриране, а последният от преди 3 години е и с вграден калибратор. Цветопредаването им е беупречно! Вярно е, че работя в стая с постоянно контролирано като сила и цветна температура осветление - то така и трябва да бъде! Нито един референтен монитор за работа с цвят не използва VA матрица. Причината е че не покриват стандартите за вярно цветопредаване. Това означава, че всички монитори, които се използват при правенето и постпродукцията на филмите, които гледама са с пост
    продукция правена на IPS матрица. При телевизорите, локалния диминг може и да се изключи - нали?
    При IPS имаме по плавно преминаване между градиентите, поради повечето позиции на които могат да застават течните кристали - спрямо тези при MVA.
    По-лесно се постига 10 битова дълбочина на цвят.

    Правиш цветоотделяне?

    Колкото и неприятно да ти прозвучи, но при печата голяма част се определя на око - поръчителя поглежда листа и казва дали му харесва или не..

    При печатният модел CMYK, няма стандарт за бялото - всеки производител на хартия си прави каквото си поиска...а после печатарите настройват цветовете според хартията.

    Говорих с трима печатари на MAN ROLLAND 700 и 500 manroland - Homepage и се разочаровах от познанията им и практиката. Не знаеха, че реално цветове не съществуват..
    Не знаеха, че след определени часове работа колориметрите с които замерват отпечатаните цветове на хартията
    https://www.grapho-metronic.com/en/start-en.html
    трябва да се подменят лампите и рекалибрират - подменят цветните филтри...

    Отделно не се интересуваха от заработените часове от лампите на стендовете за измерване, които също трябва да се подменят през определен брой часове...

    Ти на какъв марка/модел лампи работиш в офиса?
    На колко време правиш калибриране и с какво- хардуер и софтуер?

    Между другото във форума имаш колега занимаващ се със същото - lazarus18

    Цитат Първоначално публикувано от emci74 Виж публикацията
    Понеже съм решил да купувам 60SJ850 и доста ги зяпах в магазина,такива 'ефекти' не успях да видя. Интересното е,че почти никъде не се намира този модел (в бг),явно не ги купуват много тези модели
    https://edigital.bg/led-televizori/t...th-led-p502542

    https://hdtvpolska.com/lg-sj850v-tes...r-uhd-55-2017/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-17 в 20:21.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #9

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Здравей hristoslav2 , ще проверя лампите утре и ще пиша. Знам, че са с цветна температура 6500К. Монитора го калибрирам всеки месец с i1Display Pro през ColorNavigator на EIZO. Отделно всеки понеделник имам зададена проверка на калибрацията с вградения колориметър на монитора. Той си го прави сам, преди началото на работния ден - без да е включен компютъра. Не се занимавам цветоотделяне, а с дизайн и предпечат.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #10

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?


  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #11

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    Здравей hristoslav2 , ще проверя лампите утре и ще пиша. Знам, че са с цветна температура 6500К.
    Няма начин да са спец лампи при работа с цветове и да са 6500К. Истинските са като тези https://www.google.bg/search?newwind...h=648&dpr=1.56 5000К. И цената им е подобаваща

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #12

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    Благодаря за отговорите! Ами, аз се занимавам с предпечат и обработка на фотография - от 12 години използвам EIZO CG серия монитори, всички са били с IPS матрица и хардуеърно калибриране, а последният от преди 3 години е и с вграден калибратор. Цветопредаването им е беупречно! Вярно е, че работя в стая с постоянно контролирано като сила и цветна температура осветление - то така и трябва да бъде! Нито един референтен монитор за работа с цвят не използва VA матрица. Причината е че не покриват стандартите за вярно цветопредаване. Това означава, че всички монитори, които се използват при правенето и постпродукцията на филмите, които гледама са с пост
    продукция правена на IPS матрица. При телевизорите, локалния диминг може и да се изключи - нали?


    LCD Type matrix
    ······················
    IPS - Pro
    ····························
    S-PVA
    ····························
    TN+Film
    ····························
    UV2A
    ····························
    A-MVA
    ····························
    Цвят 1,07 млрд.
    (30 битова дълбочина на цвета)
    16,2 млн.
    262 144
    16,2 млн. 16,2 млн.
    Възможна ориентация на субпиксeлите в пространството 1024
    256
    256

    256
    Зрителен ъгъл 100-100
    90-70
    90-80
    90-70 80-80
    Дълбочина на цвета True color (30bit)
    Normal color (24bit)
    Normal color (18bit) Normal color (24bit) Normal color (24bit)
    Време за реакция (черно-бяло-черно) 25 ms
    22 ms
    12 ms
    20 ms. 20 ms.

  16. Junior Member Аватара на донКурЛеоне от СиераЛеоне
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    софия
    Мнения
    20
    #13

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Вчера си взех LG 49sj810v 4k SuperUHD 1700лв. 5г. гаранция. Е нема такова животно. Картина/Nano Cell™/, звук/harman/kardon/, визия, маджик дист.....всичко кърти мивки.Направо лудница. Наистина за да се насладиш напълно трябва да гледаш нещо на 4К. Исках 55-ца /sj850/, ама тя беше с близо 1000лв. по скъпа и се отказах. Засега бих казал това е телевизора: цена,качество,картина,звук,гаранция.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #14

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Здравей espace, извинявам се, грешката е моя - крушките в офиса са Philips Graphica Pro D50 - 18 ватови. Хората, които се занимават ми казаха, че не са особено скъпи, но тази подръжка не е мое задължение. Здравей hristoslav2 благодаря за линковете! Относно възможностите на матриците, мисля че това е стара таблица. Ако прегледаш списъка с панели за PC монитори ще срещнеш доста VA панели, които са 10 битови без FRC.

    http://www.tftcentral.co.uk/articles...anel_parts.htm

    Това е и причината Сони и Самсунг да правят HDR телевизори.
    Този пост е редактиран от formula1; 27-11-17 в 16:28.

  18. Junior Member Аватара на emci74
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #15
    Цитат Първоначално публикувано от донКурЛеоне от СиераЛеоне Виж публикацията
    Вчера си взех LG 49sj810v 4k SuperUHD 1700лв. 5г. гаранция. Е нема такова животно. Картина/Nano Cell™/, звук/harman/kardon/, визия, маджик дист.....всичко кърти мивки.Направо лудница. Наистина за да се насладиш напълно трябва да гледаш нещо на 4К. Исках 55-ца /sj850/, ама тя беше с близо 1000лв. по скъпа и се отказах. Засега бих казал това е телевизора: цена,качество,картина,звук,гаранция.
    Честит да ти е!
    Аз все още търся 60SJ850 ,но се оказа,че нямат наличност никъде,даже в Техмарт са на минус-тоест продали са тв онлайн,без да имат наличност.
    Засега се въздържам да поръчвам от унгарците,но ако скоро не внесат в бг ,нашите търговци,ще се рискува май

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Windows insiders наистина ли е безплатен?
    От zaho_cool във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-16, 17:44
  2. Толкова ли е зле GE50va
    От divi4 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-11, 13:01
  3. Setcom.bG наистина става все по-известен
    От didoriginal във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 12-04-03, 16:07
  4. mp3.online.bg наистина не се отваря
    От Vandal във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 05-02-03, 12:58
  5. Какво ще стане с Celeron линията на Intel...
    От Stealth във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 21-06-02, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе