Страница 156 от 283 ПърваПърва ... 106146154155156157158166206 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,326 до 2,340 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2326

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Недко ,няма да умреш,но си дрогиран-главоболие и не си ориентиран.
    Естествено,че има и супер вентилация.

    Така,че тези екстри при клими-трябва да са много слабо доловими.
    И това не е дефект или....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2327

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А не води ли този "стерилизиран" микроклимат до "изнежване" на организма? Чел съм подобни твърдения, не казвам, че е така. И май функцията "самопочистване" е по-полезна от йонизацията?

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2328

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Лайк за самопочистване.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #2329

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Виждам , че се разговорихте за плазми , някой знае ли начин за реален тест на плазмата /касетата/ (този с цигарения дим не ми се струва много показателен) . притеснявам се да я замеря с мултицета , че e само до 600V.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #2330

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    13 години съм пушил, бивш пушач съм, по-голяма глупост от тази не бях срещал в този раздел.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Няма смисъл да си мерим кой колко е пушил. Dodo_pv имаш много правилни коментари, но повярвай ми този не е от тях. Аз продължавам да пуша и да играя бридж по цяла нощ и казвам ти без плазмата не се диша в къщи. Не мога да разбера, защо бъркате понятията. Самопочистването е функция, която не позволява да се образуват микроорганизми в самия климатик, йонизирането действа върху въздуха, който дишаме и част от миризмите, плазма филтъра разгражда молекулите и по този начин премахва миризмите, както и нейния филтър е много фин, така че не виждам защо се дискутира коя е най-добра. Както Вие ми обяснихте за климатиците, че няма най-добър, така е и във филтрирането.
    https://plasma-clean.com/technologie...precipitation/
    https://plasma-air.com/how-it-works

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2331

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Като ползвател на пречиствател и клими с плазми и други глезотии.
    Мога да кажа от опит пречиствателя няма как да се замени !
    От друга страна на МИ FH и на уруру системите за филтрация вършат превъзходна работа .
    Има клими при които тези пасивни филтри са пунта мара .
    Плазмата премахва миризми .
    За да пробвате дали ви работят плазмите или йонизаторите пръснете някакъв парфюм и след 10-15 мин няма да усетите миризмата !
    Ако не работи ще си мирише ( поне на хубаво )
    Недко може да потвърди принципа на работа на уруру пречиствателя .
    Усети ли миризма се активира и раздухва , за да я неутрализира по-бързо.

    п.п.
    Честито за пречиствателя .....май аз те навих

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2332

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Rafa, специално FH, който постоянно препоръчваш, заради плазмата, с високия си минимум, в една стая 14-16м2 ще е постоянно он/офф, което е чудесна предпоставка за образуване на какви ли не "гуджоли" по вътрешното тяло, в режим охллаждане. Вкъщи, дори и 5 йонизатора да имам, никога няма да позволя да се пуши. Неприятни миризми...освен понякога на готвено, но тях не бих нарекъл неприятни. Самопочистването го намесихме, тъй като то предотвратява образуването на вредни бактерии.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2333

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колеги, пак се отплеснахте. Отворете си тема за озона, плазмите, молекулите, атомите и прочие. Хората тук търсят климатици.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    9
    #2334

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, моля за малко помощ при избор на климатик.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За отопление
    3. 16м2, 38м3
    · PVC дограма 5 камерна, стъклопакет с аргон
    · Стени Север и Изток
    · 5 етаж, таван над апартамента, без съседи
    · cпaлня
    · aпapтaмeнт
    4. Русе
    5. 24-25 градуса
    6. 8 см външна изолация, 4 см вътрешна изолация и 4 см изолация на тавана
    8. Бюджет около 2500лв
    9. До -15

    Спрял съм се на Тoshiba Daiseikai 8, но ще се радвам и на вашите предложения.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2335

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от NikolOB Виж публикацията
    Виждам , че се разговорихте за плазми , някой знае ли начин за реален тест на плазмата /касетата/ (този с цигарения дим не ми се струва много показателен) . притеснявам се да я замеря с мултицета , че e само до 600V.
    Заставаш много близо и на нивото на вътрешното тяло. Трябва да чуеш тихо съскане. то не е постоянно, а примерно: 5сек. съскане-пауза-5 сек.съскане-пауза. Освен това трябва да усещаш лека миризма на озон/нещо подобно на много чист въздух, но не точно/. Този тест по-добре се прави в режим отопление-тогава и съскането и миризмата на озон са по-силни, но и на охлаждане става. Колкото по-силен е вентилатора, толкова по-наситена е миризмата.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2336

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ето едно подходящо място за обмяна на опит :
    https://forum.setcombg.com/основни-п...ците.html

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #2337

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте на всички. Предстои ми закупуване на климатик и се колебая между две девятки - Fujitsu-general-ASHG09LMCA и Mitsubishi-heavy-SRK25ZMP-S.
    Стаята в която ще слагам климатика е 15 кв.м. /40 куб. м./ с една въшна стена, на която има алуминиева дограма + вътрешна и външна изолация и се намира на четвъртия етаж в панелен блок в Пловдив. Не се и съмнявам, че която и да е от 2те машини ще свърши работа да охлажда и топли, но искам съвет, която от 2те ще е по-добрият избор /надеждност, разход и т.н./. Благодаря ви предварително

    ЕДИТ:

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    daniobg, за това помещение повече от Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium не Ви е необходимо....SRK25ZMP също ще свърши работа. Но първото е по добро.
    Сега го видях и този модел - виждам, че е седмица, но от фирмата, от която смятам да го взема ще ми излезе със 300 лева по скъп от девятката, на която съм се спрял :Д Все пак да разбирам, че Мицубишито, ще е по-добрият вариант от Фуджицуто?
    Този пост е редактиран от daniobg; 21-06-18 в 23:18.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2338

    Отговор: Избор на климатик '2018

    daniobg, за това помещение повече от Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium не Ви е необходимо....SRK25ZMP също ще свърши работа. Но първото е по добро.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #2339

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    broadway, във Вашия случай, по голяма машина от такава с номинал 3.2 kW е просто безумие...Може да обърнете внимание на следните модели:
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    General Fujitsu ASHG09KGTA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    Panasonic CS-Z9SKEW~CU-Z9SKE Etherea
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG~MUZ-AP25VG
    Hitachi RAK-25RPC/RAC-25WPC Performance
    Благодаря, Aleksandars, както и на останалите коментирали. За пръв път избирам климатик и определено са ми полезни съветите ви.
    Малко със закъснение се връшам към темата и финализирането на избора ми. Като казвате безумие за по-мощна машина - имате предвид, че ще е по-скъп и ще консумира повече или че няма да постигна реално подобрение в по-бързо затопляне/охлаждане с по-мощния? Например ако по-мощния по-често дефроства при отопление?
    В момента се колебая между хиперинвертора General Fujitsu ASHG09KGTA, който малко поопъва бюджета и Hitachi RAK-25RPC/RAC-25WPC Performance.
    Но също се колебаех дали пък по-мощното хитачи RAK-35RPC/RAC-35WPC би ми донесло някаква полза, цената е почти същата, няма и 100 лв разлика?

    И още нещо - от вашия опит - кои са с по-тихи вътрешни тела?

    ...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2340

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mitko1234 Виж публикацията
    stainway този Samsung AR09MSPXBWKNEU звучи много добре. Не съм запознат с климатиците на марката, a във форума препоръките се въртят основно около MHI, ME и Toshiba. За Flash Streamer си напълно прав. Еднакъв е при Уруру-то и FTXM. Това което научих обаче, е че не работи на първа степен на вентилатора. Трябва да е на поне втора, а при мен в малките стаи повечето от времето предполагам ще работят на първа, което малко обезмисля екстрата. Това дали е просто технологична нужда от минимален дебит при всички плазмени филтри и по - конкретно дали е така при този на Samsung и на ME?
    При Samsung e комбинация от PM 2.5 филтър, който покрива цялата площ през която влиза въздух и йонизатор :


    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе