Страница 35 от 67 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #511

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Съжалявам, нямах предвид написаното, а начина на обмяната на данни ,която явно са въвели.
    Аз съм битов поребител и си има GPRS модул и съответно имам достъп през приложение или www
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #512

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Новите модеми които влязоха в експлоатация могат да получават информация от доста на брой електромери с които се свързват с 2 кабелчета през определен порт за това.Електрометите се свързват с модена успоредно(ако са няколко).Модена събира данни от тях на определено време и ги праща по мобилната мрежа към ерепетата.Елетрометите свързани през модеми енергото не може да ви спира тока през тях те само доставят желаните данни за тях от другата.Има смарт електромери от които може да ви спират тока,те вече се управляват от рутери и при тях те могат да правят повече неща.

  4. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #513

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да се върна малко в темата:
    От вчера: 7 и нещо сутринта (кратко спиране на тока, довело до нулиране на брояча) до преди малко (Амбър 9-ка) 12,6 kW - вентилатор на 5, 18 C° до 18 часа вчера, откогато е настроен на 20 C° - средно около 500W. Далече от космическите технологии на колегата с 2 KW на ден, майка ми даже геврек му предложила на Амбърчето, само и само да вземе да връща електричество към ЕРП-тата (както правдиво отбеляза Mega), ма не щял... ...
    Малко и аз да вляза в offtopic - а:


    Тези се ползват от ЕРП Север (Енерго-про), ние ги продаваме за контролни.
    Имат изход RS 485, тоест може да се четат дистанционно - да събираш данни, но масово не са "вързани" така.
    Ако искате да сваляте бързо показания (неофициално и да променяте показания в тях, официално се твърди, че не може ), там, където ми е пръстът, на дискчето, се закача кабелчето (като магнитче), технологията на останалите (ЧЕЗ и ЕВН) е същата, без значение на Дейзи ли са електромерчетата, или на някой друг. Там, където се ползват за контролни ( в търговски центрове примерно, се "връзват" директно в BMS-а, мернето е на средно - при трафовете, там са и GPRS модемите, но повтарям, това не са битови клиенти!) може и да има дистанционно събиране на данни, на битовите абонати - почти не е разпространено, въпреки многото приказки по темата. Просто инкасаторите свалят данните, когато минат. Та според мен, в общия случай, няма надписване на стойностите в самите електромери - друг е въпросът, че като минат веднъж на три месеца да те отчетат реално, а предишните два са те писали едно към гьоторе на база предишни периоди, данните се изкривяват.
    @SPSt - почти съм сигурен, че не се подават през силовата мрежа данни, особено за битовите абонати, теоретично си прав, че е възможно, практически все още няма решения, които да работят достатъчно стабилно - и като протоколи, и да не са свързани с цял куп на технически "ядове". Е, винаги е възможно и аз да не съм разбрал...
    Поздрави на всички и хубав ви понеделник.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 10-12-18 в 11:54.
    Rumb@ta, ccankov73, stainway и 3 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #514

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Какво означава " absolute energy"? Реактивната отчита ли я?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #515

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    и на тази тема и е**хте майката .
    biso65 одобрява това.

  7. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #516

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не, Румба, само за активна са. Тарифа 1 и 2 ги настройват (ваме), дневна и нощна, имат възможност до 4 тарифи да се настроят, ето ги на страницата на вносителите, на които сме поддистрибутори (извинявам се за линка, ако не може да се дава, защото е реклама, моля да се премахне. Не давам линк към фирмата, за която работя, нито я споменавам, за да не се сметне за реклама, надявам се, че не нарушавам някакви правила, ако нарушавам - моля, извинете ме, просто за информация!)
    МЕ162 Еднофазен мултифункционален електромер - Фродексим ООД
    Вярно е, Rafailiev, извинявам се пак...
    Rumb@ta одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #517

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Айде пак 2 страници яко Няма ли тема за енергото и тарифите та точно тука пак овапцахте всичко?

    - - - - - - - - - -

    Такаааа,ново включване от менНачи днес си беше бачкало Амбърчето на 24 градуса и като се прибрах от работа беше СУХ легена под него.Тъкмо си пих ракията къмто 7.30 и похапнах и така както си работеше на 820w вирна клапата и ВЕДНАГА СПРЯ ДА ДУХА.( Инак продължава около 20 сек.)Викам си - тука сяяя ще става нещооо! И да - доживях да видя дефрост на климатика!!! Отивам вънка и гледам питата не много заскрежена,ама има така на 3 нива хванала скреж но като по яка слана. Погледнах външния термометър около +2 градуса,ама вали нещо като сняг,ама не баш... Таааа,включи компресора и взе да жужи като разсърдена пчела! Викам си баси работата такъв ли му е шума на туй чудо? Ама постепенно вдигна оборотите,от там и бръмченето. Определено обаче е по тих от Фуджицуто!! Чух го защото не духаше вентилатора,когато той работи компресора все едно го няма! Та така - поработи около 5-6 минути(не засякох точно колко) разтопи там каквото имаше,изпъшка от "тежката" работа и пусна вентилатора. Между другото като беше дигнал оборотите компресора,погледнах уреда - консумацията беше около 1200w ...
    stainway и Rado Smilkov харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #518

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Честито сефте :D
    stainway и biso65 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #519

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Дръж си го на 24 и по-често ще виждаш това чудо, невиждано - дефроста. [emoji16] Особено като паднат темперятурите под 0-та, с по-висока влажност... Ще има да им се наслаждаваш...
    stainway одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #520

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    В зависимост от алгоритама , понякога можеш да си сверяваш и часовника
    Но явно Амбер го прави по необходимост...комбинацията от +2 и нещо като сняг във въздуха са идеално условие за дефрост
    biso65 одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #521

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами то за два и половина месеца както работи постоянно,ако беше по алгоритъм дефроста, нямаше сега за пръв път да го видя... Между другото тази сутрин имаше съвсем малко вода в легена и питата си беше чиста...Снощи този на спалнята само докато заспя 3 пъти го усетих да се занимава със себе си,след това не знам... За други климатици сигурно е по час дефроста,но Амбъра със сигурност не е сред тях...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #522

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Ами то за два и половина месеца както работи постоянно,ако беше по алгоритъм дефроста...................
    На всеки климатик дефроста е по алгоритъм, а самият алгоритъм понякога прави разликата между различни марки и/или модели.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #523

    Gree Amber/C&H Supreme

    Как така не е по алгоритъм? Всяка машина има някакъв дефрост алгоритъм. При еди каква си температура на еди кое си, се случва еди какво си. Най-елементарно казано. Въпросът е, дали алгоритъмът е грамотно написан. Не правете прибързани заключения. Има машини, които започват дефрост по време, под определени външни температури, примерно под -7. Не казвам, че тази е такава. Доколкото си спомням Gree Change размразяваше само при нужда, така че няма да ме очуди и тази да е така. За мен добър дефрост, по нужда, е когато топлообменникът е целия побелял, а не частично заскрежен. Има машини, които го правят по "нужда", но при наличието на съвсем малко скреж, който може да се образува за броени минути, в подходящи условия. Също така, важно е да се изчиства добре топлообменникът.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-12-18 в 09:51.
    biso65 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #524

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Снощи този на спалнята само докато заспя 3 пъти го усетих да се занимава със себе си
    Това значи че за час (примерно) е направил 3 дефроста или, че си
    заспивал 5-6 часа?

    За мен добър дефрост, по нужда, е когато топлообменникът е целия побелял, а не частично заскрежен
    А дали преди да е целия побелял дупките между ламелите не са запушени
    и обдухва повече ламарините отколкото топлообменника.
    Не че не топли, но с каква ефективност?

  18. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #525

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Това значи че за час (примерно) е направил 3 дефроста или, че си
    заспивал 5-6 часа?


    А дали преди да е целия побелял дупките между ламелите не са запушени
    и обдухва повече ламарините отколкото топлообменника.
    Не че не топли, но с каква ефективност?
    1.Това,че го направи в разстояние на 4 часа - от 20 до към 24ч.И не говорех за Амбъра,а за Фуджицуто(много съм доволен и от него)
    2.Амбъра като направи дефроста не беше замръзнал целия. Беше на три реда хванал скреж - най горе,после чисто,по средата,пак чисто и в долния край...Имаше още бая къде да замръзва,ама реши да се очисти. В легена се събра бая вода,може би около 4-5 литра,но като се има в пред вид колко са му като площ питите...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Как така не е по алгоритъм? Всяка машина има някакъв дефрост алгоритъм. При еди каква си температура на еди кое си, се случва еди какво си. Най-елементарно казано. Въпросът е, дали алгоритъмът е грамотно написан. Не правете прибързани заключения. Има машини, които започват дефрост по време, под определени външни температури, примерно под -7. Не казвам, че тази е такава. Доколкото си спомням Gree Change размразяваше само при нужда, така че няма да ме очуди и тази да е така. За мен добър дефрост, по нужда, е когато топлообменникът е целия побелял, а не частично заскрежен. Има машини, които го правят по "нужда", но при наличието на съвсем малко скреж, който може да се образува за броени минути, в подходящи условия. Също така, важно е да се изчиства добре топлообменникът.
    Не казах,че не е по някакъв алгоритъм дефроста на Амбъра,а че не е по часовник при минус температури.Извинявам се ако не съм го формулирал както би го направил някой специалист,аз съм само потребител...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 67 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе