Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 60
Like Tree13Одобрявам

Автомобилни масла

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #1

    Автомобилни масла

    Какво автомобилно масло използвате? Коя според вас е най-добрата марка за автомобилни масла? Взимате ли сте си от 5 литровите туби, мислите ли, че маслата от големите туби са по-некачествени или няма разлика?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Автомобилни масла

    най-доброто е това, което отговаря на всички стандарти, посочени от производителя на марката и модела

    карам Renault Laguna 3 бензин и след изтичане на 4-годишната гаранция, по време на която в сервиза задължително наливат Elf, ама от най-долнокачествения, минах на Motul 8100 X-Clean 5w-40, който има всички стандарти, предписани от Renault за този модел

    чудя се дали да не мина на 0w-40 заради тези около 2 месеца, през които във Варна температурата се върти около нулата, но пък се опасявам дали лятото няма да бъде прекалено "тънко"...

    според мен от маслото е тъпо да се правят икономии, защото това пази двигателя и според мен 20-30 спестени лева (10-15 литра гориво) на година просто не си струват

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Автомобилни масла

    Масло - по предписание за автомобила. Castrol, Elf... каквото се случи на примоция в специализираните сайтове - 5л. туба за 50-60 кинта.
    Сменям го два пъти годишно - на 10к. Лагуна I 1.9DCI.
    Този пост е редактиран от Kasap; 23-02-18 в 22:10.
    газаджията одобрява това.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4

    Отговор: Автомобилни масла

    Всеки един производител на автомобили препоръчва, с какво масло е най-добре да се кара двигателя. Хубаво е да се има предвид това и да се спазва. Отделен е въпросът, че може да си сипваш което си искаш. Имал съм случаи, в които съм слагал не това което е препоръчително и двигателя го "пипа". А с препоръчаното - не!

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: Автомобилни масла

    За всяка марка и модел си има масло.Не е задължително да е препоръчаното.Е като вискозитет разбира се че се спазва.

    Най-доброто е относително.Най-доброто е за конкретна марка и модел.

    За "най-добро" се спрягат:

    1.RedLine
    2.Amsoil
    3. Royal Purple

    И трите са все синтетики и то 100% и са все 4-та и 5-та група масла.

    Лично аз за 2.4 турбо дизел се бях насочил към GULF които са и рафинерия и производител на масла.А са добивали и петрол преди години, но вече не.

    Отказах се засега, защото се оказа, че са променили формулата на маслата си GULF FORMULA G и GULF FORMULA GX и новите параметри не отговарят по показатели на препоръчаното от производителя на автомобила ми.

    Сега съм се насочил към RAVENOL VollSynth Turbo VST SAE 5W-40, който превъзхожда препоръчаното за мен масло по параметри и освен това е масло от 4-та група с база ПАО - 100% синтетика.

    Но ще го купувам от чужбина или от сайта на производителя или от интернет магазин, защото ми излиза по-евтино така дори с доставката, отколкото да го купя от България.


    ФЕАР, ако колата не е нова е излишно 0w40 масло. Има масла 5w40 които са близки и са на границата по параметри до маслата 0w40.

    Тея масла с 0 отпред ги вкараха скоро заради: 1.екоизискванията, защото са с минимално съдържание на сулфатна пепел и 2 в скандинавските държави и Канада, където има сериозни минусови зимни температури.

    Ако колата не е нова -до 50 000 км няма смисъл.

    X-clean на мотул го водят 100 синтетика, но това което разбирам напоследък е че вече масла от висококаталитичен хидрокрекинг ги водят 100% синтетика и "пълна" синтетика, но на практика са получени от висококаталитеичен крекинг на петрол.

    Гледах и тестове за течливост на маслата при ниски темпратури -20 градуса под мулата и надолу и и равенола VST е на първите 3 места.

    Най-добри отзиви има за Redline незаивисмо дали за бензинови или дизелови двигатели, след 1000 км с това масло, казват че двигателя заработва по различне начин и намаляват шума и вибрациите от двигателя, който работи по-меко и по-леко вдига високи обороти.

    Ама на мен все още не ми се дават 250 лева за смяна само на маслото без труда ...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #6

    Отговор: Автомобилни масла

    Аз от години карам Субару дизел с “червените лайна” 5w30 и нямам проблем с разход на масло. Преди това минах през Мотул, но резултатите няха плачевни. Скоростна кутия и диф също Redline


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Автомобилни масла

    моята е на 150К км и се спрях на Motul, защото е едва ли не едно от пет-шестте масла, които имат някакъв стандарт нещо-си-720 ли беше, 712 ли беше

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: Автомобилни масла

    А то всички качествени масла си отговарят на определени стандарти. И аз карам Мотул, но 5-30; С3 и съм доволен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #9

    Отговор: Автомобилни масла

    Често в https://maxcar.bg/avtomobilni-masla има специални предложения на масла, взимам си най-често на Тотал, защото според мен те са най-добрите. Често съм обмислям да си взема и голяма туба, но все още не съм.

  12. Junior Member Аватара на Pezilink
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    105
    #10

    Отговор: Автомобилни масла

    Последно сипах Bardahl 5литрова туба не робувам на марки и често ги сменям единствено гледам вискозитета 10/40

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Автомобилни масла

    Оригинално или Fuchs, което дойде по тънкаж при положение че са 99% еднакви.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Автомобилни масла

    Най важно си е да отговаря на спец. на производителя на ДВГ-то, макар че и там производителите сменят спец. в годините и понякога стават каши.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Отговор: Автомобилни масла

    Сменят и съставките, ако не всяка година то на 2-3 години, и това го правят и заради еконормите.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #14

    Отговор: Автомобилни масла

    Цитат Първоначално публикувано от Pezilink Виж публикацията
    Последно сипах Bardahl 5литрова туба не робувам на марки и често ги сменям единствено гледам вискозитета 10/40
    А има ли някоя, от която определено не си доволен?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Автомобилни масла

    Аз вземам само по големи разфасофки 4л. или 5л. Не намирам разлика, но не мога да купувам 7-8л масло на по 1л.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 42
    Последно: 19-04-21, 18:27
  2. Моторни масла - български и вносни.....
    От Pancho във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 11-05-20, 10:13
  3. Автомобилни гуми - означения
    От prt във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 18-03-10, 19:27
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-03-10, 16:43
  5. Автомобилни климатици - ТНТМ
    От freelander във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-07-06, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе