Страница 234 от 283 ПърваПърва ... 184224232233234235236244 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,496 до 3,510 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3496

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За определен контингент от клиенти, дори е на Марс...
    Хубаво е хотелчето, но мисля, че още лани го климатизираха

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    3
    #3497

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте! Ясно е какво търся, ето малко инфо :
    Помещението е жилищно, всекидневна с кухня приблизително 35-38 квадрата общо. Климатика ще се ползва и за отопление и за охлаждане, като наблягаме на отоплението ( обичам да е поне 24 градуса ). Дограмата на всекидневната е дървена, на кухнята пвц, от всекидневната се излиза на неостъклена тераса. Апартамента е в София, 14-ти етаж, последен, изолация не знам да има. Ел. уреди има много. Максимална цена 2300лв. с включен монтаж.
    Спрях се на няколко модела:
    Fujitsu general
    ASHG-18KLCA
    ASHG-18LFCA
    GREE
    FAIRY GWH18ACD-KGDNA1D
    Amber GHW18YE-SGDBA1A
    Прилагам и ужасна схема, но нямам възможност за повече сега Благодаря


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #3498

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. Жилищно апартамент хол
    2. Главно за отопление
    3.50-60куб.м ~20кв.м с пвц дограма с двоен стъклопакет, вероятно вратата към коридора ще бъде отворена.
    4.Град София
    5.24°-25° на отопление
    6.Апартамента е в блок последен етаж с външна изолация.
    7.Телевизор
    8.Около 1600лв+ монтажа може и малко отгоре Спрял съм се на следните модели :

    1.Fujitsu GeneralASHG09KGTA/AOHG09KGCA
    2.Fujitsu General
    ASHG12LUCA/AOHG12LUC
    3.Toshiba RAS-10PKVSG-E/RAS-10PAVSGE
    SHORAI
    4.Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S/SRC35ZS-S
    PREMIUM
    5.Daikin FTXP35L/RXP35L Comfora
    6.Daikin FTXF35A/RXF35A SENSIRA

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #3499

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. Стая на 4-ти етаж в панелен блок от 8 етажа в Младост, София. Стаята е с кухня, изнесена на усвоен балкон. Обща площ около 20кв.м./50куб.м. Има 2 външни стени: едната е с източно изложение, PVC прозорец около 2.2кв.м. и вътрешна изолация с фибран 10мм; другата е с южно изложение, отново с PVC прозорец около 6кв.м. и 10мм фибран. Без изолация на тавана и с ламиниран паркет и теракота на терасата/кухнята.
    Ще се използва от наематели, основно за отопление (затова и цената следва да е съобразена). ТЕЦ няма, бюджет 1650 лева с монтаж.


    Обмислям MHI SRK25ZS-S и Gree GWH09YD-S6DBA1A Amber Nordic. Мнения или други по-добри предложения?


    2. Панелен блок от 8 етажа в Надежда-3, София. Стаята е западна и се намира на 8 последен етаж. Хол с усвоена тераса с обща площ 21 кв.м и кубатура от 53 куб.м. Две от стените са външни с външна изолация 60-80мм стиропор, а таванът има изолация от 10мм фибран. Прозорецът е PVC с обща площ от 3.3кв.мм., а подът е на ламиниран паркет и теракота.


    Бюджетът за климатизатор с монтаж е до 1800 лева. Насочил съм се към MHI SRK35ZS-S или също Gree GWH09YD-S6DBA1A Amber Nordic. Ще се ползва предимно за отопление въпреки наличието на ТЕЦ в сградата.


    Благодаря предварително!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3500

    Отговор: Избор на климатик '2018

    И за двете бих заложил на zs-s.
    Amber си иска по-големи площи, дори 9-ка. Според мен няма да е комфортно с него, освен ако не се гонят 26+ градуса и не пречи повечкото духане.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #3501
    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    И за двете бих заложил на zs-s.
    Amber си иска по-големи площи, дори 9-ка. Според мен няма да е комфортно с него, освен ако не се гонят 26+ градуса и не пречи повечкото духане.
    А дали 9-ката на MHI (25zs-s) ще е достатъчна в панелния без ТЕЦ (номер 1 по-горе)?
    И дали 12-ката на MHI (35zs-s) няма да е голяма за панелния с ТЕЦ и външна изолация (номер 2) и постоянно да прави on/off-и?

    Онова, което ме блазни в Gree-то е, че е с йонизатор. И подгрев на външното тяло. Иначе може би е така, че им трябва повече кубатура.
    Този пост е редактиран от bbozhanov; 17-10-18 в 10:40.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    2
    #3502

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    Нов съм във форума. По темата с климатиците едва ли ще съм полезен, но се надявам да мога да съм полезен в други теми.
    Когато се зачетох тук, разбрах, че избора на климатик не е никак лесна задача, затова се обръщам към вас като професионалисти.

    Ето ги мойте параметри:
    1. Жилищно
    2. Само за отопление
    3 -12 кв.
    -ПВЦ дограма с двоен стъклопакет
    -ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - приблизително 3кв.
    -изложение на стаята - север/изток (от изток достъпва малко светлина порад наличието на дървета)
    - 2-ри етаж от 3-етажна къща, като другите етажи не се отопляват
    -Спалня
    4. София област
    5. През деня да се поддържа около 14 градуса, за да не изстива къщата, вечер около 21-23
    6. Няма изолация
    7. Няма други уреди
    8. Ако е реалистично около 1500 лв с монтаж.
    9. Последните години темепратурите падаха до -20, та ще е хубаво ако издържа на последните климатични промени.
    10. Две външни стени 3Х4

    Изискванията ми за климатика е да е тих (тъй като очаквам детенце) и с високо КПД (заради цената на тока разбира се).
    Понякога възнамерявам да го използвам на отворена врата, за да не ми замръзнат тръбите на етажа (да поддържа поне 5 градуса на етажа.

    Предварително моля да ме извините, ако поставената задача от мен е нереалистична, тъй като наистина съм новак на тема климатици.
    Благодаря за отделеното време, на този, който би ме посъветвал.

    Поздрави!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3503

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ето едно пряко първо впечатление от FUJITSU 12LMCE за 1099лв (+170лв монтаж +20лв тампони, като монтажа беше само свързване понеже аз имах инсталация) от Зора сравнен в съседна стая със същия размер с Daikin FTXB35C за малко повече вече не помня от къде.

    Всяка стая е с едно и също изложение (не че при топлите температури в момента 14 градуса, облачно и ветровито има значение) по 15кв.м всяка с 9кв.м прозорци.
    Вътрешните тела са монтирани са на едно и също място в стаите външните тела са монтирани през 3,5 метра по между си на една и съща надморска височина (гледат на юг).





    (нагледно да се види, че няма разлика)

    Пускам и 2-та климатика на 22 градуса изчаквам 30 минути и си слагам ръката така, че да опре на въздуховодите първо на единия после на другия климатик. Без да имам претенции, че съм термометър Daikin-a духа прохладно или съвсем малко топло докато Fujitsu-то си духа топло.

    Увеличавам на 30 градуса и проверявам двата климатика отново след 30 минути. Резултата Daikin-a духа малко по-топло от преди, а Fujitsu-то доста топло.
    Усилвам вентилатора и на двата на 1-2-3 степени, Fujitsu отново по-тих на 4-та степен е по-шумен, но ми се струва, че и дебита е по-голям.

    Относно консумацията предполагам колкото всеки друг климатик който отдава толкова топло с някакъв разумен толеранс. Но дори и да е повече стига да топли си заслужава всяка стотинка дадена на теЗ изедници ЕРП-та.

    Извод: на пролет продавам Daikin FTXB35C и си вземам още едно 12LMCE ако се справи в предстоящите студове, но ако съдя boost-а който има при тези температури пред другия смятам че качествата му пропорционално на външните условия ще превъзхождат недоразумението на Daikin.

    Мога да кажа, че духа по-топло от Mitsubishi 25zs-s, а като шум непретенциозното ми ухо също не долови особена разлика в звуковите нива. От друга страна пък си запазих почивка на топло за през зимата и смятам да изям разликата, което съветвам да направи всеки друг в подобна на моята дилема.

    Заприказвахме се с монтажника понеже беше доста приказлив и видимо с опит. По негови думи 12LMCE/12LMCА серията са климатици за който досега не са получили обаждания/оплаквания от какъвто и да е бил характер. По негово мнение за парите си бил много добър и следващото нещо което би препоръчал било някакъв Fujitsu (може би) Nordic версия който бил с завишени параметри. А и още интересна информация в област Добрич не монтирали изобщо Daikin FTX серията или поне куците модели.

    Като инфо от мен толкова.
    Този пост е редактиран от icogiev; 17-10-18 в 19:12.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3504

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Има си теми за конкретните модели, смятам, че не е тук мястото за подобни сравнения.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3505

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @ rosswen :
    Що пък да не е , с теб малко ли се припирахме преди време (не помня в коя тема)

    Поста на icogiev е доста полезен за избор на машини понеже е имал наблюдения !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3506

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има си теми за конкретните модели, смятам, че не е тук мястото за подобни сравнения.
    10 страници по-назад коментирахме точно тези модели и понеже мина време докато ми ги монтираха (поради мекото време не бързах) темата остана отворена.
    Съгласен съм, че има тема за конкретни модели но там се коментират конкретни модели, а тук аз споменах малко живи впечатления (не на хартия) с няколко климатика които са поставени в помещения, които май са доста често срещани като размери и параметри.

    Да не обяснявам на дълго и широко, мисълта ми беше, че хората които търсят климатик и са с подобно помещение могат да получат малко, но ИСТИНСКА информация, за няколко модела в относително еднакви ценови диапазони пък видиш ли съм им спестил някой лев.

    В същата тема питах за съвет и ми беше даден, ако мнението ми се беше оформило само по съвета сега щях да имам най-вероятно монтиран Mitsubishi 25sz-s за който щях да дам със сигурност едни 400лв отгоре с монтажа и предполагам, че щях да съм точно толкова или малко по-малко доволен, но с 400лв по-беден.

    Както винаги всеки си решава за какво да си дава парите, аз пък държа като давам 1лв да знам, че това което купувам с него струва 1лв, ако струва пък 2 лева още по-добре.
    Но никой никъде не споменава защо даденият климатик който той самият препоръчва си струва примерно 400-те лева отгоре, примерно в моят случай ако ги спестя от електричество В ТОЗИ ЖИВОТ за мен не е по-важно от това да ми е топло.

    Тъй, че ако затова трябваше да дам сега 400лв повече накуп за да си купя Mitsubishi 25sz-s честно казано предпочитам да си ям и пия сега отколкото да спестявам (съмнително) цял живот от уред който я издържи толкова, че да си изкара тези 400лв я не! Ако пък не ги дам за ядене и пиене ще си купя перде, защото още нямам в стаята с новия климатик.

    На който му се дават повече пари да дава, на който не му се дават да не дава, а за който се чуди какво да си купи се надявам че съм помогнал.

    Поздрави и се извинявам ако съм засегнал някой фен на определена марка
    Този пост е редактиран от icogiev; 17-10-18 в 23:45.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3507

    Избор на климатик '2018

    От това, което съм изчел, въпросният Дайкин няма как да е добър колкото LMC-то. 99% от хората са на мнение, че за цената си, може би конкуренция му е единствено Хитачи RPC или някое Gree. Спрямо ZS-S може да е по-добър, при определени условия. Като цяло, ZS-S е по-тихата машина и е по-подходяща за малки помещения, за това се и препоръчва масово. Нямам нищо против да се прави сравнение на различни машини, от един притежател. Много е полезно, аз също съм правил такива. Просто смятам, че тук не му е мястото. Отделно, че смятам, че е доста рано да се правят крайни заключения. Още не е дошъл студа и струята, в тези условия, както и шума на климатика, е несериозно да се коментират. Моите лично, в момента работят по-шумно, отколкото на -10 (поради разните му защити) и духат по-силна и хладна струя.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-10-18 в 20:31.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3508
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    От това, което съм изчел, въпросният Дайкин няма как да е добър колкото LMC-то. 99% от хората са на мнение, че за цената си, може би конкуренция му е единствено Хитачи RPC или някое Gree. Спрямо ZS-S може да е по-добър, при определени условия. Като цяло, ZS-S е по-тихата машина и е по-подходяща за малки помещения, за това се и препоръчва масово. Нямам нищо против да се прави сравнение на различни машини, от един притежател. Много е полезно, аз също съм правил такива. Просто смятам, че тук не му е мястото. Отделно, че смятам, че е доста рано да се правят крайни заключения. Още не е дошъл студа и струята, в тези условия, както и шума на климатика, е несериозно да се коментират. Моите лично, в момента работят по-шумно, отколкото на -10 (поради разните му защити) и духат по-силна и хладна струя.
    За жалост няма как да коментирам по-ниски температури тъй като това предстои мисля, че доста точно съм дал условията при които сравнявам климатиците същото ще направя и при първият студ, като пак ме пуснат при 25sz-s ще пиша отново това ми бяха крайните заключения за тези условия затова и ги описах, aко не ги бях описал може би в последващ пост щеше да ми се наложи да го направя, но случаят не е такъв.

    Възможно е MHI 25zsz да е по-тихата машина в определени условия сравнен с доста по-евтиният 12Lmce, но половинката ме попита дали няма да пускам климатика при положение, че вече беше пуснат на мен това ми стига и след като разбра, че е включен ме попита защо съм купил Daikin-a. На едната снимка в предните постове се вижда през прозореца какво има около къщата в комбинация с добра дограма смея да твърдя, че вкъщи е много тихо.

    Колко по-тих е 25szs в сравнение с 12lmce има ли някой правил замервания при по-ниски температури?

    Колко dB и в какви честоти от чуваемия спектър е по-тих, освен това както знаем човек има склонност да долавя звуци различни от звуковият фон с до 30dB по-ниски нива ако не ме лъже паметта? 12lmce духа много леко ако мога да дам аналогия с нещо с което ще помогне асимилирането "маже се като леко затоплено масло по филия хляб едвам доловимо", FTXB35c при местенето на въздуховодите издава леко прискърцващ звук при най-долно/горно положение когато се обръща посоката и ми бърка в нервите. Nocria 14 го издава същия звук, същия звук го издава и 25szs, при 12lmce го няма или е в честотен спектър който не долавям.

    Това според мен е по-важен параметър отколкото общият звуков монотонен фон в по-високият честотен диапазон който мерят и представят в характеристиката производителите. Понеже мозъкът ни на практика игнорира и заглушава подобни звуци. Ако не беше така бебето ми нямаше да спи блаженно под струята на нокрията която по шум мога да сравнявам с ширма в кухнята когато е на 2ра степен а климатика на макс.

    Мисля, че това е полезно за тези които ще купуват и четат тази тема дали повече или по-малко всеки сам решава дали ще го вземе под внимание или ще обърне повече внимание на задочното изрежданите няколко също толкова конкретни модела за които си има предполагам съответни раздели.

    Лично според мен всичко което се повтаря, не е обосновано е чиста форма на спам и мястото му не е във който и да е форум понеже то няма никаква стойност.

    Ако някой дойде и ти каже купи си "ей това", какво би си казал всеки един от нас? Аз лично ще попитам защо, ако ми се отговори обосновано и дори с лично впечатление бих бил по- склонен да взема мнението под внимание.

    Когато никой не се обосновава и просто ти подхвърли 3-4 модела било то климатици всеки нормален човек започва да си задава нормалните въпроси, да рови в интернет надлъж и нашир, и накрая взема някакво решение без да е сигурен в изборът си, а накрая е възможно и да е доволен.

    Миналата зима като си търсех климатици един човек от Пловдив ми написа на лично съобщение доста дълго обяснение защо да си купя Нокрия понеже и той имаше такава, останах много доволен и не съжалявам за нищо, затова просто реших да дам моят принос за темата и форума въпреки, че изглежда несериозно коментирането на климатик на 2рия ден след монтажа мисля, че е малко по-сериозно от едно подмятане на модел и, че бил тих,икономичен, топлещ, охлаждащ и тъй нататък по характеристика написана на лист хартия вместо от реално сравнение.

    Как се обясняват 22 градуса от парно на хартия сравнени с 22 градуса от климатик? Има ли разлика?

    Пак се извинявам ако съм засегнал някой ще пиша когато стане по-студено с малко жива информация.
    Този пост е редактиран от icogiev; 17-10-18 в 23:41.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3509

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Има доста истина в поста ти ,но има и чисто субективни усещания.
    Бобчето не е лош климатик ( за парите си най— ниския клас на марката ) .
    ЛМЦ е една идея над ниския клас на марката ( пак да се повторя не е лош климатик за парите си )
    Нокрията е топ модела на Фуджи и е нормално да е добър и с по- малко минуси.
    И 3 те клими според помещението и нещо важно региона където ще работят вършат работа.
    Пример не може да забиеш нокрия 14 ка в 12 кв спалня ( може и да има такива )
    В същото време не може във Видин да сложиш едно бобче 12 в 30 кв хол .
    Всяка една от машина има някакви предимства и недостатъци.
    Ясно е на всички ,че колкото по— скъп толкова по— добре.
    Много важен фактор за съфорумците е четенето на форума!!!!
    Извенъж и най- добрия модел става лош и тракащ .
    В същото време по фасадите закичени ,грее ,Беко, аукс итн за по 500—700 лв и хората си гледат живота.
    Надявам се ме разбра !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3510

    Отговор: Избор на климатик '2018

    25zs-s при външна под +5° ще включи външният вентилатор на максимални обороти. Без значение дали работи натоварено или не.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе