Страница 265 от 283 ПърваПърва ... 215255263264265266267275 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,961 до 3,975 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    13
    #3961

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте! Моля за съвети! Става въпрос за 40 кв.м хол+кухня и трапезария в едно, 100 куб.м. Сложил съм изолация с вата на тавана и на едната стена, която е северна. Другата стена е западна с тераса. Имам трислоен стъклопакет, откъм уреди има пералня, сушилня, печка, хладилник.Жилището се намира в Стара Загора на междинен етаж. Бюджета ми е до 3000 лв, може и по-малко :D хаха. Насочил съм се към
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ ZUBADAN, 12000 BTU, Клас A+++
    Toshiba RAS-16PKVSG-E/RAS-16PAVSG-E SHORAI, 16000 BTU, Клас A++
    Моля за съвет и мнения. Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3962

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от stefanobata Виж публикацията
    Здравейте! Моля за съвети! Става въпрос за 40 кв.м хол+кухня и трапезария в едно, 100 куб.м. Сложил съм изолация с вата на тавана и на едната стена, която е северна. Другата стена е западна с тераса. Имам трислоен стъклопакет, откъм уреди има пералня, сушилня, печка, хладилник.Жилището се намира в Стара Загора на междинен етаж. Бюджета ми е до 3000 лв, може и по-малко :D хаха. Насочил съм се към
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ ZUBADAN, 12000 BTU, Клас A+++
    Toshiba RAS-16PKVSG-E/RAS-16PAVSG-E SHORAI, 16000 BTU, Клас A++
    Моля за съвет и мнения. Благодаря!
    Другия път се постарай, да не си предлагаш машината навсякъде! За целта си има отделна част във форума!
    Иначе аз бих добавил някой лев и бих боднал фиджицу Нокрия Х или Дайкин уруру сарара ( но са по около 4000 лв)
    Друг вариант е 2 климатика 12 КИ ако има възможност .
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 19-11-18 в 18:34.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    3
    #3963
    Цитат Първоначално публикувано от unleTRON Виж публикацията
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    тухла, бетон, апартамент(мезонет)
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? основно отопление, но и охлаждане
    3. Kaĸвa e: 31кв.м. с малко коридорче и баня - общо 35кв.м, но за момента кубатурата е доста голяма. Високо е около 2,70-4,20(мезонет), около 120,130куб.м. С идеята след година две да се затвори и да стане отгоре друга стая, тоест височината ще остане 2,60. Но ще има отвор на витите стъпала, при което топлото ще си бяга пак нагоре... Дограмата е пвц,двоен стъклопакет, последен етаж, квадратурата на прозорците е около 3кв.м единия и 3 другият. Изложението е източно на цялото помещение. Като помещението е всекидневна с кухня(около 9кв.м) от общата площ(31кв.м).
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр. Плевен
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 25/зима 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има въшна изолация на стените и на тавана 2см.фибран.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Фурна,котлони, хладилник, телевизор и абсорбатор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Цената е в зависимост от инвестицията.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15,20 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    П.С. Насочил съм се към msz-sf50ve и msz fh35ve. Като препоръки и насоки какво е вашето мнение. Fh-a е доста по-икономичен, но дали ще се справя и в момента с тази кубатура, а SF-ката след като затворя тавана, дали няма да е прекалено голям.
    Малко внимание и към мен.. Благодаря

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3964

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Тези 35м2 са само единия етаж нали? Към втория щом нямаш врата и него трябва да броиш според мен. Отопляваш ли го с нещо?
    Топлото ще си ходи на горе и става една ....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    13
    #3965

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от stefanobata Виж публикацията
    Здравейте! Моля за съвети! Става въпрос за 40 кв.м хол+кухня и трапезария в едно, 100 куб.м. Сложил съм изолация с вата на тавана и на едната стена, която е северна. Другата стена е западна с тераса. Имам трислоен стъклопакет, откъм уреди има пералня, сушилня, печка, хладилник.Жилището се намира в Стара Загора на междинен етаж. Бюджета ми е до 3000 лв, може и по-малко :D хаха. Насочил съм се към
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ ZUBADAN, 12000 BTU, Клас A+++
    Toshiba RAS-16PKVSG-E/RAS-16PAVSG-E SHORAI, 16000 BTU, Клас A++
    Моля за съвет и мнения. Благодаря!
    И към мен...благодаря!!!

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3966

    Отговор: Избор на климатик '2018

    stefanobata,
    аз бих сложил Зубадана или някоя подова 18/50ка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3967

    Отговор: Избор на климатик '2018

    unleTRON

    • щом сте от гр. Плевен се обърнете към колегата VeleV.Klima

    Ще останете доволен.Успех.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    48
    #3968

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Искам да попитам какви варианти за климатик бихте ми препоръчали за следните помещения.Също така какъв тип да бъде инвертор или хиперинвертор.Кой вариант за монтаж на вътрешното тяло е по-подходящ в този случай - 1 или 2.

    1. Жилищно помещение

    2. Прадназначение - отопление.
    3. Спалня 16,7кв.м. + кухня/всекидневна 16кв.м.
    - Като обем се получава 88м3.
    - ПВЦ дограма с троен стъклопакет.
    -
    Спалня прозорци - 3,1кв.м., Кухня прозорци - 3,71кв.м.
    - Спалня И/Ю , Кухня Ю/З - втори етаж от къща
    4.гр.София
    5.Желана температура 22-24 градуса.
    6.Без изолация
    7.Едната стая разполага с нормални електроуреди за малка кухня.
    8.Бюджет: 1500-2400.
    9.За предпочитане е зимата да се разчита само на климатика.


    Благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3969

    Отговор: Избор на климатик '2018

    При такова разположение на вътрешното тяло, ефект към кухнята е почти невъзможен. Не сте упоменали, как са разположени мебелите в спалнята. От там ще се подходи за удачно място за монтаж.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    13
    #3970

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    stefanobata,
    аз бих сложил Зубадана или някоя подова 18/50ка.
    Да, благодаря! Машината си заслужава, така ли? Има ли нещо в този ценови клас, което да е по-добро?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3971

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А бе, тя машината сигурно си заслужава, но пък 40м2 ми се виждат множко. Изолацията не ми изглежда добре - частично по стена и таван, и отвътре. Тия кубици искат около 5-6кВт номинал.
    Този пост е редактиран от tony34al; 21-11-18 в 09:07.
    pulsedriverbg, rosswen и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    48
    #3972

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Към момента на позиция 3 има монторан обикновен климатик с малко вътрешно тяло (Кобе),който ще бъде демонтиран.За момента работи но според мен няма да е ефективен за зимни услоя.В помещението за спалня ще има детска кошара.В тази връзка, не съм сигурен дали е подходящо монтирането на новото тяло там.От друга страна, за зимните условия с приоритет ще е отоплението точно на тази стая.
    Прилагам по точно разположение на помещенията по-долу.
    Поздрави.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    7
    #3973

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колеги, здравейте,
    От миналата година специални благодарности на
    Aleksandars , много помогна за избора на климатик.

    Тази година ми трябва климатик, който да отоплява само една стая с три външни стени, където ще живее възрастна жена.
    Досега отоплението беше с чудо и керамична духалка.
    Стаята слънце почти не я грее, заради това ляте и зима все е студено.
    Бюджета е гъвкав, защото съм отделил пари, обаче не искам задължително да се изхвърлям, ако ще се избие инвестицията след 20 години, но все пак идеята ми е жената да плаща по-ниски сметки.
    На някакъв етап (след година-две) мисля да сложа изолация на поне тавана и външните стени, обаче ремонтите са трудни, поради комбинация от фактори.
    Не искам К2У, защото ме притеснява дълготрайността му, гаранцията и не познавам от кой да го взема, за да ми успокои притесненията.
    Моля и за съвет къде е най-удачно да се сложи климатика (бонус върпос).
    Пак благодаря предварително!

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - за отопление, лятото е хладно
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 14 м2 на 2,20 = 31 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); чисто нова ПВЦ с КА стъклопакет (нормален, според мен двоен)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2 прозореца по квадрат и половина, общо 3,10 - 3,20 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; по схемата
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? приземен етаж, около 5-10 см. вкопан в западната част, около 25-30 вкопан в източната част. Самата сграда е строена преди 100 години
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- cпaлня + всекидневнна + кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пещера (около 460 надм. в) , обл. Пазарджик
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 21 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? ТВ, котлон, микровълнова, стенна керамична печка-духалка
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 2000 с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? нямам си на идея колко студено става, под -15 не си спомням да съм виждал на колата
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Това е снимка от кадастъра, оградил съм горе-долу стаята, но тя е в този ъгъл.



    Пред самата стая има тераса, покрита с плоча, която играе роля на тераса на втория етаж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3974

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Свръжи се с Сашо от Пещера .
    Добър майстор е и може да ти направи оглед и препоръка за машина .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    11
    #3975

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: · жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;- 2x16кв.м + 8кв.м , общо около 86+21.5= 107,5 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - 5кам. PVC , троен стъклопакет 44мм 4с+б+ка
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; обща площ за трите помещения 12.5кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; стая1-16кв.м североизток , стая2-8кв.м североизток , стая3-16кв.м югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? етаж втори от къща на 2 етажа с тавански помещения , 1 и последен тавански етаж не се отопляват
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; стая1-спалня , стая2-кухня , стая3-детска
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? с.Маджерито област Стара Загора
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима 21-22 , лято 24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 3000лв с монтаж за два климатика
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? зима -15/-20 , лято 35-40гр.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Като цяло се бях спрял на тези два климатика
    Fujitsu S22T и Fujitsu AS-Z25A . Благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе