Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree12Одобрявам

Защо избрах SONY KD-49XE9005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    32
    #1

    Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Здравейте,
    Първо да кажа, че съм собственик на въпросния телевизор от 3-4 дни и би хискал да споделя мнението си защото докато търсех какво да си купя не намерих подробни впечатления от накой та камо ли да са споделени. Няма много родна информация за тази серия на SONY. Та въпреки всичките ми неудачия с марката при предишни покупки( VAIO, Xperia) ТВ-то ми притегли окото с дизайн и качеството на картината и реших да се пробвам пак пък дано да уцеля този път. Бях се спрял на няколко модела телевизори в този размер защото нямам място за повече, а и този е предостатъчен за кухня/всекидневна:
    1. SAMSUNG UE-49KS8002TXXH

    2. SONY KD-49XE9005 4K Ultra HD LED

    3.LG 49SJ810V SMART SUHD LED TV

    4. PANASONIC TX-50EX780E 4K Ultra HD 3D LED

    SAMSUNG-а определено не ми допадна с прекалените цветове чак пластмасови някак си и при опит да ми покажат от магазина как се справя със 100HZ панел пуснаха клип с въртящо се топче (нещо от сорта https://www.youtube.com/watch?v=zsdPYFPTdw0 ) се оказа страшна мазаница и всъщност нещата не бяха толкова розови.
    LG-то се справи добре с много добра картина и ако трябва да съм честен беше от фаворитите ми но някак си въпреки не малката си цена изглеждаше като евтин корейски ТВ, а и като цяло може би не се убедих, че е моя.
    С PANASONIC-а нещата пък не потръгнаха откъм видео от флашка след като не можа да подкара половината от видеата, които му се помилихме да пусне. Явно не поддържаше всички формати. Странна стойка има този телевизор
    SONY-то според моето око имаше най-добро черно и най-кофти звук, което се потвърди със страшна сила в домашни условия, определено трябва саундбар. Звукът му е като от 24 инчовият ми тв в спалнята. Картината беше голямо притеснение за мен при каналите с SD резолюция, но се спавя приемливо с големи компромиси разбира се. При HD каналите нещата пък са повече от добре, UPSCALE-a е добър и картината е хубава без следи от липсващите пикслели - е поне за просто око. Има доста настройки като цяло на картината, но червеното е доста силничко и ако има доста червени обекти на екрана леко се набива на око, но това е заради HDR-а мисля. Само за пояснение да кажа, че ползвам IPTV и все пак качеството е високо. При 4К видео нещата си идват на мястото и те кара да гледаш с ококорени очи. Много детайл много хубав контраст, ярка и много приятна картина.
    Менюто е интуитивно, но въпреки това ми отне малко време да свикна, а и все още малко се лутам. Андроид тв, не е особено бърза операционна система, и на моменти имаш чувството, че се замисля. Това с гласовото търсене в GOOGLE и YOUTUBE е страшен кеф. Даже детето го усвои за около 3 мин. и сега сама си търси детски. Инсталирането на приложения е лесно, бързо и не отнема време и нерви като цяло. Има доста приложения в GOOGLE PLAY, но най-полезните според мен са различните плейъри и браузъри за да може всеки да си избере каквото поиска.
    Нещата с филми от флашка или харддиск не съм ги тествал до край, но досега не ми е правил проблем. Записа върху HDD става след като ТВ-то форматира диска в някакъв негов си формат и после е неизползваем дори за PC. Трябва да се реформатира обратно от телевизора. Аз обаче нямам намерение да записвам каквото и да е от телевизията, така че едва ли ще ми е приоблем.
    Мнението ми след няколко дни ползване продължава да е високо и бих препоръчал на всеки да се сдобие с такова чудо на техниката. Информираният избор е много важно нещо в днешно време и съветвам всички да не действат неразумно бързайки с покупката като си повтярят "Те всички са еднакви, само парите искат да ни вземат". Има го донякъде и този момент, ама...дълга тема. Недейте да робувате на марки и реклами, както и не се доверявайте напълно на консултантите в магазините. Отидете на място, абстрахирайте се от марките(впредвид, че съм имал само неприятности със SONY както казах) и просто оставете окото да избере. След това ровете и сравнявайте модели, четете ревюта и мнения по форумите.
    Надявам се да съм бил полезен за всички "блуждаещи из магазините и моделите" като мен! Успех и весели празници
    baralya, Kasap, svetlio1 и 6 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #2

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Поздравления за избора! Имам KD-55XE9005 от около месец и направих настройките от : https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings . Значително подобрение в качеството на изображение - неутрално сиво, чудесни естествени цветове. Силно препоръчвам!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #3

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    Поздравления за избора! Имам KD-55XE9005 от около месец и направих настройките от : https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings . Значително подобрение в качеството на изображение - неутрално сиво, чудесни естествени цветове. Силно препоръчвам!!!
    Аз използвам същите настройки и съм доволен. Общо взето съм лаик на тема смарт телевизори и в момента се уча на доста от нещата (благодарение на този форум), така че не мога да дам някакви кой знае какви професионални отзиви. Това което мога да кажа със сигурност за повече от месец ползване на телевизора е, че 55" за 2.70 м. разстояние е съвсем нормално и няма да имате проблеми (за тези, които ги е страх, че е голям), свикнах за нула време, а имайте в предвид, че прескочих от 32". Напротив, както всички казваха след 5 дни ми малееше, особено при изрязан отгоре и долу филм, а вече и на тениса ми се иска да е по-голям.

    При избора не съм сравнявал на живо с други телевизори, може би защото където и да бях отишъл щяха да си ме преметнат както си искат, та за това се доверих на хората и мненията тук, че на всичкото отгоре го поръчах и от Унгария

    Това с което не можах да се справя до момента е, че каквото и да опитвам не мога да подкарам екрана на galaxy s7 на телевизора.

    Това, което малко ме изненада неприятно е, че явно записаните предавания могат да се гледат само на този телевизор. А аз исках да си записвам по някой тенис мач, защото торенти с тенис мачове няма много, мтел ти дават право да записваш няколко мизерни часа, но не знам как, ако въобще може да си прехвърля записите на диск, въобще някой има ли решение на този въпрос ?

    SD каналите са прилични - може би защото се бях наплашил от няколко мнения, че на тези инчове от такова разстояния ще са пълна боза, HD(1080i) си е вече осезаемо много по-добре. Не гледам много от политематичните телевизии, но като подреждах каналите ми направи впечатление, че единствено Нова все още нямат HD - да им се чуди човек, същото се отнася и за музикалните канали - там youtube върши чудесна работа и другото са детските, също няма HD.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #4

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    @ Konstantin : С CA модул ли гледаш телевизия, ако отговорът е "Да", как преподреждаш каналите?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #5

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    @ Konstantin : С CA модул ли гледаш телевизия, ако отговорът е "Да", как преподреждаш каналите?
    Sony editor е програмата, но мисля, че беше някаква конкретна по-стара версия. Има писано във форума, но не помня в коя тема...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #6

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    @ joro_kem : Благодаря!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #7

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    @ Konstantin : С CA модул ли гледаш телевизия, ако отговорът е "Да", как преподреждаш каналите?
    Не, с stb, питах мтел за CA модул, но казаха, че не предлагат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    54
    #8

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Според вас, колеги, заслужава ли си да дам 650лв за 55 инчовия модел или да вземам 49 инчовия? В момента имам един стар 49 инчов Самсунг, който ми изглежда по-голям от на съседа 55 инчовия Самсунг защото моя има около 5-6см рамка.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Заслужава си, не мисли докато все още има запечатани бройки. (в София вече няма).

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    В кашона на телевизора имаше ли "IR blaster"? Щото в разни unboxing-и по тубата в комплектовката имат, пък аз нещо не видях в моята ...

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #11

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Да попитам притежателите на този телевизор нормално ли в четирите ъгъла на телевизора на бял фон и на по-светли кадри, картината в ъглите e с една идея по-тъмна? Аз го отдавам на директ лед посветката и на недостатъците на Led технологията.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    И при мен е така, предполагам е нормално

  16. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #13

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Ами аз и в youtube гледах клипчета на този телевизор и там също е така.

  17. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #14

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Всеизвестен е факта, че този телевизор най-слабата му страна е качеството на звука излизащ от вградените два високоговорителя в него. В таз връзка заслужава ли си да се да се закупи този саундбар? https://www.emag.bg/soundbar-sharp-1.../pd/DFJKKFBBM/
    Аз съм наясно, че това е най-нисък клас система и се чудя дали тя ще подобри все пак качеството на звука от телевизора? Аз не съм меломан и знам, че тази система от линка няма как да се съревновава със системите струващи над 1000 лв. Ако имате по-добро предложение на цена до 200 лв. ще ви помоля да ми предложите. И най-вече заслужава ли си покупка на саундбар на цена до 200 лв.?

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #15

    Отговор: Защо избрах SONY KD-49XE9005

    Вземи си поне това САУНДБАР SONY HT-CT80 | Soundbar системи | TV, Видео и Gaming | Технопол&#10 , поне има и субуфер и ще го докарва повече. Принципно би трябва да е поне малко по-добре звукът от този на ТВ-то. Едно приятелче си взе някаква на Сони но струваше нещо от сорта на 600 пара и каза че бил много доволен, но..... не очаквай чудеса от това.
    sony 1 и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой е по-добър Samsung QE49Q7F или Sony KD-49XE9005
    От freedom във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-11-17, 12:53
  2. Избрах тази пералня, но имам питане...
    От ontario1 във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 08-08-14, 00:26
  3. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  4. Отговори: 2
    Последно: 10-10-07, 16:36
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе