Страница 238 от 283 ПърваПърва ... 188228236237238239240248 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,556 до 3,570 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3556

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Усещането за топлина от парното не може да бъде пресъздадено от климатик. Инфрачервеното излъчване от радиаторите е дълговълново - преминава през кожата и ти сгрява кокалите и тъканите. Получава се вътрешно усещане за топлина както ако в хладен ден застанеш на припек усещаш как топлината от Слънцето ти сгрява тялото. И това при пълна тишина.
    А климатикът топли само въздуха, да не говорим, че накрая ще оглушея от непрекъснатото бучене на моя кютук. С това бучене все едно имам водопад у дома. С парно при -10° и 24 градуса вътре се разхождам непрекъснато бос и по тениска, а с климатик на минус 10 и 24 градуса съм се свил от студ, но аз съм си малко зиморничав и обичам да ми е топло...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #3557

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не ми се пише надълго и широко, но за да не спорите за глупости :

    Телесна температура и топлинен баланс на организма. | Реферат от 'Медицина - Страница 4

    или по-точно -

    [QUOTE2) Конвекция.Конвекцията е движение на молекулите далеч от мястото на контакта. Въздухът, който е в контакт с кожата се затопля, плътността му намалява и той се издига далеч нагоре. Студеният въздух се спуска надолу и порция от него идва в контакт с кожата. Конвекцията нараства, когато обектът се движи в средата или ако средата се движи покрай обекта - например, когато човек плува във вода или когато вентилатор раздвижва въздуха в стаята, при вятър, при течение. Голяма част от изработваната топлина се пренася чрез конвекция в кръвотока.] [/QUOTE]

    т.е. разликата в усещането се получава от струята на турбината при климатика.
    Тя е неизбежно по-силна при по-ниски външни температури.
    Така тънкия топъл слой въздух естествено създаден около тялото бива “издухан” и субективното усещане е за по-хладно.

    п.с. който е карал АТВ,мот. шейна, ски, мотор и др. знае как се облича при студено време точно заради вятъра от скоростта (конвекцията).

    п.с.2
    Усещането за топлина от парното не може да бъде пресъздадено от климатик.
    може, ама си е скъпичко.
    Ей ти ги братята с еднакъв номинал :

    .
    Едниния е 320лв без инсталацията и котела,
    другия 3500 със всичко.Но само за една стая.

    Сега да видим кое ще се “избие” първо .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 21-10-18 в 02:57.

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #3558

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Вижте сега не искам да обидя никой всеки си и е господар според акъла, аз говоря за народопсихология, която добре се възприема от повечето участници тук. Това е като поверието че който стои на цимент се разболявал. Аз по горе написах че някои неточности в монтажа и мощността могат да предизвикат подобно усещане. Друго интересно и екстравагантно схващане е че радиаторите които са с топлоносител вода имали инфрачервено излъчване това е пълен мит и противоречи на така харесваната от повечето хора но не я разбиращи физика. Да има но то е толкова пренебрежимо че няма на къде не може тяло нагрято да речем 50-80 градуса да има някакъв сериозен пик в инфрачервената област.Щото по тази логика има бозайници които поддържат висока телесна температура например котките, които поддържат около 40 градуса което е приблизително колкото нискотемпературното отопление с радиатори и излиза че аз ако взема 50 котки и ще се отоплявам инфрачервено с тях, няма как да стане прочетете за инфрачервеното отопление там температурите са други. С климатика е същото поставен така че да не създава насрещни течения комфорта е същия.И последно за митовете климатика не може да издуха никакъв тънък слой от топъл въздух защото той просто няма как да стои около тялото важното е да не се стои пред струята тогава в стаята дори и да е 28 градуса пак ще ви е студено.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3559

    Избор на климатик '2018

    Избирането на подохящо място за монтаж си е важно. Отделно, при клими, с добре измислени профили и брой лопатки (и не само), насочени към пода, създават топъл слой в долната част на помещението (краката). Също така, държа климите си на максимално ниска степен, на която могат да поддържат задание. Силното течение, както вече споменахте, създава усещане за хлад (дразнещия шум го оставяме настрана). Пък нека пада COP. Всеки има различни приоритети. На едни е максимална ефективност, за сметка на комфорт и всичко друго, при други (като мен) е някакъв баланс. По-скоро целя комфорт, дори и с намален COP. Със сигурност е поне 2-3 пъти по-висок от този, на повечето отоплителни уреди.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3560

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Дано някой от четящите тук не остане с впечатление, че няма ветрове и течения в помещения, отоплявани с радиатори. Оставете митовете и легендите настрана и се обърнете към физиката. И при двата случая имаме конвекция.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3561

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Избирането на подохящо място за монтаж си е важно. Отделно, при клими, с добре измислени профили и брой лопатки (и не само), насочени към пода, създават топъл слой в долната част на помещението (краката). Също така, държа климите си на максимално ниска степен, на която могат да поддържат задание. Силното течение, както вече споменахте, създава усещане за хлад (дразнещия шум го оставяме настрана). Пък нека пада COP. Всеки има различни приоритети. На едни е максимална ефективност, за сметка на комфорт и всичко друго, при други (като мен) е някакъв баланс. По-скоро целя комфорт, дори и с намален COP. Със сигурност е поне 2-3 пъти по-висок от този, на повечето отоплителни уреди.
    Моя ветрилник когато е на отопление го държа само на 1-ва степен на вентилатора, в редки случаи на 2-ра. Че ще ми отвее главата на по-високите степени. 450 кубика на час - на първа, и 700 кубика на час - на втора, както казах, все едно имам водопад у дома. Единственото хубаво нещо от толкова духане е, че силната струя стопля ламинирания паркет и стъпвам по загрят под. Ефективен и икономичен климатик е, но това непрекъснато бучене взе да ми лази по нервите... накрая да не му дръпна шалтера окончателно.
    PPP1, много си забавен. Интересно ми е да ти чета постовете.Само че пак разводнихме темата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3562

    Избор на климатик '2018

    Jack, за последно се включвам по темата. Нали се сещаш, че 450м3/ч е едно да ги изкараш през малко отворче, съвсем друго е от по-голямо сечение. Скоростта на потока е съвсем различна, а оттам и усещането за течение и шум. Нещата са много комплексни. Това имах в предвид, с част от предния си пост. От машина, до машина, има разлика. Примерно от тази, в детската (13,5м2), течение изобщо не се усеща. Само лек топъл полъх, като мараня. Тя също вади големи дебити, но явно с ниска скорост на потока.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3563

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добро утро на всички пишещи в темата! Ще помоля да се ограничите с подобни изказвания свързани с физични закони, усещания и други подобни. Темата е свързана с конкретна тематика. Нещата които се дискутират в последно време може да се полезни за някой, но нямат работа в тази тема.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    2
    #3564

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от GeorgiDimov Виж публикацията
    Здравейте,

    Нов съм във форума. По темата с климатиците едва ли ще съм полезен, но се надявам да мога да съм полезен в други теми.
    Когато се зачетох тук, разбрах, че избора на климатик не е никак лесна задача, затова се обръщам към вас като професионалисти.

    Ето ги мойте параметри:
    1. Жилищно
    2. Само за отопление
    3 -12 кв.
    -ПВЦ дограма с двоен стъклопакет
    -ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - приблизително 3кв.
    -изложение на стаята - север/изток (от изток достъпва малко светлина порад наличието на дървета)
    - 2-ри етаж от 3-етажна къща, като другите етажи не се отопляват
    -Спалня
    4. София област
    5. През деня да се поддържа около 14 градуса, за да не изстива къщата, вечер около 21-23
    6. Няма изолация
    7. Няма други уреди
    8. Ако е реалистично около 1500 лв с монтаж.
    9. Последните години темепратурите падаха до -20, та ще е хубаво ако издържа на последните климатични промени.
    10. Две външни стени 3Х4

    Изискванията ми за климатика е да е тих (тъй като очаквам детенце) и с високо КПД (заради цената на тока разбира се).
    Понякога възнамерявам да го използвам на отворена врата, за да не ми замръзнат тръбите на етажа (да поддържа поне 5 градуса на етажа.

    Предварително моля да ме извините, ако поставената задача от мен е нереалистична, тъй като наистина съм новак на тема климатици.
    Благодаря за отделеното време, на този, който би ме посъветвал.

    Поздрави!
    Моля ви, ориентирайте ме поне към човек за оглед или фирма с професионалисти, тъй като зимата идва.

    Благодаря предварително!

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3565

    Отговор: Избор на климатик '2018

    GeorgiDimov, обърнете се към Mega (Ивайло Чернев)

    Този пост е редактиран от Aleksandars; 21-10-18 в 14:27.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3566

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Моля пренесете спора за парно и климатик в темата "Миланов и приятели".

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #3567

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Не би трябвало да има проблем с така поставените условия.
    Може да се обърнете към колегата Мega за оглед на място.

    п. с. Другият Ви по-евтин вариант е някое Hitachi 35RPC, но пак казвам най-добре оглед.
    Първо да благодаря за експресния отговор. Определено наклони везните към 25zs-s, който и поръчах в крайна сметка.
    Още преди да пиша във форума се бях обърнал към въпросния човек - Ивайло Чернев. Въпреки доброто описание не получих предложения за машини, а само за оглед. Имах 2 климатика за закупуване и 1 за монтаж. Това в общо 3 апартаменти. Щеше да ми дойде твърде трудо- и времеемко да обикалям цяла София за огледи, затова и не продължих. Иначе имах желанието да потвърдя дали наистина заслужава похвалите и препоръките, с които се слави в този форум.
    Иначе прочетох доста и за Хитачито, малко по-долу ще обясня защо не го избрах.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Правилно Л съм разбрал ,че става въпрос за под наем ?
    Ако е така слагай за по 900-1000 лв Фиджи ЛЛЦЦ 12 и това е
    Ако пък ти се дават повече пари или ЛМЦ или Хитачито.
    Пак казвам ако е под наем ?
    п.п.
    хитачито е много добра машинка заедно с ЛМЦ
    Благодаря и на теб за включването! Определено ме замисли и за трите машини след на corsairman01 препоръката: LLCC - цената ме привлече, но пък четох за някакви проблеми с него. LMC и 35RPC 12-ки не спечелиха, защото реших, че за 100-200 лева по-малко не бих искал да правя компромис. Освен това ме беше "страх" в това помещение 12-ка да сложа да не стане така, че да работи в on/off режими. Затова и сега очаквам монтаж на MHI SRK/SRC 25ZS-S.

    Колкото до самия монтаж: възнамерявам да се доверя на един монтажист - Веселин Каменов, който е служител в една от най-оплюваните фирми за климатична техника в този форум. Първо, защото на него доверяват монтажи на доста по-сериозни машини в големи сгради; второ, защото вече имам монтиран климатизатор от него и имам лични впечатления и убедености.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3568

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от bbozhanov Виж публикацията
    не получих предложения за машини, а само за оглед
    Логично е, предложение за конкретни модели да получите след оглед.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3569

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За София и Пловдив огледа е задължителен. За други населени места може и дистанционна препоръка.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3570

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    За София и Пловдив огледа е задължителен. За други населени места може и дистанционна препоръка.
    Това с ехидна нотка ли го написа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе