Страница 264 от 283 ПърваПърва ... 214254262263264265266274 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,946 до 3,960 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3946

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от kvelikova Виж публикацията
    За изолацията наистина няма как да кажа, но по-добре да предположим , че не е много добра
    Взимаш един по-дълъг пирон или нещо подобно, забиваш го с ръка докато не усетиш, че е опрял в нещо твърдо и мериш колко е влязъл. Направи го на две три, няколко места.
    Това при положение, че е минерална мазилка, а не каменна облицовка.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    2
    #3947

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!
    Необходима ми е помощ във връзка с избор на климатик/климатици за следната ситуация:

    Апартамента се намира в гр. Кърджали, където зимата е доста по-мека отколкото в столицата, но пък е по-влажно (поне според мен). На 2ри надземен етаж (жилищата започват от полуподземния етаж), като апартаментите отгоре и отдолу се обитават и съответно - отопляват. Блока не е саниран, но като цяло апартамента е прохладен през лятото и сравнително топъл през зимата. Изложението е южно. Дограмата е нова, шесткамерна с двоен стъклопакет с 2 нормални стъкла (бяло/бяло май се води). Блока е старичък - строен е по метода на пакетно повдиганите плочи, а зидовете са тухлени; етажната височина е 265 светло.
    Моля да ме посъветвате относно следните 2 варианта:
    1. Климатик за дневната и трапезарията, (около 35-7 м2 - 22-4 дневна и 14 кухня + трапезария), който да има известен резерв, колкото да пречупи въздуха в другите две стаи, като се отворят вратите. Спалня и детска стая (20м2 и 15м2) - на конвектори.
    2. Климатик за дневната и трапезарията, климатик за детската стая (15 м2) и конвектор за спалнята.
    Моля за съвет кое е по-удачния вариант и съответно какви климатици да избера в единия и другия случай. Лично аз предпочитам 1вия вариант, тъй като детската е с остъклена тераса и като цяло е топла. От охлаждане почти нямат нужда и двете стаи.
    Поздрави и благодаря предварително за съветите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3948

    Отговор: Избор на климатик '2018

    latagada, с такова разположение на стаите една спрямо друга, това с една машина да "разчупите" въздуха в другите две помещения, абсурд...Една машина за дневната и трапезарията, една за детската, а за спалнята конвектор (може и обратния вариант). Не сте посочили желана температура, както и бюджет за покупка.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    2
    #3949

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За температурата - 22 да речем. А бюджета - 3к +/- някой лев...

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3950

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За всекидневната:
    General Fujitsu ASHG18LFCA Energy Plus 2
    Toshiba RAS-18PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-S~SRC50ZS-S Premium
    Gree GWH18YE-S6DBA1A (LCLH) Amber
    За спалня (детска):
    General Fujitsu ASHG09KMTA
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #3951

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здрвейе, трябва да избера климатик за малка спалня 12м2, 31.50м3.В северните квартали на София, в подножитето на Софийска планина.Изложението на стаята е Югоизток.
    Три от стените са вътрешни, а външната е с тераса, дамек е на завет.Дограмата е с трислоен стъклопакет и 7 камерен профил, няма изолация и е на втори последен етаж.Ще се ползва само за отопление около23-24 градуса е желаната температура.

    Това е разположението вътре в стаята, малко смотано съм го начертал, не остава толкова свободно място, нато на скицата, но мисля, че ще добиете представа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    2
    #3952

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ето това е въпросната детска стая от по-ранния ми пост:
    https://planner5d.com/editor/?key=a8...4545534ef0d382

  10. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #3953

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Приятелите се нуждаеха от климатик за приятел в Кърджали. 22 м2, мецанин, без изолация. Използва се за отопление. Бюджет 1500-2000 лв. Ние имаме технополис, пенимимкет и Зора пазар. Моля ви за съвет. Panasonic Z серията, Fujitsu, mhi може.

    https://klimaforumu.com/konu-bulgari...a-tavsiye.html
    Този пост е редактиран от mbirol; 18-11-18 в 17:20.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3954

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Да си вземат една 12-ица LMCA или LMCE.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3955

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Или един Хитачи RPC 35 .

  13. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #3956

    Отговор: Избор на климатик '2018

    fujitsu-general-ASHG12KGTA-AOHG12KGCA

    Fujitsu как тази серия. По-добре от LMCE. Нямаме тази серия

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3957

    Отговор: Избор на климатик '2018

    KGTA засега работи идеално по отзиви на приятели, аз не очаквам никакви проблеми, триото винаги прави топлещи машини.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3958

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от emamata Виж публикацията
    Ето това е въпросната детска стая от по-ранния ми пост:
    https://planner5d.com/editor/?key=a8...4545534ef0d382
    Моето мнение е, че за това помещение е най-подходящ ел. конвектор под прозореца. Помещението е с малко топлинни загуби и според мен не си заслужава да им причиняваш тормоза от климатика. Сложи си един конвектор, ако искаш и уред за измерване и карай една година така. Прецени тогава заслужава ли и след колко години евентуално ще се изплати.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #3959

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Единственото кофти нещо на КГТА което съм забелязал е че няма никакво насочване на сруята. Клапата е единична и дори в най долно положение когато се спреш срещу него винаги има една доста чувствителна хоризонтална компонента в потока.Примерни моето лтц е монтирано над шкаф струята се регулира невероятно прецизно и преминава на около 2 см от ръба му и няма никаква хоризонтална компонента.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    12
    #3960

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, предсти ми смяна на климатика в спалнята (старо LG) с инверторен такъв и имам нужда от вашата помощ и съвет. Като цяло бюджета е за инвертор до 1000лв с включен монтаж,


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · ЖИЛИЩНО;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - И ЗА ОХЛАЖДАНЕ И ЗА ОТПЛЕНИЕ

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypa - 12.5 м2 и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 32 м3 (без мебелите);
    · ПВЦ 5 камерна дoгpaмaтa и двоен cтъĸлoпaĸeт, КА стъкло;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe ПРИБЛИЗИТЕЛНО 3м2;
    · изложението нa пoмeщeниeтo ЮГОИЗТОК;
    · ВТОРИ ЕТАЖ ОТ КЪЩА С 4 ЕТАЖА
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- СПАЛНЯ;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? В КЪЩА
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) СЕВЕРОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ, ПОПОВО?
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ЛЯТО - 26, ЗИМА - 22/23 ГРАДУСА
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? 5СМ ВЪНШНА СТИРОПОР НА СТЕНИТЕ
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? ТЕЛЕВИЗОР
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1000 С ВКЛ/. МОНТАЖ
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+39
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - В ПРИКАЧЕН ФАЙЛ

    - - - - - - - - - -

    Схема
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от wwflubo; 19-11-18 в 18:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе