Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39
Like Tree7Одобрявам

Мнения за SONY KD-55XE8596

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    61
    #31

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    1 и 3 са еднакви, а 2 е по-нисък клас с 50хц панел - вземаш 3 (55ХЕ8577)
    Благодаря. Все пак на мен първи вариант ми допада повече, тъй като е черен, а трети вариант е сребрист. Ще преценя на място.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    11
    #32

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Здравейте,

    От няколко дена съм притежател на 55XE8577, който би трябвало да е еквивалентен на модела от темата. Все още разцъквам настройките, но това, което ми направи много силно впечатление е изключително лошата картина на Netflix приложението на самия телевизор (т.е. Андроид версията). Пуснах го и през Xbox X-a и с една идея по-добро, но въпреки това незадоволително. Говоря за HD предаванията, 4к все още не съм тествал. Някой има ли идея дали е възможно да се оправи с някакви настройки на самия телевизор?

    Благодаря!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #33

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Какво имаш предвид под лоша?
    Резолюция, контраст, цветове?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    11
    #34

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Какво имаш предвид под лоша?
    Резолюция, контраст, цветове?
    Буквално лоша Изобщо не говоря за яркост, контраст или калибрация на цветовете. Картината е почти пиксeлизирана, иглежда сякаш има снежинки. Особено впечатление правят кадрите в/у кожата на актьорите (ето пример). Не мисля, че е от скоростта на интернета, тъй като през телевизора го измерих 80mbps - не забива, няма засечки.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #35

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    В Нетфликс не всичко което пише че е HD или 4K е такова, има доста филми и сериали които са си с качество SD.

    Гледал съм филми и сериали уж 4к на които цялата картина е на снежинки, така че не се впечатлявай проблема не е в твоя телевизор.
    Този пост е редактиран от sony 1; 11-05-18 в 19:47.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #36

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Цитат Първоначално публикувано от nameless Виж публикацията
    Буквално лоша Изобщо не говоря за яркост, контраст или калибрация на цветовете. Картината е почти пиксeлизирана, иглежда сякаш има снежинки. Особено впечатление правят кадрите в/у кожата на актьорите (ето пример). Не мисля, че е от скоростта на интернета, тъй като през телевизора го измерих 80mbps - не забива, няма засечки.
    Интернета през кабел ли ти е директно в телевизора или през Wi-Fi?..защото според мен има значение...ако на филма в Netflix пише че е 4K или HD, а нета ти е бавен,най-вероятно ще го гледаш в SD качество.
    Моя нет е между 80 и 100 Мbps и специално 4К филмите в Нетфликс вървят с уникална картина...с кабел в телевизора съм.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    11
    #37

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Благодаря за отговорите!

    Така, ето резултатите след още малко тестване:
    1. При 2 различни HD сериала се появяват тези "неточности" в картината, при други два HD-то е добре. 4к върви перфектно, така че за момента изключвам wif-fi проблем.
    2. Тествах Samsung 55mu7002, пак със собствения му Netflix app, и пак със същия wi-fi. При него подобни "пиксели/снежинки" изобщо не се забелязват, но пък се получава Soap Opera ефекта, така че явно самият телевизор си обработва картината.

    Намерих и малко инфо в чужди форуми, където се споменава, че зависи и как точно е заснет филма. За което, може би говори и разликата в HD сериалите, които тествах. Остава въпросът защо Самсунга се справя с тези "неточности", а Сонито не.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #38

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Цитат Първоначално публикувано от nameless Виж публикацията
    Благодаря за отговорите!

    Така, ето резултатите след още малко тестване:
    1. При 2 различни HD сериала се появяват тези "неточности" в картината, при други два HD-то е добре. 4к върви перфектно, така че за момента изключвам wif-fi проблем.
    2. Тествах Samsung 55mu7002, пак със собствения му Netflix app, и пак със същия wi-fi. При него подобни "пиксели/снежинки" изобщо не се забелязват, но пък се получава Soap Opera ефекта, така че явно самият телевизор си обработва картината.

    Намерих и малко инфо в чужди форуми, където се споменава, че зависи и как точно е заснет филма. За което, може би говори и разликата в HD сериалите, които тествах. Остава въпросът защо Самсунга се справя с тези "неточности", а Сонито не.
    Поиграй си малко с настройките на картината...като начало изключи всички "подобрители",най-вече "допълнително усилване на контраста".
    Slusatel одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    6
    #39

    Отговор: Мнения за SONY KD-55XE8596

    Здравей, как е XE8077 с 4К сателитния сигнал, HEVC добре ли работи, благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Мнения за SONY KD-43XD8305BAEP
    От vegata във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 12-12-17, 09:27
  2. Мнения за SONY - KD55X8005C
    От Ivanososs във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-16, 22:30
  3. SONY KDL-40CX520 - Мнения
    От hp121 във форум Sony телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 21-03-12, 13:25
  4. Sony T90 мнения
    От may във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-09-10, 19:48
  5. Мнения за Sony RHT-G900
    От vas2308 във форум Аудиотехника
    Отговори: 56
    Последно: 25-03-09, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе