Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ponyasd

Grundig 32VLE923 не се ъпдейтва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1

    Grundig 32VLE923 не се ъпдейтва

    Точно този ТВ имам ,телевизора има добра картина,с много опции за настройка,интернет,смарт,запис и не знам си какво още ,все неща които не ми трябват.Оня ден ми излезе надпис при проверката за актуализациите че е наличен нов фирм.Телевизора си го изтегли,но след като го изтегли веднага ми излиза надпис че обновяването е неуспешно.Пробвах с флашка,като свалих от Интернет новия ъпдейт,от някакъв измислен сайт,щото Grundig е тотално зле със съпорта,тоест турците са зле.И като екстрактна файловете във флашката и стартирам с нея ТВ то - нищоооо...Не става пак.Не бих си правил труда да ъпдейтвам,щото телевизорчето си ми работи добре,но причината е че субтитрите ми излизат на маймуница когато гледам филм от флашка.И да ги прекодирам и разкодирам и декодирам - все не става.Причината е в софта на самия Телевизор.Турците не са си свършили работата като хората,въпреки че телевизора е купен от Швейцария и е правен за тамошния пазар,като и цената ми е доста висока.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2

    Отговор: Grundig 32VLE923 не се ъпдейтва

    Не вярвам с ъпдейт да се оправят проблемите , които имаш.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3

    Отговор: Grundig 32VLE923 не се ъпдейтва

    Значи и и в сервизното меню няма опция за манипулация на субовете.В обикновенното си меню на телевизора също отсъства такава опция.Въобще - тотал щета.Една от най важните функции е неизползваема,остави но си правих и експеримент с руски субтитри,като смени и страната на ***** - същата работа.Викам си ,хайде ние сме малка страна и никой не ни сафери,но защо пък тогава и ***** режат.Разбирам че е правен за Щвейцария,но тогава да не бяха слагали въобще Българско меню.Толкова не са могли да променят няколко байта от софта за да оправят тоя много дразнещ ,и бих казал съвсем не малък проблем

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4

    Отговор: Grundig 32VLE923 не се ъпдейтва

    Намерих решение на проблема с маймунските субове.Отнема секунди,и не е нужно да се ъпдейтва фирм .Просто си избирате някоя програмка ,или Subtitle Edit или SubtitleWorkshop за да си конвертирате субтитрите в Subrip формат,ако са в някакъв друг случайно,и след това с програмката https://mkvtoolnix.download/ ги вграждате в Avi или Mkv файла (става за по малко от минута).Така телевизора вече не ги разчита като йероглифи и ги чете нормално.

    - - - - - - - - - -

    Ъпдейтнах от флашка ,не видях никакви промени в каквото и да е отношение.За упоритите като мен и нямащи си друга работа обяснявам как съм го направил.Първо си свалих файла от тук ,това не е последен фирм,но последния TPGRMR.-.-.-.-.V05.016.00 така и не успях да го открия.Линка който съм дал не е официален,така че всеки може да опита на своя отговорност.Официален источник не намерих.
    1.Първо с програмата Rufus си създавате bootable флашка под Free Dos и MBR Partition for Bios с файловете на фирма,които са общо 3 ( папка target,bootloader и mboot.bin)
    2.Изключвате ТВ то от мрежата и поставяте флашката (не е необходимо да стартирате boot loading натройките от service menu -то)
    3.Натискате копчето Power на телевизора,което при мен е в страни на панела.
    5.Продължавайки да го държите натиснато, включвате ТВ -то в мрежата
    6.След като се включи Тв то си махате пръста и процесът на инсталация на новия фирм трябва да е започнал.Излиза ви картинка визуализираща този процес.
    Процесът завършва и включвате Тв то от дистанционното.Вече сте с новия фирм.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 23-04-18 в 09:36.
    hristoslav2 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хардуер на добри цени-обявата се ъпдейтва
    От conrad във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-12, 01:57
  2. ТВ GrundiG p37-080 - настройка
    От jasonnn във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 17-05-12, 15:11
  3. Grundig 32GLX3000C
    От rosska_kik във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 17-01-11, 18:10
  4. Настройки на Grundig P 37- 071
    От cipollini във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-11, 16:34
  5. Отговори: 14
    Последно: 23-12-08, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе