Страница 18 от 67 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1005

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #256

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Както се бяхте засилили за амбър , аз на ваше място бих се преориентирал към подов климатик , който си е създаден за отопление.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    20
    #257

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    В едната стая няма възможност за повод. В другата доста умувах, но са осезаемо по-скъпи. Трябва да мина на вариант най-евтин възможен за да вляза в бюджета. Иначе при равни условия с удоволствие бих сложил подов.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #258

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    А защо трябва климатиците в отделните стаи да са еднакви. Имам предвид не само 9-ка или 12-ка, а и от различни марки. Като гледам спесификацията на Амбър 12-ка - тази машина и за 20 квадрата е твърде много. Имам наблюдение от жилище, където климатиците не са избирани по марка и модел, а според самите помещения от специалист. Ами всичките машини са си по местата и няма недоволство нищо, че на теория всичките са 9-ки, а разликата между най-голямата и най-малката стая е почти два пъти в обема. Много е вероятно в по-голямата стая Амбър 9-ка да е предостатъчно, а в по-малката да е твърде мощна.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #259

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За тези помещения Амбър 9 ще ти свърши много добра работа.Но не вземай 12-ка Амбър голяма ще е за помещенията...щом казваш че са изолирани.Имам монтирана 12ка амбър на 20ина квадрата топли се супер и работи много хубаво ..но е голяма за тези квадрати.Вземи Амбър 9ка и ще си 6+

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    20
    #260

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Благодаря за отговорите и помощта. Иначе техниците които идваха казаха 12-ка заради това съм написал така. От няколко места чувам, че 12-ка е прекалено голям в този случай. Бях в Vimax, но и там препоръчаха Mitsubishi пред Грее най-вече заради това, че втория е много нов и все още не е налбюдаван зимата, но и донякъде като клас на машините. Относно марките, предпочитам визуално да си приличат защото стаите са свързани с голяма портална врата. Имах идея само с една машина да мина, но отвориха, че не е решение.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #261

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това с класа на машините е толкова субективно, че няма накъде Да не говорим въобще за зрънцето японско. Не знам дали повечето хора съзнават, че даже в истинското японско има маса и китайски чарколяк.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #262

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от coolllboy Виж публикацията
    За тези помещения Амбър 9 ще ти свърши много добра работа.Но не вземай 12-ка Амбър голяма ще е за помещенията...
    И преди е споменавано, 9 и 12 са с еднакви минимални дебити на турбината/даже малко странно но според сервизното 9 има мин. 450 m3/h., a 12 - 430 m3/h. Духа сериозно и иска голяма площ/кубатура.
    И не гледайте как производителя е кръстил дадена модел - 9,12,18 - защото всеки си слага както му дойде. Гледат се параметрите на конкретната машина.
    За малки стаи U crown ще работи по-добре, ако се търси нискотемпературен климатик.
    Този пост е редактиран от corsairman01; 22-10-18 в 15:27.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #263

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    И преди е споменавано, 9 и 12 са с еднакви минимални дебити на турбината. Духа сериозно и иска голяма площ/кубатура.
    И не гледайте как производителя е кръстил дадена модел - 9,12,18 - защото всеки си слага както му дойде. Гледат се параметрите на конкретната машина.
    За малки стаи U crown ще работи по-добре, ако се търси нискотемпературен климатик.
    Аз съм с 12-ка Ucrown и го ползвам в хол 30м2 с отворени врати към коридор 11м2, баня с тоалетна 3м2 и спалня 11м2.
    В хола поддържа 23 градуса а в спалнята е около 20 - 21 градуса, което ми е идеално за спане.
    Консумацията му сумарно не си я спомням, но като се раздели на времето, за което е бил пуснат излиза около 320 вата на час, но топли 55м2 и ако трябва да бъда честен е шумничък и с висок минимум ( около 750 вата ).
    Когато пуска компресора, турбината се развърта на макс и ако спиш в помещението, може и да те събуди. Може да се пусне sleep режим и тогава турбината не се форсира, но пък консумацията вече е 850 - 900 вата.
    До момента тези консумации са за температури от 0 до 10 градуса външна температура.
    Под 0-та ще пускам и климатика в спалнята, но за сега няма нужда от него.

    Лично аз съм доволен, въпреки, че работи он/офф, но за малки помещения не бих го препоръчал.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #264

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За шума зависи дали е на АУТО или ръчно избрана степен.
    Мисълта ми е че короната има 3 степени с по-нисък дебит. Дали ще се ползват не коментирам.
    Този пост е редактиран от corsairman01; 22-10-18 в 15:40.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #265

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    За шума зависи дали е на АУТО или ръчно избрана степен.
    Не се изразих правилно. Шумен е на AUTO и консумацията, която посочих от 750 вата е минималната на ауто.
    При по-ниска степен на вентилатора, консумацията скача на 850, 900, 950 вата, много зависи от степента, на която е сложен.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #266

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Съвсем нормално. Колкото повече духа, толкова повече пада консумацията, общо взето при почти всички е така. За това и производителите дават/мерят COP при максимален вентилатор.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #267

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Съвсем нормално. Колкото повече духа, толкова повече пада консумацията, общо взето при почти всички е така. За това и производителите дават/мерят COP при максимален вентилатор.
    Знам, че е така, аз споделям консумациите за да видите, че в малко помещение, не би било удачно да забодете климатик с консумация 900 вата и непрестанен он/офф.
    Има много по-добри варианти.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #268

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Съгласен съм. Аз сравнявам Amber с U crown.

  17. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #269

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от yavorrg Виж публикацията
    Здравейте, търся малко помощ защото не мога да реша
    Трябва да монтирам 2 климатика в 2 южни стаи, максимално добре изолирани ( предпоследен етаж ), както за отопление така и за охлаждане. Стаите са 20 и 17 квадрата. Колебая се между Gree Amber gwh12yd ( по един за всяка стая ) и Daikin Comfora FTXP 35 и 25 съответно. На числата им мн не вярвам.Ясно ми е, че Грее УЖ е по-икономичен, но като качество и надежност мога ли да разчитам на Грее. Все пак купувам не много висок клас Дайкин мога ли да разчитам, на Дайкинското качество. Грее мога да взема с 15-20% по-ниска цената, което най-силно ме кара да се замисля. В дрг форум ми предложиха Mitschubishi ZS -S, но стария фреон не ми харесва.
    Привет! Ами ако се разровиш из нета ще видиш,че Грии са най големия производител на климатична техника...Друг е въпроса,че имат джоинт венчър с Дайкин и правят климатиците и технологиите в едни заводи..А и не само тях! Въпрос на избор е вече КЛАСА на климатика. И какво очакваш от него...Наистина Грии-то е за по големи помещения от колкото го дават и работи малко по шумно от Дайкина,но това е от ГОЛЕМИЯ ВЪЗДУШЕН ПОТОК който прави дори и на ниски обороти(все пак и вътрешното и външното тяло на 9ката са по големи от масовите 18ки...Инак няма шум от компресор,вентилатор,пукане на пластмаси и от движение на фреон из системата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Знам, че е така, аз споделям консумациите за да видите, че в малко помещение, не би било удачно да забодете климатик с консумация 900 вата и непрестанен он/офф.
    Има много по-добри варианти.
    :Моя Амбър 9ка съм го пуснал от началото на месеца в режим 22 градуса и втора степен на вентилатора. Монтиран е в кухня 3х3 и през коридор грее и стая 4х3 Дори и при тези условия държи градусите в стаята 21 а работи он/оф...До коркото съм го наблюдавал обикновено работи на около 550 -570 вата към 10-15 мин макс. и вдига клапата. Не знам дали би било по добър вариант да бичи цял ден с мин 300 вата като друг или да работи от време на време с 500-600...От началото на месеца е изразходвал 48 киловата (закачил съм го към уред отчитащ само неговата консумация) В оф режим държи 12-13 вата...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #270

    Re: Gree Amber/C&H Supreme

    В сервизните яко лъжат грее за консумациите , то това са си мощни конвенционалки , къде е инверторната технология? да изключва на 800 вата , за тези пари има много по добри марки климатици .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 67 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 21:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе