Страница 21 от 283 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #301

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ixtis Виж публикацията
    Първоначално публикувано от Mig82

    Ето , 12 LMCE
    Излезна ми 1130лв. с монтажа и 3г. гаранция без клаузи "рекет-профилактика" всяка година.

    Аз достигнах до 1220лв , явно може и още.
    Които търси намира.
    Вече сме свободен пазар ! Би било глупаво да не сравним цените в интернет .
    От където е най-евтино от там.Това е пазарна икономика.
    По този начин започва да се саморегулира пазара и едни оцеляват ,други печелят ,трети затварят.
    П.п. Сега видях в климамаркет промо 3 климатика Самсунг 12 КИ с монтаж за 1950 лв.
    Нормална цена която аз намерих е около 900 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #302

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Aleksandars , Може но ще се пише в друга тема "Какъв климатик да избера за подарък".
    Хубаво е потребителите да правим информиран избор. А в крайна сметка всеки сам да си избира - качество , монтаж , цена ... все разтегливи понятия , а парите не сааа - 100лв. не можеш ги разтегна до 400
    В Турция например ако отидеш да купуваш нещо и НЕ се пазариш с продавача го Обиждаш и може да да те изгони без да ти даде нищо. У наше село по-вероятно да стане обратното.

    Тука сме свикнали Баааам парата на тезгяха, па после питаме
    Този пост е редактиран от Mig82; 20-01-18 в 16:44.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #303

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Имах Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC25ZS-S - за 1399лв. + монтаж, комшията има fujitsu asyg12lmce за 1180лв. + монтаж, като ги сравня ниво на шум, на FAN от 1-ва до 4-та степен, излезна че Fujitsu е по тих и топли много повече от MHI, така че за децибелите не са коректни от производителя. MHI 25ZS (9-ка) на 4-та степен е по шумен от Fujitsu 12 LMCE на 4-та степен. И MHI 25ZS не може да затопли добре стая 14кв. добре изолирана с pvc дограма и таван гипс картон с вата, видях го и тествах. Много са прехвалени тия MHI 25ZS уж топли до 20кв. а 14кв. на -1градуса от вън и издиша на топло са гола вода, Fujitsu ги мачка и са по евтини.


    Някой друг ползвал ли е въпросните два климатика MHI 25ZS и
    Fujitsu 12 LMCE
    и какво му е мнението като работа на отопление и шум при режим на отопление?
    Този пост е редактиран от tuparlak; 20-01-18 в 18:51.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #304

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ixtis Виж публикацията
    ...Ето , 12 LMCE
    Излезна ми 1130лв. с монтажа и 3г. гаранция без клаузи "рекет-профилактика" всяка година.

    Аз достигнах до 1220лв , явно може и още.
    Скъпо е за информирания потребител. Като подарък, бих го боднал в таванското ми помещение, за пред съседите

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Които търси намира.
    Вече сме свободен пазар ! Би било глупаво да не сравним цените в интернет .
    От където е най-евтино от там.Това е пазарна икономика.
    По този начин започва да се саморегулира пазара и едни оцеляват ,други печелят ,трети затварят.
    П.п. Сега видях в климамаркет промо 3 климатика Самсунг 12 КИ с монтаж за 1950 лв.
    Нормална цена която аз намерих е около 900 лв.
    Принципно е така, макар че често при ровенето в чувала се вади нещо, което го няма на етикета му Криворазбраната "пазарна икономика" в най-скоро време ще ни превърне в изостанала селскостопанска държава от конгоански тип, чиито елит ще обитава небостъргачите около Шанхай.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    ... В Турция например ако отидеш да купуваш нещо и НЕ се пазариш с продавача го Обиждаш и може да да те изгони без да ти даде нищо. У наше село по-вероятно да стане обратното.

    Тука сме свикнали Баааам парата на тезгяха, па после питаме
    Тук трябва да се научим да гледаме първо към "наше село" или поне към Велеко Търново. Но погледите ни са вперени в Москва, Вашингтон или Анадола!Сиреч, бодваш на кривата кирпичена стена машина, която нито е функционална, нито гарантира някакъв комфорт и ефективност в помещението, защото не е за него.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #305

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Някой знае ли за град Хасково фирма която предлага климатици и монтажна група която да извърши качествен монтаж, за да нямам отново главоболия?
    А за климатик се спрях отново на MHI 25ZS, за 14кв. добре изолирана стая.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #306

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Знам аз за Хасково, ма се намират в Пловдив. Ако това не те бърка, ще ти пратя на ЛС.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #307

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Някой знае ли за град Хасково фирма която предлага климатици и монтажна група която да извърши качествен монтаж, за да нямам отново главоболия?
    А за климатик се спрях отново на MHI 25ZS, за 14кв. добре изолирана стая.
    Питай си комшията с lmce-то кой му го е монтирал и пробвай с тях,само да не ходиш пак да сравняваш кое как работи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #308

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Някой знае ли при монтаж дали е проблем да заварят тръбният път към вътрешното тяло, не е ли по добре да се завие гайката?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #309

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Булгаз монтират добре. Имам приятели с извършени от тях монтажи. Шефа им е скъперник и ги държи из късо. Намекни, че е задължително да се вакумира и ще има рекламации при всяко не спазване на процедурите и всичко ще е шест. Все пак не мисля, че ще се наложи и ще си монтират добре и без да се стига до забележки. Преди да сложим Тошибата в спалнята, която е закупена и монтирата от друга фирма и аз се бях насочил към тях. Интересувах се доста от работата им, така че не говоря глупости.
    От човек който ми препоръчва 12-ка ЛМЦ за спалня 14м2 не бих си купил климатик.
    @Kasap, в гр.Хасково има качествен монтаж, но съвкупността от консултантски услуги, предлагани модели и качествен монтаж я няма и винаги трябва да се прави компромис с нещо.
    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Някой знае ли при монтаж дали е проблем да заварят тръбният път към вътрешното тяло, не е ли по добре да се завие гайката?
    Няма проблем, но е по-добре да се използва гайката, защото при последвала нужда от профилактика се създава неудобство и допълнителна работа.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #310

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    ... Шефът им е скъперник и ги държи из късо. Намекни, че е задължително да се вакумира и ще има рекламации при всяко не спазване на процедурите и всичко ще е шест...
    А има ли опасност, по време на процедурата да завъртят помпата на обратно?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #311

    Отговор: Избор на климатик '2018

    necata2
    Разочарованието от лошото качество,остава по-дълго от радоста от ниската цена!

    Много ми хареса това

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #312

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Привет.
    Бихте ли ме ориентирали какъв климатик или климатици ще са ми необходими?

    Обект заведение.
    Площ около 220 м2
    Височина средно 3 метра.
    2 изцяло външни остъклени стени с алуминиева дограма обикновен стъклопъкет изложение юг/запад.
    Другите 2 стени вътрешни.
    Таван с изилация 8 см студиопор и окачен под него.
    Има изградена камина тип котел с радиатори но е много енергоемки и май е малка за площа.
    По формулата 660 х 65 w =42.900 или грубо около 40 Kw отдадена мощност ще са ми необходими.

    Единия вариант е термопомпа въздух вода да се захранят радиаторите и топлообменика, който съм за хранил от камината (голям топлообменик от преди 1989 год приблизително 1.5 метра на 2 метра на който сме монтирали кожух с вентилатор и въздуховоди но само в единия край на заведението ) плюс детски кът 30 м2 в отделно помещение изцяло вътрешно с водно подово захранено също от камината.


    Другия термопомпа въздух - въздух, която да заустя в изградената вече аспирация.

    Или канален тип климатик също захранващ с топъл въздух чрез аспирацията.

    Или 2 колонни или стенен тип климатици. Но с какво BTU трябва да бъдат?
    Приблизителна отдадена мощност?
    Добре е да е пре запасен .

    Благодаря

    Ps. благодарение на този форум си купих за хола Fujistsu Нокрия 14 ка и съм изключително доволен.Много тиха и топлеща машина.




    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от simeon777stefanov; 20-01-18 в 23:20.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #313

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @dodo_pv, всичко е в рамките на възможното като има недоброжелател, но момчетата са монтирали адски много климатици в града и спрямо монтажи не съм чул някой да се оплаква. На черното, бяло не мога да кажа.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #314

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    @dodo_pv, всичко е в рамките на възможното като има недоброжелател, но момчетата са монтирали адски много климатици в града и спрямо монтажи не съм чул някой да се оплаква. На черното, бяло не мога да кажа.
    Аз знам, че монтажниците не обичат нито да ги заплашват, нито да им дават акъл. Чувстват се седнали на върха на пирамидата. Единственият правилен подход, ако не ги познаваш, е да си любезен, да ги следиш и изгониш на мига, в който се издънят. Любезно и твърдо. Аз бих постъпил точно така, ако пак ми натресат непознати. Било то от Пазарджик или не.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #315

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    @dodo_pv, всичко е в рамките на възможното като има недоброжелател, но момчетата са монтирали адски много климатици в града и спрямо монтажи не съм чул някой да се оплаква. На черното, бяло не мога да кажа.
    Колега как да се оплачат хората като не са видяли истински монтаж. Всичката работа на 90% от фирмите в Хасковска област е колкото да си закупиш от тях климатика. След това най - нагло ти заявяват че трябва и профилактика да направят( с еднин обезмаслител в ръка). Вакуум помпата е мръсна дума и се използва само когато клиента се заинати ( а ако клиента изобщо не разбира?). Масово тръбните пътища са по 1 метър, а ако са по дълги се реят като спагети по фасадата. Но нали климатика ще работи даже ще има горда лепенка на външното тяло( при подобен монтаж мен ще ме е срам да кажа това аз го направих). Дано този път колегата си избере читава фирма за монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 283 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе