Страница 136 от 283 ПърваПърва ... 86126134135136137138146186 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,026 до 2,040 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2026

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ами старали са се хората. Мъка

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2027

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Браво-много старателно са го облепили. Сигурен ли сте,че няма топлоизолация?
    Преди няколко седмици ми показаха добре монтиран климатик. Снопа с тръбите беше значително по-дебел. При стискане на снопа се усещаше нещо меко и не можех да установя дали пипам тънка или дебела тръба. Обясниха ми, че всяка тръба се изолира отделно.

    При мен снопа е значително по-тънък от това, което видях. При стискане на снопа мога лесно да определя коя е тънката, коя е дебелата и кой е захранващият кабел.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2028

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ясно-да идват и да си го оправят! Безплатен или не-има си правила!
    Иначе през зимата топлите Обединена Европа. (респ.през лятото охлаждате).

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2029

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Хубава машина , тампони , тава с отводняване и да спестиш 5лв от изолация.
    Не знам крадат ли я, от мързел ли или некомпетентност ама....., баси пичовете.
    Тея ако съм им шеф..... - да ти излагат така фирмата.
    Наскоро видях материалите за “безплатен монтаж” - че са смотани и евтини да, ама и това да не сложиш.
    rosswen и stainway харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2030

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хубава машина , тампони , тава с отводняване и да спестиш 5лв от изолация.
    Не знам крадат ли я, от мързел ли или некомпетентност ама....., баси пичовете.
    Тея ако съм им шеф..... - да ти излагат така фирмата.
    Наскоро видях материалите за “безплатен монтаж” - че са смотани и евтини да, ама и това да не сложиш.
    Тавата с отводняването и тампоните ми ги предложиха и таксуваха допълнително на място при монтажа. Ако бяха предложили и топлоизолация със сигурност щях да се съглася и ако трябва да си я платя допълнително, но като не знаех и като не разбирах - така става.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2031

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Да, ясно , тея неща се плащат допълнително по принцип.
    Имах предвид, че имаш ”екстри” , а липсва основното.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2032

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хубава машина , тампони , тава с отводняване и да спестиш 5лв от изолация.
    Не знам крадат ли я, от мързел ли или некомпетентност ама....., баси пичовете.
    Тея ако съм им шеф..... - да ти излагат така фирмата.
    Наскоро видях материалите за “безплатен монтаж” - че са смотани и евтини да, ама и това да не сложиш.
    Вярно, хубав климатик, но тъпаците са го оплескали. Бай Ганьовска работа.И пак тези грозни колела, които запушват топлообменника... Май има изолация на тръбите, но са я пристегнали и се е смачкала.
    Според мен ако външното тяло беше смъкнато с метър и половина надолу, един прав тръбен път по стената с добре изолирани тръби и климатикът щеше да е ОК.

    На моя климатик съм сложил двойна изолация.
    Genadi80, stainway и alextk69 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2033

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Двойна-тройна, трябва да е правината.Извадка за Дайкин :

    • When using commercial copper pipes and fittings, observe the following:
    1)Insulation material: Polyethylene foam
    Heat transfer rate: 0.041 to 0.052W/mK (0.035 to 0.045kcal/mh°C) Refrigerant gas pipe’s surface temperature reaches 110°C max. Choose heat insulation materials that will withstand this temperature.

    Be sure to insulate both the gas and liquid piping and to provide insulation dimensions as below.
    Use separate thermal insulation pipes for gas and liquid refrigerant pipes.

    п.с. на мен все ми се струва, че това стягане на пакета с бандажната лента не е правилно, тъй като смачква изолацията, но пък иначе как ще я навиеш... Не знам.

    П.с 2. извинявам се за дългите офтопици, ако модераторите преценят да трият, или местят в монтаж.
    Мисля, че се почна от Вимакс,което все пак е свързано с избор на климатик.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-05-18 в 02:19.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Враца
    Мнения
    40
    #2034

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А да попитам, ти къде беше по време на монтажа? Миналото лято от Вимакс ми монтираха Митсубиши 35-ца в стая 35 квадрата. Цяла зима не е изключван и съм изкключително доволен от климатика. Монтажа беше супер, всичко си нивелираха, пробиха и монтираха както трябва. Изолираха тръбите първо с изолация, а после и с бандажна бяла лента. Дебелината е колкото твоята. Сигурен ли си, че нямаш изолация? Видя ли, че те не слагат защото ако найстина няма изолация, то тогава трябва да е доста по-тънка бялата намотана лента (при положение и че тръбата за отводняване на вътрешнто тяло е отделно и не е увито с тях).
    Ако не си сигурен може с макетно ножче съвсем леко да резнеш някъде по средата от бандажната лента и да провериш преди да ходиш във фирмата и да срамуваш евентуално. Ще следя развитието
    Genadi80 и stainway харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2035

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Сцепих съвсем леко бандажната лента. Има някаква изолация, която прилича на текстил. Изключително тънка. Не знам дали може да се нарече изолация. Нищо общо с това, което съм виждал аз и показаното на снимката от Jack Krauser.

    Ще си платя за да се преправи и да стане като хората то е ясно, но няма да е на фирма Вимакс.

    Цитат Първоначално публикувано от mtvachev Виж публикацията
    А да попитам, ти къде беше по време на монтажа?
    Добре де колега, писах ама кой да чете ... Там бях и к'во трябваше да направя като нищо не разбирам от климатична техника? Въобще не знаех какво трябва да вложат като материали, какво трябва да направят, кое трябва да нивелират, кое трябва да вакуумират. Ако ще и 20 човека да се бяхме събрали да ги гледаме ако никой не разбира от това, което правят какъв щеше да е ефекта ?
    Майната му опарил съм се с "безплатният" им монтаж и вече никога няма да го повторя. Няма смисъл да се разводнява темата с едни и същи въпроси.
    Искам просто хората да разберат какво получават когато си поръчват техника с безплатен монтаж от фирма Вимакс - главоболия.
    Този пост е редактиран от alextk69; 22-05-18 в 09:44.
    Aleksandars одобрява това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2036

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ейййй, като задълбаете някоя темичка и няма свършване. Ами, нямал познания човека, не знаел какво да гледа и прави и резултата е налице. Сега вече знае и е безмислено да му давате акъл постфактум. По добре късно, отколкото по късно...
    Aleksandars, SPSt, chany и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2037

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Така е по дяволите! Не сме длъжни да сме специалисти във всяка сфера нали така? Предпочитам да дам съответната сума за определена услуга и да ми я извърши някой друг вместо аз да си бия главата, но като се вижда масовото нехайство на "майсторите" не ми се хвърлят пари на вятъра.

    @alextk69 сега като си разбрал какво трябва се оплачи на фирмата задължително и поискай корекция за тяхна сметка! Защото в противен случай ще остане безнаказано. Ако не върнеш инфо към продавача за тях всичко е наред и ти си доволен. Ами ако се наложи гаранционно обслужване да не стане въпросната изолация и изобщо начина на монтаж... проблем? Нищо не пречи за в бъдеще да заобикаляш съответната фирма при покупка.
    rosswen и alextk69 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2038

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Ако не върнеш инфо към продавача за тях всичко е наред и ти си доволен. Ами ако се наложи гаранционно обслужване да не стане въпросната изолация и изобщо начина на монтаж... проблем? Нищо не пречи за в бъдеще да заобикаляш съответната фирма при покупка.
    На тия от вимакс ако това са им монтажите, какво ли ще им е гаранционното обслужване?
    alextk69 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #2039

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На тия от вимакс ако това са им монтажите, какво ли ще им е гаранционното обслужване?[emoji35]
    Истината е, че при тях е хазарт. Аз имам 4 машини, монтирани от тях + 1 на баба ми. Условието ,обаче е, че се познаваме отдавна с техния монтажник за нашия регион. Разбира си от работата и ЧЕТЕ (нещо, което малко хора правят, независимо от прпфесията). Последните 2 машини, на които съм качил снимки в съответните теми, са монтирани от него. От тях може да се сдобие някаква бегла представа за монтажа. Истината е, обаче, че явно с тях си е риск. Ако не се познавах с монтажника им и не знаех как работи, със сигурност нямаше да се обърна към тази фирма за монтаж.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-05-18 в 10:31.
    alextk69 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2040

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На тия от вимакс ако това са им монтажите, какво ли ще им е гаранционното обслужване?
    Да се надяваме, достатъчно добро. Но ако не е ....то винаги може да се подаде жалба в КЗП и да ги гоним до дупка да си изпълнят задълженията.

    Много хора така се отказват да търсят отговорност и в последствие такива фирми процъфтяват на гърба на недоволни клиенти. Не е правилно според мен.
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе