Страница 5 от 67 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #61

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не знам кво да кажа.То досега приказвахме,че в бг бъркат,ама се сетих,че преди 2-3 дни показвах нивата на шум на колегата в друга тема от офиц. сайт на C&H.И те са същите като на бг сайта.Така,че stainway,сега остава ,че C&H също си пишат стойности като гледат в левия ъгъл на стаята(може и в десния).
    C&H Corporate

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #62

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Има разлика между Quet и Low. При Амбер/Супрем стъпката е голяма, при Короната/ВИП е по-малка. По нататък е все тая наистина, но и има звуково налягане и т.н. Пак повтарям за 5 мин. ми се стори по-шумно и по-лъскавото ми хареса повече Вътрешното на ВИП/Корона е по-компактно.
    Дано данните за мощност и консумация не са свободно съчинение

    - - - - - - - - - -

    Данните се преписват-грешките също.
    Не се хващайте за 2 дб повече или по-малко.
    При много модели с обявено по-високо ниво на шум-собствениците се кълнат ,че са тихи.
    Така че относителна работа е аз какво съм чул и видял.,
    Основното е че и двата имат еднакви външни-съответно компресори и т.н.
    Колкото до вътрешните-еднакво шумни (тихи) са-единствено датчика за температура е на различно място и избор на цвят.

    П.П. Моят си е най-тих
    Този пост е редактиран от stainway; 22-06-18 в 16:53.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #63

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами след като данните на офиц. сайт и сервизното се различават свободно съчинение е меко казано!!!
    Имаше много разисквания в темата за избор за филтрите.В тази връзка и тези данни които тука обсъждаме ще Ви кажа един истински случай.За филтрите няма да приказвам тъй като съм работил в една инспекция която мереше атм.въздух и др.Та знам малко и съм наясно ,че много не знам.Ако някой тук има желание нека си помисли как дава оценки на филтри-...изследвал е въздуха за фпч или по някакъв друг показател.Как е направил пробите.Или е взел проби(как?) и ги е занесъл за изследване някъде?Отговор не искам.
    Та...
    На 6 месеца давахме отчети за състоянието на....Колегата който отговаряше за въздуха трябваше да пише колко% се пречиства.И той си пишеше 90%,следващия път 91...92...нали трябва да се напредва.И един му каза:
    -Колега недей така ги писа тези % ,че скоро ще станат 100 и ще те уволнят щото няма да има кво да правиш.
    А пък над бюрото му стоеше нещо дето всички които говорят за пречистване бива да прочетат:
    ''За да изчистите нещо трябва да замърсите нещо друго.Но е възможно да измърсите всичко без да сте почистили нищо''.
    Пък тези данни дето разглеждаме тука,не знам що много ми заприличаха на онези .
    stainway и Mig82 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #64

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Е не така-теглото и размерите съвпадат
    Не сериозно- данните са си нормални-дали духа на първа степен 31 дб или 24-26-28 дб-няма как да се докаже. Мерено в различна акустична среда -ще бъде различно.
    Много го разнищихме горкия Амбер/Супреме.
    Да се надяваме, че някой ще може да споделя от първа ръка впечатления-иначе данните сме ги чели вече няколко пъти
    Този пост е редактиран от stainway; 22-06-18 в 17:15.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #65

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Е не така-теглото и размерите съвпадат
    Не сериозно- данните са си нормални-дали духа на първа степен 31 дб или 24-26-28 дб-няма как да се докаже. Мерено в различна акустична среда -ще бъде различно.
    Много го разнищихме горкия Амбер/Супреме.
    Да се надяваме, че някой ще може да споделя от първа ръка впечатления-иначе данните сме ги чели вече няколко пъти
    Това ,че няма как да се докаже ме съмнява,меко казано.В БГ с шума се занимават РЗИ(мисля сега),бившето ХЕИ.Та съм присъствал на мерене на шум и мога да кажа ,че няма нищо толкова сложно.А пък това понятие-''различна акустична среда'' може би трябва да го ''продадеш'' на C&H за да имат оправдание.
    Мисля,че няма проблеми да се намери добре изолирано помещение и да се направят замервания.Ама направени или не да напишеш в офиц. сайт едно в сервизното друго си е чиста проба безхаберие.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #66

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Съжалявам-опитвам се да помогна, но ми се струва, че се фокусира и хаби енергия около всека цифра и запетая.
    За мен са си еднакви-няма да повтарям какво е различно във вътрешните тела.
    Колкото до шум и т.н.-бих гледал на Грее-все пак там ги правят или при всички случаи вземете по-песимистичния вариант от сервизните и може пък да останете приятно изненадан.
    Сайтовете са пълни с глупости-не само в БГ и не само при Грее/C&H

    Ето още един ОЕМ - Innova Titanium- данните за шума са както в по-горе споменатите сервизни:
    https://kcc.se/wp-content/uploads/20...6_l%C3%A5g.pdf

    Няма как C&H да са го "направили" по-тих
    Този пост е редактиран от stainway; 22-06-18 в 17:58.
    cable одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #67

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Е не така-теглото и размерите съвпадат
    Не сериозно- данните са си нормални-дали духа на първа степен 31 дб или 24-26-28 дб-няма как да се докаже. Мерено в различна акустична среда -ще бъде различно.
    Много го разнищихме горкия Амбер/Супреме.
    Да се надяваме, че някой ще може да споделя от първа ръка впечатления-иначе данните сме ги чели вече няколко пъти
    Сега остава да чакаме зимата, за да събираме впечатления за шум, надеждност дефрости и т.н.
    Нямам съмнения, че тия машинки ще се представят много добре при ниски температури. Щом и в Украина ги използват...
    Шефката на Грии нали беше казала, че иновациите, които са разработили, са с цел да направят ниско-температурните модели алтернатива на отоплението с въглища за по-чист въздух в Китай.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #68

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Проблемът е, че в темата за U-Crown има много изписано как не можело или как можело, и много малко участници, които казват-ами топло е и работи тихо
    Имам подозрение, че тук ще стане същото-дано не съм прав
    cable и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #69

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #70

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Каквато марката такова е и севизното такъв е и сервиза на вносителя тоест несериозна рябота.
    mystikalrs одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #71

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Каквато марката такова е и севизното такъв е и сервиза на вносителя тоест несериозна рябота.
    Такива коментари съм слушал за много други марки, които с времето се наложиха и дълги години вече са лидер. Няма да изпадам в подробности. Фактите говорят.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk
    stainway одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #72

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Нищо им няма на сервизните-налични и идентични са.

    Има проблем по сайтовете и се надявам който е прочел да се е ориентирал в приликите и разликите.

    Аз затова предпочетох U-Crown/VIP-след внимателно изчитане на темата и мненията:
    https://forum.setcombg.com/климатици...tml#post757340

    И разбира се финландския тест и техния форум.

    Със сигурност Amber/Supreme ще бъде много топлеща машина.Дали става за всяко помещение? Едва ли.
    Но пък има толкова голям избор и за всяка ситуация-решение
    cable одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #73

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Прав си stainway,трябва да се примирим с неточностите .Засега и според мен единственното което има същественно значение е финландския тест.Другото е неприятно,ама.....Хубаво беше да има подобни за повече модели.Форума им за съжаление няма как да го четем,вероятно езика ще е пречка за почти всички.Така,че занапред ако можеш обобщавай мненията.Защото в бг сме само по супер марките от SONY и DAIKIN нагоре.
    Пък даже трябва да сме доволни,че има внос на тези климатици и имаме шанс за собствен избор-на който му харесва.Защото напр. тв HISENCE,които са доста добри и се предлагат в не една от европ. страни при нас ги няма и причината вероятно е нашето скептичното отношение.
    Rafailiev одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #74

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ето и минимума на охлаждане на Amber 12-ца:

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #75

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Вече имам /по-точно сестра ми/ монтиран Амбър 9-ка
    Зимата ще измеря някой неща, имайте търпение.
    cable и stainway харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 67 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе