Страница 48 от 67 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #706

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Пробвам още малко да си поиграя с климатика и влизам в преговори с вносителя, ще ви държа в информация.
    cable одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #707

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Аз не знам какво му е лошото на това? Ако правилно съм разбрал, 13 киловата за 12 часа идва по 1.08 Kw на час. За две помещения и коридор в къща (зимник, с леден под) без изолация и при -10 градуса си е повече от бонус? Това с конвектори отива на 5-6 киловата на час. Вкъщи машината работи в 27 изолирани квадарата, без топлещи съседи на 550 вата при тези условия?


    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Амбър 9., От 20 часа до 8 часа -13 kW, задание около 21С, външна около -10С, районът на гр. Сливница (Безден). Около 45 кубика стая+още една 30 кубика през отворена врата.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    8
    rosswen, Vizi и biso65 харесват това.

  4. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #708

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Мистър Чернев, съгласен съм - на -10 C°, но: изолация 5 см външна стереопор, едни 8 кв. м вътрешна на този етаж също, зимникът е вкопан в земята (тоест, не е чак леден), на втория етаж над сачака на покрива има 10 сантиметра изолация (този етаж не се използва зимата - вторият, ябъки и круши зимуват там, без да замръзват), пластмасова 5 - камерна дограма, стандартен стъклопакет 24мм... Проблемът е, че и на +2 C° пак толкова си хачри... Просто не иска да слезе под 1200W/h и толкоз... Сашо го е монтирал ( но не е диставен от него климатикът) - тоест не е от монтажа хавата, останаха машината и къщата - през деня в по-малката стая има камина Прити тя с по едно дръвце държи температурата без проблем. Проблемът е, че вече 13kW ми се виждат супер за 12 часа, става по-лаком с времето, включително и на вчерашния топъл ден (там, че тук в Софето от смога Райчо не може да пробие ). Което не означава, че накрая няма да се окажеш прав, вече всичко мога да допусна...

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #709

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тествайте да отоплите същия обем с конвектори и духалки да има сравнение?
    valyo68 и Vizi харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #710

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Мистър Чернев, съгласен съм - на -10 C°, но: изолация 5 см външна стереопор, едни 8 кв. м вътрешна на този етаж също, зимникът е вкопан в земята (тоест, не е чак леден), на втория етаж над сачака на покрива има 10 сантиметра изолация (този етаж не се използва зимата - вторият, ябъки и круши зимуват там, без да замръзват), пластмасова 5 - камерна дограма, стандартен стъклопакет 24мм... Проблемът е, че и на +2 C° пак толкова си хачри... Просто не иска да слезе под 1200W/h и толкоз... Сашо го е монтирал ( но не е диставен от него климатикът) - тоест не е от монтажа хавата, останаха машината и къщата - през деня в по-малката стая има камина Прити тя с по едно дръвце държи температурата без проблем. Проблемът е, че вече 13kW ми се виждат супер за 12 часа, става по-лаком с времето, включително и на вчерашния топъл ден (там, че тук в Софето от смога Райчо не може да пробие ). Което не означава, че накрая няма да се окажеш прав, вече всичко мога да допусна...
    На -10 и на +2 харчи еднакво? Това е доста странно - да не седи нещо отворено при +2? Загубите лесно се проверяват с 2 конвектора, (духалки) както вече са предложили. Бях постнал преди време едно изследване как влияе товара върху ефективността според едно изследване и според него над номинал машините работят изключително неефективно.
    biso65 одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #711

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    На -10 и на +2 харчи еднакво? Това е доста странно - да не седи нещо отворено при +2? Загубите лесно се проверяват с 2 конвектора, (духалки) както вече са предложили. Бях постнал преди време едно изследване как влияе товара върху ефективността според едно изследване и според него над номинал машините работят изключително неефективно.
    E това не е нормално,не може да харчи еднакво при -10 и при +2 Поне моя Амбър сваля двойно апетита при положителни градуси.
    Rado Smilkov одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #712

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    E това не е нормално,не може да харчи еднакво при -10 и при +2 Поне моя Амбър сваля двойно апетита при положителни градуси.
    Интересно как ще се развият нещата при колегата като реши да направи рекламация каквато аз направих. Само че аз го изядох дебел понеже не бях случил на фирма и монтажници. Дано поне при него нещата се развият така, че да не е вътре с много пари.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #713

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Аз не мога да разбера едно нещо - има толкова лесен начин да се проверят загубите, а не да се губят пари без въобще да е сигурно дали машината е ок или не. Това, че един ден машината гори повече при по-топло време - нищо не значи. Стените на къщата се затоплят по-бавно от въздуха, а за почвата да не говорим.
    Извинявам се за прямотата,но има откровени противоречия в цялата история, а за сравнението с печката да не говори.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #714

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тъй като случаите на двамата колеги със значителни отклонения в стандарта са твърде сложни за дискусия от непрофесионалисти ,зададох въпрос към професионалистите в темата ''Колко ми харчи климатика''(стр.332).Моля всички които искат да четат и коментират да го направят там,за да не разводняваме всички теми,като разбира се прочетат внимателно зададения въпрос.
    Който има време и желание може да види и това.Май всичкия брак към нас са го пратили.

    https://www.youtube.com/watch?v=71JlmZezqwA
    Този пост е редактиран от cable; 19-01-19 в 17:59.

  12. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #715

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това майка ми го гледа всеки ден, 1200w... на +3, добре че не съм го пуснал аз, че Vizi веднага щеше да каже, че сигурно използвам камерата на телефона със сбъркан софтуер, които употребявам по неправилен начин... Иначе Грии да се твърди, че харчат много, е тенденциозно... Съгласен съм, че съм тенденциозен, затова предефинирам твърдението си, а именно: явно някои бройки от новия модел Амбър, или поне една бройка, попаднала в България, консумира повече ток, отколкото би трябвало за климатик, обявен за клас А+++, SCOP 5.1, интересно, че в сервизното не срещнах такъв, та или вносителят, или производителят лъже, или просто ми се е паднала леко дефектна - е, не чак толкова дефектна, колкото на Додо2000, бройка. В сервизното пише и 2400w максимум, в тубата има на клип 2800W, та така. Утре съм си отделил сутринта, взел съм си и ампер-клещите, и смятам да покарам 40 км., да отида да рестартирам машината в последен опит да я накарам да работи що годе приемливо като разход на енергия, ще въртя режими, куайът, макс, мин вентилатори и дано после няма повод някой да ми обясни как съм бил предубеден, не съм, просто това наблюдавам, това споделям. П. П. Vizi,


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 19-01-19 в 19:31.
    cable, SPSt и rosswen харесват това.

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #716

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това с дървото беше да колкото да илюстрирам, че къщата все пак не е от алуминии и беше насочено към това, че явно топлозагубите не са чак като да са отворени два прозореца... не да сравнявам климатик с печка на дърва и въглища. Съжалявам, че не съм бил достатъчно ясен, извинявам се за което и покорно си посипвам главата с пепел, като обещавам пред строя и дружинния, че няма да правя повече така... Честна пионерска, 'щото до там се развих, комсомолец за една година не успях да добутам...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 19-01-19 в 19:35.
    cable одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #717

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За да се твърди дали климатикът харчи много , трябва да се знаят загубите (по-лесно от това няма). Моето Гри се развърта близо до максимум и при +2 градуса. Не виждам точно какво ще се мери с ампер-клещите и защо - какво точно ще се докаже с това? Нито се заяждам, нито нищо - просто оставам с впечатлението, че се пишат противоречащи си и взаимно изключващи се неща (и между другото не съм единствения с това впечатление във форума). На -10 харчи колкото на +2 - може ако при +2, сте отворили вратите и прозорците.
    За да докажеш, че машината харчи много просто трябва да си провериш загубите с конвектор или духалка. Между другото има и други модели, който работят по сходен начин (on/off с висока мощност), но определено не харчат много (от други не китайски марки са).
    ПП: Пак повтарям - не коментирам комфорта на работа на Гри-тата. Споделял съм, че не бих сложил 9-ка Гри в спалня 13-15 квадрата на 2,60 височина.
    Има Амбъри за други пазари, които са с нисък минимум и в режим на отопление, но мисля са до -22. И дебитите са различни мисля.
    Този пост е редактиран от Vizi; 19-01-19 в 20:38.
    bobivg одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #718

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това 2400W дето го приказваме тука е вероятно при -30,да обяснявам ли колко е cop тогава и защо продължаваме с фантастиката.Всичко друго е дефект...

    Абе RADO, вервам ти!По мойта проста математика(щото повтарях 4 клас и се научих да смятам...Та Gree Amber 9 ''папка на +2 и не знам колко кв.,напр 25 1200 w или точно толкова колкото три броя SAMSUNG 12 при -10 на 25 кв.От това повече кво да ни обясняваш.
    Ама тъй като с аритметиката съм горе -долу,ама логиката ми куца,и съм толкоз тъп да разбера защо Gree ,както по-напред в темата пише е най-големия производител в света,а пък Sam не ги знам къде са.Ама тва е само реклама де.Пък и имали 100-ци лаборатории и институти.Дават си парите на вятъра.Ами да сложат един човек да чете бг форума и всичко ще им стане ясно
    И от поне 3 години не бях мерил ''папкане'' на климатик!!!.И от една седмица меря моята ''японска фиданка''(която не си мисли,че струва 2 пъти,колкото дръвчето на GREE и 3 пъти SAMито)и ще кажа пак резултати,ама нещо ми идва да си посипя главата с пепел.
    Хайде и умната,дано това мнение остане за да го прочетеш и да видиш,че все пак от двата си на +.

  17. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #719

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Cable, коментирам това, което виждам, не разбирам дали ми казваш, че лъжа, че си измислям или и аз не зная какво имаш предвид, но това си е твое право... Стига с тая фиксация с горкото самсунгче, струва 300 лв. в ОЛХ сигурно, и то ако работи, на -10 харчи около 600W, настройка 21 градуса, изкарва 31-32 гр. на максимален вентилатор, тоест подухва, по определението на Стенли, което е така наистина. Повечето хора не харесват такъв режим на работа, мен ме устройва, ей го там, в лоджията (снимам го, за да не решите, че е имагинерен концепт, роден от явно болното ми, според някои, въображение). И харчи около 370-380W на +2 С в момента (както и на -2 гр. - странно, или не!?). На под 320W не съм го виждал. И не може, нито ще може, да топли като Амбъра! Не съм казал обратното. Да си видял да казвам, че Грии не са добри машини? Казвам, че според мен, без да желая да връща енергия в мрежата ('щото електромерите не са двупосочни, и броят сумарно!), моята машина или харчи повече от необходимото, или... и аз не зная - къщата на майка ми е много зле, аз не разбирам нищо, нямам завършен трети клас, за да мога да повторя четвърти, и т.н. За разлика от някои съфорумци, които са убедени в правотата си, както и че не може да има верификация на истинността, различна от тяхната собствена, допускам, че е вероятно и възможно да бъркам някъде, надявах се, благодарение на по-високата компетентност на участниците във форума, да си изясня някои неща... Миро, зная, че четеш, на теб лично, човеко, искрени благодарности.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 20-01-19 в 00:47.
    SPSt одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #720

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Радо, не става дума дали вярваме или не. Човек, като се фрустрира, става твърде мнителен. Козито (което си е истинско китайско дърво) около 0-ата харчи около 380-390 W и изкарва температура 37-38 градуса на максимален дебит (температура в стаята 22-23). Демек икономично за 60-65 кубикана пръв поглед. Истината е, обаче, че просто загубите са малки и същата тази машина, както и Самсунгът ти, навряни в къщата на майка ти, ще издъхнат съответно при -5 и при +10. Всичко това е примерно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 67 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе