Страница 274 от 283 ПърваПърва ... 224264272273274275276 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,096 до 4,110 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    5
    #4096

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте Колебая се измежду 3 модела. Кой според вас е най-добре за отопление.
    1.Fuji Electric RSG12KMTA (моят 1ви избор)
    2. Fujitsu ASYG12LMCE
    3.Fuji Electric RSG12LMCA

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4097

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За колко голямо помещение става въпрос и за кой град?
    Който и да изберете разлика няма да откриете.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4098

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    От клапи до клапи има голяма разлика. На ZSX не са шумни, просто на ZS-S са съвсем незабележими. Както и на ZMX, предшественикът на ZSX.
    Днес бях в един шоуруум ,където са монтирани 20 ZSX и 20 ZS-S. Прави сте! Клапите на ZS-S са съвсем съвсем безушумни, а тази голяма лопата за клапа на ZSX се движи доста по-шумно и й трябва повече време да се затвори. На мен единственото ми изискване е откъм шум, икономичност и ефективност не ме интересуват, Отказах се от 20 ZSX и сега съм се навил на 20 ZS-S. Въпросът ми е , тъй като ZSX е с датчик и извършва дефрост при нужда, доколкото разбрах, а ZS-S го прави на определени интервали, това как ще се отрази на шумовия фон в помещението? Ще има по-чести дефрости ли и това свързано само с чум във вънщното тяло ли е свърано? Отново благодаря , че ми обрънахте внимание на клапите
    stiv13 и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4099

    Отговор: Избор на климатик '2018

    И ZS-S е с датчик.
    corsairman01 и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4100

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Въпросът ми е , тъй като ZSX е с датчик и извършва дефрост при нужда, доколкото разбрах, а ZS-S го прави на определени интервали, това как ще се отрази на шумовия фон в помещението?
    Алгоритъмът на дефрост е същия като на ZSX. Размразява само при крайна нужда. Отделно, че няма за какво да се притеснявате, доста безшумен е. И за ефективността не се безпокойте, машината е с добър хардуер.
    bobovo одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4101

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Марияне, ако обичаш да спиш на хладно, може да се окаже, че ще имаш проблем с zs-s. Аз имам предишния модел 20 ZM-S и под +21°C в спалнята трудно сваля, само когато е много студено навън. Налага се да финтирам с таймера, за да не ми е студено на разсъмване. Не може изобщо да поддържа 19°C.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4102

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Марияне, ако обичаш да спиш на хладно, може да се окаже, че ще имаш проблем с zs-s. Аз имам предишния модел 20 ZM-S и под +21°C в спалнята трудно сваля, само когато е много студено навън. Налага се да финтирам с таймера, за да не ми е студено на разсъмване. Не може изобщо да поддържа 19°C.
    Аз съм зиморничав по принцип, а и си мисля, че с всеки климатик се получава така че трябва да го финтираш по някакъв начин, за да се получи обстановка в стаята по твой вкус Ще видим, всеки климатик си има изненадите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4103

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Аз съм зиморничав по принцип, а и си мисля, че с всеки климатик се получава така че трябва да го финтираш по някакъв начин, за да се получи обстановка в стаята по твой вкус Ще видим, всеки климатик си има изненадите.
    Няма изненади. И моят 20ZMX трудно поддържа под 22-23гр. в стая като Вашата. Смао че, Додо изплю камъчето. При външни температури до 0гр., ако искаш под 23гр. си настройваш таймера и готово. Ако в такова топло стайче му зададеш 20гр., повечето време ще е офф и ще ти поддържа без проблем 21-22гр.

  11. IDM
    IDM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    5
    #4104

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Имам нужда от помощ за избор на климатик нисък клас. Наясно съм кои са по качествените машини, но имам бюджет 800 - 850 лв. максимум с монтажа. Ето още инфо:
    1. Жилищно помещение, спалня.
    2. Ще се използва и за охлаждане и за отопление.
    3. 12 кв.м. е стаята, 33 кубика. ПВЦ дограма, двоен стъклопакет. 3 етаж от блок с изолация. Изложението е югоизток.
    4. София
    5. Желаната телпература за зимата е около 23 традуса, лятото също.
    6. Има изолация на единствената външна стена.
    7. Има единствено ЛЕД телевизор като уреди.
    8. до 850лв с монтажа.
    9. За отопление поне до -10 навън трябва да мога да разчитам на него.
    10. Стаята е птавоъгълна 3 X 4 метра, едната стена 3 метра е външна с прозорци, на на другата има голям гардероб. Останалото е спалня, детско легло и нощни шкафчета.

    Като цяло апартамента е топъл. От тази зима другото помещение го отоплявам с климатик ЛГ 12 и за сега съм много доволен. около 35 кв. си поддържа 25 градуса, но съм наясно и че все още не е много студено навън. Има електрическо котле и радиатори във всички стаи за много ниски температури, но ми се иска нещо по-икономично и за спалнята.
    От разгледаното по сайтове в бюджета ми влизат климатици Sang, Neo, Daewoo, TCL, AUX и даже Samsung. Не държа на екстри, а само сносни коефициенти на отопление и охлаждане. Изброените са със Scop около 4 и Seer около 6.
    Благодаря предварително!

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4105

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Увеличи малко бюджета,че 850 лв за климатик са малко.От изброените климатици може би само AUX-са става.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 13-12-18 в 17:10.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #4106

    Отговор: Избор на климатик '2018

    IDM , една 9ка на Грее или Мидеа която влиза в бюджета ще ви свърши работа .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4107

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от IDM Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам нужда от помощ за избор на климатик нисък клас. Наясно съм кои са по качествените машини, но имам бюджет 800 - 850 лв. максимум с монтажа. Ето още инфо:
    1. Жилищно помещение, спалня.
    2. Ще се използва и за охлаждане и за отопление.
    3. 12 кв.м. е стаята, 33 кубика. ПВЦ дограма, двоен стъклопакет. 3 етаж от блок с изолация. Изложението е югоизток.
    4. София
    5. Желаната телпература за зимата е около 23 традуса, лятото също.
    6. Има изолация на единствената външна стена.
    7. Има единствено ЛЕД телевизор като уреди.
    8. до 850лв с монтажа.
    9. За отопление поне до -10 навън трябва да мога да разчитам на него.
    10. Стаята е птавоъгълна 3 X 4 метра, едната стена 3 метра е външна с прозорци, на на другата има голям гардероб. Останалото е спалня, детско легло и нощни шкафчета.

    Като цяло апартамента е топъл. От тази зима другото помещение го отоплявам с климатик ЛГ 12 и за сега съм много доволен. около 35 кв. си поддържа 25 градуса, но съм наясно и че все още не е много студено навън. Има електрическо котле и радиатори във всички стаи за много ниски температури, но ми се иска нещо по-икономично и за спалнята.
    От разгледаното по сайтове в бюджета ми влизат климатици Sang, Neo, Daewoo, TCL, AUX и даже Samsung. Не държа на екстри, а само сносни коефициенти на отопление и охлаждане. Изброените са със Scop около 4 и Seer около 6.
    Благодаря предварително!
    Един приятел от две три години се отоплява с Daewoo 12-ка за хола и сега сложи и в спалнята. Като цяло е доволен от тях, но и апартамента му е топъл. Преди се отопляваше на чудо, но му омръзна хамалогията и го разкара.
    Онзи ден по време на черните дни, ги продаваха в Зора-та за по 550лв

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    6
    #4108

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Привет,
    Предстои ми покупка на климатик, но се нуждая от помощ за избора му. Познати горещо ми препоръчват Mitsubishi.
    Помещението е дневна с кухня и уреда ще се използва както за отопляване, така и за охлаждане. Къщата е едноетажна с PVC дограма, но няма изолация. Изложение юг/изток. Налични приземен етаж по цялата площ на къщата (мазе) и складова база (навес) по северната стена, а западната стена на стаята е вътрешна (коридор). Помещението е около 20 кв.м. Подова настилка - ламинат. Къщата е купена преди месец и нямам представа дали е топла през зимата. Намира се в близост до Ямбол.
    Бюджет - около 2000лв.
    Ще ми се да е безшумен, защото може да се налага да се спи в стаята (поне първоначално) и да е надежден при по-сериозни минусови температури и ... естествено икономичен.
    Предполагам, за да е ефективен и икономичен, трябва да има съвкупност от определени характеристики и точно това ме затруднява. Честно казано колкото повече чета, толкова по-объркана ставам
    Благодаря предварително.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4109

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ето няколко предложения:
    Mitsubishi FH25VE
    Mitsubishi 35 ZS-S
    Fujitsu 09LTC
    Fujitsu 12 LUCA
    Този пост е редактиран от bobovo; 13-12-18 в 20:31.
    magdamir, pulsedriverbg, JOKVN и 1 други харесват това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4110

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от IDM Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам нужда от помощ за избор на климатик нисък клас. Наясно съм кои са по качествените машини, но имам бюджет 800 - 850 лв. максимум с монтажа. Ето още инфо:
    1. Жилищно помещение, спалня.
    2. Ще се използва и за охлаждане и за отопление.
    3. 12 кв.м. е стаята, 33 кубика. ПВЦ дограма, двоен стъклопакет. 3 етаж от блок с изолация. Изложението е югоизток.
    4. София
    5. Желаната телпература за зимата е около 23 традуса, лятото също.
    6. Има изолация на единствената външна стена.
    7. Има единствено ЛЕД телевизор като уреди.
    8. до 850лв с монтажа.
    9. За отопление поне до -10 навън трябва да мога да разчитам на него.
    10. Стаята е птавоъгълна 3 X 4 метра, едната стена 3 метра е външна с прозорци, на на другата има голям гардероб. Останалото е спалня, детско легло и нощни шкафчета.

    Като цяло апартамента е топъл. От тази зима другото помещение го отоплявам с климатик ЛГ 12 и за сега съм много доволен. около 35 кв. си поддържа 25 градуса, но съм наясно и че все още не е много студено навън. Има електрическо котле и радиатори във всички стаи за много ниски температури, но ми се иска нещо по-икономично и за спалнята.
    От разгледаното по сайтове в бюджета ми влизат климатици Sang, Neo, Daewoo, TCL, AUX и даже Samsung. Не държа на екстри, а само сносни коефициенти на отопление и охлаждане. Изброените са със Scop около 4 и Seer около 6.
    Благодаря предварително!
    То, обикновено, малка спалня е помещение, което изисква най много качества от един климатик. За това и компромисите там, са най неприятни при експлоатацията след това.
    VanDan и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе