Страница 153 от 283 ПърваПърва ... 103143151152153154155163203 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    15
    #2281

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    търся си инвертор за следните неща:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    · жилищно - ново строителство тухли + изолация.

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Ще се използва и за отопление и за охлаждане цяло сезонно.

    3. Kaĸвa e:

    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 16м2 - 41,5м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - ПВЦ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - близо 4м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 4 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- всекидневна и кухня в едно
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? не съм ползвал климатик досега и нямам представа.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Фурна,микровълнова,аспиратор,хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1000лв. без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? само на него ще се разчита за отоплението и охлаждането
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #2282

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, моля за помощ при избор на климатик за спалня, както всеки българин търся евтино и хубаво, за съжаление бюджета налага компромиси, да кажем между 800 и 1000 лв.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно; - ЕПК
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - цяло сезонно ползване и за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - мисля, че е около 16 квадрата
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ, двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 9 етаж от 15
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - град Русе
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято - +25, зима - +20
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - стените са с вътрешна изолация, тавана е със студопор
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - да кажем 1000 лв. с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - лятото +40, зимата -20
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - климатика ще е над телевизора срещу спалнята или на страничната стена, за да духа настрани, а не върху спалнята, това не съм го мислил, ако е така струята ще е насочена към гардероб и под прав ъгъл спрямо дограмата.

    Благодаря предварително!

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #2283

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Уруро 35, дали ще се справи с около 40кв. всекидневна в София?
    Втори среден етаж над магазин, 3 вътрешни стени към отопляеми помещения и една външна, но цялата е френски
    прозорци PVC - към 14кв.В помещението има пълно кухненско оборудване плюс 60” LED Тв.
    Май не...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2284

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ще се справи, ама на охлаждане. За отопление - забрави.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #2285

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ясно, че мойта позната много го е харесала.
    Обясних и, че май няма да стане и ще трябва 50.
    Сега следва по-трудното - харесала е Вимакса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2286

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ясно, че мойта позната много го е харесала.
    Обясних и, че май няма да стане и ще трябва 50.
    Сега следва по-трудното - харесала е Вимакса.
    Разликата в максимумите не беше ли около 400W? Това помещение много наподобява моето, само че с малко по-благоприятни условия, като се има в предвид, че при мен външните стени са 2 (север и изток) и влажността през зимата е много висока.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #2287

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Тя и разликата в парите не е голяма.
    Ясно ми е, че за парите му има къде по-мощни машини плюс овлажнител за стотина лева,
    намекнах и за японски нов, но..... си е харесала урурото,
    щото... зимата кожата и съхнела.
    С жена спорил ли си?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2288

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ами тайната е да казваш винаги- " Да скъпа-права си!" И поемаш дълбоко въздух
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2289

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аааа, няма такива игрички, всеки си знае рафта в къщи и си седи там, без да се обажда, дето не му е работата.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    8
    #2290

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, дойде ред да климатизирам и последанта стая от жилището си - детската. Трети етаж с размери 3,40 на 3,80м (13кв.). Южно изложение, тухла - 10см изолация, около 5кв. м. двоен стъклопакет с ПВЦ. Така и така го взимам предпочитам да се ползва и за охлаждане и за отопление. Градът е Добрич, т.е възможно е да има и люта зима, дори и рядко да е. Предпочитам да има хубав тих режим (много съм доволен от този режим на Panasonic CS/CU-12NKE-3). Също и нивата на шум на климатика да не са високи. Бюджета 1000-1200лв. с монтажа, като ако стигнем до извода, че трябва да го увелича още малко имам такава възможност, просто смятам, че стаята е лесно отопляема.

    Засега ми предложиха варианта - Daikin FTX25KM. Бил надежден, въпреки че е Китайски, и щял да се справи. Орязан от към екстри. Моля за мнения. Също да попитам има ли някаква истина в тея специални филтри на по-скъпите модели или всичко е ала бала.

    Благодаря.


  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #2291

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Аааа, няма такива игрички, всеки си знае рафта в къщи и си седи там, без да се обажда, дето не му е работата.
    А, това не е в къщи, там не спорят с мен за тези неща.Достатъчно е на жената да и е топло -
    как- парно или климатик- моя грижа.А и не и съхне кожата за щастие.


    В случая искам да помогна на прятелка, която не е в час с климатиците , и въпреки, че има централно парно се топли с климатици от 2006г.И причината не са сметките , а де?!?
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-06-18 в 14:37.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Раднево
    Мнения
    3
    #2292

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Гледам е станало объркване с моя въпрос (#2264) и на колегата.
    Някой може ли да изкаже мнение за подходящ мултисплит (капацитет, марка, модел).

    Благодаря предварително!

    Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2293

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    предстои ми да закупя 3 климатика за охлаждане и отопление на хол 47кв., спалня 13.5кв. и детска 12.5кв. в гр. Варна, като и трите стаи имат врати към 10кв. вътрешен коридор, които смятам да държа отворени. Блока е строен 2007 и има външна изолация, но е доста тънка. Дограмата е PVC с двоен стъклопакет. Държа главно на комфорта и на филтриращите системи, заради малко дете. След много четене на форума съм се спрял на следните машини:

    Хол 47кв., юг, запад, север, два вратопрозореца един на юг към открита и един на север към остъклена тераса и много прозорци:
    - mitsubishi-electric-msz-fh50vemuz-fh50ve (може и zubadan модела ако е нужен за Варна) - струва ми се, че плазма филтъра, ще е по - добър от филтрите на MHI
    - mitsubishi-heavy-srk60zsx-s-src60zsx-s-diamond - единствено ме притесняват филтрите, дали са добри колкото плазмените на МЕ
    - daikin-ftxz50nrxz50n-ururu-sarara - както казах държа на филтрирането и качеството на въздуха, но се чудя дали си струва да дам 1к отгоре на горните два

    Детска 12.5кв., юг, вратопрозорец:
    - mitsubishi-electric-msz-ln25vgw-muz-ln25vg - спрял съм се на този модел, защото fh е прекалено голям, а и виждам, че не ги препоръчвате за спални, защото са по - шумни
    - mitsubishi-heavy-srk20zsx-s-src20zsx-s-diamond - отново единствено ме притесняват филтрите, дали са добри колкото плазмените на МЕ
    - daikin-ftxa20a-rxa20a - тука може да мина и на 25-цата ако е необходимо, като отново не знам тези филтри как се съпоставят с плазмения на ME

    Спалня 13.5кв., север, прозорец:
    Тук мисля същия климатик като на детската стая, понеже има голям гардероб и кубатурата е като на детската.

    Като цяло май клоня към МЕ заради плазмения филтър, макар моделите на MHI да са с малко по - добри характеристики. Урурото май ми идва прекалено, а малките дайкини май са доста по - зле от другите два.
    Този пост е редактиран от mitko1234; 20-06-18 в 14:23. Причина: форматиране

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2294

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mitko1234 Виж публикацията
    Здравейте,
    предстои ми да закупя 3 климатика за охлаждане и отопление на хол 47кв., спалня 13.5кв. и детска 12.5кв. в гр. Варна, като и трите стаи имат врати към 10кв. вътрешен коридор, които смятам да държа отворени. Блока е строен 2007 и има външна изолация, но е доста тънка. Дограмата е PVC с двоен стъклопакет. Държа главно на комфорта и на филтриращите системи, заради малко дете. След много четене на форума съм се спрял на следните машини:

    Хол 47кв., юг, запад, север, два вратопрозореца един на юг към открита и един на север към остъклена тераса и много прозорци:
    - mitsubishi-electric-msz-fh50vemuz-fh50ve (може и zubadan модела ако е нужен за Варна) - струва ми се, че плазма филтъра, ще е по - добър от филтрите на MHI
    - mitsubishi-heavy-srk60zsx-s-src60zsx-s-diamond - единствено ме притесняват филтрите, дали са добри колкото плазмените на МЕ
    - daikin-ftxz50nrxz50n-ururu-sarara - както казах държа на филтрирането и качеството на въздуха, но се чудя дали си струва да дам 1к отгоре на горните два

    Детска 12.5кв., юг, вратопрозорец:
    - mitsubishi-electric-msz-ln25vgw-muz-ln25vg - спрял съм се на този модел, защото fh е прекалено голям, а и виждам, че не ги препоръчвате за спални, защото са по - шумни
    - mitsubishi-heavy-srk20zsx-s-src20zsx-s-diamond - отново единствено ме притесняват филтрите, дали са добри колкото плазмените на МЕ
    - daikin-ftxa20a-rxa20a - тука може да мина и на 25-цата ако е необходимо, като отново не знам тези филтри как се съпоставят с плазмения на ME

    Спалня 13.5кв., север, прозорец:
    Тук мисля същия климатик като на детската стая, понеже има голям гардероб и кубатурата е като на детската.

    Като цяло май клоня към МЕ заради плазмения филтър, макар моделите на MHI да са с малко по - добри характеристики. Урурото май ми идва прекалено, а малките дайкини май са доста по - зле от другите два.
    Ако може да си позволите Урурото е най-добрият вариант за хола. Иначе плазма филтъра на МЕ няма нищо с филтрите с филтрите на МХИ. Едното е активна система а другото е пасивна.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2295

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Щом имате възможност слагайте уруру 50 ка
    Като ползвател на повечето топ модели на различни марки мога да
    кажа : Единствения недостатък на Уруру е цената ..... НИЩО ДРУГО
    За спалните или МЕ или Дайкинче , FTXM
    МХИ нямат никакви пречистватели, аспирации итн.
    ( дори топ модела )

    п.п.
    за по-малко пари една етерия също може 7или 9ка
    има йонизатор и е тих за спалня

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе