Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с матрицата на LG 43UJ701V !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #1

    Проблем с матрицата на LG 43UJ701V !!!

    Получавам телевизора, пускам, правя настройки, прекрасна работа с магическото дистанционно, добра картина, бързи менюта, над 50 Mbit WiFi, всичко лети ...
    След момент поглеждам телевизора от по-голям ъгъл и УЖАС, картината посивява и почти изчезва! Променяйки ъгъла при тестова черна картина е направо ужасно.
    Имам чувството, че гледам някой евтин лаптоп отпреди 10 години!
    Погледнах Product code 43UJ701V-ZC.BEEGLJP и сравнявайки го с таблицата на kod излиза, че призводител на матрицата е CHI MEI Innolux. (лошо няма), а матрицата е тип TN (много лошо)!!!
    Въпрос към kod дали е актуална информацията? Въпреки, че гледайки дисплея май натам върви.
    Телевизора купих от EMAG на последните промоции, като цената беше съмнително ниска 899 лв. при нива на цените в други сайтове около 1050 - 1100 лв.

    Чудя се към кого да имам претенции, към LG, че подвеждат клиентите (навсякъде в сайта им се твърди, че този модел е с IPS матрица!!!) или към тарговеца, който съща подвежда!
    Как мога да докажа, каква е матрицата без да пипам телевизора!?
    Колко ли хора са се набутали като мен?
    Този пост е редактиран от hristo69; 20-01-18 в 20:17.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #2

    Отговор: Проблем с матрицата на LG 43UJ701V !!!

    Няма какво да доказваш щом си го купил онлайн връщаш вземаш парата и следващия !

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #3

    Отговор: Проблем с матрицата на LG 43UJ701V !!!

    Цитат Първоначално публикувано от hristo69 Виж публикацията
    Получавам телевизора, пускам, правя настройки, прекрасна работа с магическото дистанционно, добра картина, бързи менюта, над 50 Mbit WiFi, всичко лети ...
    След момент поглеждам телевизора от по-голям ъгъл и УЖАС, картината посивява и почти изчезва! Променяйки ъгъла при тестова черна картина е направо ужасно.
    Имам чувството, че гледам някой евтин лаптоп отпреди 10 години!
    Погледнах Product code 43UJ701V-ZC.BEEGLJP и сравнявайки го с таблицата на kod излиза, че призводител на матрицата е CHI MEI Innolux. (лошо няма), а матрицата е тип TN (много лошо)!!!
    Въпрос към kod дали е актуална информацията? Въпреки, че гледайки дисплея май натам върви.
    Телевизора купих от EMAG на последните промоции, като цената беше съмнително ниска 899 лв. при нива на цените в други сайтове около 1050 - 1100 лв.

    Чудя се към кого да имам претенции, към LG, че подвеждат клиентите (навсякъде в сайта им се твърди, че този модел е с IPS матрица!!!) или към тарговеца, който съща подвежда!
    Как мога да докажа, каква е матрицата без да пипам телевизора!?
    Колко ли хора са се набутали като мен?
    И тук казват че е IPS, странно...а е и RGBW структура - да не би заради това да е така с ъгъла на виждане?
    Съмнява ме да слагат TN панел и да се рекламира като друг.
    Отивай в Техномаркет или Технополис и тествай друг същия модел и подобен с RGBW панел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Проблем с матрицата на LG 43UJ701V !!!

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    И тук казват че е IPS, странно...а е и RGBW структура - да не би заради това да е така с ъгъла на виждане?
    Съмнява ме да слагат TN панел и да се рекламира като друг.
    Отивай в Техномаркет или Технополис и тествай друг същия модел и подобен с RGBW панел.
    Лошото е, че този модел е изчерпан в големите магазини. Гледах модела 670, който би трябвало да е със същата матрица, но не видях подобни проблеми.
    Направил съм и клипче на мое при изгасено осветление:
    https://youtu.be/sPj4_6fsmDw

    На тъмно не се гледа, черното сивее, та чак свети, неравномерна подсветка в двата долни ъгъла ...
    Нямам думи ...
    Чудя се, защо на този стахотно изпипан като управление, звук, дизайн, телевизор са лепнали такъв трагичен панел?! Дали не е производствен дефект?
    Съжалявам, ако пълня форума с моите писания, но съм бесен!!!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #5

    Отговор: Проблем с матрицата на LG 43UJ701V !!!

    Ами то IPS-са на тъмно си сивее ..и моя 43" дето е FullHD пак е така.
    Просто няма тоя контраст и черно както VA панела!.
    При мен обаче не се губят цветовете под ъгъл . Трябва да взема да пусна тоя тест - дай линк някакъв да го сваля/пусна да видя как е при мен това изображение с кръстчето.
    И друго, аз не съм се сблъсквал със RGBW панел и не мога да кажа дали е нормално това явление.
    Този 43UJ670V пак го дават същия панел. Ако при него в магазина няма проблем може и да е наистина някакъв фейк тоя ТВ за някой други държави! Ама аз закво не ги харесвам Емаг-мемаг и прочие ...
    Може би Христослав ще се включи или му пиши на ЛС са си каже мнението.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Ами то IPS-са на тъмно си сивее ..и моя 43" дето е FullHD пак е така.
    Просто няма тоя контраст и черно както VA панела!.
    При мен обаче не се губят цветовете под ъгъл . Трябва да взема да пусна тоя тест - дай линк някакъв да го сваля/пусна да видя как е при мен това изображение с кръстчето.
    И друго, аз не съм се сблъсквал със RGBW панел и не мога да кажа дали е нормално това явление.
    Този 43UJ670V пак го дават същия панел. Ако при него в магазина няма проблем може и да е наистина някакъв фейк тоя ТВ за някой други държави! Ама аз закво не ги харесвам Емаг-мемаг и прочие ...
    Може би Христослав ще се включи или му пиши на ЛС са си каже мнението.
    Той направи коментар в темата за LG. Но за мен все още не е ясен типа на матрицата, съответстващ на продуктовия номер.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем с матрицата на монитор HP ZR24w
    От vazmutenuser във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-06-11, 14:59
  2. Купих го - 40PFL5625Н матрицата е 285 проблем ли е?
    От stenliivanov във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-11, 17:50
  3. TV LCD Samsung LE40R82B проблем с матрицата
    От local1970 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-10, 20:01
  4. МАТРИЦАТА 3
    От mxkolev във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 11-11-03, 14:23
  5. Шрифта от Матрицата
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 11-10-03, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе