Страница 19 от 67 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1005

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #271

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


    От началото на месеца е изразходвал 48 киловата
    Не знам защо, но тея Грее ми се струват малко “неикономични”.
    Ето един “дядо” Фуджи 12” в 50кв. при 22-24С от началото на месеца :
    .
    Верно хола е южен и през деня почти няма нужда от отопление, но все пак...?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    25
    #272

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    :Моя Амбър 9ка съм го пуснал от началото на месеца в режим 22 градуса и втора степен на вентилатора. Монтиран е в кухня 3х3 и през коридор грее и стая 4х3 Дори и при тези условия държи градусите в стаята 21 а работи он/оф...До коркото съм го наблюдавал обикновено работи на около 550 -570 вата към 10-15 мин макс. и вдига клапата. Не знам дали би било по добър вариант да бичи цял ден с мин 300 вата като друг или да работи от време на време с 500-600...От началото на месеца е изразходвал 48 киловата (закачил съм го към уред отчитащ само неговата консумация) В оф режим държи 12-13 вата...[/QUOTE]


    И къде е класата на нов високо технологичен климатизатор?
    Описанието на работа при сходни условия е подобно на 22 годишният ми инвертор но той има по ниска консумация на електричество.


    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #273

    Отговор: Re: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    В сервизните яко лъжат грее за консумациите , то това са си мощни конвенционалки , къде е инверторната технология? да изключва на 800 вата , за тези пари има много по добри марки климатици .
    Щом казваш... Колко Грии-та имаш монтирани? И колко време си ги наблюдавал как работят?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #274

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не знам дали би било по добър вариант да бичи цял ден с мин 300 вата като друг или да работи от време на време с 500-600...От началото на месеца е изразходвал 48 киловата
    Е аз ти показах крайната, а не моментната - то почти двойна разлика имаме.
    Все пак на енегото плащаме нея.
    Моментната има повече значение за комфорта.

    п.с може би условията са различни.

    ето ти и моментна :
    .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #275

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    И къде е класата на нов високо технологичен климатизатор?
    Описанието на работа при сходни условия е подобно на 22 годишният ми инвертор но той има по ниска консумация на електричество.
    И какъв е този 22 ГОДИШЕН ИНВЕРТОР та да си купим и ние такива,а не да се набутваме за разни високо технологични пръчки,които можем да командваме дори и от Бразилия (да речем)?


    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk[/QUOTE]

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #276

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Добре де, какво значение има, конвенционални ли са или инверторни, като в крайна сметка важното е да топлят през зимата.
    Така или иначе работата на всеки един климатик е да покрива топлозагубите на помещението и съответно да поддържа определената зададена температура.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    25
    #277

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    И къде е класата на нов високо технологичен климатизатор?
    Описанието на работа при сходни условия е подобно на 22 годишният ми инвертор но той има по ниска консумация на електричество.
    И какъв е този 22 ГОДИШЕН ИНВЕРТОР та да си купим и ние такива,а не да се набутваме за разни високо технологични пръчки,които можем да командваме дори и от Бразилия (да речем)?


    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
    [/QUOTE]Нямам намерения да спамя темата с намесването на други марки но това не пречи да изкажа мнение четейки горните постове . Мдаа преди 22 години Wi-FI -то липсваше. [emoji16]

    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #278

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Добре де, какво значение има, конвенционални ли са или инверторни, като в крайна сметка важното е да топлят през зимата.
    Има значение за мен.Конвенционалния ми климатик харчи точно 3 пъти повече от инвертора.То ако нямаше значение нямаше да се отказвам от 2,5 киловатовия сух Смядово,щото той е трепач на всички климатици зимата.Ама ти пали и дрехите покрай всичко останало.....

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #279

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Колегата вместо да подскача и да се засяга за новата си високотехнологична машина, която управлява от Бразилия, да се замисли, защо при тези външни температури новото му бижу изключва на 550W при обявен минимум от 130W. Вярно, че машината трябва да топли, но когато го прави с комфорта и консумацията на конвенционален климатик, а ти си платил за инвертор, малко трябва да се замислиш.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #280

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Колегата вместо да подскача и да се засяга за новата си високотехнологична машина, която управлява от Бразилия, да се замисли, защо при тези външни температури новото му бижу изключва на 550W при обявен минимум от 130W. Вярно, че машината трябва да топли, но когато го прави с комфорта и консумацията на конвенционален климатик, а ти си платил за инвертор, малко трябва да се замислиш.
    Обявеният минимум от 130 вата е през зимата на изключен компресор в стенд бай с пуснат подгрев на тавата и подгряване на инжекцията...
    Честно казано заложил съм на тази марка конвекционалки, защото знам, че на -20 и дори -30 ще си топлят и няма да се притеснявам за това дали да търся допълнителни радиатори и конвектори посред зима.
    Въобще не ме притесняват някакви 20-40лв. които ще платя в повече за ток в сравнение с така или иначе по-скъпите инверторни модели.
    В сравнение с инверорният климатик в спалнята ми MHI ZS-S, Gree-то докарва доста близка консумация за 24 часа и то в почти 3 пъти по-голямо помещение.
    Не се ядосвайте и дразнете колеги. Никой не казва, че това са най-добрите климатици в света. Имат си предимства и недостатъци, важното е да е топло.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #281

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    важното е да е топло.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #282

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не разбирам-ако някой спомене " Грее" и надай си Боже пък някой да е доволен, се появяват моментално дискусии как не трябвало или трябвало да бъде
    Оставете хората на мира-те поне не спамят всяка тема със собственото си "съкровище", неговата консумация и т.н.
    Не виждам как подобни писания могат да бъдат полезни някому...
    За въпросния Амбер и предшественика му U-Crown, който имам под името C&H VIP-да минимума на отопление е висок, не не е дискомфортно, напротив...
    Живея в тази къща 10 години и винаги съм ползвал локално парно на газ ( то все още си функционира).
    Моите наблюдения са, че с C&H VIP, който се явява предшественик на Supreme-усещането е като при отопление с парно. Струята е винаги много гореща-55-60 градуса. Да спира, но не си мърда клапата и не ми духа като вентилатор. Освен това температурата на струята е винаги еднаква (гореща), поне до -15 мисля Отчита температурата изключително точно , което за мен е най-важното условие за комфорт.
    Другото са глупости-дали щял да изхарчи 10-20Kwh повече на месец.
    Аз също исках да имам уред, на който да мога да разчитам при всякакви условия и температури. Сигурно има и по-добри уреди при +7 градуса, но при -15?
    Няма пълно щастие и изборът е личен, Важното е да има коректни отзиви и всеки да си прави сам сметката-кое му е приоритет и кое не.
    Останалото е пълна загуба на време и енергия.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #283

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Абе то и аз повярвах на това как климатик с минимум 1,2kW работи незабележимо.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #284

    Gree Amber/C&H Supreme

    Лошо е само и единствено, ако собственикът си е взел машината, заради приличния минимум на хартия. Тогава остава излъган. Във всички останали случаи (както е при повечето, желаещи тези модели), най-важно е машината да топли добре, при ниски температури. А тя го прави. Мен също ме дразни, когато някои потребители, навсякъде се опитват да насаждат личните си предпочитания за ниски минимуми и прочее. Един вид, се опитва да те убеди/втълпи, как това, едва ли не, е най-важното нещо и ти няма как да си доволен. А ти, в същото време да си изключително доволен от работата на климатика.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-10-18 в 10:09.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #285

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    В нета имаше един клип, в който Amber работеше на под 200 W в режим отопление, но очевидно не е така поне с внасяните в БГ модели. Тези за южните ширини може и да са с по-нисък минимум, въпреки че е малко съмнително. Някой с каквото и да е Gree от последните 5 години да е виждал минимум под 400 W в режим отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 67 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 21:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе