Страница 200 от 283 ПърваПърва ... 150190198199200201202210250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,986 до 3,000 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #2986

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, моля за мнение! Касетъчен климатик 18ка, основно за отопление зимата до към 15-20 градуса в помещение 20-25кв.м в което има изградена принудителна аспирация(влиза външен въздух от тавана с нагнетатели и излиза навън със смукатели близо до пода). Търся решение да пречупи сравнително бързо въздуха, в моментите когато се спира аспирацията. Колебанието ми е м/у GREE GUHD18NK3FO/GKH18K3FI и CHIGO CCA 18HVR1.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #2987

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте.
    Предстои да си вземам климатик и се чудя дали ASHA12KLWA / AOHA12KLWAили ASHG12LMCA/AOHG12LMCA да избера.
    Става въпрос за хол 20м^2, 3м височина, тухла, PVC дограма, без външна изолация, трети последен етаж. Кой според вас е по-подходящ?

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2988

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от semprom Виж публикацията
    Здравейте.
    Предстои да си вземам климатик и се чудя дали ASHA12KLWA / AOHA12KLWAили ASHG12LMCA/AOHG12LMCA да избера.
    Става въпрос за хол 20м^2, 3м височина, тухла, PVC дограма, без външна изолация, трети последен етаж. Кой според вас е по-подходящ?
    Защо не вземеш да попълниш анкетата в началото на темата за да получиш адекватен отговор.
    rosswen одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #2989

    Отговор: Избор на климатик 2018

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - основно отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 37 м2 / 100 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ, четворен профил, двоен стъклопакет, бяло стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - около 15 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - две вътрешни стени, един калкал с друга сграда, една северна с прозоци.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 3 от 4
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - вceĸиднeвнa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 24 С
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaцията - външна, стиропор 5-6 см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - всичко във всекидневна/кухня...
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - около 3000 лв., не
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - отопление при -15/20, охлаждане 35

    Здравейте,

    Трябва да избера климатик за помещение/дневна от 37 м2 (100 m3). Помещението е правоъгълник като в далечният край е северна стена с около 15 м2 прозорци, а в другият край смятам да бъде климатика. Останалите стени са вътрешни или калкан с друга сграда, има външна изолация от 5-6 см както и обикновена ПВЦ докрама (двоен стъклопакет, 4 камери, бяло стъкло).

    Притеснява ме, че външното тяло ще бъде на северната страна, изложението на стаята е север и има доста голям % прозорци на северната/далечна стена. В допълнение климатикът ще бъде на срещуположната стена и въздушният поток трябва да стига от единият край на стаята до другият (до северната стена с прозорците) и въпреки това да няма дискомфорт в тази част.

    Основените фактори при изборът ми е икономичност при отопление и съответно поведение при ниски температури (-15 С), конфорт на въздушният поток и филтри (предпочитам плазмен, а ако има йонизация и други ектстри още по-добре).

    Спрял съм се основно на 18-ки, като предпочитам да не е Daikin - моля не ме хулете Тези, които обмислям са:

    Panasonic Etherea CS-Z50TKEW
    Mitsibishi Heavy Diamond SRK50ZMX-S

    Моля бихте ли споделили какво е положението с дефростите на тези модели (дали са "умни" или по часовник) и какви мнения имате за тях - всякакви плюсове и минуси? Също ще се радвам ако имате и други предложения или съвети. Бюджетът е около 3000 лв. и ако преценя, че си заслужава мога да го надвиша леко, но все пак парите също са фактор.

    Предварително благодаря!

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2990

    Отговор: Избор на климатик 2018

    sinergy Може да се замислите и за два климатика. Мисля си, че ще ви бъде в пъти по-комфортно от колкото една голяма машина.
    sinergy и Ventsislav Negentsov харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #2991

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    sinergy Може да се замислите и за два климатика. Мисля си, че ще ви бъде в пъти по-комфортно от колкото една голяма машина.
    Благодаря за отговорът! Всъщност обмислих този вариант, но не ми се иска понеже това означава две външни тела, а терасата е малка и не желая прекалено да развалям/загрозявам фасадата. Прегледах и мулти сплит системите с идеята две вътрешни тела в стаята и едно външно, но излизат с около 500 лв. по-скъпо и не намерих някакви добри отзиви като цяло.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #2992

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В тази квадратура, би трябвало да работят комфортно тези машини. За втората съм сигурен в това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,853
    #2993

    Отговор: Избор на климатик '2018

    sinergy , с този бюджет защо не разгледате подовите 18ски?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2994

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Sinergy
    Хевито нямат плазма или йонизатор ( това което желаете за пречистване на въздуха )
    Панасоника не е лош изобор пред вид факта ,че вътрешното е голямо .
    Не е като на повечето 18 с вътрешно на 12 ка.
    Все пак вариант с 2 вътрешни е най— удачен .Това предвид ,че не искате да духа ( имайте предвид ,че климатика с “духане” работи)
    Предвид ,че и аз съм от Пловдив и знам нашия климат бих пробвал с една хубава 12 ка и вече догодина да сложа една 9 ка примерно още.
    Това ако изобщо не може да могва и има люта зима.(тогава ще трябва да помогнете с едно конвектор че до прозорците)
    Ако пък сте решили кардинално да приключите аз освен Етерията бих се загледал в Митсубиши Електрик FH 50 .
    За мен при Електрика Кофтито на 18 ката е че ползва вътрешното на 12 ката.
    Успех.

    п.п.
    нещо което също ще свърши работа е 14 ка на триото
    Genadi80 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #2995

    Избор на климатик '2018

    Плазмата не топли и комфорт не създава. Хевито е по-добрата и стабилна в студа машина. ZMX е с голямо вътрешно, като не сте го виждали не коментирайте. Вади такива дебити, с нисък шум, че много други могат само да му "дишат прахта". А за големи помещения, това е от огромно значение. Външното си е не на 18-ка, а даже при 63-ката ползват такова. Точно Етерия 18-ка, само че от старите я гледам постоянно зимата. Само ще кажа, както ivan_74 беше писал преди време, че докато Panasonica дефроства, Хевито ще топли.
    П.п. Ми да почнем да си купуваме скъпи йонизатори/пречистватели, за по 800лв. + една светеща камина (имитация) и всичко ще е на 6. То до тоя извод може да стигне някой човек, четейки тоя форум.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-08-18 в 17:55.
    Kasap и ivan74 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2996

    Отговор: Избор на климатик '2018

    rosswen, извинявай, но не мислиш ли, че малко крайно се изказваш. Имай малко уважение.
    Прочети какво е питал човека и как Rafailiev му е отговорил.

    После прочети и твоят пост.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #2997

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    rosswen, извинявай, но не мислиш ли, че малко крайно се изказваш. Имай малко уважение.
    Прочети какво е питал човека и как Rafailiev му е отговорил.

    После прочети и твоят пост.
    Като започне да ти влиза в дефрост на 30мин., тогава ще разбереш дали се изказвам крайно. Всеки път едно и също. Аз съм директен човек, казвам истината, каквато я виждам. Не смятам, че съм подходил неуважително. Несериозно е да се изказваш за модели, които си виждал само на картинка (и това е под въпрос). За това са специалистите, те имат по-добър поглед над нещата. Човекът попита за два конкретни модела и как са дефростите. Не препоръчвам машини, тъй като нямам наблюдения над всички читави 18-ки (18lfc също е доста добра според мен) и смятам, че така е редно да правят и останалите, иначе е несериозно и може да бъде подвеждащо. Няма какво да се засягаме на машини, не съм псувал или обидил никого. Да прикривам истината, за да не се засегне някой с този модел? Няма как да стане.
    dodo_pv и shener84 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2998

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ross когато един ден си вземеш истински климатик пак може да говорим.
    По темата .
    Климата в Пловдив няма нищо общо с дивия северозапад
    Това е от мен
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #2999

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Ross когато един ден си вземеш истински климатик пак може да говорим.
    По темата .
    Климата в Пловдив няма нищо общо с дивия северозапад
    Това е от мен
    Ок. Първо теб ще попитам, като по-вещ.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #3000

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Човека казва - "Основените фактори при изборът ми е икономичност при отопление и съответно поведение при ниски температури (-15 С), конфорт на въздушният поток и филтри (предпочитам плазмен, а ако има йонизация и други ектстри още по-добре)"
    Отговаря му се: "Хевито нямат плазма или йонизатор ( това което желаете за пречистване на въздуха)"
    Ти се намесваш с този коментар: "Плазмата не топли и комфорт не създава ..... П.п. Ми да почнем да си купуваме скъпи йонизатори/пречистватели, за по 800лв. + една светеща камина (имитация) и всичко ще е на 6. То до тоя извод може да стигне някой човек, четейки тоя форум."

    Човека казва: "Спрял съм се основно на 18-ки, ... Тези, които обмислям са:
    Panasonic Etherea CS-Z50TKEW
    Mitsibishi Heavy Diamond SRK50ZMX-S"
    Отговаря му се: "Панасоника не е лош изобор пред вид факта ,че вътрешното е голямо."
    Ти се намесваш с този коментар: "Точно Етерия 18-ка, само че от старите я гледам постоянно зимата."
    После казваш в друг коментар: "Несериозно е да се изказваш за модели, които си виждал само на картинка (и това е под въпрос). За това са специалистите, те имат по-добър поглед над нещата."
    Имаш ли опит с конкретния модел?Ти специалист ли си?

    После казваш: "Не препоръчвам машини, тъй като нямам наблюдения над всички читави 18-ки"
    Е тогава как стигна до заключението: "Като започне да ти влиза в дефрост на 30мин"

    Казваш:"Няма какво да се засягаме на машини"
    Прегледай си постовете и ще видиш че прави впечатление че навсякъде лансираш MHI.
    Rafailiev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе