Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Viking72

Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1

    Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

    Бях си купил съответния филтър (Ultralux WSF01) преди време за хладилничето ми, на което обичам да си ползвам диспенсъра за вода.
    От купуването до монтиране минаха поне 3 месеца, тъй като бях монтирал вече филтър когато си поръчах тези (3 броя за героя - 20 лв за брой на фона на 100 лв за уж оригиналните).
    Та тръгнах да монтирам филтъра в хладилника, но доста голям зор - нещо не се заключваше мазно, както предишните които съм купувал - било аналози или оригинални, но на значително по-висока цена от опоменатия. Та, след малко по-голям зор успях да завъртя и заключа филтъра, пуснах водата, източих въздуха от филтъра, като прокарах прилично количество вода. НО! Няколко минути по-къснно като отворих вратата на хладилника да прибера нещата които ми пречеха за монтажа, видях как тече вода около филтъра . Нали си бях купил 3 броя, тръгнах да монтирам 2рия. обезвъздушавам и О ужас - и с него същата работа.
    В момента съм махнал филтъра, но се чудя къде е проблема - във филтъра (по вероятно за мен) или в стойката където се монтира.
    Мислех да ходя да купувам оригинален да тествам, ама не ми се наливат още пари в тая тъпотия.
    Вариант 2 е да ходя да купя някакъв външен отново и да спра да се занимавам с глупости. От година и нещо започнах ползвам външен филтър, но се изкуших от варианта за евтин вътрешен и уж по удобната и лесна смяна на филтъра.

    Пиша темата за да разбера дали само при мен е проблема и има ли начин да използвам тези филтри. Проблема да е в стойката и има някакъв лесен начин за решение на проблема?
    Или ако проблема е налице и при други, да знаят хората да не купуват това нещо.

    Приемам и съвети/ предложения за прилични външни филтри за закупуване в София с магазин (не онлайн) на нормална цена.

    П.с. прилагам снимка на филтъра който опитах да ползвам.



    P.S.2 Ако някой със сходен модел хладилник от София има желание, мога да му дам филтрите да ги пробрва. Би ми дало еднозначен отговор къде е проблема!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от regned; 18-01-18 в 08:43.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2

    Отговор: Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

    Няма ли желаещи да изпробват филтъра/филтрите? Единия не отварян!

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3

    Отговор: Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

    Обърнете внимание на О пръстените.
    Иначе външен за 11 левчета и няма ядове.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #4

    Отговор: Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

    Вчера поръчах същия, който бяхте препоръчал в друга тема, а днес си го монтирах и пак си свиркам.
    Понеже и аз си виках ай стига цигании с външни филтри, да съм по правилата с филтър монтиран на предназначеното от производителя място...
    Колкото до О пръстените - какво за тях? Има си едни гумени такива, ама си тече.
    Проблема се появява когато напълня филтъра с вода и го проточа с няколко литра вода, като явно тогава качва налягането в системата и филтъра - е тогава протича.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #5

    Отговор: Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

    От снимката виждам,че О пръстените са хлабави. При това положение е нормално да се закопчава трудно и да тече.
    Щом си монтирал външен не се коси.
    В началото всеки филтър се промива докато водата се избистри.
    Аз го сменям,когато струята намалее и ледогенератора прави малко лед.

    А на тези тарикати от ЛГ и Гнусманс много поздрави от мен.Няма как на всеки шест месеца да купувам Оргинален филтър с цена сто лева.
    Нали разбираш,че някой някъде произвежда филтри за тези фирмени гиганти с лого-LG или Samsung.И тези същите филтри без made in Korea вече са на нормални цени.

    Друго,за което моля е публикувай някоя снимка за монтажа.
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-01-18 в 17:02.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #6

    Отговор: Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

    Монтажа е под мивката, щипки от оригинален външен филтър на самсунг.
    Дори си купих фитинг за 15 лв да снажда мястото на филтъра....
    Ще снимам и външния филтър, чийто о-пръстени са наистина доста хлабави!
    И пак да напомня ако някой иска външните филтри да ги пробва, че ако станат и подарък ще са му!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Проблем с вътрешен филтър Ultralux wfs01 за проточен хладилник Samsung

    Много готини щипки.
    Някой,ако знае откъде да ги купя,да праща линк.
    Супер е и филтъра е на добра цена.
    Я си купи нови О пръстени,които уплътняват и да видим как всичко ще си дойде на мястото.
    Те са стотинки, във всеки магазин за водопровод ги има .
    Този пост е редактиран от Viking72; 21-01-18 в 12:44.
    regned одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник Samsung RS61781GDSL
    От marinov1987 във форум Хладилна техника
    Отговори: 18
    Последно: 05-11-17, 14:16
  2. Антибактериален филтър за хладилник
    От erix във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-06-12, 11:16
  3. Проблем с диспенсъра на хладилник Samsung RL40WGSW
    От kikityy във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 05-06-10, 21:44
  4. Отговори: 4
    Последно: 16-11-07, 16:30
  5. Антибактериален филтър за хладилник/климатик
    От zombi във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-07, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе