Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree10Одобрявам

Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #16

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Викинг ти в ред ли си,не се ли усещаш че прекаляваш?
    За кое ?
    За осигуряване на резбите ли??

    Локтайт 50,м/л струва над 50 лв,сигурно е скъпичко?
    Може и това да се затрие,Благодаря!
    Този пост е редактиран от Viking72; 03-04-18 в 22:46.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #17

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Може да се комбинират телата,но по-добре да разбереш от къде е вибрацията и да я отсраниш.Влючи мотора без турбина и виж как е.На тези 50-ки турбината много стегнато влиза в оста на мотора и ако някой я е свалял преди е възможно да я е райберовал леко и от там да мята.
    Ще направя една проверка от къде точно идва проблема естествено. Не съм се разбързал за никъде. Но междувременно питах за моторчето и ми казаха, че могат да ми го доставят за 140лв.. За тялото по скоро имах в предвид и шумовите характеристики на новия модел - 23/34/40/46. Така или иначе ще се използва най ниската(елхичката) и първа скорост евентуално, та ще е по добре от сегашното.

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Викинг ти в ред ли си,не се ли усещаш че прекаляваш?
    Май съм пропуснал нещо.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #18

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Не виждам смисъл да се дават 140 лв за моторче ,още повече ,че ще дойде с китайски лагери .. това нали работи ? какви лагери му сложихте ..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #19

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    140лв.е много ниска цена,не е за изпускане.Миналата година бяха двойно по-скъпи.
    pulsedriverbg одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #20

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    140лв.е много ниска цена,не е за изпускане.Миналата година бяха двойно по-скъпи.
    Ще обмисля смяната на вътрешното тяло с това от новите преди да поръчам моторче. А и още не съм му измахал пластмасите да проследя кое точно трака. Обаче подпитах и ми казаха, че грес на втулката в лявата част не са сложили при подмяната, дали е чак такъв проблем ако не се сложи допълнително? Преди е била смъквана турбината за профилактика и е гресирвана.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Не виждам смисъл да се дават 140 лв за моторче ,още повече ,че ще дойде с китайски лагери .. това нали работи ? какви лагери му сложихте ..
    Лагерите бяха NSK мисля. Казаха, че били японски и са най хубавите с които разполагат. Около 13лв за 2бр. ако има значение.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #21

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    И аз имам подобен проблем след като разглобяване цялостно вътрешното за профилактика.. моето е FTXS25..

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #22

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    nikolov333, подобни аномалии се получават, когато телата се разглобяват на място, на стената и се "имитира" почистване от хора които не са наясно с тези процедури как се правят правилно.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Аз не знам кое е по-малкото зло: да разглобиш на място и да чистиш, усуквайки и скапвайки някоя и друга втулка / лагер или да сваляш цялото вътрешно, събирайки фреона във външното и в последствие ново зареждане по везна, с фалшив фреон? Крановете на новите машини не са направени и нямат необходимото качество на уплътнителните пръстени, за да гарантират херметичност при 40 бара. Имаш "право" на по едно развиване и завиване. При старите модели няма проблеми.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Това не е вярно с крановете. Както съм имал дефектен кран на нова машина, така на други машини не е имало никакви проблеми. Виж при китайците е по-различно.
    necata2 и ivan74 харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #25

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Петко, не си прав. Такова нещо с крановете няма, ако изключим разни ширпотреби, както е споменал Иво.
    Mega и ivan74 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #26

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Крановете при R22/R407c, изпускат в пъти повече от тези на R410a. Лични наблюдения! Останалото колегите, по-нагоре, са го казали.
    bobovo и Mega харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #27

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    nikolov333, подобни аномалии се получават, когато телата се разглобяват на място, на стената и се "имитира" почистване от хора които не са наясно с тези процедури как се правят правилно.
    Ами моя го бяхме свалили да го местим и го разглобиха и сглобиха на пода.. Почистването аз си го правих във ваната с четка за обувки с естествен косъм и обезмаслител. В интерес на истината като го сглобихме и монтираха си работеше тихо, както преди. Започна да"цъка"след около месец работа на минимум в тихия режим с елхичката и цъка само на най-ниските обороти на турбината докато да се развърти. Може би иска смазка на втулката на турбината или нещо се е разценрирала турбината, както писа Миланов май някъде в горните коментари..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 06-04-18 в 15:34.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #28

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    При s-ките, често се чува цъкащ звук в ниските. Гаранционно съм заменял втулки, поне два пъти. Едно смазване, няма да навреди.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #29

    Отговор: Въпрос за Daikin FTXS50J2V1B вътрешно тяло

    Дойдоха майстори днес ....прехвалените лагери NSK тракат. Единия си е изхвърлил смазката. Другия трака по слабо докато се върти остта и все още не е изхвърлил смазката.

    EDIT:

    Приключи ремонта по рано. Разглобиха цялото вътрешно на ново и какво ли не проверяваха, но нямаше логика да трака. На края решиха да извадят на ново моторчето и да проверят какво става вътре, тъй като тракането идва от там. Резултата е подменени лагерчета отново. Много странно, предните още с монтажа тракаха. Сега с тези е супер....все същата марка от едно и също място закупени. Надявам се с тези да няма грижи вече.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 20-04-18 в 16:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 01-09-17, 21:17
  2. Въпрос за почистване на климатик (вътрешно и външно тяло)
    От jujo_si във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 28
    Последно: 09-09-15, 18:36
  3. Въпрос относно монтаж на вътрешно тяло
    От pozitiven във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 20-11-13, 15:17
  4. вътрешно тяло за LG
    От frick във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-12, 10:54
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе