Страница 19 от 25 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #271

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте, въпросната серия AP може ли да се интегрира с Google Assistant / Alexa?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #272

    Отговор: MSZ-AP

    Пробвай и кажи дали става.
    За ЛГ не става, изкарва съобщение, че не се поддържа в региона.
    Синчето направи VPN и го настрои към Германия и така подкарахме Google Assistant.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #273

    Отговор: MSZ-AP

    При мен се получи интегриране с Алекса, но трябваше да направя акаунт към Амазон с държава Германия, за да мога да активирам MELCloud Skill в Alexa.app.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #274

    Отговор: MSZ-AP



    Да, намерих един флаер според който става... Само да прекарат интернет до жилището и ще опитам.Ако успея ще драсна няколко реда как се процедира.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #275

    Отговор: MSZ-AP

    Стана, макар, че ми коставаше доста време и нерви... Поне при мен се оказа, че има някакъв основен проблем със сървисите на Google. Буквално не можех да добавя нито една нова услуга към Google Home. Още по интересното, че проблема не беше в приложението Google Home, а в приложението Google наложи са да го деинсталирам и да инсталирам много стара версия 11.41.16.23.arm-301121728_minAPI23 . След това през Google Home без проблеми линкнах всички услуги >>> Mel Cloud, MI Home, Govee ... и т.н. Вече мога с команда да включвам изключвам климатика, да променям температурата и да добавям към рутини...
    Този пост е редактиран от Stormrage; 29-06-22 в 14:06.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #276

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте, моя MSZ-AP35VGK (в 21м2 /55 м3, 1-ви етаж панел изток/запад) е вече на 9 месеца. Сега лятото го пускам на студено, като се прибера от работа и събота и неделя в най-горещите часове. Независимо че поддържам филтрите на климатика чисти, а и имам пречиствател за въздух, усещам че докато климатика работи в стаята миризмата е някак си "по-тежка". Аз всяка година си правя профилактика към септември от техник, но с предната Midia 12-ка чак да съм усещал така въздуха, не съм.

    В ръководството пише да оставя MSZ на вентилатор да работи по-продължително. Той донякъде прави това докато работи. Духа студено малко, повече върти въздуха. Вие срещали ли сте подобен проблем? Благодаря.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #277

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от svetliof Виж публикацията
    , усещам че докато климатика работи в стаята миризмата е някак си "по-тежка". А.
    На колко градуса е настроен климатика?Ако е на по - висока температура настроен, достига я и започва да работи он - оф.Точно по времето, когато е достигнал температурата и е изключил се усеща "по-тежка" миризмата.Пробвай да намалиш градусите и да вдигнеш скоростта на вентилатора, до степен до която ти е комфортно.
    rosswen одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #278

    Отговор: MSZ-AP

    Благодаря за отговора. Понеже апартамента е вътрешен, сега лятото без климатик става в стаята ми (с изолация и изглед на изток) 27-28С. Аз го държа на 27С по дистанционно на най-тихата степен (ухото) 1-ва, с хоризонтални клапи към другата част на стаята, далече от бюрото с компютъра ми. По принцип според моето усещане вече към 27С (и нагоре) стаята има нужда от разхлаждане. Не след дълго така климатика прави навсякъде 25.5-26С, което вече е по-комфортно, но дори и най-слабата степен завихря въздуха и се усеща в гърба ми седнал пред пс. Успоредно имам и от едновремешните полюлей/вентилатори и знам в каква посока да задвижа перките, така че студения въздух от пода да се вдигне нагоре. Тогава всичките термометри в стаята показват 26.5С, но и движението на въздухо потока се усеща по-силно, като течение. Ще пробвам да намаля температурата. За климатика няма да е проблем, той се справя, но пък чак толкова студено вътре 24, вънка близо 40 си е сериозна разлика.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #279

    Отговор: MSZ-AP

    Много са малки загубите, а заданието високо и близко до температурата на помещението. Това води до често изключване на машината, което пък от своя страна води до тежкия, влажен въздух.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #280

    Отговор: MSZ-AP

    Благодаря за съветите. Пуснах одеве само на вентилатор на силна степен да работи уреда и да се изсуши, а сега изпробвам режима Econo cool в Cool mode. При настроено дистанционно на 25С, термометъра на бюрото ми закова на 25.8С (в стаята бе 28С след проветрение). Не зная дали си внушавам, но тежката миризма я няма.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    78
    #281

    Отговор: MSZ-AP

    AP не може ли да спира турбината при off¿ Tака няма да вкарва влагата в стаята.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #282

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Acho Виж публикацията
    AP не може ли да спира турбината при off¿ Tака няма да вкарва влагата в стаята.
    Не я спира и по-добре, според мен. Първо, че продължава да подухва (един вид вентилатор), второ, че до известна степен се подсушават турбината и топлообменника.
    Lucky Acho одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #283

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте. Независимо че след режим охлаждане го оставям най-малко 30 мин на вентилатор и то на силна степен, при следващия цикъл охлаждане > достигане на температура > off > започва мириса на застояло. Мисля, че до годишната профилактика намерих временно решение на проблема с тежката миризма. А то е да ползвам режим Режим на изсушаване на въздуха (DRY). Температурата и влажността се понижиха с 2-3С. И чак след 2-3 часа усетих в много лека степен миризмата на кисело, но е 1/10 от предишната.

    Моля запознатите колеги да споделят, трябва ли и след Dry да се пуска вентилатор? Благодаря.
    Този пост е редактиран от svetliof; 31-07-22 в 15:42.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #284

    Отговор: MSZ-AP

    Имам същите пробелими, като svetliof. Аз обаче забелязвам и друг проблем. Някой може ли да обясни от какво се получва това? Има общо три климатика и този, който е работил най много на охлаждане е с най много "оцветяване". Климатиците са монтирани 01.2022, като само единия се ползва за отопление и той реално има най малко такова оцветяване. Съши почти не работи на охлаждане. През отоплителния сезон не съм забелязал при почистване на филтрите нещо нередно, а сега след има няма два месеца работа вече мирише на вкиснало и изглеждат като на снимката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #285

    Отговор: MSZ-AP

    А като ги сложиха не бяха ли така?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 25 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе