Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 150
Like Tree9Одобрявам

Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #76

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не знам какво имаш предвид под "описания начин". На телевизора нищо не се инсталира, просто се задава ръчно DNS. Разбирам от това да възникнат някакви мрежови проблеми, но пък да изчезва картината и то само на мултимедийното съдържание вкл и от кабелната...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #77

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от kamen2 Виж публикацията
    Не знам какво имаш предвид под "описания начин".
    Начина, описан в линка от първа страница. Предпочитам да не експериментирам с телевизора, а с външни устройства. Както и да е, дано да си решиш проблема.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #78

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ново проблемче (не че съм разрешил стария но чакам посещение от сервиз). Регулира ли се по някакъв начин чувствителността на бутоните на дистанционното -т.е. времето което могат да се държат натиснати преди да изпратят повторение на командата? Изведнаж всичките ми бутони за навигация, за сила на звука и за смяна на каналите започнаха да повтарят командите и прескачат позиции при сравнително кратко натискане все едно че съм ги натиснал двукратно или задържал по-дълго. Малко преди да се получи превъртах един филм и многократно натисках навигацията което може би е предизвикало някакво програмно изменение на времето между 2 команди. Не изглежда да е механичен проблем защото както казах изведнаж се получи с всички бутони. но не намирам информация за възможност за регулиране на този интервал. Изключвах телевизора от контакта, вадих батериите на дистанционното но не помага

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #79

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не съм имал подобни проблеми с никое дист. у-е на Панасоник за сума ти години , а те общо взето са еднакви . По-скоро ме съмнява, че ще трябва да го отвориш и почистиш (конденз/замърсяване)... ако самото дист. не е дефктирало нещо (изтърване?) - няма ли някой с Панасоник наблизо да вземеш друго за проба?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #80

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не се сещам за никой с панасоник наоколо, в сряда ще идват от сервиза и ако не съм го решил ще им стоваря и този проблем, но все пак ми е любопитно какво се е случило защото ако с натискане на някаква комбинация съм го препрограмирал виннаги може да се повтори. Не съм го изтървал напоследък а не вярвам да е замърсяване, изтъркване, все пак е сравнително ново и такива проблеми се появяват постепенно с отделни бутони, а тук - изведнаж и всичките - все едно съм променил чувствителността на мишката на компютъра. . Четох и гледах в ютуб разни идиотски идеи за ресетване само на дистанционното, пробвах и да му сменя и върна кода както е по инструкцията на телевизора но изобщо не успях да го сменя

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #81

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #82

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Аз имам подобна програма но да я ползвам като постоянно дистанционно ли? Дори с дразнещото прескачане на желаната позиция стандартното е по-удобно. Но за сравнении пробвах дали и чрез телефона се получава дублиране на командите - не, но там явно принципът е различен - от телефона и 5мин да държа натиснат даден бутон командата не се дублира докато не го пусна и натисна наново, а при дистанционното се

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #83

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от kamen2 Виж публикацията
    Но за сравнении пробвах дали и чрез телефона се получава дублиране на командите - не, но там явно принципът е различен
    Това имах предвид - да провериш дали ТВ правилно изпълнява командите. Принципа е ясно, че е различен. Може да опиташ и това:

    "Как се сменя кодът
    Всеки продукт на Panasonic има свой собствен код за дистанционно управление. Сменете кода в зависимост от продукта, който желаете да управлявате.
    1.Натиснете и задръжте Превключвател за Вкл. / Изкл. на режим на готовност по време на следните операции.
    2.Въведете съответния код с "Бутоните с цифри".
    Кодове за всеки продукт и функции:
    70: DVD записващо устройство ,DVD плейър, Blu-ray плейър
    71: Система за домашно кино, Система с Blu-ray плейър
    72: VCR
    73 (фабричен): Използване на записване в USB твърд диск, Медия плейър, DLNA функции или VIERA Link
    3.Натиснете бутон "Стоп" за промяна."

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #84

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    kamen2
    Отвори и почисти дистанционното. Може някой от семейството да го е залял с нещо и после забърсал отгоре без да знаеш, но вътре може да има течност между гуменият шаблон и контактните мрежи на платката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #85

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Хмм странна работа. почнах да го отварям, свалих му 4-те винтчета, но пак стои като залепено, пробвах с нож, тънка отверка, достраша ме че ще го счупя и се отказах. Има ли някакъв трик, скрито винтче под някой бутон....? Сложих му батериите пробвах пак смяна на кода (да и преди го правех по този алгоритъм) като че ли пак не се смени - вкарах 70 но продължи да работи с телевизора, но... като че ли дублирането изчезна. И сега не съм сигурен сраха от отваряне или от смяна на кода (защото и двете бяха неуспешни) му подейства

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #86

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Има и щифтове отстрани - ако нямаш необходимите инструменти с кредитна карта или такава от сим карта става да се подпъхне и напъне да освободят на необходимите места - все ще има някой клип да видиш къде са (обикновено близо до ъглите, два на късите страни и един-два някъде на дългите).

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #87

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Имат една смазка (поне на старите модели тв,) между платката и копчетата на д/у която прави контакт и ако я изтриеш а то неизбежно ще стане ще спре да работи дистанционното.

    Едно време си бях решил този проблем с лепене на фолио по бутончетата отдолу за да прави контакт.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #88

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ех кой не е минал през станиолчетата, сега имало някакви спрейове съм чувал. Ама надявам се скоро да не ми потрябва, на старото ми сони дистанционното 6 години изкара, само последната вкл/изкл взе да пропуска ама точно той пък имаше двойник на гърба

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #89

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Имах един Panasonic 28 инча кинескоп 2002г. модел та неговото дистан. го бях заливал и след почистване му лепих фолиото та изкара така до кончината си.
    brotzki одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #90

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Проблем да е само дистанционното на Панасоник. Като гледам кви лагове прави ЕX780 при смяната на канали ,другото също е на примитивно ниво. От време оно им куца домашната мрежа, плеари , субтитри и всичко. Картината - посредствена.
    ЕX до FX e матираната повърност, или да понадуем цената.
    Сменяй марката или ползвай външно кабелно устройство
    [COLOR=inherit !important]

    [/COLOR]
    Този пост е редактиран от brotzki; 17-07-18 в 12:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC 3D TX-50DS630E - лични впечатления
    От sirgeorge във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 70
    Последно: 10-05-20, 11:25
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 04-11-12, 00:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 18:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 20:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе