Страница 10 от 82 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #136

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Вдига клапата и се чува съответният шум , същият като през студените дни, а вътрешният вентилатор (турбина спира) . Температурата не я е достигнал със сигурност.....абе луда работа е тоя климатик .при -5 градуса (това е най ниската температура която дъм засякал тази зима) беше с нечовешки дефрости като времетраене .Не съм сигурен, но мисля че един два пъти съм го виждал заскрежен и то при оглед от много близо. Мисля ,че някъде бях писал,че това въобще не е първият климатик както и ,че и другите бяха инвертори (вярно от много по старо поколение ) На същият балкон има дърт панасоник китайски инвертор той при 15градуса не се размразява а при -10 можеби на час или два . Шантава работа е този модел според мен . Дефроста на 5тата или 6тата ( след започване на фактическото отопление, вътрешният вентилатор работи) минута според мен е някакво софтуерно недоразумение защото винаги е там дори вече не му обръщам внимание .

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #137

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Така както го описваш е много вероятно да му е заминал фреонът. А може да има и някакъв друг проблем.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Motoman Виж публикацията
    Шантава работа е този модел според мен . Дефроста на 5тата или 6тата ( след започване на фактическото отопление, вътрешният вентилатор работи) минута според мен е някакво софтуерно недоразумение защото винаги е там дори вече не му обръщам внимание .
    Това прилича на изтърващ(дефектен) 4-пътен вентил.
    rosswen одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #138

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Така както го описваш е много вероятно да му е заминал фреонът. А може да има и някакъв друг проблем.
    Идеята на поста ми е да споделя мнение за модела ( имаше запитвания по горе ) ,а не оплакване. Като цяло климатика не ме е оставил на студено и работи .За честите дефрости има писано и не само от мен ,а за консумацията не мога да кажа нищо,защото не ми остава време да правя замервания.
    Определено в предвид парите очаквах повече, но можеби аз гледам много критично на модела .

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #139

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Темата, по принцип е за серията KGTA...но в последните страници се зачекнаха пак минимуми и други подобни откровени глупости. Неща които не знам вече в коя тема не се зачекват, а това писва. Така, че нека темата да остане за самите машини. Надявам се да бъда разбран.
    rosswen, Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #140

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    За да обслужа темата ще кажа че КГТА е много добър климатик а за да обслужа нечетенето ти ще кажа че явно не разбираш какво ти се пише няколко пъти споменах че помещението си вдига минимума и климатика го следи ако е читава машина добре е когато се чете да се разбира а не да се маркират три думички от текста и да се правят изводи. Но в България е така хората много гледат телевизия и от там прихващат точно това да вадят нещата от контекста и да ги обясняват като самостоятелен елемент от дадено твърдение но все пак не е мой ангажимент да променям начина на възприятие на хората демокрация сме и всеки има право да мисли както и колкото може аз уважавам точно този принцип на демокрацията. А относно дали ми е силата мога да ти кажа че ми е стихията но трябва да се хваля а българина не обича някой да е повече от него затова скромно ще си замълча и ще продължа да чета смехории в този форум. И за завършек ще повторя че КГТА е много добър климатик и който живее в някакво нормално помещение и не чете този форум в частта му минимуми максимуми е хубаво да си го закупи и ще остане доволен.
    Този пост е редактиран от PPP1; 24-04-19 в 09:04.

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #141

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    това което пишеш е некоректен пример граничещ с абсурдното искам да ми покажеш климатик при който когато външната температура се промени с един градус да има аномално поведение това си го написал просто ей така за да има какво да напишеш и си мислиш че си открил америка. Така и не разбрахте че вътрешната температура е функция на външната а не обратно и климатика най вече следи вътрешната.И за да съм по темата КГТА е много добър климатик препоръчвам го на всеки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #142

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Първо ще кажа нещо по темата а това е че КГТА е много хубав климатик. Явно не обичате да четете аз хиляда пъти съм написал че температурата в помещението е функция на външната температура т.е. нормално е да се вдига минимума защото при определена по ниска температура на околната среда топлозагубите в помещението се увеличават и затова аз използвах грубия израз като смятах че е най нагледен че стаята си увеличава минимума т.е. енергийните и загуби се увеличават. Сега ще конкретизирам нещата за да станат според мен по ясни с един мисловен експеримент/ако има инженери които са внимавали в определена природна наука ще ме разберат а и такива които са я изучавали в университет а за останалите не гарантирам/ Представете си че на вън е константна температурата да речем 15 градуса и климатика работи на минимум и поддържа 20 градуса обаче в същата стая имаме и друг климатик който е пуснат на охлаждане/т.е. симулираме увеличаване на енергийните нужди на помещението/ какво ще стане с минимума нали ще се увеличи нищо че на вън е 15 градуса. Същото е и ако в стаята е константна температурата 20 градуса климатика работи на минимум на вън е 15 градуса ако температурата спадне примерно на -10 няма как климатика да работи на минимума си защото вече стаята изисква повече енергия тъй като имаме контраст от 30 градуса а в началото разликата е била само 5 градуса. Та с всички тия приказки и с предишните искам да обясня че няма как една машина да поддържа минимум при промяна на външната температура моето ЛТЦ ако го оставя сега в тия топли дни да топли само две стаи той се спуква от он оф щото стаите нямат нужда от топлината която той отдава дори и на минимума си а като стартира след оф работи на 300-400 и пак спира но това е нормално но като отворя всички врати си крета около минимума и няма трагедия. Това не е въпрос на лош софтуер просто машината си върши работата но като чета повечето хора отопляват стаи от по 12-20 квадрата и искат климатика им да не спира няма как да стане. Пролетта и есента са тест на прецизността на машината ако е оразмерена правилно защото през деня са високи температурите а през ноща са ниски и когато станат ниски няма как да не се увеличи минимума.
    VanDan одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #143

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    как си успял да изпишеш толкова много глупости вдигането на минимума го има в сервизното ,и границата е точно 1 градус .. за 1 градус външна какво вдигане на топлозагуби ..
    VanDan, bobivg, mystikalrs и 1 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #144

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Alexi, няма смисъл да пишеш по този казус. Между неговите постове и аз бях писал същото като теб, но ми изтриха (нямам претенции) постовете. А и наистина не му е тук мястото на подобно обсъждане. А и да има мир и "истина" за всеки.
    bobivg и Genadi80 харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #145

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Незнам дали е за тук но просто искам да попитам дали на 12kgta дали 6 метра и малко тръбен път трябва да се допълва с фреон, тъй като тука ме питаха дали са го допълвали аз незнам след колко метра въобще трябва допълване

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #146

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от baraxa Виж публикацията
    Незнам дали е за тук но просто искам да попитам дали на 12kgta дали 6 метра и малко тръбен път трябва да се допълва с фреон, тъй като тука ме питаха дали са го допълвали аз незнам след колко метра въобще трябва допълване
    Не, не трябва.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    8
    #147

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не е нормално дефрост при 12KGTA да трае 16 минути ! Това е минус за Дженерал.Старите модели са куче марка.При студ,мъгла и вятър работят без проблем.При KGTA има нещо гнило.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #148

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Има. Завода в който се произвежда! Щом не е китайски, значи е менте!

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    2
    #149

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Добре е като пишеш да имаш знания за тази твърде сложна материя като топлотехниката.Откажи се , не е лесно.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #150

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от ssokoll Виж публикацията
    Добре е като пишеш да имаш знания за тази твърде сложна материя като топлотехниката.Откажи се , не е лесно.
    Една малка забележка, за което се извинявам.
    Техническа термодинамика, тя е основата на топлотехниката.
    Ама, като се научиш да правиш конуси и затягаш с динамометричен ключ/това не е сигурно / значи "разбираш" от топлотехниката.
    ААТ одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 82 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе