Страница 10 от 61 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 913
Like Tree122Одобрявам

SONY телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #136

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Доколкото разбрах проблема е в Медиа тек, така че нищо повече не очаквай от Сони.Вграденият плеър е оптимизиран по някакъв начин и само той пропуска ДТС.Само дето си е все така куц.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #137

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Въпроса е коментиран многократно,и отговора ми е все един и същ:Да,вградения плеяр е адски тъп,и никога не съм го ползвал,Kodi и VLC винаги са ми изкарвали многоканален звук,сега след новия ъпдейт,това беше първото нещо което проверих и отново нямам никакъв проблем с тях...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #138

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Ти явно си от малкото богоизбрани.Аз се мисля за напреднал юзер ама с ДТС се боря с променлив успех.На Андроид 5 беше безпроблемен, на 6 проблеми с Коди, с Аркос минава.Пробвах SPMS - ОК , после изведнъж спря.добре че на ТВ то пускам основно сериали, когато гледам ремукси ползвам външен бокс заради ДТС МА и Долби трю.
    VLC направо от маркета ли го свали, че не съм го пробвал.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #139

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Супер е вградения плеър.
    Хардискове флашки сичко чете.

  6. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #140

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от FLAC Виж публикацията
    Предварително се извинявам ако това не е точната тема за моя въпрос, но съм нов потребител и тепърва ще научавам форума. До няколко дена ще съм собственик на SONY KD-43XD8305 и искам да попитам кой е най-добрия плеър за гледане на филми и клипове, който може да се свали от маркета. Има ли плеър който може да плейва от хард диск или флаш памет Blu-ray филми, HDR клипове и UHD Blu-ray филми (за последното може би няма такова животно)
    най умоляващо ти препоръчвам да не си собственик на тая бангия,сериите хд са едни от най гадните телевизори на сони съществували някога.това че си го набарал предполагам евтино някаде и хоп дай да го вземем

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #141

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Аз съм в момента с андроид 6, за дтс ползвам смпц, стара версия, с уговорки работи. Уговорките са, че трябва да от опциите за звук на тв да се включи да ползва аудио система (или както там го пише, не е ли избрано от там дтс не минава пастру, всъщност може и да минава, но проблема е, че когато дам плей на филм, автоматично усилва волумето на тв-то до край и почва да бучи и така докато не намалиш, а като натиснеш плей пак го усилва на макс. Като е спрян звука на тв-то, т.е. подаден на външен изход, пак го усилва, но не го чуваш) В опциите на коди си е включен дтс пастру. ЗВУКА НА РЕСИВЪРА ТРЯБВА ДА Е НАМАЛЕН, понеже при плей бучи, като го включиш изключиш филма няколко пъти, бученето спира (или превърташ напред-назад, абе за половин минута се оправя) ако не се оправи пускам Коди с някой филм и той 'отпушва' паструто, после се връщам на смпц и тръгва звука. Като се оправи може да се гледат филми до следващия път. На смпц, обаче ац3 не върви.
    На Коди си работи всичко, с други уговорки. Там в опциите се дава ац3 пастру, маркират се да транскодира дтс и други (има смисъл при многоканален аац звук и разните там нови, които ресивъра ти може да не поддържа) така, всичко се чува през ресивъра и се декодира от ресивъра, минуса е, че скопява качеството, защото коди конвертира звука докато го гледаш и става ... по-зле. Има и друг минус, че по-някое време се разминава звука с картината. Препоръчват опцията от настройките на коди, която синхронизира звука с дисплея (по-принцип, тази опция изключва пастру, но казват, че върши работа, понеже след това се случвало транскодирането) не съм пробвал опцията, ползвам си коди за всичко, без дтс, за дтс смпц. Закърпил съм го да работи с тези уговорки, които звучат като голяма занимавка, но всъщност не са.

    За МТК, ясно не коментирам, Сони са герои по-принцип, телефоните с мтк изключително рядко получават нов андроид, да не кажа никога, проста там са си така нещата. За толко пари това е.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #142

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Супер е вградения плеър.
    Хардискове флашки сичко чете.
    Да и сдкарти с преходник и ... стига глупости, остава и да не ги чете. Просто е играничен до минимум и работи, до там с добрите новини.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #143

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Да и сдкарти с преходник и ... стига глупости, остава и да не ги чете. Просто е играничен до минимум и работи, до там с добрите новини.
    Допълвай, не спори с мене.
    За нуждата да си пуснеш филм от флашка или хард и да го изгледаш с субтитри с качеството с което си го свалил е супер другото е спор.
    Този пост е редактиран от sony 1; 18-03-18 в 11:08.
    presledvach одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #144

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Допълвай не спори с мене.
    Кое да допълня? Ти трябва да се напънеш и да измислиш от някъде, дали изобщо има по-калпав плеър от вградения, с по-малко функции, щото аз не знам за такъв. Елементарни неща не работят с него, по-мрежа, за да гледаш с него филм със субтитри, трябва да са вградени във файла иначе не ги отчита. Да не мечтаем да търси субтитри от интернет самостоятелно. Навигацията (прескачане напред е сложна) Не обичам да ходя да включвам разни флашки и хардове в телевизора. Рутера ми има хард диск, торент клиент, има самба, има и длна сървър, там си тегля от телефона и с дистанционното на телевизора ги пускам с коди и гледам.

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #145

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Кое да допълня? Ти трябва да се напънеш и да измислиш от някъде, дали изобщо има по-калпав плеър от вградения, с по-малко функции, щото аз не знам за такъв. Елементарни неща не работят с него, по-мрежа, за да гледаш с него филм със субтитри, трябва да са вградени във файла иначе не ги отчита. Да не мечтаем да търси субтитри от интернет самостоятелно. Навигацията (прескачане напред е сложна) Не обичам да ходя да включвам разни флашки и хардове в телевизора. Рутера ми има хард диск, торент клиент, има самба, има и длна сървър, там си тегля от телефона и с дистанционното на телевизора ги пускам с коди и гледам.
    Начи щом не обичаш да вкл. флашки или хардове и другите не трябва да обичат

    Кое е сложното да прескачаш напред

    Със DLNA Serviio го пробвах и изкарва субтитрите без проблем.
    Този пост е редактиран от sony 1; 18-03-18 в 11:35.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #146

    Re: Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от FLAC Виж публикацията
    До няколко дена ще съм собственик на SONY KD-43XD8305 и искам да попитам
    кой е най-добрия плеър за гледане на филми и клипове, който може да се свали от маркета.
    Ето тук съм направил опит да дам информация за възможностите на този модел:

    https://forum.setcombg.com/sony-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/58227-sony-uhd-kd-43xd8305-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-11.html#post833824

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    7
    #147
    Цитат Първоначално публикувано от goodman2 Виж публикацията
    Ако кача HDR клип на флашка или хард, HDR автоматично ли се пуска, или трябва да го активирам от настройките на картината? Пробвал ли си UHD Blu-ray филмите основния M2TS файл дали тръгва от вградения плеър или друг (KODI, MX)

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #148

    Отговор: SONY телевизори 2018

    След толкова хвалби на стоковият плеър, взех че го пробвах днес след големиОт ъпдейт ... ми все същото - още не работят настройките за субтитри на кирилица и си ги плющи в един размер и с гадна лента зад тях

    FLAC
    , поне на по-старите модели като моя се включва автоматично , а 4К блу рей не съм пробвал.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #149

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    След толкова хвалби на стоковият плеър, взех че го пробвах днес след големиОт ъпдейт ... ми все същото - още не работят настройките за субтитри на кирилица и си ги плющи в един размер и с гадна лента зад тях

    FLAC
    , поне на по-старите модели като моя се включва автоматично , а 4К блу рей не съм пробвал.
    Става и готино ако има вградени субтитри, или си сложил 2 варианта за външни

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #150

    Отговор: SONY телевизори 2018

    С външни пробвах (и продължава да ги превежда като "песен 1/2/3..." ) - имаше и вградени явно във филма щото ми излязоха и други езици, на които си работят настройките за субтитри. Ще си направя труда да сваля няколко варианта за някой филм да видим дали ще има разлика ... ама надали
    presledvach одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 61 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 14:32
  2. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 12:43
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 17:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе