Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree7Одобрявам

Чест Defrost при LG H12AL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #1

    Чест Defrost при LG H12AL

    Здравейте колеги,посоченият климатик е хиперинвертор и бе монтиран вкъщи преди 3-седмици.Не обитавам жилището постоянно, но в дните,в които съм в него, ми прави впечатление,че този хубостник прави по 3 понякога 4 дефроста за час за по7,8мин. Натоварен е с задача да отоплява хол 19кв.м. и коридор 6кв.м в друга стая имам още една 12ка (стар панасоник) тя топли 18кв.м и не мога дори да я хвана кога прави дефрост.Апартамента ми е с външна изолация,пвц дограма имам изолация и на пода.Апартамента ми е огрят от слънчева светлина от рано сутрин до към 16 часа.Цялата тази ситуация се разиграва при външни температури от -3 до +6 градуса.Другият ми проблем е доста силни вибрации, които се предават по стената и се чуват като бучене от мноого силен и продължителен бас.Подадох реклация преди 10 дни до момента нищо не се случва.Нормално ли е да размразява толкова често?Климатиците са настроени на 22 градуса.И не се пипат по никакъв повод.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-12-17 в 17:55.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Juliano Виж публикацията
    Здравейте колеги,посоченият климати е хиперинвертор и бе монтиран вкъщи преди 3-седмици.Не обитавам жилището постоянно но в дните които съм в него ми прави впечатление,че този хубостник прави по 3 понякога 4 дефроста за час за по7,8мин. Натоварен е с задача да отоплява хол 19кв.м. и коридор 6кв.м в друга стая имам още една 12ка (стар панасоник)тя топли 18кв.м и не мога дори да я хвана кога прави дефрост.Апартамента ми е с външна изолация,пвц дограма имам изолация и на пода.Апартаметта ми е огрят от слънчева светлина от рано сутрин до към 16 часа.Цялата тази ситуация се разиграва при външни температури от -3 до +6 градуса.Другият ми проблем е доста силни вибрации които се предават по стената и се чуват като бучене от мноого силен и продължителен бас.Подадох реклация преди 10 дни до момента нищо не се случва.Нормално ли е да размразява толкова често?Климатиците са настроени на 22 градуса.И не се пипат по никакъв повод.
    3-4 дефроста по 7-8 минути за час, та кога му остава време да топли. Определено нещо не е добре или LG имат най-калпавият софтуер за дефрост.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Juliano Виж публикацията
    Здравейте колеги,посоченият климати е хиперинвертор и бе монтиран вкъщи преди 3-седмици.Не обитавам жилището постоянно но в дните които съм в него ми прави впечатление,че този хубостник прави по 3 понякога 4 дефроста за час за по7,8мин. Натоварен е с задача да отоплява хол 19кв.м. и коридор 6кв.м в друга стая имам още една 12ка (стар панасоник)тя топли 18кв.м и не мога дори да я хвана кога прави дефрост.Апартамента ми е с външна изолация,пвц дограма имам изолация и на пода.Апартаметта ми е огрят от слънчева светлина от рано сутрин до към 16 часа.Цялата тази ситуация се разиграва при външни температури от -3 до +6 градуса.Другият ми проблем е доста силни вибрации които се предават по стената и се чуват като бучене от мноого силен и продължителен бас.Подадох реклация преди 10 дни до момента нищо не се случва.Нормално ли е да размразява толкова често?Климатиците са настроени на 22 градуса.И не се пипат по никакъв повод.
    Защо си мислиш, че размразява? Може би само изключва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #4

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Виж тази тема :
    Въпроси за D12RN https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B0-d12rn.html
    А за вибрациите ,викай майсторите ти....
    Този пост е редактиран от hienata76; 13-12-17 в 20:39.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Защото му светва лампичката за дефрост(снежинка с капчица).

    - - - - - - - - - -

    Направих рекламация в Техномаркет,дадоха ми и документ но тъпя сервиз който го монтира вече 10 дни ги няма и да се обадят.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Тва не съм убеден, че е дефрост.Без да съм чел инструкцията на ЛГ ,тази лампичка при Тошиба примерно светва и като вдига налягане компресора.За бученето трябва да дойдат ,да се пробва с тампони ако е панелка ,оправията е смяна на жилището.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-12-17 в 17:56.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Ако някой от вас колеги е по в час с тая техника моля да ме насочите какви може да са еъзможните причини.За да знам за какво да настоявам при евентуален преглед от калпавия сервиз отговорен за закупената техника от Техномаркет Дупница.Това мнение за сервиза е на базата от събрани мнения от познати.

    - - - - - - - - - -

    Не съм съгласен за смяната на жилището.10 годишния Панасоник не се чува, а е до прозореца ми.Фуджито на съседа над мен се чува, но не и Панасоника.ЛГ-то е с обикновени тампони с болт не от онези с прекъсната шпилка.Мисля, че ако се сменят с такива с прекъсната шпилка ще се укроти.Панасоника е без никакви тампони и е ням направо.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-12-17 в 17:57.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Juliano Виж публикацията
    Защото му светва лампичката за дефрост(снежинка с капчица).

    - - - - - - - - - -

    Направих рекламация в Техномаркет,дадоха ми и документ но тъпя сервиз който го монтира вече 10 дни ги няма и да се обадят.
    Това не е дефрост, компресорът просто спира - капчицата означава също preheat - поддържане на температурата . Задай му по-високи градуси от дистанционното и няма да спира.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-12-17 в 17:57.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #9

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Нищо му няма на климатика, но това е резултата от прекаленото четене на форуми.
    С истинските тампони вероятно няма да има голяма разлика, но е задължително да опитате.
    Може да смените и стойките с по-дебели, за да вибрират по-малко, например стойки за 18-ка или "подсилени" с триъгълник при правия ъгъл. Може да опитате и с по-дълъг тръбен път - с 1 навивка зад външното тяло. Може и заглушител.
    Най-добре като идват майсторите да направят всичко накуп и тогава вече ще има ефект.
    Също тялото да се дръпне по-назад към стената, за да е по-късо рамото на стойката, което вибрира.
    Модела иначе е хубав!
    VeleV.Klima и Rafailiev харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #10

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    За бученето освен тампони, бихте могли да изолирате и стойката от стената, за да не се предават тези вибрации. Аз самия съм ползвал това и премахва тези нискочестотни резонанси:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #11

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Фирмата монтажник си е взела таксата от Техномагазина и няма да изгаря от желание да се занимава с климатик, който не е закупен от нея. Такова е положението с машини купени от една фирма и монтирани от друга.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #12

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Това чудо по какъв начин се монтира,че от снимката не се разбира?
    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    За бученето освен тампони, бихте могли да изолирате и стойката от стената, за да не се предават тези вибрации. Аз самия съм ползвал това и премахва тези нискочестотни резонанси:

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #13

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Това чудо по какъв начин се монтира,че от снимката не се разбира?
    Извинявам се за неяснотата -ами като нормален дюбел съм го монтирал. Има го до 18 мм . Прави 16 децибела изолация, и по-добрия вариант е този, който съм и използвал:


    Това е производителя :
    http://www.muepro.com/shop/category/...X-Anchors.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 14-12-17 в 01:19.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    А вносител има ли?

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #15

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Благодаря за пояснението.Не бях виждал такива дюбели,но със сигурност доста климатици ще утихнат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сравнение на defrost системите на различни модели
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 93
    Последно: 05-03-14, 13:26
  2. LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost
    От LG user във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-14, 14:06
  3. Чест и почитания, но всичко си има граници
    От kod във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 48
    Последно: 30-08-13, 15:27
  4. Лампички Defrost и Running мигат непрекъснато
    От evikol във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-13, 14:56
  5. Скромна сбирка в чест на Mr. Techno
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 11-06-04, 09:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе