Страница 237 от 283 ПърваПърва ... 187227235236237238239247 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,541 до 3,555 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #3541

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте.
    Моля да ми помогнете с изборна на климатик около 1200/1300 лв с включен монтаж.
    Спалня в жилище
    Ще се използва за отопление/охлаждане
    Квадратура: 17 м2
    Кубатура: 48 м3
    Дограма: PVC двоен стъклопакет
    Квадратура на прозорците: 3.15 м2
    Изложение: Северозапад
    Етаж: 1-ви над неработещ магазин
    Южна България / Хасково
    Желана температура отпление 22/23 градуса
    Излолация няма, а други отоплителни уреди на искам да ползвам.
    Моля да се вземе под внимание, че едната стена е външна.
    Насочил съм се към FUJITSU GENERAL ASHG/AOHG12LMCA, който влиза в ценовият диапазон.

    Предварително благодаря за съветите

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3542

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от kanevgeorgi Виж публикацията
    Насочил съм се към FUJITSU GENERAL ASHG/AOHG12LMCA, който влиза в ценовият диапазон.

    Предварително благодаря за съветите
    Според мен, правилно сте се насочил. Погледнете и 12LmcE, има леки промени по вътрешното тяло.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #3543

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Моля за мнение :

    1. Жилищно апартамент хол
    2. Главно за отопление
    3.50-60куб.м ~20кв.м с пвц дограма с двоен стъклопакет, вероятно вратата към коридора ще бъде отворена.
    4.Град София
    5.24°-25° на отопление
    6.Апартамента е в блок последен етаж с външна изолация.
    7.Телевизор
    8.Около 1600лв+ монтажа може и малко отгоре Спрял съм се на следните модели :

    1.Fujitsu GeneralASHG09KGTA/AOHG09KGCA
    2.Fujitsu General
    ASHG12LUCA/AOHG12LUC
    3.Toshiba RAS-10PKVSG-E/RAS-10PAVSGE
    SHORAI
    4.Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S/SRC35ZS-S
    PREMIUM
    5.Daikin FTXP35L/RXP35L Comfora
    6.Daikin FTXF35A/RXF35A SENSIRA

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3544

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Не просто това имам и върши работа при мен, за разлика от други не бих дал съвет за нещо което нямам, бил той позитивен или негативен съвет.
    Сигурно върши, не съм казал обратното. Човека търси, обаче, машина за 24м2, изолирани с 10см и троен стъклопакет. Ти би ли си сложил Нокрията в това помещение?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3545

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Сигурно върши, не съм казал обратното. Човека търси, обаче, машина за 24м2, изолирани с 10см и троен стъклопакет. Ти би ли си сложил Нокрията в това помещение?
    Аз помещението на живо не съм го виждал, и няма как да взема решение вместо собственика. Но разположението на всичко е почти същото и като размери при мен просто отделно има трапезария ако мога да го нарека така която не си представяй нещо голямо а просто едни 12кв.м отгоре на скицата виждам врата към коридор или антре, която много вероятно няма да се затваря, понеже Нокрията може да стопли и това пространство в някаква степен. При мен има стълбище и всички врати са ми отворени постоянно съответно (2 бани и 3 спални) не ги включвам в сметките защото отоплението до тях е много относително, но сумарната отдавана мощност си се поема загубите на цялата къща по един или друг начин.

    В това по-малко помещение Нокрията ще се справи гарантирано при всякакви условия (нормални за нашия климат) и ще работи по-комфортно защото няма да духа на макс за да стопли.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3546

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Icogiev в тази спалня защо не сложи по малка машина?LMCE-то няма ли да е малко големичко?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    5
    #3547

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. Помещението е жилищно.
    2.Климатикът ще се ползва за охлаждане и отопление.
    3.Помещението е 22кв (около 62м3)
    Дограмата е ПВЦ, 5 камерна, троен стъклопакет 28мм с външно стъкло четири сезона.
    Квадратура на дограмата 8.7кв. м
    Изложение юг, юг-запад
    Помещението се намира на 2ри етаж на двуетажна кооперация
    Всекидневна+кухня
    Апартамент от двуетажна кооперация- всеки етаж е с по 1 апартамент + трети етаж-каратаван.
    4. Град Варна
    5. Желана температура лято/зима: 22гр/24гр.
    6. Единствената изолация в помещението е на пода- 5см стиропор.
    7. Електроуреди: телевизор, фурна, котлони, абсорбатор, пералня, миялна машина, микровълнова, хладилник.
    8. Бюджет: до 1800лв (+/- монтажа). Ако не е реален този бюджет бих приел и малко по-скъпи варианти.
    9. Желанието ми е да отопля/охлажда при всякакви условия



    • Здравейте,колеги, днес ходих до 2 магазина и ми препоръчаха следните климатици:
      Fujitsu AOYG12LTC
      Fujitsu AOYG12LMCE
      Fujitsu AOYG12LUC
      Panasonic CS Z35TKEW/CU-Z35TKE - по думи на господина в магазина това е най-доброто от всички климатици на цена до 2500-на този цената е около 1700лв.
      Toshiba RAS 13PKVSG-E SHORAI
      MITSUBISHI MSZ-AP35VG

      Нямам понятие от климатици така, че всяко мнение ще е от полза


    Този пост е редактиран от avenger; 28-10-18 в 22:00.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3548

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Един от двата
    Panasonic CS Z35TKEW/CU-Z35TKE
    Fujitsu AOYG12LTC
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 19-10-18 в 20:09.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3549

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ето и един от мен
    митсибши електрик FH 25

  12. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #3550

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kalin Atanasov Виж публикацията
    1. Помещението е жилищно.
    2.Климатикът ще се ползва за охлаждане и утопление.
    3.Помещението е 22кв (около 62м3)
    Дограмата е ПВЦ, 5 камерна, троен стъклопакет 28мм с външно стъкло четири сезона.
    Квадратура на дограмата 8.7кв. м
    Изложение юг, юго-запад
    ПОмещението се намера на 2ри етаж на двуетажна кооперация
    Всекидневна+кухня
    Апартамент от двуетажна кооперация- всеки етаж е с по 1 апартамент + трети етаж-каратаван.
    4. Град Варна
    5. Желана температура лято/зима: 22гр/24гр.
    6. Единствената изолация в помещението е на пода- 5см стериопор.
    7. Електроуреди: телевизор, фурна, котрони, абсорбатор, пералня, миялна машина, микровълнова, хладилник.
    8. Бюджет: до 1800лв (+/- монтажа). Ако не е реален този бюджет бих приел и малко по-скъпи варианти.
    9. Желанието ми е да утопля/охлажда при всякакви условия



    • Здравейте,колеги, днес ходих до 2 магазина и ми препоръчаха следните климатици:
      Fujitsu AOYG12LTC
      Fujitsu AOYG12LMCE
      Fujitsu AOYG12LUC
      Panasonic CS Z35TKEW/CU-Z35TKE - по думи на господина в магазина това е най-доброто от всички климатици на цена до 2500-на този цената е около 1700лв.
      Toshiba RAS 13PKVSG-E SHORAI
      MITSUBISHI MSZ-AP35VG

      Нямам понятие от климатици така, че всяко мнение ще е от полза


    https://youtu.be/ihGkrVPH7XI

    https://youtu.be/jKF1RXOrWEQ

    Серията Panasonic Z35 TKE е много по-ефективна от серията ME AP 35.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3551

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Icogiev в тази спалня защо не сложи по малка машина?LMCE-то няма ли да е малко големичко?
    Честно казано от притеснение, че в студа няма да ми върши работа, избрах го само по топлоотдаване на -15 с надеждата на -20 да запази поне 50% от обявеното. Ако говорим за физически габаритни размери не ме притеснява, ако става въпрос за друг параметър пояснете моля?

    Цитат Първоначално публикувано от Kalin Atanasov Виж публикацията

    • Panasonic CS Z35TKEW/CU-Z35TKE - по думи на господина в магазина това е най-доброто от всички климатици на цена до 2500-на този цената е около 1700лв.
      Toshiba RAS 13PKVSG-E SHORAI
      MITSUBISHI MSZ-AP35VG
      Нямам понятие от климатици така, че всяко мнение ще е от полза


    Господина е много вероятно да няма преки И ДЪЛГОТРАЙНИ впечатления над нито един модел от изброените (това е спекулация от моя страна възможно е и да има, но кой си монтира у дома толкова и различни климатици?). Това настрана... Аз си взех преди няколко дни 12LMCE малко по-долу можеш да видиш колко звук вкарва в стаята до 3-та степен на вентилатора, относно топленето не мога да дам становище все още, но друг съфорумец ми писа на лично съобщение, че го има от година заедно с тошиба мирай 10 и мицубиши змп-с35 и сподели, че и трите работят перфектно и, че топлят много добре (което е най-важно за мен).

    А защото по-рано дискутирахме с колеги колко шумни били климатиците и говорихме за дицибели и други величини реших да си поиграя малко и да направя едно импровизирано сравнение между двете ми 12-ки в двете съседни помещения.

    Преди всичко обаче първо искам да попитам кое според вас е звука от климатика на честотните характеристики по-долу, за дицибелите ще обясня веднага след снимките:
    (Ето и един жокер: НЕ СЕ БЪРКАЙТЕ ОТ БИГ БРАДР КОЙТО ГЛЕДА ЖЕНАТА НА ДОЛНИЯТ ЕТАЖ И КУЧЕТО НА СЪСЕДИТЕ КОЕТО ВИЕ)





    Показанията на снимките са вземани в различни стаи затова всяко първо замерване е само на стаята без включен климатик. Вижда се ясно че стая 2 е по-тиха защото е по-далеч от Биг Брадър и лаещото съседско куче. Всички замервания са правени на точно 1метър разстояние от десният край на климатиците монтирани в 2 съседни и еднакви помещения, първото няма завеси (което ако слушахме музика щеше да даде голяма разлика в звученето поради намалените отражения от прозорците) в случая не би повлияло на измерванията и дори е в ощърб на стая 1.

    Ако не можете да познаете, а дори и да мислите, че сте познали нека ви кажа НЕ МОЖЕТЕ ДА КАЖЕТЕ, не можете и да посочите. Аз също нямаше да мога да посоча ако не бях слушал и не съм запознат с това което чувам. Поради простата истина, че звуковият запис във всяка една секунда е различен поради различни външни, странични примеси, представете си го като Burst mode на снимане, снимките се снимат последователно обаче за краткото време на пауза между тях сниманият обект (динамичен) измества своята позиция и всяка снимка е различна, същото е и със записаният от мен по-горе звук.

    Обаче понеже знаем честотата на ускореният въздух който излиза от климатика (т.н. вятър) която честота започва някъде от около 150Hz и стига до 400Hz в някои случаи и до 1000Hz можем графично да наблюдаваме добавените дицибели именно в тази област. И понеже това е областта с най-малка амплитуда в звуковите нива програмата измерва точно тези дицибели съответно можем да открием как РЕАЛНО климатика си взаимодейства с звука който така или иначе съществува в помещението и се добавя В общият звуков фон. Като гледам резултатите започвам да се чудя как и в какво помещение са замервали производителите своите климатици? И силно ме съмнява производителите да са правили тези замервания в безехова камера.

    Научен факт: Според математиката най-тихият звук принадлежи на брауновото движение на частиците в газ или течност. Неговата стойност е -23 dB. Най тихата безехова камера е -20 dB повече може да се научи в Google.

    Имайте предвид, че горните измервания биха били и ще бъдат различни ако са направени с микрофон различен от този на телефонът ми! Но само като абсолютни стойности и в много по-малка степен като разлика в нивата...

    От двете снимки се вижда ясно, че разликите между звука който си го има в стаята и добавеният от климатика има най-голяма разлика при FTXB35 цели 16dB докато при Fujitsu 12LMCA са само 12dB (3dB от мозъкът ни се възприемат като 2 пъти по-силно). Това е абсолютно достатъчна информация за не заинтересованият потребител, който обича да си дава парите за нещо което не разбира и след това оправдава покупката си с по-високата и цена като видиш ли по-качествена и добра.

    Какво не се вижда от горната графика?

    Към динамичен шум ще добавя и МОМЕНТЕН, точно така тези снимки са на 1 момент от времето в който сме запазили някаква звукова картина, която е динамична по обхвата си. Ако имах по-добра техника за записване на звука щях да ви покажа поне по още една снимка за всяка степен на духане на която щеше да се види съвсем малък пик може би 1-2dB някъде между 8-10 000Hz при дайкин-а този пик сам по себе си е незначителен НО НЕ Е ХОМОГЕНЕН във времето, на прост език звучи като чаткане.

    Това чаткане идва от въртенето на турбината ( явно има някаква частица която се удря/закача в нещо по корпуса) и поражда този звук. Звук с 22dB по-тих от основният шум на климатика, но звук който не мога да спра да чувам докато се опитвам да слушам много по-силният шум от излизащият въздух който измерихме. Този тих, но дразнещ шум едва би променил измереното звуково ниво което производителя дава първо защото почти винаги е в най-високите честоти и защото заема много малка част от целият чуваем диапазон.

    Затова казвам, че който си купува климатик или го препоръчва само по спецификации без да го е чул на живо се заблуждава или заблуждава някой друг. Прозводителите трябва да проектират климатиците с минимум паразитни шумове, а не да замазват очите с (имагинерен) SPL замерван кой знае къде и как и описан от двуцифрено число, по което ние баламите да сравняваме кой е по-тихият климатик. Ще го обясня пак с аналогия, когато спра на светофар и до мен има дизелова кола чувам нейното тракане на клапани и каквото там има да трака и не мога да чуя своята кола или друг звук от съседната защото нормалният звук на двете е в относително еднакъв честотен диапазон (и двете са на празен ход при относително еднакви обороти), но чувам отчетливо тракането което със сигурност е в по-високият честотен диапазон и ако бъде замерено ще покаже по-ниски стойности от този нормален звук но въпреки това се чува именно той. Ако човек се замисли малко може да си обясни и защо звукът от линейката не е монотонен,еднороден, а повтаряща се поредица от звуци в различни по височина честоти от чуваемият спектър нали?

    Следващата седмица ще се опитам да направя същото и с MHI 25szs който толкова много се препоръчва като нещо супер тихо и подходящо за малко помещение, пък да видим какво ще покаже действителността.

    Между другото 12LMCE на 2-ра и 3-та степен се чува почти без чуваема разлика, като ниво само се появяват малко по-високи честоти поради които възприемаме звукът като изтънен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от icogiev; 20-10-18 в 01:18.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #3552

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Стига си ги "бухал" тези километрични постове. За някои неща по-голямо значение за ползващите са субективните усещания и възприятия, а не толкова чистите числа и методики за определяне и измерване.
    Понеже беше задал в един от предните си постове въпроса "22гр. от локално парно или климатик еднакви ли са", ще ти отговоря, че от локално парно са много по-добре. И аз съм писал преди по този въпрос в твой стил с обяснения с приложени понятия от физиката.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    4
    #3553

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здpaвeйтe нoв cъм във фopyмa , и иcĸaм дa ви пoпитaм ĸoй щe пpeпopъчaтe зa южнa cтaя 21ĸв.м. изoлиpaнa oт вcяĸъдe.

    Знaм , чe фyджитo e пo дoбpия вapиaнт oт ĸъм нaдeжнocт и cигypнo oтoплeниe пpи гoлям cтyд , нo зa пapитe ĸoитo cъм oтдeлил oĸoлo 1600лв c мoнтaж , тoвa LG мнoгo мe блaзни .

    Fuјіtѕu 12LUС
    OTOΠЛEHИE - 4.00 (0.90 - 5.60) КW
    ЅЕЕR -7.05 / ЅСОР - 4.0
    - Hиĸaĸви eĸcтpи
    - Гapaнция 3 гoд
    + пpи -15 зaпaзвa 3.13kW

    LG DМ12РR
    OTOΠЛEHИE - 4.00 (0.90 - 6.00) КW
    ЅЕЕR -7.6 / ЅСОР - 4.6
    + WІFІ
    + Рlаѕmа и дp. eĸcтpи
    + 19dВ
    + Гapaнция 5 гoд. + 10 гoд. нa ĸoмпpecopa
    - пpи - 10 зaпaзвa 2.90kW

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #3554

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Относно температурите ще направя кратък коментар 22 градуса са 22 градуса независимо дали са от парно климатик печка духалка огън по средата на стаята или незнам си какво си. Просто ние българите сме доста прости и вярваме на щуротии законите на природата са ясни и точни и не подлежат на изменение и допълнение. Не може 22 градуса от парно да са повече от 22 градуса от климатик измерено на едно и също място. Просто повечето хора не си пускат климатика постоянно или са го сложили на неправилното място или не са избрали правилния климатик и тогава се получават някои субективни аномалии. Имам удоволствието да ползвам парно и климатик и си е все тая. Друг е въпроса че никой не може да поддържа 22 градуса в една стая в целия и обем особено в жилищна сграда.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #3555

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Хайде да не даваме оценки, кои са прости, кои са умни без да се познаваме лично. Не говорим за определение на единицата градус. Това е ясно. Като примера кое тежи повече - 1кг. желязо или 1кг. памук. Говорим за субективното възприятие при климатик настроен на 22гр. и 22гр. от стайното управление при радиатори. Да не говорим пък за субективното усещане при подово отопление. При различните видове отопление се използват различни физични принципи на предаване на топлина. Стенните климатици използват основно принудителна конвекция (духат). Радиаторите използват основно излъчване (инфрачервено лъчение). Това влияе върху субективното възприятие. Жената и дъщерята са доволни от 23гр. от локалното парно, но климатиците ни ги пускат на 28-29гр. На работа колежките докато пуснат централното парно (държи около 22гр.) и те държат климатиците по стаите на 28гр. Аз не съм студенлив, но също имам различни възприятия. Също така на субективното възприятие влияе и това коя зона на въздуха е отоплена по-добре - долу до пода или горе към тавана. Влизам в помещение с хубав модел стенен климатик. Топло е в стаята, дори задушно, а като се заседя и краката ми изстиват. Да кажем, че при подовите модели се намалява това чувство. Отделно чувствителността на рецепторите при хората не е еднаква, което също допринася за различните субективни възприятия.
    Това го пиша просто като пример, че човешките възприятия са субективни и не са лесно количествено измерими. За това е напълно нормално на едни да им е шумно, а други не толкова.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-10-18 в 00:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе