Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 258
Like Tree37Одобрявам

LG телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #166

    Отговор: LG телевизори 2018

    Опитал съм всякакви вариации на настройките. Не се влияе. В крайна сметка от LG признаха проблема и в момента от Корея пътува насам нов дисплей. Обаче няма никаква гаранция че и той не е същия. През 2017 г. са произвели голяма партида дисплеи, които са калибрирани твърде топли и затова дават тоя дефект. Вероятно са ги насочили към Източна европа. Не случайно C8 върви с разни промоции. Гледат да ги утикат. И накрая какво се получава - ще получа дефлорирана от сервизния техник булка. Няма да гледам нов телевизор, а отремонтиран. Без да имам вина за дефекта. И почти месец съм без телевизор.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #167

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    През 2017 г. са произвели голяма партида дисплеи, които са калибрирани твърде топли и затова дават тоя дефект. Вероятно са ги насочили към Източна европа
    Не знам кой те е излъгал че панелите се калибрират. След като слязат от поточната линия се тестват дали работят, а после се пакетират. Калибрация се прави на телевизор или монитор, а не на панел.
    Панелите за подмяна, трябва да ги имат на склад в Европа. Вероятно в заводският склад в Полша.
    https://www.google.com/maps/place/LG....8884754?hl=bg

    Gena_bs одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    2
    #168

    Отговор:

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    LAN кабелът до рутера е най-добрият вариант за гарантирана връзка. В нашето съвремие, радиоефирът е претоварен от всякакви устройства, работещи на близки честоти и това пречи на добрата работа на Wi-Fi връзката.

    Как да видим наработените часове на телевизор LG
    Поставяте в работещ телевизор флашка, вземате стандартнвото дистанционно и на него бързо натискате 7 пъти червеният бутон. На флашката се създава текстов файл с времето на наработка. Поставяте флашката в компа и гледате. Времето за наработка ще бъде в минути!
    Другият вариант е в сервизното меню - Сервисное (инженерное) меню на телевизорах LG : webOS-телевизоры - Обсуждение


    LG logo luminance adjust
    It’s a new feature on the 2018 models only at this point.
    Sports lovers and news channel addicts will greatly appreciate this safety feature as they are most a risk of screen burn .

    LG call the feature “Logo Luminance Adjustment”
    • Adjust the luminance of static images such as logos within content to correct potential picture quality issues.
    • This feature can be switched on or off just like pixel shift can be.

    https://www.avsforum.com/forum/40-ol...l#post55799440
    Колега пробвах варианта за проверка на часовете на телевизора, но нищо не се получи като файл на флашката. Опитвал съм с приложението anymote което има инстарт бутон, но и там нищо не се получава, излиза само прозорец на екрана където пише инстарт, но не и квадратчетата за въвеждане на паролата. Пробвалсъм го на други лг-та работи без проблеми. Телевизора е LG 43LJ500V, ако можеш да дадеш идея.Благодаря.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #170

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам кой те е излъгал че панелите се калибрират. След като слязат от поточната линия се тестват дали работят, а после се пакетират. Калибрация се прави на телевизор или монитор, а не на панел.
    Панелите за подмяна, трябва да ги имат на склад в Европа. Вероятно в заводският склад в Полша.
    https://www.google.com/maps/place/LG....8884754?hl=bg



    1. "... OLED TVs, LG reportedly told rtings.com, are made using a hot process, and they're then calibrated when the display cools down.

    Certain OLED screens made in the LG factory in 2017 were calibrated too soon, while they were still warm, resulting in a "lookup table" (a piece of firmware that maps the digital colour representations in a video input to real-world colours on the screen) with incorrect mappings, which then produce an error after LG's anti-burn-in feature, known as Pixel Refresh, is applied to the screen.. ..."

    Превод:
    OLED телевизорите, според LG , са направени с горещ процес и след това се калибрират, когато дисплеят се охлади.Някои OLED екрани, направени в завода на LG през 2017 г., бяха калибрирани прекалено скоро, докато бяха все още топли, което доведе до "таблица за търсене" (част от фърмуера, която картографира цифровите цветови репрезентации във видео вход към реалните цветове на екран) с неправилно картографиране, което след това предизвиква грешка, след като функцията на LG за борба с изгарянето, известна като Pixel Refresh, се прилага на екрана.

    2. От сервиза изрично посочиха, че панелът ще пристигне от Корея - не от Европа. Два пъти ги питах. Те са направили заявката по нареждане на LG България.

    Но вие знаете всичко, така че аз вероятно греша.
    Този пост е редактиран от Иванов52; 25-09-18 в 16:59.

  6. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #171

    Отговор: LG телевизори 2018

    Никой не знае всичко(учим се докато сме живи)...а OLED са твърде недоразвита технология за торбата пари която искат....
    brave одобрява това.

  7.  
     
  8. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #172

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    1. "... OLED TVs, LG reportedly told rtings.com, are made using a hot process, and they're then calibrated when the display cools down.

    Certain OLED screens made in the LG factory in 2017 were calibrated too soon, while they were still warm, resulting in a "lookup table" (a piece of firmware that maps the digital colour representations in a video input to real-world colours on the screen) with incorrect mappings, which then produce an error after LG's anti-burn-in feature, known as Pixel Refresh, is applied to the screen.. ..."

    Превод:
    OLED телевизорите, според LG , са направени с горещ процес и след това се калибрират, когато дисплеят се охлади.Някои OLED екрани, направени в завода на LG през 2017 г., бяха калибрирани прекалено скоро, докато бяха все още топли, което доведе до "таблица за търсене" (част от фърмуера, която картографира цифровите цветови репрезентации във видео вход към реалните цветове на екран) с неправилно картографиране, което след това предизвиква грешка, след като функцията на LG за борба с изгарянето, известна като Pixel Refresh, се прилага на екрана.

    2. От сервиза изрично посочиха, че панелът ще пристигне от Корея - не от Европа. Два пъти ги питах. Те са направили заявката по нареждане на LG България.

    Но вие знаете всичко, така че аз вероятно греша.
    Добре - за доставката греша, но не и за видеопанела.

    На това какво ще му калибрираш?
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ето как изглежда LG OLED дисплей (гол - без защитно стъкло и рамка)



    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...ons-a3617.html
    Какво сляпо са преписали на сайта си rtings въобще малко ме интересува. Там единственото важно за мен са резултатите от замервания.

    Ти знаеш ли какво е калибрация, кога, на какво, как, с какво се прави и защо?
    След производството, панелът се тества само дали работи - излъчва светлина на цял екран при различни цветови заливки.
    На самият видеопанел не можеш да правиш каквито и да било корекции!
    Корекции може да правиш в софтуера на управляващитe го блокове - T-con и Main Board.

    Калибрация се прави на съответното устройство - в случаят, телевизор и за конкретеното му използване за гледане на телевизия или входящ сигнал от друго устройство за съответният порт на телевизора.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-09-18 в 13:25.

  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #173

    Отговор: LG телевизори 2018

    Аз съм електоинженер по професия.и съм наясно какво е калибрация, защото съм правил калибрация на множество устройства, които изискват такава. В случая цитирам сериозен сайт, който пък цитира думите на инженерите от LG, с които са кореспондирали, и които са дошли на място в офиса им. Вероятно има някаква нактройка на панела след изстиването му, която те наричат калибрация. По тоя въпрос толкова.

    За тия, които се интересуват от моята история с LG-C8 . Тя приключи. След 25 дни разправии с представителството на LG в България, управителя на Технополис - Русе и централното ръководство на Технополис ми се обадиха и през зъби ми съобщиха, че не могат да доставят в срока от един месец панела от Корея и съответно не могат да ремонтират в тоя срок телевизора. Предложиха ми да върнат парите или да заменят телевизора с друг. Трябва да отбележа че от LG бяха любезни и поръчаха панел, но не се съгласиха да подменят телевизора. Управителя на магазина в Русе се държа високомерно и не прояви разбиране. Доколкото разбрах центалното управление на Технополис е наредило на русенския филиал телевизорът да бъде подменен или парите да бъдан върнати 5 дни преди изтичане на крайния срок. Всичко това ми коства много нерви и време.

    Бях решил да си върна парите и да поръчам телевизор онлайн. Но това означаваше още 2- 3 седмици чакане. И въпреки, че нетърпението е лош съветник реших да протествам друго С8 и Sony AF8. Тоя път както трябва. Въоръжих се с няколко теста и откъси от филми записани на флашка. и отидох в магазина. Нека го кажа така - не бяха много любезни. Извинение разбира се нямаше. Поисках да тествам двата модела телевизори, но управителя забрани да ми отворят втория - Сонито. Което беше грубо и странно. Когато запитах консултанта - ако сега дойде друг клиент и поиска да тества сонито ще му го отворите ли - той каза - Да разбира се.

    Както и да е, протествах C8. Нищо общо с първата ми покупка. Проверих всичките функции плюс няколко теста за еднородност на екрана и изгорели пиксели. Перфектен образ. Идеална хомогенност. Забравих за Сонито и взех C8. Ссега остана да го калибрирам вкъщи и да се насладя на хубави филми с 4К резолюция. Докато чаках напълних 4 тетрабайта с такива.

    Що се отнася до С8 - това е прекрасен телевизор. Наистина. Трябва само да внимавате с дисплея и да го проверите много внимателно преди покупка, или най-добре поръчайте онлайн.


    ЗАЩО ТРЯБВАШЕ ДА ИЗЖИВЕЯ ВСИЧКО ТОВА

    През 2006 година, тройната коалиция е променила Закона за защита на Потребителите. И той се е превърнал в Закон за защита на Производителите и Търговеците. Ето как е станало това. Прочетет внимателно членовете от закона, които го трансформират в Закон за защита на Производителите и Търговеците. :

    Чл. 112.

    (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната и с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.


    (2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:
    1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;
    2. значимостта на несъответствието;
    3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.

    Първата точка дава, привидно, възможност потребителят да реши - дали да поиска подмяна или пък ремонт на продукта.

    Втората точка, обаче обезсилва първата. Защото никъде в закона или някъде другаде не са посочени критерии за непропорционалност. Това го решава търговеца или производителя. Тоест те са защитени - ние не. Естествено те се скриват зад точка втора и могат, по свое усмотрение да решават - подмяна или ремонт. Понякога, ако търговецът е по-свестен - може да се съгласи веднага на подмяна. Но той решава. Не ние. Ние сме оставени на милостта му. На практика нямаме права. Ако купим нещо дефектно, ще си го ремонтираме.

    Това са само два члена в тая посока. Но има и други. Просто тук е неудобно да изреждам всички.

    Скоро, с няколко приятеля - адвокати, журналисти, политици, ще пуснем във фейсбук петиция за промяна на закона. Също така ще алармираме много депутати, вестници, телевизии, обдусмана и т.н. Който желае - може да подкрепи.

    Забравих да посоча, че всичко това не важи за онлайн поръчките. Там можете да върнете в 14 дневен срок без да обяснявате защо. Навремето, през 2006г., просто нямаше така развита онлайн търговия. Затова са охлабили примката. Но нищо чудно скоро и това право да ни отнемат.
    Този пост е редактиран от Иванов52; 01-10-18 в 00:18.
    lkirov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #174

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Аз съм електоинженер по професия.и съм наясно какво е калибрация, защото съм правил калибрация на множество устройства, които изискват такава. В случая цитирам сериозен сайт, който пък цитира думите на инженерите от LG, с които са кореспондирали, и които са дошли на място в офиса им. Вероятно има някаква нактройка на панела след изстиването му, която те наричат калибрация. По тоя въпрос толкова..

    Както и да е, протествах C8. Нищо общо с първата ми покупка. Проверих всичките функции плюс няколко теста за еднородност на екрана и изгорели пиксели. Перфектен образ. Идеална хомогенност. Забравих за Сонито и взех C8. Ссега остана да го калибрирам вкъщи и да се насладя на хубави филми с 4К резолюция. Докато чаках напълних 4 тетрабайта с такива.
    Надявам се осъзнаваш, че няма как, специално заради рейтингс, от Корея да пристигнат инженери на LGDisplay за да погледнат някакъв телевизор? В офиса им са дошли представители на компанията от САЩ.

    това е сайтът, ако решиш може да ги попиташ какви процедури следват, на и след свалянето на панела от поточната линия - ще ми е интересно да науча..
    http://www.lgdisplay.com/eng/main
    а това е заводът в Paju....
    https://www.google.com/maps/place/Lc....7580706?hl=bg
    а това е заводът в Gumi
    https://www.google.com/maps/place/LG....4044015?hl=bg

    с какво ще калибрираш твоят C8 ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #175

    Отговор: LG телевизори 2018

    Никъде не са казали, че инженерите са пристигнали от Корея. Естествено, че са отишли специалисти от местния клон, които обаче са в пряка връзка с фирмата майка. Те не са отишли да видят "някакъв" телевизор, а телевизор, който се намира в офиса на сайт, с влияние сред потребителите. Което говори добре за LG. Като публикуваш сателитни снимки на покривите на заводите на LG да не си въобразяваш, че знаеш какво става под тях. Някога работил ли си във фирма, която разполага с ноу-хау, което всички искат да откраднат? Тия специалсти са посочили че "калибрацията е извършена при твърде топли панели". Какво се крие зад думата калибрация на панелите едва ли е публикувано по сайтовете, които обикаляш, и от които копираш информация.

    Що се отнася до калибрацията на C8 - има множество методи за извършването и. Включително и апаратни. Аз обаче, по стечение на обстоятелствата, съм се занимавал и с дизайн и съм калибрирал безчет монитори - апаратно и по усет. Накрая установих, че усетът ми е по добър от калибраторите, които съм ползвал и ги зарязах. Така че не ми е никакъв проблем да си калибрирам телевизора. И снощи с голям кеф го направих. Отне ми 20 минути. Но наистина обикновен потребител може да се пообърка в множеството настройки. Затова пък има няколко стандартни, които вършат работа, ако не си изкушен киноманиак, като мен.

    Телевизорът е чудесен. Препоръчвам го, с уговорката, че трябва много внимателно да се тества панела при покупка. Която пък, засега, е най добре да се направи онлайн.
    Този пост е редактиран от Иванов52; 02-10-18 в 12:54.
    svetlio1 и lkirov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #176

    Отговор: LG телевизори 2018

    Може да постнеш твоите настройки - току виж са харесали и на други потребители с такъв тв (колкото и да е специфично за всяка бройка)

  13.  
     
  14. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #177

    Отговор: LG телевизори 2018

    Моите настройки няма да свършат работа. Но ето един най-простичък способ, който дава задоволителни резултати. Сканирайте с добър скенер някаква картина с разнообразие от цветове, сенки и полусенки. Качете я на телевизора. Поиграйте си с настройките за контраст, яркост, наситеност на цвета и т.н. Изображението на екрана трябва да е точно като оригинала на картината, която сте сканирали. Аз лично съм ползвал репродукции на Джим Варен. Можете да ползвате и някой плакат или да купите такъв или репродукция от Практикер или Брюколаж. Трябва обаче да имате оригинала за да сравнявате. Това е сравнително примитивен способ, но върши работа. Той обаче иска око и усет. Не пипайте по-дълбоките настройки - например баланса на бялото, ако нямате подготовка и не сте наясно какво правите.
    podredko и lkirov харесват това.

  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #178

    Отговор: LG телевизори 2018

    Във форума намерих полезна тема за калибрацията https://forum.setcombg.com/ремонт-се...аещи.html
    и мисля да проверя моята, която си правих на B7-цата, понеже променях по усет готовите настройки от нета.. Ще постна моите по-късно, понеже съм доволен от модификацията..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 02-10-18 в 21:23.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #179

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Аз обаче, по стечение на обстоятелствата, съм се занимавал и с дизайн и съм калибрирал безчет монитори - апаратно и по усет. Накрая установих, че усетът ми е по добър от калибраторите, които съм ползвал и ги зарязах. Така че не ми е никакъв проблем да си калибрирам телевизора. И снощи с голям кеф го направих.
    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Моите настройки няма да свършат работа. Но ето един най-простичък способ, който дава задоволителни резултати. Сканирайте с добър скенер някаква картина с разнообразие от цветове, сенки и полусенки. Качете я на телевизора. Поиграйте си с настройките за контраст, яркост, наситеност на цвета и т.н. ......
    Чувствителността на човешкото око не е достатъчна за целта.
    Нямаш си и понятие, колко неща пропускаш и колко грешиш.. Подвеждаш хората, като използваш термина калибрация за настройки на око...
    Скенерите и принтерите не копират 1 към 1, а изкривяват цветовете! Няма стандарт за бялото при хартията, а ти ще настройваш баланса на бялото на телевизора!?
    Сравняваш образ от отразено изображение със самоизлъчващ такъв!
    Сравняваш ги при неправилно осветление на шаблона! Трябва да го правиш на тъмно и такава лампа да осветява шаблона. (5000K, CRI>95)
    https://www.yamada-shomei.co.jp/sear...hp?code=Z80PRO
    https://www.flickr.com/photos/219275...7679784507642/
    https://www.flickr.com/photos/219275...7679784507642/
    за мое съжаление не разполагам с такава
    ето спектралната характеристика на лампа с висок CRI
    https://www.flickr.com/photos/219275...7679784507642/
    надявам се знаеш какво е human centric light

    Пусни телевизора в режим - true cinema и го остави

    Седни и прочети...Макар темата да е стара, ще научиш доста неща
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%80%D0%B8.html

    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html

    https://www.lightillusion.com/percep...our_match.html

    https://displaycalibrations.com/requ..._download.html
    https://displaycalibrations.com/disk_features.html
    http://test.full.band/

    а за заводите - имах 4 снимки отвътре на завода в Паджу, но никога не съм ги публикувал по молба на човека, който ми ги прати.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-10-18 в 11:39.

  17. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #180

    Отговор: LG телевизори 2018

    за калибрацията.....
    моят uj 635 v го калибрирах съгласно указанията от RTINGS.COM .....
    е по-грозна и неясна картина нямаше накъде....
    затова си го нагласих по мой вкус....и съм си екстра...
    всичко това с калибрацията е тъпотия......."на вкус и цвет товарищ нет...."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 14:32
  3. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 12:43
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе