Страница 176 от 283 ПърваПърва ... 126166174175176177178186226 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2626

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Idontunderstand, само ще Ви посъветвам SEER и SCOP изобщо да не ги гледате и да забравите за тези бутафорни коефициенти. Машините си имат реални EER и COP. Вижте тях...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2627

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ...и COP-а е при +7° външна температура и максимален вентилатор на вътрешното тяло и .... едвали ще го ползваш така...
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2628

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Някаква помощ за "незрящите" потребители бихте ли предложили, колеги? Многоточия и контри на многоточията са за (да речем) моето сито като редовен посетител, но за хора търсещи съвет, които са във форума за малко и с конкретна цел, ми изглежда несериозно и ненужно.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2629

    Отговор: Избор на климатик '2018

    avast3, потребителя Idontunderstand беше помолен да отговори на въпросите от началото на темата и на базата на тази информация, да му се даде съвет коя от двете машини би била по подходяща...Насреща нищо. В крайна сметка, никой не е длъжен да вади информацията на сила от другиго. На въпроса "кой от тези двата ми бихте препоръчали. Mitsubishi heavy srk35zs-s/src35zs-s premium или PANASONIC CS-XZ35TKEW/CU-Z35TKE" ще отговоря така - онче бонче, счупено бонбонче... няма да продължавам нататък.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    9
    #2630

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мерси

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2631

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    avast3, потребителя Idontunderstand беше помолен да отговори на въпросите от началото на темата и на базата на тази информация, да му се даде съвет коя от двете машини би била по подходяща...Насреща нищо. В крайна сметка, никой не е длъжен да вади информацията на сила от другиго. На въпроса "кой от тези двата ми бихте препоръчали. Mitsubishi heavy srk35zs-s/src35zs-s premium или PANASONIC CS-XZ35TKEW/CU-Z35TKE" ще отговоря така - онче бонче, счупено бонбонче... няма да продължавам нататък.
    Напълно те разбирам, но не мога да помогна.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #2632

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от radoaton Виж публикацията
    Здравейте, ще бъда много благодарен, ако ми помогнете с избора на 2 броя климатизатори за апартамента. Следя с интерес темата от няколко месеца и успях да отсея важна за мен информация.
    Ето и информацията за помещенията:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopа:
    ·
    жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Ще се ползват предимно за охлаждане, но искам да инвестирам в по висок клас машини, които да са ми алтернатива на газовото отопление при нужда
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    3.1. Кухня с бокс - 20 кв.м. 50 куб.м.
    3.2. Хол с преход към спалня - 17 кв.м. 44 куб.м. ; Спалнята е 13.5 кв.м. 36 куб.м.

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    PVC 5 камерен профил Кьомерлинг с троен стъклопакет КА/бяло/4 сезона
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    Кухня с бокс – 4.25 кв.м.


    Хол с преход към спалня – 3.71 кв.м. ; Спалня – 3.48 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo;


    Кухня с бокс – Север

    Хол с преход към спалня – Югозапад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?


    ет.2/4 ; Порталната врата между хола и спалнята е затворена и в момента е обикновена врата
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;

    Кухня с бокс

    Хол с преход към спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?


    Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?


    Гр.Русе
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?


    Лято 26-27 градуса

    Зима 22-23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?


    Апартамента е в стара тухлена кооперация и има външна изолация 8см студопор. Таваните са изолорани с гипскартон и вата. Спалните и хола са със стария паркет от едно време, а в кухнята е ламинат + гранитогрес в бокса.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?


    Кухня с бокс – телевизор, хладилник, фурна, съдомиялна, перелня, сушилня, аспиратор, микровълнова, газов котлон, газов котел

    Хол с преход към спалня – телевизор и лаптоп
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли мо нтаж)?


    3500-3600лв. с монтаж за 2-та броя
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?


    Зима – до -15 градуса
    Лято – до +40 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Искам с 2-та климатизатора да охаждам преходната спалня и коридорите. Детската за сега не ми трябва да се охлажда, т.е. каквото стане там. Знам, че ако се отоплявам с климите, трябва да поставя още 2 климатика в спалнята и детската.

    Моля, за съвет и за монтажа на външното тяло на климатика в хола! Иска ми се да е на тясната страна на терасата, дали ще е добре или ще се появят вибрации и други неприятности? Това, че ще обдухва стената на спалнята проблем ли е?


    - - - - - - - - - -


    Имам подробна скица, но не мога да я кача? 3.2Mb е има ли ограничение за големината на файла?
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    radoaton...
    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai, Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy, General Fujitsu ASHG12KMTA, General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White, Mitsubishi Electric MSZ-AP35VG~MUZ-AP35VG, Hitachi RAK-35RPD/RAC-35WPD Performance
    От всичко изброено, по две....
    Разгледах предложените машини, за което много Благодаря! Сведох избора до 2 от тях - Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai или Mitsubishi Electric MSZ-AP35VG~MUZ-AP35VG. Коя от тях да поръчам?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2633

    Отговор: Избор на климатик '2018

    radoaton, Toshiba-а и презимувал модел, мицуто не. Предполагам, че и с него няма да има грижи, но аз бих заложил на тошо.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2634

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Сега ще те изядат с парцалите за двете 12-ки ...
    BTW - това е най-добрия вариант.
    То и трябва после да се използват коректно. Че зимата докато си чаках в един голям офис гледам 2бр. подови 12ки монтирани .... викам брей някой се е замислил в посока комфорт За сметка на това се усеща някаква хладина. И тъй като вече съм изтрещял покрай форума естествено веднага взех да разпитвам дали са доволни. Всички ме погледнаха грозно в захлас! Уж били скъпи пък мръзнели. Е не издържах и взех да разглеждам кое как. Ами бяха пуснати на авто режим и единия докато топли другия включил на охлаждане Че и вечер ги изключвали да не харчат. Смених ги на отопление и двата и после ми звъняха с желание да ме черпят. Голям резил
    oska, Ventsislav Negentsov и Genadi80 харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    9
    #2635

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1) Жилищно
    2) Климатика ще се позлва за отопление и охлаждане
    3)Квадратурата е 12 квадрата, но с опция да се отваря стаята и да се топли към кухнята - общо 24 квадрата;
    -Дограмата е алуминиева 3 или 5 камерна. Не знам
    -Квадратура на прозорците - 4кв.
    -Югозападна стая
    -етаж 1
    -детска
    -къща
    4) Югозападна
    5) Температатурата през зимата 26-27, а през лятото 22-24
    6) Има изолация на стените и тавана - вата, но не знам дебелината
    7) Има конвектор
    8) Бюджета с монтаж около 1800 лв.
    9) Зимата е студена, като е имало дни до -13/15 макс.
    10) Нямам възможност за схема ;(

    Така добре ли е или трябва да пиша и въпросите? Фирмите с които разговарях ми предложиха Panasonic и Mitsubishi.... но всеки се предлага стоката. Имате ли наблюдения?
    Този пост е редактиран от Idontunderstand; 17-07-18 в 22:21.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2636

    Отговор: Избор на климатик '2018

    От тази стая към кухнята през коридор ли се минава?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #2637

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не знам за коридор, но що не вземете да се облечете леко през зимата и да се съблечете леко лятото, че тия температури за поддържане са леко странни. Ако не си се объркал де!
    Kasap одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #2638

    Отговор: Избор на климатик '2018

    до dido71. Не мога да пращам лично съобщение, изписва ми това:

    • dido71 has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.

    Виж какво значи в превод:
    dido71 е надвишила квотата си за запаметени частни съобщения и не може да приеме допълнителни съобщения, докато не изчистят малко пространство.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    6
    #2639

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    По-скоро отрицателен, ако аз бих вземал решение. Между другото, обмисляли ли сте отопление с конвектор?
    Не съм,защото детето живее там и през лятото Благодаря за мнението!Остава 7-KGTA

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    9
    #2640

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    От тази стая към кухнята през коридор ли се минава?
    Здравей Няма коридор директно в стаята.... Самото жилище е такова, че като отвориш входната врата си директно в кухнята и тя играе ролята на разпределителна стая с излаз към баня, детска, хол и спалня. Благодаря предварително. Както казах тези специалисти ми предлагат тези варианти за климатици, но всеки си предлага стоката, а аз искам нещо което ще ми върши работа и да съм доволен. Благодаря Ви още веднъж предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе