Страница 276 от 283 ПърваПърва ... 226266274275276277278 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,126 до 4,140 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    19
    #4126

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ясно, благодаря.

  2.  
     
  3. IDM
    IDM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    5
    #4127

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    То, обикновено, малка спалня е помещение, което изисква най много качества от един климатик. За това и компромисите там, са най неприятни при експлоатацията след това.
    Здравейте отново,
    Благодаря за мненията и отговорите.
    Ако избирам между:
    - MIDEA MA-09NXD0 BLANC

    - Gree Bora Eco R32 GWH09AAB-K6DNA4A
    -
    Panasonic CS - UE09QKE/CU - UE09QKE

    Да кажем, че са в бюджета. Midea и Gree са доста по-нови модели с по-добри показатели и повече екстри, Панасоника е по-стар модел, но вероятно по-качествен.
    Кое бихте препоръчали?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4128

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Това Грее Бора, не беше ли подобно на Грее Ломо. Август 2017г. сложих Грее Ломо 9-ка в стаята на баща ми в пристройката на къщата за охлаждане. Беше няколко месеца преди да почине и нямам отзиви от отопление, а си имаме и локално парно. Той си беше доста глухичък и за шум нямаше как да коментира. На мен лично като влезех ми беше шумен, особено на по-висока степен. Но аз, както и никой в къщи не понасяме клими нощем. Иначе моделът като цяло има много дървен вид. Просто излъчването му, материали и сглобка изглеждат как да кажа, като на евтин уред. За каквито и да е екстри няма как да се говори. Просто за тези пари - толкова.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4129

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Bora е наследника на lomo, който е наследника на моята цепеница Кози. Квот плащаш, това получаваш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #4130

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!
    Предстои ми да обзаведа всекидневната с кухненска част с климатик и ще се радвам да помогнете в избора.
    Ето и анкетката, която ще е полезна за преценката:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa - за отопление и охладане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 23,9 кв.м., 62 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - ПВЦ двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - около 4 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток/югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти) - 8 ет., има още 2 етажа отгоре, среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - около 23 гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - 8 см. фибран на цялата сграда
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - фурна, хладилник, микроълнова, съдомиялна, телевизор и др.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - до 1600-1700 лв. с монтажа
    Сякаш предпочитам марките Daikin и Fujitsu/ General, но не бих отказал и нещо друго качествено.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    6
    #4131

    Отговор: Избор на климатик '2018

    3-12-18, 15:59 #4112
    Отговор: Избор на климатик '2018
    Привет,
    Предстои ми покупка на климатик, но се нуждая от помощ за избора му. Познати горещо ми препоръчват Mitsubishi.
    Помещението е дневна с кухня и уреда ще се използва както за отопляване, така и за охлаждане. Къщата е едноетажна с PVC дограма, но няма изолация. Изложение юг/изток. Налични приземен етаж по цялата площ на къщата (мазе) и складова база (навес) по северната стена, а западната стена на стаята е вътрешна (коридор). Помещението е около 20 кв.м. Подова настилка - ламинат. Къщата е купена преди месец и нямам представа дали е топла през зимата. Намира се в близост до Ямбол.
    Бюджет - около 2000лв.
    Ще ми се да е безшумен, защото може да се налага да се спи в стаята (поне първоначално) и да е надежден при по-сериозни минусови температури и ... естествено икономичен.
    Предполагам, за да е ефективен и икономичен, трябва да има съвкупност от определени характеристики и точно това ме затруднява. Честно казано колкото повече чета, толкова по-объркана ставам
    Благодаря предварително.
    13-12-18, 18:21 #4113
    Отговор: Избор на климатик '2018
    Ето няколко предложения:
    Mitsubishi FH25VE
    Mitsubishi 35 ZS-S
    Fujitsu 09LTC
    Fujitsu 12 LUCA
    Този пост е редактиран от bobovo; 13-12-18 в 18:31.

    Привет отново,
    Оказа се, че помещението е 26 кв.м и 70 куб.м. В местен магазин препоръчаха да взема 18ка. За Mitsubishi FH35VE искаха над 2600лв, което е над планувания бюджет.
    Ще съм Ви много благодарна ако препоръчате подходящ модел и марка.
    Този пост е редактиран от magdamir; 20-12-18 в 09:21.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4132

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от magdamir Виж публикацията
    3-12-18, 15:59 #4112
    Отговор: Избор на климатик '2018
    Привет,
    Предстои ми покупка на климатик, но се нуждая от помощ за избора му. Познати горещо ми препоръчват Mitsubishi.
    Помещението е дневна с кухня и уреда ще се използва както за отопляване, така и за охлаждане. Къщата е едноетажна с PVC дограма, но няма изолация. Изложение юг/изток. Налични приземен етаж по цялата площ на къщата (мазе) и складова база (навес) по северната стена, а западната стена на стаята е вътрешна (коридор). Помещението е около 20 кв.м. Подова настилка - ламинат. Къщата е купена преди месец и нямам представа дали е топла през зимата. Намира се в близост до Ямбол.
    Бюджет - около 2000лв.
    Ще ми се да е безшумен, защото може да се налага да се спи в стаята (поне първоначално) и да е надежден при по-сериозни минусови температури и ... естествено икономичен.
    Предполагам, за да е ефективен и икономичен, трябва да има съвкупност от определени характеристики и точно това ме затруднява. Честно казано колкото повече чета, толкова по-объркана ставам
    Благодаря предварително.
    13-12-18, 18:21 #4113
    Отговор: Избор на климатик '2018
    Ето няколко предложения:
    Mitsubishi FH25VE
    Mitsubishi 35 ZS-S
    Fujitsu 09LTC
    Fujitsu 12 LUCA
    Този пост е редактиран от bobovo; 13-12-18 в 18:31.

    Привет отново,
    Оказа се, че помещението е 26 кв.м и 70 куб.м. В местен магазин препоръчаха да взема 18ка. За Mitsubishi FH35VE искаха над 2600лв, което е над планувания бюджет.
    Ще съм Ви много благодарна ако препоръчате подходящ модел и марка.
    2600 за FH 35 (12ka) e много .
    Аз съм с FH25 в 20кв спалня и никакви проблеми .
    Реално разлика между 25 и 35 е само софтуерна. В телата няма разлика . Машината е яка и си мисля ,че ще се справи .
    Ако искате по -мощен то LTC `12 e за вас .
    Ако можете да си сметнете загубите примерно около -10 градуса ще е най-лесно .
    magdamir одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    6
    #4133

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    2600 за FH 35 (12ka) e много .
    Аз съм с FH25 в 20кв спалня и никакви проблеми .
    Реално разлика между 25 и 35 е само софтуерна. В телата няма разлика . Машината е яка и си мисля ,че ще се справи .
    Ако искате по -мощен то LTC `12 e за вас .
    Ако можете да си сметнете загубите примерно около -10 градуса ще е най-лесно .
    Благодаря за отговора
    И на мен 2600лв ми идват много
    Зная, че качеството се плаща, но...

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4134

    Отговор: Избор на климатик '2018

    25-ицата FH ще ти върши работа, това си е машина за големи помещения.12LTC също ще е добър избор.
    Rafailiev одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4135

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Кое му е многото на 2600лв. за FH35? Нали на толкова се продава? Тук там го има за 100тина лв. на долу. Ако има по ниска цена ....ами споделете я на @magdamir да се облажи.

    За 70м3 от къща, не изолирано помещение и до колкото разбирам 3бр. външни стени....ще следя с интерес какъв ще е резултата с FH25.

    @magdamir
    Колкото по малко топло загуби имаш, толкова по малка ще е консумацията. Не всичко зависи само от климатика.
    magdamir и rosswen харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4136

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Кое му е многото на 2600лв. за FH35? Нали на толкова се продава? Тук там го има за 100тина лв. на долу...
    Тъпо е да се дават 2600 лева за цепеница, при положение че Hitachi 35 PSB идва горе-долу на толкова. Разликата между двата е като тази между мерцедес и трабант, ако ме разбираш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4137

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Говори се за конкретния модел и цената му до колкото виждам.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4138

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тъпо е да се дават 2600 лева за цепеница, при положение че Hitachi 35 PSB идва горе-долу на толкова. Разликата между двата е като тази между мерцедес и трабант, ако ме разбираш.
    С мерцедеса може да си сверяваш часовника зимно време.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4139

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Говори се за конкретния модел и цената му до колкото виждам.
    Идеята ми беше ,че не си заслужава 2600 лв за тази 12 ка.
    Че го има за по- малко пари го има.
    Затова каза,че ако ще е 12 ка по- добре LTC за по- малко пари.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4140

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    С мерцедеса може да си сверяваш часовника зимно време.
    А с трабанта може пеша да ходиш зимно време.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе