Страница 13 от 31 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 457

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #181

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Трето: смяна с климатик, който е оразмерен за това помещение.
    Защо продължавате да му препоръчвате климатик за помещение с нищожни загуби не мога да го разбера. Икономия няма да има, че да си заслужава това духане. В спалнята духането трябва да идва от друг източник не от климатика. Това ми е последното мнение в темата пък той да си степенува нещата на важност.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #182

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Добре де, защо моя климатик Z50 TKE си слиза до минимума от 340 вата, а неговия не може да стигне 180 вата? Някои казват, че по-малко от 340 вата не може да слезе и това е! В този ред на мисли моят климатик би работил все на 680 вата. Относно оразмеряването мога да кажа, че и моят климатик също не е оразмерен правилно/Така си мисля, исках да имам малко запас, защото съм в къща без комшии и исках по-бързо да стопля като се върнем от работа/ - 25-26 кв. метра стая на 2.60 м. височина

    Измерване от сутринта: Външна температура + 6 гр. , в стаята вечер го намалям на 21 гр. от ДУ и като станах, уредчето показа 340-342 вата. Температурата на изхода е 33-34 гр. Вентилаторът е винаги на 1 -ва степен, защото е много мощен и е малко неприятно. След 15 мин. влезе в режим OFF. След още 15 минути се включи и отчете 580 вата. След минута падна на 440 вата и след още 5 мин. слезе до 348 вата
    Този пост е редактиран от valen79; 20-01-19 в 10:37.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #183

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Факт е, че климатикът е по-мощен, отколкото би било достатъчно за такава площ и обем. Но също и факт е, че когато намали мощността си, поддържа без никакъв проблем зададената температура 22.5 , без да изключва. Снощи към 22:30 успя да излезе от цикленето Он-Оф, като понижи мощността си до 230-240 вата. Така си работи дълго време, към 3 часа, поддържайки струя 29 градуса, на затворено помещение. Нощно време дори свалям външните щори, за още по-добра изолация. И все пак - не е изключвал изобщо, защото веднага щях да забележа промяната в струята и консумацията, както и в шума от турбината. Проверявах го горе долу през 10 минути, работеше си стабилно, на моменти слизаше и към 220 вата. Външна температура +2 градуса. Това са показанията от новия уред. Стария показва със 7 % повече. В момента са свързани и двата последователно. На новия отчита 440 вата и 5.25 киловатчаса за 17 часа, на стария отича 470 вата и 5.62 киловатчаса

    През нощта какво е станало - не знам, но в момента външната температура е същата: +2 градуса, температурата на струята е с 1 градус нагоре от снощи - до 30 градуса, мощността обаче е 440 и така си работи вече 1 час откакто го наблюдавам. Освен лед да е натрупал и да не е правил дефрости? Предишните пъти пак така го забелязах, че прави - след по-дълго време работа - вдига консумацията без да има промяна в зададената температура и температурата на струята.



    Така че ето, поне за себе си имам доказателство, че може да си работи на ниска мощност и да си поддържа зададените дори и в добре изолирано помещение, което е малко на площ и обем. Това искам да постигна за постоянно, а не с 300 зора за няколко часа. Този алгоритъм не е добър - като отчита разлика над 2 градуса между входяща и зададена температура - направо да изключва. Редно би било да намали мощността, защото сега изключва от над 300 вата. Какво му пречи първо да намали мощността на минимум и едва след това да изключва?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #184

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Защо продължавате да му препоръчвате климатик за помещение с нищожни загуби не мога да го разбера. Икономия няма да има, че да си заслужава това духане. В спалнята духането трябва да идва от друг източник не от климатика. Това ми е последното мнение в темата пък той да си степенува нещата на важност.
    Защото форума е за климатици. Ако беше казал препоръчайте ми конвектор или духалка, щяхме да му препоръчаме. Климатици за това помещение има, но са с чертички. Климатика има още една функция, която е охлаждане, или ти ще му препоръчаш да си купи вентилатор?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #185

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ogi28b, без да се засягате, сложете още няколко монитора, да стане като кула.....

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #186

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ogi28b, без да се засягате, сложете още няколко монитора, да стане като кула.....
    Нямам Ако не му бях слагал изобщо тия джаджи, щях да водя много по-спокоен живот в последните 2 седмици.

    Много странно работи тази машина. Сега докато си го наблюдавам, изведнъж без никаква видима причина слезе на много ниска мощност, даже под минимума по таблица. Вътрешната пита изстина рязко, с нея - и струята, до 1-2 градуса под стайната температура. Лампата за дефрост не мигаше, но машината се държеше сякаш размразява. Така остана около 2-3 минути. После лекичко започна да покачва, все едно е приключил дефроста. Прилагам бърз тайм-лапс, забързан 4 пъти, извинете, че се е получило във вертикален вид.

    https://youtu.be/vFkYbu45izA

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #187

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Ако не му бях слагал изобщо тия джаджи, щях да водя много по-спокоен живот в последните 2 седмици]
    Ето тук е отговора...Масово "изкукуригване", вместо човек да обръща внимание на важните за него неща в живота....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #188

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Нямам
    Много странно работи тази машина.

    https://youtu.be/vFkYbu45izA
    Наистина странно поведение , панасоник спира ли компресора преди дефрост или направо обръща цикъла ... като Национал ? Нали са роднини ... нещата които описваш приличат на поведението на един национал който имах и изтрах само 2 седмици.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ето тук е отговора...Масово "изкукуригване", вместо човек да обръща внимание на важните за него неща в живота....
    Ако му пречи на съня в спалнята (шум) , това е едно от важните неща в живота.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #189

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Хитачито ми с намалял фреон правеше същото слизаше на минимум под обявения,и духаше с почти стайна температура, скоро може и някой грешка да избие ако е от фреона, което е най вероятно.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #190

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    това е едно от важните неща в живота.
    Сериозно ли?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #191

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Много е сериозно ! Ти работиш с "железа" , но представи си че има други професии ...

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 20-01-19 в 14:04.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #192

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Нямам Ако не му бях слагал изобщо тия джаджи, щях да водя много по-спокоен живот в последните 2 седмици.

    Много странно работи тази машина. Сега докато си го наблюдавам, изведнъж без никаква видима причина слезе на много ниска мощност, даже под минимума по таблица. Вътрешната пита изстина рязко, с нея - и струята, до 1-2 градуса под стайната температура. Лампата за дефрост не мигаше, но машината се държеше сякаш размразява. Така остана около 2-3 минути. После лекичко започна да покачва, все едно е приключил дефроста. Прилагам бърз тайм-лапс, забързан 4 пъти, извинете, че се е получило във вертикален вид.

    https://youtu.be/vFkYbu45izA
    160 вата минимум на отоплениие - ами добре е. Значи и твоя слиза под обявения минимум, както и моя. 160 вата си е добро постижение, по-надолу трудно ще падне, защото за разлика от други марки, панасониците имат мощни вентилатори - 2 х 40, вътре и отвън, които смучат ток. Моят съм го виждал да слиза до 90 вата минимум на охлаждане, когато не върти външния вентилатор.
    Оги, според мен твоят проблем е, че въздушният дачик е много близо до питата и бързо се нагрява, Откачи го от щипката и го отдалечи от топлообменника за да има по-добро обдухване и климатика ти по-често ще работи на минимум.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #193

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Jack Krauser, още не бързам, но някои ден ще ми помогнеш ли с модването на панасоника/за дефростите/?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #194

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    ...Ако не му бях слагал изобщо тия джаджи, щях да водя много по-спокоен живот в последните 2 седмици...
    ... и щеше да надебелееш! Друго си е стреса от съмнителна придобивка

  18. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #195

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    160 вата минимум на отоплениие - ами добре е. Значи и твоя слиза под обявения минимум, както и моя. 160 вата си е добро постижение, по-надолу трудно ще падне, защото за разлика от други марки, панасониците имат мощни вентилатори - 2 х 40, вътре и отвън, които смучат ток. Моят съм го виждал да слиза до 90 вата минимум на охлаждане, когато не върти външния вентилатор.
    Оги, според мен твоят проблем е, че въздушният дачик е много близо до питата и бързо се нагрява, Откачи го от щипката и го отдалечи от топлообменника за да има по-добро обдухване и климатика ти по-често ще работи на минимум.
    Няма незабавно потребление при 160 вата при Z25. Ако имате 160-ватов образ в акцията Z25. В това видео 160 вата не са фиксирани. Момент от 3-5 секунди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 31 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 11:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-16, 00:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 23-06-13, 00:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 18:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе