Страница 158 от 283 ПърваПърва ... 108148156157158159160168208 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,356 до 2,370 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2356

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Пичове, сложете си очилата, прочетете още по няколко пъти какво точно съм написал и разгледайте снимката. Стаята е с размери 6 метра на четири и половина, височината е 2,60 метра. Машината е 18-ка LG, това не можете да го видите. С комфорта в колата ми нямам проблеми, но ме накарахте да се замисля, дали да я сменям с нова дачия дъстър?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    oska, ponyasd, milanov и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2357

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Сменявай.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2358

    Отговор: Избор на климатик '2018

    На времето журналисти попитали Хенри Форд коя е най-добрата кола очаквайки отговор че това е "Форд". Но г-н Форд отговорил: "Най-добрата кола е новата кола"
    ccankov73, Ventsislav Negentsov и Rafailiev харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2359

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    С комфорта в колата ми нямам проблеми, но ме накарахте да се замисля, дали да я сменям с нова дачия дъстър?
    Сменяй задължително. Ще ти отива на възгледите, разбиранията и бюджета. И най-важното: няма да ти сваля шортите като работи щото ще си седнал!
    За 28 квадрата стая, 18-ка да духа така, както описваш и то на 1-ва степен!... това го може само някоя турско/китайска кочина ента употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    На времето журналисти попитали Хенри Форд коя е най-добрата кола очаквайки отговор че това е "Форд". Но г-н Форд отговорил: "Най-добрата кола е новата кола"
    В днешно време, най-добрата кола е служебната кола, а най-добрата жена е чуждата жена. Проверено от опит.
    Що се касае до второто, ако знаят мъжете какво представляват жените им в чужди ръце... никога не биха се развели с тях а биха се почесали умно по главите!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #2360

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ауу какви разбирачи на жени имало тука в форума,чак няма да смеят хората за съвет да питат,че видиш ли,останат без жена...
    tony34al и rosswen харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2361

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Сменявай.
    И ся кво излиза? Да хвърлям стария форд, да взимам дъстъра и на белия магьосник жена му за любовница?
    necata2 и ccankov73 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2362

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ей пичове , добре , че е форума , иначе ще умра от скука между мачовете
    dodo_pv, tony34al, rosswen и 2 други харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #2363

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добър ден!

    Решихме да сменим чудото с климатик това лято, защото вече ни писна да се занимаваме с дърва а и когато има вятър закадява хола ужасно и след всяка зима има нужда от освежаване. На всичкото отгоре, с климатика си мисля че дори ще е по-икономично.
    Та от няколко дни чета мнения и разглеждам какви промоции има в различните сайтове и съм се спрял на 2 модела, но преди това малко инфо за помещението.
    Хол в панелен блок, Хасково, около 20 кв м с южно изложение. На втория етаж, над нас се отоплява, а под не. Току що сложихме пвц дограма, 4-ри камерна, двоен стъклопакет, 3-4 кв. м на прозорците е размера. Като цяло помещението е по-топло в сравнение с спалнята и кухнята ни, и винаги е било отоплявано до сега.
    Климатика следва да се използва както за отопление (23-24 градуса) , така и за охлаждане през лятото (25-26 градуса) , макар че лятото поради изложението температурата вътре е доста прилична дори когато навън е 35 градусова жега и без климатик.
    Та марките и моделите на които съм се спрял са следните :
    1. General Fujistu ASHG12KGTA / AOHG12KGCA, 12000 BTU, Клас А+++. https://homemart.bg/invertoren-klima...gta-aohg12kgca
    2. Mitsubishi Heavy SRK35ZS-ST/SRC35ZS-S PREMIUM, 12000 BTU, Клас А++ https://homemart.bg/invertoren-klima...scription=true

    Първият е 2018 модел и не намирам никакви отзиви за него, но на пръв поглед изглежда много добре. Колебанието ми идва от там, че и двата климатика са на сходна цена, и бях дори твърдо решен за фужитсото, но МХИ-то уж чета че е по-надеждно и има повече екстри с различните си филтри и режими.Плюс това, изглежда по-стилно от Фужитсото. От друга страна колебая се също, тъй като първият е по-икономичен, а целта е зимата да се плаща възможно по- малко за ток а и максималната му отдавна мощнност (6.1 kw) е по-висока доста от МХИ-то (4.8 kW) Също дали ще е възможно да се отоплява евентуално и коридора (7-8кв. м) зимата с една от тези машини?
    Наистина не знам какво да избера! Моля ви, тъй като имате повече опит и знания с климатиците, да дадете по едно мнение. Някои с тези модели климатици ако има да изкаже някакво мнение, още по-добре! Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от Valeri D; 24-06-18 в 15:22.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #2364

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!

    Предстои ми покупка на климатик. По-долу давам параметрите на жилищното помещение. Като се замисля основното ми изискване е икономичността на климатика и да ми служи дълго.
    Предпочитам да си дам парите за по-качествен климатик отколкото на енергото .


    Жилищното помещение:


    1. Таванска стая с дървен покрив и битумни керемиди и изолация 5 см. над окачения таван.
    2. Засега ще се ползва само за охлаждане, но не пренебрегвам вероятността след години да се наложи да се ползва и за отопление.
    3. Квадратура 16 кв.м.,
    - кубатура 36,8 м3 (височина 2.30м)
    - ПВЦ дограма с двоен стъклопакет - 6 м2
    - западно изложение
    - последен етаж (таванска стая)
    - спалня/всекидневна/ателие
    4. Пловдив
    5. Лятото ми е комфортно при 26 градуса в стаята.
    6. От север и юг тухлен зид с 8 см изолация, от изток вътрешна стена с 6 см изолация, от запад е дограмата.
    7. Само един компютър работи в стаята.
    8. Максимален бюджет 1600 лв с включена инсталация.


    В тази таванска стая винаги е доста по-горещо отколкото в апартамента. Има и друг момент, през лятото дори при по-ниски външни температури в нея е задушно. Та си мисля дали няма да е по-комфортно в нея с климатик с по-нисък минимум на отдаваната мощност при охлаждане? Или се заблуждавам нещо?


    Спрял съм се на 3 модела:

    1.Fujitsu ASYG 09LUCA - тук много ме блазни ниската минимална отдавана мощност при охлаждане - 0,500 KW и ниската средна потребляема мощност при охлаждане - 0,560
    KW. Но ми намирисва и на уловка, защото е почти най-икономичното предложение в този ценови сегмент. Отблъсква ме фактът, че е сглобен в Китай.

    2.Fujitsu ASYG 09KMTA - ако 0.900
    KW минимална отдавана мощност при охлаждане е достатъчна според вас за моята стая, това ми се вижда приемлив по-евтиничък вариант, а и май не е китайска сглобка. 0,630
    KW kонсумация при oхлаждане.

    3.Hitachi RAK-09RPD -
    Охлаждане: 0.9-2.5-3.1 kW, kонсумация при oхлаждане: 0.550 KW.


    Какво е вашето мнение, колеги? Благодаря ви предварително!

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2365

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG07KGTA
    Panasonic KIT‑Z25‑TKE Etherea
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG~MUZ-AP25VG
    JOKVN и rosswen харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #2366

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Моля за препоръки за фирма за монтаж в София
    Ако имате и инфо за Daikin FTXM20 дали може сплит и как става ще е от полза.
    Благодаря

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #2367

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Имаш на лични.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2368

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ZliaShnur Виж публикацията
    Моля за препоръки за фирма за монтаж в София
    Ако имате и инфо за Daikin FTXM20 дали може сплит и как става ще е от полза.
    Благодаря
    На така зададения въпрос - за моженето... може ...ама не точно.

    Сега отговори на въпросника от 1ва страница подробно и тогава ще може да ти се помогне по адекватно. Също този Дайкин го имаш монтиран в момента или искаш такъв да си вземеш не се разбира?

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #2369

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,препоръчайте ми климатик 9-ка в случая ще е за спалня от 14 кв2 с пвц.дограма трябва ми възможно най-тихото външно и вътрешно тяло,понеже самата спалня е до прозореца,бюджета който съм отделил е 1100лв. Благодаря!






  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #2370

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Фамозно!
    Искате препоръка, а страница 1, коментар #1, направихте ли си труда да прочетете?
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе