Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #16

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Защо не извикаш фирмата да го огледа?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #17

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    09LVCA не е за 12кв. спалня с изолация.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #18

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    09LVCA не е за 12кв. спалня с изолация.
    Съгласен съм с теб, до някаква степен. Но аз по-малко от 9-ка не съм виждал от подовите машини. То за такава квадратура, реално подходящя машина, ще е някоя с йероглифи. Или такава с незабележим он/офф.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #19

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    0.9 kW и 22 dB ми изглеждаше добре за спалня, но ще видим, зимата ще си покаже

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #20

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Да кажа и аз две думи за въпросния климатик.

    Използвам два климатика : единият е 09 а другия 12.
    Впечатления :
    09 - пукане на пластмаси, чува се фреона, все едно от чайник, има вибрации по стената когато тръгва да се развърти компресора, не топли кой знае какво.
    12 - перфектна машина, абсолютно уникална. топли все едно се топлиш с печка с дърва, няма нито един проблем от изброените горе.

    Не знам на какво се дължи това - и двете машини са закупени от една и съща фирма и монтирани през една седмица.
    Дали е калпав монтаж или просто 09 алгоритъма им куца не мога да кажа.
    Та за 09 - не
    за 12 - гласувам с две ръце - уникална перфектна машина.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    09LVCA не е за 12кв. спалня с изолация.
    Маже ли малко повече информация.
    Понеже не съм запознат много много с климатиците.
    Аз имам същия -09 и в помещение 10 кв. с изолация

    и не топли както трябва

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #21

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Кажи какви са ти условията в които е монтиран и какво не ти харесва. Колкото повече подробности напишеш ...по добре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #22

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    09 lvca - подов монтиран на 25 см от пода под прозорец с 5 камерна ПВЦ дограма със стъклопакет, стая 10 кв.м. с изолация - 10 см външна и вътрешна 2 см. - източно разположение височина на стаята - 2.60 стандартна.

    При зададени 23 - градуса , си поддържа - 21, трябва да увелича градусите на 25 и тогава започва да се усеща че духа и грее добре, както се казва комфортно /тогава ги вдига до 23 и се опитва да догони 24 , като работи без прекъсване повече от половин час/. Това когато външната температурата е както днес около 0 градуса или 1 или 2 градуса.
    Работи почти и само от горна клапа, като долната се отваря много рядко, почти никога. Прави дефрост - през около 4 ч за по 12-15 мин. Външното тяло не е заскрежено - явно е стандартен дефрост, в смисъл че така е програмиран.

    При по топло време от около 10 градуса навън - при зададени 22 гр.температура - работи точно обратното - отваря и двете клапи / като същите се отварят и затварят да речем през 20 мин/ духа добре и топли добре. Странно но факт.
    Тръбен път - от около 2 м. - вероятно за това се чува - свистене и преливане на фреон , като в чайник. Работи на он/офф доста често . Настроен е на Auto.

    12lvca - помещение от 9 кв.м. - кухня, която има ПВЦ дограма и само вътрешна изолация от 2 см. + коридор без никаква изолация - от около 7-8 кв. - климатика настроен на 22 - климатика излъчва много приятна топлина - отваря почти през 30 мин и двете клапи и поддържа посочените градуси. Когато го увелича нва 23 - грее като с печка с дърва, направо идеален. Прави дефрост през около 6 ч. / всичко това около 0 градуса външна температура/ Тръбен път 1.50 м. никакъв шум . Работи перфектно и външното и вътрешното тяло. Настроен е на Auto.
    Този пост е редактиран от Edwin; 19-11-18 в 18:18.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #23

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Прекалено е мощен за това помещение,
    затова не работи коректно.Пробвай да му отвориш
    врата към коридор (неотопляем) и го наблюдавай няколко
    часа - денонощие по-добре.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #24

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Пробвал съм и при отворена врата към коридора /като коридора се отоплява от 12 ката в кухнята/, работи по същия начин - при външна температура от около 0 , и зададени 23 - в стаята температурата е не повече от 21 градуса, работи само през горна клапа, често он/офф духа за 2-5 мин и спира. Когато е по топло навън да речем 5-7 градуса, си отваря и двете клапи през около половин час и топли.
    Нямам обяснение, и ми става странно, как 12 ката работи перфектно а 09 ката - почти на минимала. Вероятно е голям за тази стая. Незнам, но съм разочарован от 9 ката.
    Идваха момчетата от фирмата - опитаха се да свалят датчика за тепературата долу до долната клапа, но се оказа че кабела му е къс и не достига до там и го оставиха в същата позиция.
    Незнам дали е от датчика, иначе казаха че уж всичко е ок. Ок но когато сравня с 12 ката е почти трагедия. Или трябва да държа на 24-25 градуса, но тогава дефростите стават по чести през зимата. Та в най общи линии така.
    Този пост е редактиран от Edwin; 19-11-18 в 18:31.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #25

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Директно срещу вътрешното тяло има ли нещо пречещо на струята? А над него? Една снимка по от далече може ли? Не ми се вижда нормална работа макар да са доста преоразмерени.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #26

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Директно срещу вътрешното тяло има ли нещо пречещо на струята? А над него? Една снимка по от далече може ли? Не ми се вижда нормална работа макар да са доста преоразмерени.
    В момента съм на работа, но довечера ще кача няколко снимки. Не, няма нищо пред климатика което да пречи на въздушната струя - когато го монтираха техниците казаха поне на два метра пред него да няма нищо, което да пречи на циркулацията на въздуха, отгоре е прозорец и без това. Филтрите се чистят през две седмици, по принцип събират доста прах, вероятно защото са близо до пода.
    Днес при 3 градуса външна температура и зададени 23 , си поддържа 21, като 22 е на нивото на което е монтирано, а в близост до стената е 21 , до тавана 20, на пода също 20.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Директно срещу вътрешното тяло има ли нещо пречещо на струята? А над него? Една снимка по от далече може ли? Не ми се вижда нормална работа макар да са доста преоразмерени.
    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Директно срещу вътрешното тяло има ли нещо пречещо на струята? А над него? Една снимка по от далече може ли? Не ми се вижда нормална работа макар да са доста преоразмерени.
    1 - 09 - http://www.img-share.eu/f/images/571...007_sredna.jpg

    2 - 12 - http://www.img-share.eu/f/images/571...087_sredna.jpg

    И двата настроени на 23 градуса . Преди това бяха и двата на 22, както добре се вижда от снимките - 09 отваря само горна клапа а 12 отваря и двете.
    Разлика на топлене от земята до небето. 12 е като печка, а 09 като свещ.

    - - - - - - - - - -

    снимките са се качили с завъртане на ляво странно защо. извинявам се за което.
    Този пост е редактиран от Edwin; 21-11-18 в 11:15.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #27

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Някой да сподели нови впечатления от подовите си машини след студовете и мъглите последния месец.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от stiv13 Виж публикацията
    Някой да сподели нови впечатления от подовите си машини след студовете и мъглите последния месец.
    Топлят като зверове! Никакви проблеми!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #29

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Преди години го препоръчах на приятел за спалня ,беше нов модел .. всеки път като се видим го хвали ,а има и Дайкин профешънъл но сега мисли и него да смени с подов Фуджицу

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #30

    Отговор: Впечатления от тригодишна експлоатация на Fujitsu General 09lvca

    Подовия General е много добър. Особено 14-ката е огън. Спал съм на такава и се спи идеално. Пък и конструкцията на вътрешното не е като на другите марки, има две турбини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе