Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 153
Like Tree76Одобрявам

"Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #76

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    За този въпрос, ще намериш отговор в темата 'Избор на климатик 2019'
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #77

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Тупарлак , я се ослушай ПОД външното отдясно като застанеш срещу него ... чува ли се нещо ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #78

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Тупарлак , я се ослушай ПОД външното отдясно като застанеш срещу него ... чува ли се нещо ?
    Като се прибера вкъщи ще опитам, имаш предвид от тази страна дето се свързва тока на външното тяло ли?
    Не знам дали има значение, но от вън тръбния път опира в олука и е навит на колело от зад на външното тяло, тръбния път е навит на ръка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #79

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Да откъм тръбите , мисълта ми е да не се предава някакъв шум по кондензната тръба от външното щом по вътрешното всичко е сменено. Запуши я с гъбичка само за проба ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #80

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Да откъм тръбите , мисълта ми е да не се предава някакъв шум по кондензната тръба от външното щом по вътрешното всичко е сменено. Запуши я с гъбичка само за проба ...
    Точно кондензната тръба е прилепнала за олука, според теб има ли значение това за шума?
    Тези малоумници като пробиваха дупка за тръбния път, им казах че от вън има олук и те за малко да пробият олука, в Хасково сигурно няма свестни монтажници.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте,

    Честно да си кажа от начало бях афектиран от климатика защото ми създава само проблеми, но при условие че тъщата го има същия и няма проблем, след като на моя смениха всички части, остава само монтажа да не е извършен както трябва, въпреки че питах за мнения тук от вас и ви благодаря на всички които ми дадохте съвети, споделих ги с сервизните, тях не ги интересуваше само смениха частта видяха че не е отстранен дефекта и си тръгнаха. Понеже знам как работи MHI25ZS-S, като изключим моя дефект, доста е тих много добре топли и студи, дори затоплям понякога две стаи но тогава не спира въобще на stand by защото е до 20кв. климатика и е икономичен нон-стоп на топло ми харчи 35лв. на месец. Родителите ми имат Fujitsu 12 LMCE, не съм ходил до тях защото живеят далече, но ми пратиха клип и го чух как работи, по шумен е. Не смятам повече да се занимавам с климатика от къде идва проблема понеже си има гаранция и би трябвало тези които го обслужват те да се интересуват и да отстранят дефекта, но явно не са компетентни в тази област и не могат да разберат, за съжаление в България рядко се намират в случая монтажници и сервизни които са наясно какво вършат, а е пълно с търговци които предлагат такива стоки.

    Не мога да дам съвет на хората за климатици понеже не съм вещо лице в тази област, но мога да кажа от моя опит с който се сблъсках, да бъдат много предпазливи от кой закупуват климатична техника, защото търговци много, но кой ще извърши монтажа и кой ще поддържа гаранционна уреда е изключително важно.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 18-01-19 в 09:32.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #81

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    На този клип мисля, че се чува добре.
    https://www.youtube.com/watch?v=m6Fs...ature=youtu.be

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    3
    #82

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Благодаря на всички коментирали преди почти 3 години. Имах абсолютно същото цъкане. И аз се чудех дали да викам техници защото хем е тихо, хем чезне и мен ми се беше набило в глава и го чувах дори когато е леко и при мен другият климатик беше ОК. Единствено, че съм с Mitsubishi Heavy Industries DXK09Z6-W. Проблемът беше усукване на основата, на която се монтира климатика. Тези 4 ушички, на които стои вътрешното тяло трябва да са в една равнина до милиметър, а самата основа е супер мека. Климатикът, който работи добре беше монтиран на идеално права стена от гипсокартон и тръбите излизаха директно през стената. Цъкъщият беше с копан канал и монтажистът беше хакнал един дюбел, който беше сгънал долното дясно ухо около 2 милиметра навътре в канала. Развих винта, запълних с гипс отзад и всичко заспа. Това дето спира да цъка при включване на високи обороти не е защото нещо се намества. Просто вътрешното тяло се нагрява и пластмасата малко отпуска. Това е. Няколко стотинки, спестени от дебелината на ламарината на основата - месеци търсене.
    espace одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #83

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Дистин, нищо не си разбрал и пишеш пълни глупости. Тънката тенекия се нарича "база" и няма никакво отношение към усукването, просто защото е тънка. И слаба. Вкопаните тръби, съчетани с неграмотни монтажници, могат да усучат много вътрешни тела. Директно излизащия назад тръбен път улеснява в голяма степен монтажа, като подлъгва всеки един тъпак, че от него става монтажник.
    espace и Aleksandars харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    3
    #84

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Вие си представяте стандартна стена и "база" монтирана, като са били използвани фабричните отвори. Има как да се монтира, така че да усуква тялото, повярвайте ми и беше монтирана точно така - с една рапидка през ламарината точно в основата на долно дясно ухо. Така го беше прибрала навътре, че с клещи не можах да я дръпна 2мм навън, без да я развия. Усукано тяло, категорично е една от причините за цъкаща турбина. Сега ако натисна горен ляв ъгъл на тялото се получава същия шум, но в нормално положение шумът напълно изчезна. Надявам се това да не са глупости и информацията да бъде полезна и на друг. Лично аз щях да съм много радостен да видя подобен коментар, когато търсех причината за проблема.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #85

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Дистин, липсата на радост преди тези 3 години при теб се дължи на недостатъчна осведоменост. Много по-отдавна съм описал точно как се проверява вътрешното тяло за усукване или неправилен монтаж, с помощта на палците на двете ръце. За съжаление, веднъж усуканото вътрешно тяло може да изисква подмяна на втулката.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #86

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Да вдигна и аз темата.
    Имам SRK25ZSX-W в хола и SRK20ZSX-W в спалнята.
    Този в хола цъка и ме дразни: https://dl.sndup.net/wbfr/AirCon.m4a
    Чува се доста брутално, понеже е записано с телефон наврян в климатика.
    Като натисна горния ляв ъгъл към стената и спира.

    Какво е решението?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #87

    "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    Да вдигна и аз темата.
    Имам SRK25ZSX-W в хола и SRK20ZSX-W в спалнята.
    Този в хола цъка и ме дразни: https://dl.sndup.net/wbfr/AirCon.m4a
    Чува се доста брутално, понеже е записано с телефон наврян в климатика.
    Като натисна горния ляв ъгъл към стената и спира.

    Какво е решението?
    Предполагам, че с демонтаж на втулката на турбината и гресиране с подходяща смазка, почти сигурно ще си решиш проблема. Процедурата не е сложна, не пречи да извикаш техници.
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-02-23 в 22:47.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #88

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Предполагам, че с демонтаж на втулката на турбината и гресиране с подходяща смазка, почти сигурно ще си решиш проблема. Процедурата не е сложна, не пречи да извикаш техници.
    Трудно ли се отваря тялото? Бих опитал сам преди да викам техници.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #89

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    Трудно ли се отваря тялото? Бих опитал сам преди да викам техници.
    Не е нищо сложно, но има тънкости.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #90

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не е нищо сложно, но има тънкости.
    Някой описвал ли е процедурата тук във форума?
    Или пък ако може да препоръчаш подходящо видео в Youtube.

    Отделно може ли да се разкачи климатика от стената и да се остави да виси докато се работи по него или не е препоръчително?
    При мен е така:



    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Турбината на вътрешното тяло върти в обратна посока!
    От ianko_arg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 12-09-15, 13:33
  2. Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук
    От bai_grozdan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 09-10-14, 20:47
  3. AC vs DC мотор на турбината на вътрешното тяло?
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 15-10-11, 16:05
  4. Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?
    От valdim във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 25-10-10, 13:08
  5. Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-10, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе