Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #31

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Цитат Първоначално публикувано от tsv_vatev Виж публикацията
    Това са звуковите настройки на бокса.Къде е този PASS режим?
    Вероятно има значение AV с-мата-в случая не е AV ресийвър, само домашно кино.
    Единствено в режим Prologic II -matrix на дисплейчето се показаха 6-те колони, но този режим нещо е слабичък-не е като истинския 5.1 звук?
    Тоя digital sound що е на spdif? Няма ли hdmi или ауто?
    Ако това е настройката на бокса де (мисля снимката е от там) Пусни филм с многоканален звук с някой плеър който поддържа пастру и виж дали имаш става, щом попкорна ти вади ДД и ДТС на самсунга, значи става. А такъв плеър както ти казаха вече е коди (със съответните настройки), вградения в амлоджиците също ги свири, не залитай към други плеъри (мх, влц ...) понеже понякога е невъзможно да пуснат такъв звук. Ясно е че искаш телевизията да ти работи с такъв звук, но първо провери на това което се знае, че става. Аз мисля, че от телевизията повече от стерео няма да извадиш, хбо го на 100% е стерео, така, че не се надявай.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #32

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Във KODI , след като активираш Expert Mode/Настройки за Експерти, отиваш в настройките за звука Audio/Audio Passtru

    И активираш първите две и на четири (на снимка):
    https://kodi.wiki/images/1/13/Settings-System-Audio2.jpg

    Пускаш някой трейлър или филм за тест с многоканално аудио.
    Настройка, KODI смяна на интерфейса на български

  4. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    GB
    Мнения
    29
    #33

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Във KODI , след като активираш Expert Mode/Настройки за Експерти, отиваш в настройките за звука Audio/Audio Passtru

    И активираш първите две и на четири (на снимка):
    https://kodi.wiki/images/1/13/Settings-System-Audio2.jpg

    Пускаш някой трейлър или филм за тест с многоканално аудио.
    Настройка, KODI смяна на интерфейса на български
    Здравейте,

    Не можах да отворя снимките, които си постнал за настройките.
    Дали има ТВ канали или филми/концерти от видеотеките през STBemu с 5.1 канален звук?

    Пробвах и с Коди-не излиза чист DD5.1/DTS звук.
    На домашното кино има опция Dolby Prologic II, при която на дисплея излизат всички тонколони, но е някакъв виртулен 5.1 звук.
    Имам попкорн в локалната мрежа / който го добавих като сървър с Коди/, на който има филми и концерти с 5.1/DTS звук-излиза ми като опции, но

    от него също не излиза чист DD5.1/DTS звук през Коди.
    Явно или източниците не са с DD5.1 или проблема е в домашното кино, макар че то няма проблем с други външи източници/ дискове или гореспоменатия попкорн/
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от tsv_vatev; 04-04-20 в 19:52.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #34

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Виж вторият линк, за настройките на passtru (при мен линковете работят на компютър) Toчка 2.Gui Sounds е снимката(по надолу на страницата) за Passtru-то
    Btw. Stereo upmix, ми се струва, че трябва да не е активиран.

    Редакция: Stereo upmix/Стерео на всички канали, трябва да се изключи. Това е ако искаш да имаш стерео на всички канали.
    Провери си , би трябвало да ти изпише на аудио системата, като инициализира многоканален звук, било то DTS, или Dolby Digital.
    Dolby ProLogic е стар формат и не трябва да се пуска според мен. При мен (на ресийвър) тази настройка е да симулира пространствен съраунд звук.
    Между другото, ако звука е Dolby Digital + (E AC3 или A AC3), е напълно възможно да нямаш звук (защото, не се поддържат от старите аудио системи и трябва допълнителна настройка)
    Опита ли да пуснеш някой свален трейлър с многоканално аудио (Dolby Digital, DTS) да тестваш (по-нагоре в темата пуснах линк)
    Относно STBemu нямам представа. Не го използвам.
    Този пост е редактиран от tek; 04-04-20 в 20:37.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #35

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Колега, домашното ти кино поддържа ли DD, DD+ ,DTS или има само долби пролоджик ? Ако не поддържа формата , каквото и да чекнеш в Коди няма да стане. То в менюто на Коди си пише - да отметнеш какво ти поддържа ресивъра/домашното кино.Я напиши модела на устройството си да погледнем.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #36

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз имах предвид настройките на домашното кино. Този PASS режим го видях от упътването на системата ти. Мисля, че беше в DSP настройките за музика. Минаваше се през разни режими и се стигаше до PASS. Препоръчваше се да се слуша на този режим в нормални условия. Предполагам, че пуска звука без обработка към тонколоните.
    Системата е написал човека по-напред в темата.(пост #23)
    Ето упътването на аудио системата.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    GB
    Мнения
    29
    #37

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Системата е написал човека по-напред в темата.(пост #23)
    Ето упътването на аудио системата.
    Явно няма да стане.
    Както писах преди, от флашка с 5.1 съдържание, поставена в ЮСБ на телевизора през оптиката излиза 5.1 звук от домашното кино.
    Но като свържа попкорна и ТВ-то с HDMI /дори с ARC/ и пусна филм с 5.1 аудио от киното не излиза DD 5.1.
    Явно ще трябва сплитер-конвертора който препоръча колегата- HDMI Audio extractor 4K x 2K HDMI to HDMI + Optical TOSLINK SPDIF

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #38

    Отговор: Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата

    Заснех клипче, как с моите стари неща същата схема се получава: Източник - андроид бокс с КОДИ - само с ХДМИ свързан към малък ТВ(който не декодира dts, а само ac3) и на края към него по коаксиален кабел е свързан стар ресийвър/домашно кино Philips LX700). Имам и плейлиста/m3u файл зареден също в КОДИ - многоканални телевизии/предавания няма много, само няколко с ac3(с DTS по прицип май няма телевизии) - те също излизат многоканално 5.1 на ресивъра.

    https://www.youtube.com/watch?v=vNis...ature=youtu.be

    Нямам опит и аз с емулатора STBemu, но заредих един безплатен руски портал с доста HD тв музикални канали и няколко филма, опитах някакви настройки как да излиза звука, но не се получава многоканален - така че само с КОДИ и версията му за по стари андроид боксове SPMC излиза многоканални DTS/Dolby digital.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-03-16, 15:50
  2. Канала пак се осраха
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 03-03-06, 16:01
  3. ICQ пак падна в канала
    От wsd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 24-02-06, 22:07
  4. Получаване на поща
    От Nic във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-07-04, 21:02
  5. Получаване на поща !
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-04, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе